Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Bojavá kočička


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: Bojavá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2005 11:01:35
Odpovědět s citátem

Chtěla bych poprosit o radu zkušenější. Naše dvě kočičky Suzi a Elsa už mají asi 9 měsíců. Suzi je naprosto v pohodě, normální zvědavá kočička, všude musí být s námi, kontroluje, co děláme, běhá, leze po výškách apod. Říkáme jí hyperaktivní kočka - málokdy jí vidíme spát.
Zato Elsa je pravý opak. Prospí celé dny a noci, téměř si nehraje, pomazlit se přijde jen občas a jen na chvilku. Když jí chceme pohladit my z naší iniciativy, uhýbá, jakoby se bála. Má svoje oblíbená místečka, na kterých prodříme hodiny.
Občas si všimneme, že Suzi Elsu vyžene z místa, kam chce ona, občas se proti Else rozběhne a ta už utíká. Není to ale příliš často, max. jednou za den. Jsou ale chvilky, kdy Suzi Elsu intenzivně olizuje hlavně hlavičku. Dřív je bylo občas vidět, jak spolu spí třeba na gauči, to už jsem ale neviděla dlouho. Připadá mi, že Suzi vládne a Elsa ustupuje. Snažíme se Elsu bránit a Suzi hubujeme, když jí něco provede.
Nejvíc se Else asi líbilo, když jsme byly s dcerou 14 dní doma, protože jsme měli virózu. Elsa ráda nám lehávala pod bradou a hřála nás. Když jsme zakašlaly, jakoby se ještě víc přimkla. Ráda si taky zalezla k některé z nás pod peřinu. Teď už je ale zase vše při starém a Elsička jakoby trucovala. Od neděle se ani jednou nepřišla pomazlit.
Trochu mě trápí, že je taková apatická a bojácná, ale jinak normálně jí, pije, kaká, čůrá.
Nevím, jak jí pomoct, aby v ní byl taky nějaký život. Nebo je to normální povaha některých koček? Poraďte, ať jí pomůžem, nebo se uklidníme. Dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana(Micinka)



Založen: 18.03.2004
Příspěvky: 148
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Bojavá kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2005 13:37:30
Odpovědět s citátem

Jestli je taková Elsa už od začátku, pak to asi bude její povahou. A jestli je Suzi nadřazenější, asi si mezi sebou vytvořily takovou hierarchii a nic už s tím nenaděláte. Jediné, co by se asi dalo dělat, je se Else víc věnovat. Já vím, to se mi to radí. My ten problém nemáme. Jednou škádlí jedna druhou, podruhé naopak. I když Micinka taky dost ustupuje, když někde byla dřív a přimotá se tam Tulís (místo na spaní, misky s jídlem). Asi to chce opravdu jen se víc věnovat té "odstrkované" a vztahy, které si vytvořily mezi sebou, nechat být.
_________________
Jana (Micinka a Tulinka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tereza



Založen: 27.07.2004
Příspěvky: 291
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2005 13:53:19
Odpovědět s citátem

Pokud je Elsa taková již od začátku, tak je to asi povahou. Začala-li ale taková být až teď kontaktovala bych radši veta. Je také možné že se pomalu blíží touhy a vše se změní po kastraci.
Mustafa se nikdy nemazlil, jen si občas lehl na klín ale když jsme se ho dotkli tak utekl.
Ali je zase odjakživa mazlík a stále vyžaduje pozornost a nejraději se nosí v náručí a očichává věci na které sám nedosáhne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 10:09:57
Odpovědět s citátem

