Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bezobilné krmivo


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Bezobilné krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2017 10:18:47
Odpovědět s citátem

Jsou bezobilná krmiva pro kočky jen reklamní tah?

Zdá se, jako by se výrobci snažili za každou cenu moci na pytlík granulí napsat "grain free" a hnutí živené v Česku například facebookovou První kočičí výživovou poradnou vám takové granule schválí a doporučí.

Když kočka chytne ve stodole myš, je ta myš bezobilná? Nebo je v ní sója a rýže, kterou se obilí nově v granulích nahrazuje? Dobře, extrémní příklad. Ale podobně je to u nás, u lidí: bílá mouka není nic moc dobrého, celozrnné pečivo je lepší - a překvapení! Celozrnné pečivo je také z obilí! Smile

Není to celé jen tupá snaha najít snadnou cestu pro rozlišení černá-bílá, i když to přitom vůbec tak není?

Co si myslíte?
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2017 13:23:14
Odpovědět s citátem

Určitě na to něco bude k zamyšlení Filipe.
Opravdu to může být je reklamní tah za který v domněnce, že si kupujeme granule bez obilnin připlatíme.Stejně jako je to i s potravinářskými výrobky pro nás lidi.Velmi často testy ukazují, že složení potravin není pravdivé.
Nezbývá než věřit, že složení které je na obalu granulí psané je snad pravdivé.

Myslím z osobního hlediska, že by se dvounožec jakéhokoliv mazlíčka neměl řídit jen reklamou či nějakou novinkou na trhu.Určitě by se mělo číst složení granulí stejně jako vlhké strav, přece jen je kočka masožravec, ale zároveň se řídit citem.Zda to našim mazlíčkům chutná a jak to působí na jejich zdraví a kondici, to je nejdůležitější.

Třeba náš Diego je alergický na lososa, takže kdyby byli granule nejlepší na světě a obsahovali jen malé % lososa tak mu je nedám i když všude píšou jak je losos tak prospěšný pro kvalitu srsti.Také nám chvilku trvalo najít ty správné granule.

Tak to je asi můj názor a ráda si přečtu Váše názory.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2017 13:47:26
Odpovědět s citátem

Nikča napsal:
Určitě na to něco bude k zamyšlení Filipe.
Opravdu to může být je reklamní tah za který v domněnce, že si kupujeme granule bez obilnin připlatíme.Stejně jako je to i s potravinářskými výrobky pro nás lidi.Velmi často testy ukazují, že složení potravin není pravdivé.
Nezbývá než věřit, že složení které je na obalu granulí psané je snad pravdivé.

Myslím z osobního hlediska, že by se dvounožec jakéhokoliv mazlíčka neměl řídit jen reklamou či nějakou novinkou na trhu.Určitě by se mělo číst složení granulí stejně jako vlhké strav, přece jen je kočka masožravec, ale zároveň se řídit citem.Zda to našim mazlíčkům chutná a jak to působí na jejich zdraví a kondici, to je nejdůležitější.

Třeba náš Diego je alergický na lososa, takže kdyby byli granule nejlepší na světě a obsahovali jen malé % lososa tak mu je nedám i když všude píšou jak je losos tak prospěšný pro kvalitu srsti.Také nám chvilku trvalo najít ty správné granule.

Tak to je asi můj názor a ráda si přečtu Váše názory.


Nikčo, jednou jsem sem dala fotku složení granulí a neměla jsem ani jeden komentář. Z toho mi vyšlo, že možná málokdo v tom umí číst a ví- co je vlastně co. Víme, co je masová či jiná moučka a kolik % z toho je vlastně maso a kolik % z toho je to ostatní? (kosti, zobák apod?).
Proto by mě zajímalo, když vezmete granule, s kterýma krmíte vy, co je pro vás zásadní? Co na granulích ve složení hledáte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2017 14:44:15
Odpovědět s citátem

Gwen, samozřejmě nerozumí všem údajům uvedených na obalu a snažila jsem se hledat jak tomu aspoň trochu rozumět.
Každá kočička je originál a stejně jako lidem i mazlíčkům chutnají nezdravé věci.

Možná trochu výstižný je toto co jsem našla.

