Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Neustálé mňoukání kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lalin



Založen: 19.11.2016
Příspěvky: 1

Předmět: Neustálé mňoukání kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2016 8:43:13
Odpovědět s citátem

Ahoj,
mám problém, který se bohužel nezlepšuje, ba zhoršuje.
Před měsícem a kousek jsme si s mamkou pořídily koťátko. Teď jí jsou 4 měsíce, a jak říkám, s námi tu je už přes měsíc, čili zvyklá na naší přítomnost je.
Problém je v tom, že v noci hrozně moc mňouká. Je to opakovaně v půl 2, 3, 5 a pak křičí kolem 7 a 8, dokud tedy někdo nedobrovolně vstane a nezačne se jí věnovat. Tohle přeci nemůže být normální, ne? Jsme už lehce zoufalé, protože jsme se dlouho nevyspaly...
Musí být i na noc zavřená v samostatné místnosti (která je samozřejmě dostatečně velká, není to žádná malá temná komora), protože jinak po nás celou noc skáče, škrabe absolutně všechno a shazuje věci (například když spíte, skočí vám na obličej. Chápu, že je to kotě, ale takhle by se člověk nevyspal už vůbec). Jak táta, tak i babička, vlastní kočku (čili s nimi mám nějaké zkušenosti vlastně již od dětství a vím, co taková péče o kočičku obnáší), ale tohle nedělá ani jedna z nich. Vždy jsou na noc zavírané a dokud se člověk nezačne po bytě pohybovat, je klid (chápu, že se dožaduje ven, když slyší kroky, to mi smysl dává).
Doufala jsem, že přestane, jenže teď mňouká, i když ji teda v těch 5 hodin pustíme ven a tolerujeme neustálé drápání peřin a padající věci. Nevím, co víc bych pro ni mohla dělat. Spát a chodit do školy bohužel musím, takže hrát si s ní neustále tedy nezvládám
Předem moc děkuji za každou radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2016 11:27:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, myslím, že podobný problém zažívá spousta lidí, nejste v tom sama.

4měsíční kotě je hravé a potřebuje a chce věci zkoumat, takže možná v tom je rozdíl od koček, se kterými ho porovnáváte. Předpokládám, že jsou starší a už ne tak akční. Uvidíte, že zklidnění přijde s časem.

Ale. Pokud kočka zjistí, že když začne mňoukat, někdo na ni zareaguje, i uprostřed noci vstane a začne si s ní hrát, je to jasné! Takhle na ty dvounožce musím! Smile Když si chci hrát, mňouknu, a ono to zafunguje! Tak to tedy budu dělat pořád. Je to těžké, ale musíte vydržet nereagovat. Pokud se kočičákovi nic neděje, má mističky, záchůdek, místo na spaní, nechte ho, neokřikujte ho, nevstávejte kvůli němu. Jinak budete jeho otrokem Smile Nevyspalým otrokem. A když se to naučí, jen tak se toho ani v pozdějším věku nezbavíte (znám jeden takový případ).

Osobně mám od narození dětí ložnici jako "bezkočkovou zónu". Kočky se tam snaží proniknout, ale už vědí, že to tak je, a tak škrábání na dveře a mňoukání zmizelo - nefungovalo totiž. Mají celý zbytek bytu, svá oblíbená místa, vodu, granule, záchůdky, nic jim nechybí.

Stejně funguje odnaučení věcí, které si nepřejete. Vím, že moji kočičáci jako malá koťata lovili třeba nohy pod peřinou, když se pohnuly. Pokud tuhle hru připustíte, bude se opakovat. Když se kočce něco nelíbí, neumožní kotěti s aktivitou pokračovat, tím kotě zjistí, že tohle ne. Takže když mě kotě chtělo kousat do rukou, byl to konec hry. Vstal jsem, odešel a bylo. A kousání přestalo.

Uvidíte, zvládnete to Smile

P.S.: Měl jsem koťata 2, pak 3, tak jen na okraj: spolu si vyhrála mnohem víc než se mnou a dalšími dvounožci. Co takhle kočičí parťák? Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 11. 2016 11:52:37
Odpovědět s citátem

Tu pomoze jedina vec .... este jedno maciatko. Mame teraz asi 2 a pol mesacnu Zoyu. Okrem toho, ze je hrava az moc, nocne mnaukanie nepozname. Ma totiz spoustu kamosu okolo seba. Tak nejak ani zhadzovanie veci nie je. Zahraju sa, unavia a je pokoj. Ono tak nejak plati pravidlo... jedna macka robi vacsi binec, ako dve...tri....m mozno preto ich je u nas 12 😉
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2016 9:51:27
Odpovědět s citátem

NO,je to až dost akční kotě.Ale souhlasím s tím,že nutně potřebuje kámoše.Tím pádem budou řádit spolu a bude klid:-)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Teemánek



Založen: 15.08.2016
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 11. 2016 21:50:16
Odpovědět s citátem

Souhlasím, pokud nemáte tolik času na hraní s koťátkem , a tím jeho vybití energie , tak také doporučuji druhou kočičku. Kocourkovi jsme pořídili parťačku a teď bývá během noci klídek , no občas se rozhodnou řádit i večer ale většinou jdou spinkat k nám do postele Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (19x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top