Jano a Terezo, díky, trochu jste mě uklidnily. Elsa je opravdu taková uťápnutá od začátku, ale myslela jsem, že si jen déle nemůže zvyknout, protože první týden, když jsme si ji přivezli z útuklu, proseděla na okně a žalostně mňoukala. Teď mňouká jen když nesu nově naplněnou misku. To mňoukají se Suzi dvojhlasně tak, že by mohly do Superstar.
Kastrace je objednaná na konec března. Snad to vyjde, Suzi, zdá se, začala právě mrouskat. Aspoň to tak vypadá, ještě jsme to nezažili, ale válí se po zemi a vydává takové tiché mručení dokončené mňouknutím. Ale do konce března je ještě spoustu času, tak snad tak kastrace vyjde.
Jsem zvědavá, jestli se micky potom změní. Hlavně u Elsy bych byla ráda, kdyby se stala přítulnější. Četla jsem, že po kastraci se některé kočky zklidní, ale u Elsy si to nedovedu představit, opravdu spí snad víc než 20 hodin denně.
Včera, jako kdyby věděla, že jsem na ní "žalovala", přišla, vyskočila mi na klín a mazlila se jako o život. Možná je to i tím, že si Jitka nechává v noci zase otevřené dveře do pokoje, takže Elsa často spí s ní v posteli. Měla to moc ráda, ale před časem se to muselo zrušit kvůli Suzi, protože řádila celou noc tak, že se Jitka vůbec nevyspala. Skákala po ní, škrábala na prostěradle, protože se chtěla dostat pod peřinu apod. Teď sice taky není žádný kliďas, ale prý se to dá vydržet. Dneska v noci prý ale tak dlouho útočila na Elsu spící u Jitky pod peřinou, až ji vyhnala. Zdá se, že se to stupňuje, strašně na Elsu žárlí, když se Elsičce snažíme mnohem víc věnovat a mám obavu, aby to nemělo spíš opačný efekt. No, uvidíme, co s holkama udělá kastrace!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
martinka



Založen: 04.06.2004
Příspěvky: 27
Bydliště: Jirkov

Předmět: bojavý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2005 12:35:17
Odpovědět s citátem

my máme doma trošku jiný problém......... náš kocour se hrozně bojí... vzali jsme si ho, když mu byli dva mesíce a ted uz je mu skoro rok....ale dokáže ho vylekat sebemenší zvuk..... se mnou je doma pořád, tak me se nebojí, ale můj přítel je doma vždycky jen 4 dny, a pak je 4 dny v práci a uz je to znát..... nemluvím o návštěvách, kdy se schová a nechce vylézt....desí ho zvuky z chodby, výtah, který zastaví v patře, lidi, kteří mluví na chodbě.... jsme na nej hodní, hrajem si s ním, mazlí se.....asi bude mít už takovou povahu a nezměníme to.......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Tom



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 4. 2006 17:22:16
Odpovědět s citátem

Náš osmiletý kočičák taky trpí děsným strachem. Jsem jediný, s kým je ochoten komunikovat a i přesto se nenechá normálně pohladit. Jen když jdu spát, lehnu si a zhasnu, tak za mnou skočí do postele a začne se až fanaticky mazlit, ale běda, kdyby někdo rozsvítil nebo nedej Bože zakašlal. To okamžitě zalézá za skříň a nedostane ho odtamtud ani porce luxusního jídla. Nevím, co s tím. Přitom je syn obou velmi přítulných rodičů.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2006 10:13:13
Odpovědět s citátem

Tom napsal:
Náš osmiletý kočičák taky trpí děsným strachem. Jsem jediný, s kým je ochoten komunikovat a i přesto se nenechá normálně pohladit. Jen když jdu spát, lehnu si a zhasnu, tak za mnou skočí do postele a začne se až fanaticky mazlit, ale běda, kdyby někdo rozsvítil nebo nedej Bože zakašlal. To okamžitě zalézá za skříň a nedostane ho odtamtud ani porce luxusního jídla. Nevím, co s tím. Přitom je syn obou velmi přítulných rodičů.


Asi byste měl napsat víc podrobností:jak dlouho je tak bojácný-od mala? v poslední době?,kdy jste si ho bral a odkud(útulek? chovná stanice?). Pokud je takový od mala, tak v osmi letech s tím asi už moc nenaděláte, nezbývá než nekonečná trpělivost. Hodně štěstí. J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tom



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2006 8:48:37
Odpovědět s citátem

janča napsal:
Asi byste měl napsat víc podrobností:jak dlouho je tak bojácný-od mala? v poslední době?,kdy jste si ho bral a odkud(útulek? chovná stanice?). Pokud je takový od mala, tak v osmi letech s tím asi už moc nenaděláte, nezbývá než nekonečná trpělivost. Hodně štěstí. J.
Je to náš kocourek, narodil se přímo u nás a jeho rodiče s námi po celý život vycházeli velice dobře. Tak bojácný je od dospělosti, ještě v období dospívání to byl hrdina a najednou je toto. Ona se jeho důvěra chvilku zlepšuje, pak najednou je nějaký zvuk, kterého se lekne a můžeme začít znovu. Jako poslení "šílený lekací zvuk" bylo, že někdo otevřel láhev minerálky a to způsobilo, že Honzík se začakl bát i mne, kterého jinak bere jako svého chránce. Jenže vyvarujte se doma všech zvuků, kterých by se mohl leknout, myslím, že to nejde. Ani samotný impuls, když se mu to přihodilo nevíme. Podle nás se nikdy nic nestalo a ani jsme se nepřestěhovali, ani nepřibyl do naší rodiny další člen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2006 19:25:07
Odpovědět s citátem