Čím se řídit neboli takhle ano:

- podíl masové moučky musí být co nejvyšší (nejlépe alespoň 30 %) a musí být přesně specifikováno, o jaké maso se jedná - např. kuřecí (nikoli pouze maso)
-musí se jednat o dehydrované maso - tzn. moučku (moučka obsahuje maso i kosti a čerstvé maso obsahuje pouze maso)
- maso, resp. specifikovaná masová moučka musí být rozhodně na prvním místě
- krmivo nesmí obsahovat obilí a když už ho obsahuje, tak rozhodně nesmí být na prvním místě a musí být specifikováno, určitě se vyhněte výrobkům, kde jsou ve složení "obilniny" nebo "obiloviny" nebo ještě horší "vedlejší výrobky rostlinného původu"
- ve složení byste neměli najít výrok typu "obsahuje konzervační látky povolené v EU" - bývají v tom látky, které mohou Vašemu zvířátku škodit - viz www.emulgatory.cz (doporučuji si seznam vytisknout a nosit do obchodů, kde běžně nakupujete potraviny, budete jistě velmi překvapeni, co všechno jíte), nebo tyto látky najdete přímo vypsané a můžete si sami překontrolovat, zda to jsou nebo nejsou ty, které chce své kočičce dopřávat (nejčastěji používané specifikované špatné konzervanty: BHA, BHT)
- měly by být použity přírodní konzervační látky (např. vitamin E)
- pokud výrobce uvádí, že použité suroviny jsou v potravinářské kvalitě, tak si můžete být téměř jisti, že se jedná o krmivo, které hledáte
- pozor - vedlejší výrobky mohou zahrnovat nevhodné přísady jako pařáty, zobáky apod.

Výše uvedené body jsou znázorněním toho, jak by to mělo vypadat. Realita je taková, že výrobci si při deklaraci složení tvoří vlastní pravidla. Je vhodné si pročíst stránky výrobce, z nich se dá zjistit překvapivé množství informací, které Vám pomohou při výběru krmiva. Výrobce by se na svých stránkách měl určitě vyjádřit k původu surovin, zda testuje krmivo na zvířatech.

Pro mě je pak důležité, zda obsahují granule lososa a na neposledním místě i velikost granulí aby granule ti naši nepolykali.Takže musím dělat i kompromisy.A prý je nutné rozlišovat čerstvé maso a sušené maso. 20 % čerstvého masa se nerovná 20 % sušeného.

Belinka je od jiné chovatelky než Diego, obě měli odlišné názory na granule a stravu(pro některé chovatele je důležitější cena granulí).A nyní u nás mají úplně jiné granule než na kterých byli odchováni.
Diego je z 11 koťat takže si myslím že ani nešlo uhlídat které koťátko má střevní problém.Také nám trvalo než jsme přišli na to po čem má průjem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sik



Založen: 30.08.2016
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2017 23:49:46
Odpovědět s citátem

Nad tou bezobilností taky dumám. Těžko říct, kolik procent myši nebo ptáka tvoří obsah jeho trávicího traktu, a kolik procent toho obsahu jsou obiloviny. A těžko říct, jak moc má smysl mluvit o přirozené potravě koček jako šelem, když je už století ovlivněná tím, že žijí s lidmi nebo minimálně v blízkosti jejich obydlí.. A něco z toho grain free taky bude reakce na opravdu nekvalitní krmiva nacpaná blíže nespecifikovanými produkty rostlinného původu.
Já nakonec bezobilné granule kupuju, i když úplně přesvědčená nejsem. Mám jen jednu kočku, takže si můžu dovolit vybírat z těch dražších. Snažím se střídat osvědčené značky, kromě složení se taky ráda podívám na webové stránky výrobce, jakým na mě působí dojmem
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2017 12:23:22
Odpovědět s citátem

Já myslím, že se to celé bezobilninové šílenství rozčísne, až nějaké levné "marketové" (= jak někdo říká) krmivo bude také "grain free" - nebude v něm stále sice skoro žádné maso, ale obilí snadno něčím nahradí. Pak snad lidem dojde, že by se měli koukat asi na něco jiného Smile

