Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Struvity,močové kameny, zuzena trubice, inkontinence


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Montyskon



Založen: 10.09.2017
Příspěvky: 3

Předmět: Struvity,močové kameny, zuzena trubice, inkontinence
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 10. 2017 8:24:45
Odpovědět s citátem

Dobrý den, rozhodla jsem se napsat svoji nemilou zkušenost, jelikož jsem při problému pořád hledala i po internetu jakékoliv rady a bylo toho velmi málo, co se s námi shodovalo. Takže třeba tím někomu pomohu.
Jsou to necelé dva měsíce, co jsem se ráno probudila a náš kocour Monty na mě mňoukal a potom běžel na záchod. Šla jsem tedy za ním, bylo mi to divné. Slezl ze záchodu a zkusil to na koberec a potom zase na wc, to jsem si všimla, že vůbec nic nevycural. Nečekala jsem ani minutu a jeli jsme na nejbližší otevřenou veterinu. Cestou jsem si přečetla na internetu samé hrůzy. Kočka po jednom dni neschopnosti se vymočit totiž může umřít. Byla jsem vyděšená. Monty měl ucpané močové cesty struvity, ale ledviny i krev byly v pořádku. Byl mu zaveden katetr na 3 dny a domů mi ho vrátili až den pátý. Bylo to peklo. Kvůli zúžené močové trubici z počátku seděl na záchodě třeba i deset minut a bylo to většinou v noci, kdy se vzbudil a chodil neustále tak 4-5 hodin v kuse. Vždy ze sebe vymáčkl par kapiček a tlačil všude po našem domě. Přes den hodně spal a moč neudržel, tak jsem pořad prala pomočené pelíšky. Během dalších dní se to znovu změnilo a Monty neudržel moč už vůbec, kapalo z nej všude kudy chodil, i když jsem se mu snažila pomoci vymačkáním močáku. Opakovaly se i stavy v noci, vypadalo to, že je tak trochu ucpaný, takže jsem nejednou jela na veterinu dříve, než byla plánována kontrola a to jsme měli kontroly hodně často. Nakonec se ukázalo, že Monty měl prostě po katetru ochable svaly a moč sám nedokázal vytlačit, navíc přes tu zúženou trubici. Zúžena trubice se většinou řeší odstraněním penisu, ale Monty ji měl zúženou uvnitř v oblasti spoje s měchýřem, takže to nebylo možné. Tenhle stav u nás doma trval asi měsíc, až pak postupně přišlo zlepšení, Monty přestal ukapavat, noci si došel jednou dvakrát, všechno ale mělo hodně dlouhý postup. Byla jsem z toho opravdu hrozne unavená, vyřízena a Monty si opravdu musel nejednou zažít, co je to bolest. Tak často u tlaceni brecel, já někdy už bezmocí brecela taky. Špatně snášel i přijímání léků- antibiotika na zánět , léky na bolest, zpočátku měl léky na stahovani měchýře a uropet pastu. Sama jsem také objednala vložky na léčení močového měchýře( jsou sice pro lidi, ale i tak) od tian de. Prikladala jsem třeba na 2 hodiny k brisku a nevím, zda to byla náhoda, ale po prvním použití večer se od druhého dne ráno zastavila inkontinence! Byla jsem nadšena. Každopádně když už přišlo to zlepšení, začal pro změnu mocit krev. Byla jsem vydesena, jela na veterinu. Pokud se vám toto stane, neděste se. Kocour močil totiž kusy sliznice, protože ji měl prý velmi zničenou a musela se obnovit. Dlouho se i nezlepsovalo ph, z počátku měl na kontrolách stále hodnotu 7, i když dostával jen dietu s/o royal canin. Až po měsíci a půl mu hodnota klesla na 6,5 a včera po skoro 2 měsících máme hodnotu 6! Hodně asi pomohla uropet pasta + strava. Nyní už se kocour zdá být v pořádku, dělá velké hrudky na záchodku a jde mu to dobře. Bylo to těžké, ale zvládli jsme to, a doufám, ze už se nám to nevrátí ! Všem přeji, ať se vám nic takového nestane a doufám, ze někomu pomohu, kdyb měl problém s podobným průběhem jako my. A pokud má někdo podobnou zkušenost, napište tu taky, myslím, ze to může pomoci.
Děkuji a přeji hodně zdraví !
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
johannka