Tom napsal:
Tak bojácný je od dospělosti, ještě v období dospívání to byl hrdina a najednou je toto. Ona se jeho důvěra chvilku zlepšuje, pak najednou je nějaký zvuk, kterého se lekne a můžeme začít znovu. Jako poslení "šílený lekací zvuk" bylo, že někdo otevřel láhev minerálky a to způsobilo, že Honzík se začakl bát i mne, kterého jinak bere jako svého chránce.


Mě tak napadlo, když jsem přemýšlela nad bojavým kočičákem, má v pořádku zrak? Není třeba možné, že by měl zhoršené vidění, že by pak o to intenzivněji vnímal zvuky?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2006 20:17:47
Odpovědět s citátem

April napsal:
Mě tak napadlo, když jsem přemýšlela nad bojavým kočičákem, má v pořádku zrak? Není třeba možné, že by měl zhoršené vidění, že by pak o to intenzivněji vnímal zvuky?
Podle jeho reakcí bych soudil, že snad vidí dobře, ale když to takhle čtu černé na bílém, tak to 100% tvrdit nemůžu. V každém případě díky za zajímavý podnět, budu ho sledovat.
Odpovědět 
Tom



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2006 20:19:30
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
April napsal:
Mě tak napadlo, když jsem přemýšlela nad bojavým kočičákem, má v pořádku zrak? Není třeba možné, že by měl zhoršené vidění, že by pak o to intenzivněji vnímal zvuky?
Podle jeho reakcí bych soudil, že snad vidí dobře, ale když to takhle čtu černé na bílém, tak to 100% tvrdit nemůžu. V každém případě díky za zajímavý podnět, budu ho sledovat.
Ten anonym jsem já, ono mě to odhlásilo Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2006 9:05:24
Odpovědět s citátem

Tom napsal:
Anonymous napsal:
April napsal:
Mě tak napadlo, když jsem přemýšlela nad bojavým kočičákem, má v pořádku zrak? Není třeba možné, že by měl zhoršené vidění, že by pak o to intenzivněji vnímal zvuky?
Podle jeho reakcí bych soudil, že snad vidí dobře, ale když to takhle čtu černé na bílém, tak to 100% tvrdit nemůžu. V každém případě díky za zajímavý podnět, budu ho sledovat.
Ten anonym jsem já, ono mě to odhlásilo Sad

Mne zase spíš napadlo, jestli má v pořádku sluch... Tomu by možná odpovídalo, že většinu zvuků neslyší a když už se najednou něco ozve v uchu ozve, tak ho to vyleká...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2006 9:19:04
Odpovědět s citátem

Danda napsal:
Mne zase spíš napadlo, jestli má v pořádku sluch... Tomu by možná odpovídalo, že většinu zvuků neslyší a když už se najednou něco ozve v uchu ozve, tak ho to vyleká...


Jj, to byla jedna z možností, která mi taky probleskla ... jestli ne/slyší jen určité "frekvence" ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tom



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2006 9:30:11
Odpovědět s citátem

April napsal:
Danda napsal:
Mne zase spíš napadlo, jestli má v pořádku sluch... Tomu by možná odpovídalo, že většinu zvuků neslyší a když už se najednou něco ozve v uchu ozve, tak ho to vyleká...


Jj, to byla jedna z možností, která mi taky probleskla ... jestli ne/slyší jen určité "frekvence" ...

April
Vaše nápady rozhodně nejsou od věci a moc díky za ně, ale jak to zjistit? Protože když se otevírá kočičí konzerva, může spát ve vedlejší místnosti a bleskurychle přiběhne. Ježe má čuch, takže to potvrzení vnímání zvuku není. Problém je i návštěva veterináře. Když tam přijdeme, tak se dokáže naprosto mistrovsky vysmeknout z obojku a okamžitě skončí v rohu nahoře na skříni. Pro účely injekce nebo zběžné prohlídky paní doktorkou to stačí, ale nějaká důkladnější kontrola, no nevím ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2006 9:47:53
Odpovědět s citátem