A jen poznámku: i drahá krmiva obsahují ne moc specifikované živočišné "věci", stačí pořádně číst složení - podle mě může být rozdíl i "kuře" a "kuřecí maso". Kolik procent masa má "kuře"? Tohle je podle mě důležitější než obsah obilovin Smile
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2017 14:14:47
Odpovědět s citátem

Také zajímavé čtení
https://www.svetkocicek.cz/jak-pecovat-o-kocku/jak-vybrat-krmivo-pro-kocku--granule/
S touto paní jsem si i několikrát psala ohledně granulek když jsme řešili alergii na lososa.Velice příjemná komunikace a ochota.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
gwen



Založen: 09.08.2014
Příspěvky: 156

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2017 14:22:03
Odpovědět s citátem

Nikča napsal:
Také zajímavé čtení
https://www.svetkocicek.cz/jak-pecovat-o-kocku/jak-vybrat-krmivo-pro-kocku--granule/
S touto paní jsem si i několikrát psala ohledně granulek když jsme řešili alergii na lososa.Velice příjemná komunikace a ochota.


Já mám furt problém pochopit pojem - moučka - Nebo spíše nevím podíl masa a toho ostatního, co obsahuje. To asi žádný výrobce neuvádí, tudíž hodně lidí si pod masovou moučkou mlže představit maso, ale kolik % masa v tom je, to přece nikdo neví.

Mánie teď ohledně grain free - to vůbec neumím rozklíčovat.

A na druhou stranu - krmení masem - přece v tom není vše, co kočka potřebuje a musí se přidávat doplňky. Nebo se pletu?

A další absurdita, kterou jsem zahlédla jen z rychlíku - vegetariánské kočky.
Je to vůbec možné?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nikča



Založen: 26.06.2016
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2017 14:42:47
Odpovědět s citátem

Že by kočka která nemá ráda maso...?Nebo hloupý nápad dvounožců...?
Je fakt, že jsem jsem viděla pár videí na kterých kočka jí maliny,hrášek , salát a jiné.Ale na druhou stranu tam nebylo napsáno, že by nejedla maso.

S těmi granulemi je to těžké, já se snažím taky vybírat kvalitní ,ale na druhou stranu znám lidi co krmí levnými granulemi ze supermarketu a kočička je pouze doma už má 11 let je spokojená a zdravá.

Jednou jsem četla jak paní psala, že by nedala své kočičce nic co by sama neochutnala Very Happy Třeba na tom něco bude Laughing .Granule by prý neměli být slané!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2017 11:17:22
Odpovědět s citátem

gwen napsal:
Nikča napsal:
Také zajímavé čtení
https://www.svetkocicek.cz/jak-pecovat-o-kocku/jak-vybrat-krmivo-pro-kocku--granule/
S touto paní jsem si i několikrát psala ohledně granulek když jsme řešili alergii na lososa.Velice příjemná komunikace a ochota.


Já mám furt problém pochopit pojem - moučka - Nebo spíše nevím podíl masa a toho ostatního, co obsahuje. To asi žádný výrobce neuvádí, tudíž hodně lidí si pod masovou moučkou mlže představit maso, ale kolik % masa v tom je, to přece nikdo neví.

Mánie teď ohledně grain free - to vůbec neumím rozklíčovat.

A na druhou stranu - krmení masem - přece v tom není vše, co kočka potřebuje a musí se přidávat doplňky. Nebo se pletu?

A další absurdita, kterou jsem zahlédla jen z rychlíku - vegetariánské kočky.
Je to vůbec možné?


Gwen, múčka je pomleté všeličo zo zvieraťa, ktoré sa uvádza na granulkách, t.j. napríklad: perie, chrupavky, kosti, pazúre,.... síce všetko, čo mačka potrebuje, ale nie je to mäso. Ani údaj : Vedľajšie živočíšne produkty neznamenajú mäso. Maso sa uvádza len ako sušené mäso, dehydratované mäso,... ak ovšem výrobca uvádza pravdivý údaj.

