Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Naučení kočiček na novou situaci


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Diwuscha



Založen: 23.01.2018
Příspěvky: 3

Předmět: Naučení kočiček na novou situaci
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2018 8:59:32
Odpovědět s citátem

Obracím se na vás s dotazem. Máme doma kočičku 8 let a kocourka 4 roky. Byli zvyklí spávat s námi v ložnici, kam měli volný přístup. Jelikož teď čekáme miminko a já se kočiček odmítám vzdát, do ložnice (jako do jediného pokoje v bytě) jsme pořídili dveře a chceme oddělit spaní miminka od kočiček. Těm se to samozřejmě nelíbí a v noci bez ustání mňoukaji. Proto chci poprosit o radu, kočičky nechat zvyknout a vydržet nebo je nějak odradit od mňoukání nebo okřiknout? Vím, že jsem si tuto situaci způsobila sama, ale chci kočičky přivyknout, abychom fungovali společně. Jsou pro mne jako děti. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2018 9:29:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, dělali jsme to po narození dětí stejně, takže úplně chápu. Zaprvé myslím, že je určitě dobře, že zavíráte ložnici už předtím, než se vaše dítě narodí, takže si kočičáci tuhle změnu nespojí s narozením nového člena domácnosti.

Moje chápání je takové: když zareagujete, přistupujete na hru, že mňoukání funguje a skutečně Vás přivolá. A příště by tedy zase stálo za to mňoukat.

Takže já nikdy nereagoval. Časem se to usadí (i když vím, jak moc těžké to je a jak vyčítavě kočičáci mňoukají a v mém případě i škrábou dveře a koberec a cokoliv, co jde). Ale usadí se to. A myslím, že je to opatření, které stojí za to.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Diwuscha



Založen: 23.01.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2018 9:44:25
Odpovědět s citátem

Děkuji za rychlou odpověď Filipe. Je tedy možné na tento systém kočičky naučit? Vám se skutečně podařilo a vytrvalé mňoukání ustalo? Pro mne jako budoucí matku je toto jejich volání nervy drásající, ale chci vydržet. Ikdyž pro hormony zmítanou ženskou je to hodně těžké Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 1. 2018 10:30:48
Odpovědět s citátem

Ano, dá se to naučit. Chce to prostě vydržet. A kočičákům se věnovat jinak jako normálně. Uvidíte, bude to OK.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
simonka1



Založen: 17.06.2017
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2018 11:44:09
Odpovědět s citátem

Dobrý deň, rada by som pridala vlastnú skúsenosť. Tiež sme sa rozhodli zo dňa na deň zatrhnúť spanie v posteli, proste sme sa chceli vyspať Laughing Už to budú dva mesiace, škrabanie na dveře sa obmedzilo na minimum, ale stále kompletne nezmizlo. Teo vždy okolo 6 ráno kontroluje, čï sme náhodou nezaspali do práce a keď zistí, že sa nič diať nebude odíde znova pochrupkávať až kým niekto z nás nevylezie. Druhá kočička to celkovo nejako nevnímala, zvykla si už za pár nocí. U nás sa vyplatilo ignorovať a nevenovať im absolútne žiadnu pozornosť, ak zo spálne vyjdete napr. na záchod, do kuchyne, atď. Tiež sa mi osvědčilo ich před spaním unaviť lejzríkom, nakŕmiť, pusinku na dobrú noc a povedať im ako malým deťom, že teraz sa ide spinkať a uvidíme sa ráno. Prekvapivo táto technika funguje Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Diwuscha



Založen: 23.01.2018
Příspěvky: 3

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2018 11:55:55
Odpovědět s citátem

Tak v tom poznávám i našeho kocoura. Odejdeme spát, rozloučím se s nimi, dám pusinku a 6e ráno se uvidíme. Kocour stojí u dveří a srdceryvně mňouká. Po chvíli to vzdá a pak slyším ještě párkrát v noci a ráno, když je čas, kdy vstávám do práce. Pokud nereagujeme, tak to vzdá. Kočička snáší asi lépe, ta zkouší jen občas. Naštěstí škrábání na dveře je v minimální míře, tak od toho snad upustí. Doufám, že tedy časem tento rytmus zajedeme a bude to už klidnější. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
wanesaa



Založen: 13.08.2010
Příspěvky: 114
Bydliště: Sokolov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 1. 2018 10:28:39
Odpovědět s citátem

No já bych kočky neseparovala od miminka.U nás to bylo stále stejné,kočka se spíš miminka bála,hlavně když mimí řve,to je něco pro kočičí uši:-)Ale časem ho vzala kočka jako své dítě a zahřívala ho v postýlce.Dohromady tři miminka a nikdy se nic nestalo.Bohužel ,teď je to horší,děti jak povyrostly(3 - 4 -6 let)tak kočky neustále náhánějí tahají,a kočky jsou ve stresu.Není to u mě ale u kamarádky aby mě někdo hned necupoval za to,jak se ke kočkám chovám.
Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (55x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top