Pravdou je, že oči by snad ještě šly vyšetřit tak nějak snadněji, a uši, to vědí spíš chovatelky bílých koček s modrýma očima, které musejí absolvovat vyšetření sluchu, zda kočka není hluchá.
Možná byste se mohl na vyšetření poptat u svého veta, nebo přímo v nějaké netové vet poradně, např. na www.veterina-info.cz jsou docela fundované odpovědi.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 7. 2006 11:06:27
Odpovědět s citátem

Tom napsal:
Náš osmiletý kočičák taky trpí děsným strachem. Jsem jediný, s kým je ochoten komunikovat a i přesto se nenechá normálně pohladit. Jen když jdu spát, lehnu si a zhasnu, tak za mnou skočí do postele a začne se až fanaticky mazlit, ale běda, kdyby někdo rozsvítil nebo nedej Bože zakašlal. To okamžitě zalézá za skříň a nedostane ho odtamtud ani porce luxusního jídla. Nevím, co s tím. Přitom je syn obou velmi přítulných rodičů.



Já mám taky kocourka jmenuje se Tomášek, ale už od mala se strašně bojí jediný kdo s ním může manipulavat je moje mamka. On se snad bojí ůplně všeho. Stačí jenom, když se k němu přiblížím na 5m tak se strachy posere a hned skočí na skříň nebo pod ní a jeho specialitka je vlest za kuchyňskou linku a není možné ho od tamtud vytáhnout. A navíc ješťe čůrá do skříní a co je na tom nejhorší že ho za to nemůžu ani zbít, protože s tou jeho povahou se to faktycky nedá. Poprvé když to udělal ho mamka zbila a on se bál se vůbec vyčůrat. Máme ješťe jednoho a on je úplně jiný, ten se klidně vyvaluje na gauči, když kolem něho vysávám hlučným vysavačem
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 17:50:51
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Já mám taky kocourka jmenuje se Tomášek, ale už od mala se strašně bojí jediný kdo s ním může manipulavat je moje mamka. On se snad bojí ůplně všeho. Stačí jenom, když se k němu přiblížím na 5m tak se strachy posere a hned skočí na skříň nebo pod ní a jeho specialitka je vlest za kuchyňskou linku a není možné ho od tamtud vytáhnout. A navíc ješťe čůrá do skříní a co je na tom nejhorší že ho za to nemůžu ani zbít, protože s tou jeho povahou se to faktycky nedá. Poprvé když to udělal ho mamka zbila a on se bál se vůbec vyčůrat. Máme ješťe jednoho a on je úplně jiný, ten se klidně vyvaluje na gauči, když kolem něho vysávám hlučným vysavačem


No nejsem si teď jistá, jestli tenhle příspěvek je myšlen vážně, nebo jen jako "nejapný vtip" ... zbít bojácného kocourka je opravdu "hrdinství" ... pokud má kocourek jak psychický, tak hygienický problém, asi by stálo za úvahu přehodnotit především svůj přístup ke kocourkovi, zda jeho strach a nečistotnost není spíš reakce na nevhodné chování vůči němu od "jeho" lidí ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Tom



Založen: 19.04.2006
Příspěvky: 7

Předmět: Re: Děsící se kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2006 18:17:09
Odpovědět s citátem

Tom napsal:
Náš osmiletý kočičák taky trpí děsným strachem. Jsem jediný, s kým je ochoten komunikovat a i přesto se nenechá normálně pohladit. Jen když jdu spát, lehnu si a zhasnu, tak za mnou skočí do postele a začne se až fanaticky mazlit, ale běda, kdyby někdo rozsvítil nebo nedej Bože zakašlal. To okamžitě zalézá za skříň a nedostane ho odtamtud ani porce luxusního jídla. Nevím, co s tím. Přitom je syn obou velmi přítulných rodičů.
Tak náš problém se najednou po 8,5 letech vyřešil Smile Jak jsem psal jinde, pořídili jsme si ještě jednoho kocourka z útulku, který měl velmi špatnou vlastnost - byl nečistý. A tak náš starý kočičák začal sjednávat pořádek sám a vychovávat. Díky tomu si dodal odvahu, získal sebejistotu a stal se hrdinou roku. Nový kočičák se naučil čistotě nebo spíš byl naučen a zatím to vypadá na velmi spokojené soužití.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (48x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Britská krátkosrstá kočka (22x)
4
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (21x)
5
Mňoukání a štěkání (21x)
6
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (20x)
7
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (17x)
8
Mrouskání kočky (říje) (17x)
9
Kočičí jména (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top