Založen: 02.06.2017
Příspěvky: 2

Předmět: Struvity
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2018 15:01:53
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
máme podobnou zkušenost. Albert začal v noci naříkat a brečet. Ve dne nic. Nerozuměla jsem tomu, až třetí den jsem si všimla kapiček krve ve vaně. ( Rád tam vysedává a polehává a chce pouštět vodu ) Naložila jsem ho a hned na veterinu. Už v přepravce se počůral a strašně u toho naříkal to už teda bylo i s krví. Dostal něco na bolest a antb. na 14dní.
Teď má dietu ( Purina urinary ) čekám, sleduju a hlídám jestli čůrá. Mám z něho pocit, že to není úplně on. V noci mě budí a chce abych s nim byla v jiné místnosti pak až v klidu usne. (ON) Nerozumím tomu moc, ale když byl oukej tak chodil spát do ložnice na křesílko a byl v pohodě. Taky se dost smutně kouká jako by měl depku či co. Doufám že se to zlepší, ale kdyby někdo věděl o čem tady píšu a věděl jak na to.. uvítám každou radu.. Děkuju
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Montyskon



Založen: 10.09.2017
Příspěvky: 3

Předmět: Močové cesty
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2018 16:51:35
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nejsem sice žádný veterinář, ale marodili jme s tím opravdu dlouho a na veterině jsem byla několikrát do týdne a pořád jsem se ptala a ptala. Zkontrolovali vám na veterině krev, ledviny? A moč na oxaláty a struvity, ph?
Také jsme měli dlouho v moči krev a na veterině mi řekli, že je tam z důvodu zánětu, na který jsme dostali antibiotika. Dali vám antibiotika přímo na zánět?
Každopádně záleží také na tom, jak ta krev v moči vypadá. Jestli tam jsou např. kusy sražené krve nebo ne.
A jinak hlavní je, že kocourek močí. I kdyby se počůrával, tak je hlavní, že to není ucpané, to je určitě dobrá zpráva. Může mít třeba opravdu jen zánět, který by se měl vyřešit antibiotiky, ale to záleží na tom, jestli tam ty kamínky jsou nebo ne, ale na to by měli na veterině udělat testy a také zjistit ph, protože při vyšším ph se právě ty kamínky tvoří.
A jestli se počůrává, tak to by se mělo spravit, u nás se to také potom úplně spravilo. Záleží tedy i na staří kocourka.
Když byl nemocný můj Monty, taky byl úplně jiný. Ale nebojte se, když se vše postupně vrátilo do normálu, bylo to zase jako dřív.
Držím Vám moc palce!
Nikola
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
johannka



Založen: 02.06.2017
Příspěvky: 2

Předmět: Struvity
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2018 18:45:33
Odpovědět s citátem

..děkuju za Vaše zkušenosti. . Krev mu nezkoumal jen moč a tam měl struvity a hodně. Antibiotika dostal na zánět. Je mu teprve dva a půl. Tak uvidím jak to bude dál. Můžu se zeptat čím krmíte? Dáváte mu i čerstvého maso? Těším se až zas bude lumpačit . Johanka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Montyskon



Založen: 10.09.2017
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2018 19:53:40
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
já krmím royal canin s/o urinary kapsičky i granule. Občas dávám i syrové kuřecí maso, na diskuzi mi radili i sušené. To jsem hlavně dávala, když byl nemocný a nechtěl mi skoro vůbec jíst, takže aby alespoň něco snědl, teď dávám občas za odměnu, ale radši se držím té diety.
Jinak co vám můžu poradit a co nám dost pomohlo a dáváme doteď je vétoquinol uropet gel, taková pasta jako doplněk stravy.Snižuje to ph a pak se struvity rozpustí. A kocourovi to docela i chutná.
A jinak mě ještě napadá, že když už nám zprůchodnili cesty a měla jsem kocoura doma a tlačil a šlo mu hodně špatně se vyčůrat, právě i s krví, tak mě veterinářka učila, jak mu tu moč vymačkat, aby se mu ulevilo, protože nebyl schopný to vytlačit sám. A taky tak doteď kontroluju, jestli nemá plnej močák a je to ok. Mezi nohama, když stojí, tak se to dá nahmatat, je to taková kulička )když měl plný močák, tak to skoro bylo jak tenisák), ale spíš se můžete zeptat na veterině.
Určitě bude lumpačit brzo, přeju hodně zdraví.
Nikol
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Přinesení (13x)
3
Editorial 19. června 2006 (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top