Čo sa týka kŕmenia mačky výhradne, alebo vysokým podielom mäsa, nejak si neviem pomôcť, ale po posledných skúsenostiach tomu veľmi naklonená nie som. Ked začnú mať mačky problémy s obličkami, čo vylúči veterinár
ako prvé zo stravy??? Mäso! Ano, mačka je mäsožravec, ale ako už mnoho ľudí predo mnou napísalo, aj keď ulovia myš, nevypitvajú ju z obilia, pochybujem, žeby ho vypľúvali... Ktorá hladná mačka opovrhne napríklad chlebom, uvarenými zemiakmi? - ani jedna. Takže tvrdenie, že mačka žerie a je pre ňu dobré len mäso alebo hromada mäsa, u mňa nebstojí.

Začala som kŕmiť Farminou N&D Grain Free - už nou nekrmim, vrátila som sa k Low Grain a k toľko zatracovanému RC - konkrétne k Senzible 33, ktoré bolo dokonca v jednej recenzii označené ako vysoko kvalitné.
Sem tam im kúpim na zmenu aj iné, snažím sa, podľa môjho názoru, kupovať kvalitné granule. Mäso majú dostatok k dispozícii v surovom stave, takže stačí. Možno nemám pravdu, možno robím chybu, ale vysoký prísun fosforu a živočíšnych bielkovín obličkám ani zďaleka neprospieva.....
Takže pekne rôznorodá strava a ako píšeš, aj doplnky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: Re: Bezobilné krmivo
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 2. 2017 11:18:25
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Jsou bezobilná krmiva pro kočky jen reklamní tah?

Zdá se, jako by se výrobci snažili za každou cenu moci na pytlík granulí napsat "grain free" a hnutí živené v Česku například facebookovou První kočičí výživovou poradnou vám takové granule schválí a doporučí.

Když kočka chytne ve stodole myš, je ta myš bezobilná? Nebo je v ní sója a rýže, kterou se obilí nově v granulích nahrazuje? Dobře, extrémní příklad. Ale podobně je to u nás, u lidí: bílá mouka není nic moc dobrého, celozrnné pečivo je lepší - a překvapení! Celozrnné pečivo je také z obilí! Smile

Není to celé jen tupá snaha najít snadnou cestu pro rozlišení černá-bílá, i když to přitom vůbec tak není?

Co si myslíte?


Môj súhlas...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kariena



Založen: 23.01.2017
Příspěvky: 2

Předmět: Kočka není pes
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2017 14:01:17
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že v tom není třeba hledat žádnou velkou záhadu. Narozdíl od psů, kteří žili s lidmi bambilion let, krmili se ze zbytků atd, je na tom kočka jinak. Je to pravý masožravec. A kočičí krmiva podle mně dost kopírovaly ty psí, kde se velká část granule nafukovala obilím, takže je běžná produkce spíš šrot pro slepice. fakt příšernost.

Jenže u koček má grain free podle mně větší smysl, než u psů. Jde přece o to, že má kočka zažívací trakt masožravce, je obecně citlivější na výběr krmiva atd. Například naší kočce chutná paradoxně víc Vivavita s obilím než Starvita bez obilí, zatímco náš pes míval po krmení s obilím průjmy a Starvita grain free ho těch průjmů zbavila. Takže asi tak?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 5. 2017 18:00:34
Odpovědět s citátem

No, já nevím, jestli je běžná produkce spíš šrot pro slepice, myslím, že se to pořád víc a víc zlepšuje. Určitě se hrozně moc dlouho nevědělo, co přesně mají kočky v krmivu mít, to je fakt. Ale zase dneska koupíte krmiva, na kterých ne psáno bez lepku a tak, a lidi po tom jdou, protože to je "in" ... přitom kočky začaly žít u lidí, když začaly chránit sýpky a měly za to myši. Ve kterých obilí bylo. Kolik koček tak bylo v Egyptě asi alergických na lepek? Přežily by? Smile

Četl jsem, že pro sportovce (tenisty), kteří přestanou jíst lepek, může být hodně těžký, nebo možná nemožný, návrat k normální stravě. Nevím, jestli tohle chceme dělat kočkám?

Nemám v tom jasno, jen věci sleduju...
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2017 11:06:21
Odpovědět s citátem

Náhodně, jeden aktuální článek k tématu (anglicky): http://www.vnews.com/Grain-free-pet-foods-are-no-healthier-vets-say-11921166
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top