Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Značkování


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Petra
Anonymní





Předmět: Značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2005 0:31:00
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím vás v kolika měsících začínají kocouři přibližně značkovat? mám doma půlročního kocourka a mám pocit, že když přijdu domů cítím zápach čůrání, ačkoli to není z jeho záchůdku. Cítím to například z prádla, které mám před pračkou nebo z volně složené peřiny, ze které si udělal pelíšek. Další problém je ten, že neustále mňouká- jakmile se probudím po ránu a on mě uvidí, začne mňoukat i přesto, že má jídlo a vše potřebné. Někdy je to dost strašný, protože mě ani nenechá vyspat. Dělám že ho neslyším. Většinou začně mňoukat, když na něj promluvíme. Děkuju.
Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 10:05:03
Odpovědět s citátem

U každého kocoura je to jiné. My jsme oba kastrovali v 1 roce a značkovat nezačal ani jeden. Ale náš mladší kocour nám také počůrával různé věci (také špinavé prádlo připravené k vyprání), po kastraci se to srovnalo. Ale rozhodně bych ji nedoporučila v tak mladém věku!
Ohledně mňoukání - jeden z našich kocourů spí tvrdě až do 10 hod a druhý vstává v 5 a dělá bordel Evil or Very Mad Kočky jsou noční tvorové, nemůžete si zavřít ložnici? Jen těžko ho odnaučíte aby ráno mňoukal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 10:56:39
Odpovědět s citátem

Se značkováním nemám zkušenost. Ale mňoukání - poslední dobou taky začínám řešit, zatím funguje podrbání, pomazlení, a pak rázné dání najevo, že tím to pro mě končí, třeba okřiknutím. Ložnici na noc taky zavírám, stává se nám, že nám zase k ránu druhá kočka škrábe na dveře, tam zabralo bezprostředně po tom vyskočit, otevřít dveře, a kočku odehnat plácnutím nebo něčím jiným, čeho se bojí. Čas od času je potřeba proces zopakovat, ale vždycky to na chvíli zabralo. Možná by se tak dalo řešit i mňoukání vašeho kocourka k ránu.

Jen mě napadlo, nemůže to časté mňoukání souviset s tím, že by už chtěl kočičku?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
A.
Anonymní





Předmět: Re: Značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2005 14:14:23
Odpovědět s citátem

Petra napsal:
Dobrý den, prosím vás v kolika měsících začínají kocouři přibližně značkovat? mám doma půlročního kocourka a mám pocit, že když přijdu domů cítím zápach čůrání, ačkoli to není z jeho záchůdku. Cítím to například z prádla, které mám před pračkou nebo z volně složené peřiny, ze které si udělal pelíšek. Další problém je ten, že neustále mňouká- jakmile se probudím po ránu a on mě uvidí, začne mňoukat i přesto, že má jídlo a vše potřebné. Někdy je to dost strašný, protože mě ani nenechá vyspat. Dělám že ho neslyším. Většinou začně mňoukat, když na něj promluvíme. Děkuju.

Co se týká zápachu čůrání, tak nám připadalo, že kolem toho půl roku, začaly záchůdky víc "smrdět", jako by při "dospívání" byla jejich moč agresivnější a víc zapáchala (máme kočku i kocoura), ale kocourek rozhodně ještě neznačkoval, a taky je možné, že jako správnému "chlapovi" občas zůstane poslední kapka, a ta skončí v peřině Twisted Evil
Ohledně toho mňoukání, dělejte, že spíte, jakmile naše potvůrky zaregistrují, že jsme vzhůru a schopní mazlení, tak je máme nastěhovaný na polštáři, nebo spíš já, protože přítel to většinou buď hraje, nebo opravdu spí, a kočiny se nastřídačku mazlí a vrní, a tulí k obličeji, žďuchaj čumáčkem Very Happy
Jinak myslím, že na to nevyspání si zvyknete, mně už to po půl roce ani nepřijde.
April
April
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: ranní buzení a mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 1. 2005 11:26:54
Odpovědět s citátem

Jo,jo, nás taky kocouři v noci budily mazlením, skákáním po posteli a Kulík i mňoukáním.Manžel vstal a nemilosrdně je vyhodil z ložnice- mně jich teda bylo líto,ale co s chlapem...Jinak pomohlo na nějakou dobu zavírání dveří- naštěstí je ale nenapadlo na dveře škrábat a dobývat se.Po několika dnech(1-2 týdny)- si zvykli spát jinde a chodí jen ráno.Daník lehne spořádaně do noh, ani o něm nevíme, ale Kulík prošmejdí celou postel, lísá se k obličeji , nahodí motorek( přede)a žduchá do nás tlapkama. Za chvilku ho to ale většinou přejde a zase usne. V posl. době se také přesouvá na peřinu k nohám. Stejně jsem si ho koupila, aby se se mnou pomazlil-tak se hort mazlí.Daník je nemluva- skoro nemňouká ani přes den, ale Kulík je umňákanec malej. Mňančí neustále, hlavně ráno ,když chystám snídani, tak škemrá, co dostane. Ale já si říkám, že my baby jsme taky ukecaný, tak ať si zamňouká a vždy mně kousek sýra prostě jen tak náhodou upadne.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Irena



Založen: 13.08.2004
Příspěvky: 40

Předmět: Re: ranní buzení a mňoukání
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 1. 2005 17:46:51
Odpovědět s citátem

to je u nás to samé))kočina je náladová a nezapřede ani náhodou, ale kocurek taky mňouká a šílený mazel))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: Značkování
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2005 13:20:04
Odpovědět s citátem

máme šestiměsíčního kočičáka a na rozdíl od kočičky, která když mňouká, něco chce, on má široký repertoár zvuků. Kňučí, mňouká - prostě si s námi povídá. stává v šest ráno a začne chodit po ložnici a kňourat, potichu, žádné hlasité mňoukání - řekla bych, že testuje, jestli nebudeme vstávat taky. Většinou ho vyhodím z ložnice. Jakmile vstaneme (nebo když vydrží do sedmi, což je obvyklý čas vstávání) stačí jediné zavolání a okamžitě odpoví. Já jsem ráda, první dva měsíce jsem volala, přiběhl, okamžitě sebou praštil na zem a začal se válet. Jenže já ho mnohy přehlídla a občas i přišlápla. Volala jsem a on ležel teřba pod stolkem a koukal na mně, co se děje. Teď přiběhne, válí se a hlavně mňouká. Tak jsem ráda, že se mnou mluví. Druhá kočička přišla o hlas - natrvalo - a to mňoukání mi hrozně chybělo... Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top