Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Původ kočičích jmen

Fórum: Všehochuť

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Verunka



Založen: 17.08.2005
Příspěvky: 472
Bydliště: Pelhřimov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2007 11:40:54
Odpovědět s citátem

Prvnímu kocourkovi jsme říkali Ozzy podle Ozzy Osbourna (oba stejní ďáblové:-). No a moji současní kocourci Dominik a Fugo už jména mají od chovatelky a také na ně sedí, takže jsme neměnili.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Jméno
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2007 11:15:10
Odpovědět s citátem

Náš kocourek se jmenuje Paskal. Ode mně podle filosofa a od přítele podle programovacího jazyka Smile Říkáme mu Pasky, Paskula, Paskal. Jinak když se narodil, dostal od chovatelů jméno Gayus.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ARWEN



Založen: 02.03.2007
Příspěvky: 21
Bydliště: Svitavy

Předmět: Proč právě Moja???
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2007 14:16:32
Odpovědět s citátem

Moje kočička se jmenuje Moja, ale já ji říkám Mojenka, protože je to takový malý trdlo. Jméno dostala po gorilce Moje, nejen, že je černá jako ona, ale občas je to taky pěkná opice Laughing Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: naše smečka
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2007 14:39:33
Odpovědět s citátem

Nsšemu prvnímu kocourkovi jsme dali jméno Bobinek, protože to byl takovej bobáneček k pomuchlání. Smile Druhá kočena se jmenuje Mája, podle seriálu pro děti včelka Mája. Nevím proč zrovna takhle, ale je to takový pěkný. Smile Potom máme Čikitku. Chtěla jsem jednoduchý jméno, který nezní příliš obyčejně. Jméno od chovatelů Carolin bylo takové moc usedlé a moc se mi nelíbilo. Potom máme Briketku. No a Briketa právě proto, že je černá jako uhlí, tak proto Briketka. A teď máme Indiru, ale nemůžeme vymyslet nic praštěnýho, tak jí zatím říkáme Indi. Smile A příští rok přibude lilovej kocourek a ten se bude jmenovat Šmoula Smile A proč? Protože můj pokoj je modrej, jako byste "rozemleli" smouliky a natreli je na zed, tak aby jeho jméno ladilo s mým pokojem. Laughing Twisted Evil Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 12:25:28
Odpovědět s citátem

První kocour se jmenoval Pan Kocour a vykala jsem mu.
Druhý kocour, nynější, má v papírech jméno Amadeus, ale říkám mu Bobe, nebo Bobeši. Proč? Ani nevím, tak nějak mi to k němu sedí.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucicek



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Žilina - SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 10:36:27
Odpovědět s citátem

nas cyro sa vola cyro lebo mama ked ho uvidela na fotke prvykrat tak povedala ze bude mat velky nos....z toho vzislo Cyrano a k tomu pribudlo plysak lebo ma taku plysovu srst krasnu.....a volame ho skratko cyro...znie to tak macaco Smile
_________________
Lucka + Cyrano Plysak de Bergerac
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kopretinka



Založen: 11.07.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: K Učilišti 2663

Předmět: Briťáček Merlin
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 7. 2007 15:19:43
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni. Náš kocourek je z vrhu 6 koťátek. 2 kocourci a 4 kočičky. Oba bráškové mi přišli nesmírně kouzelní. Proto jsme jim začali říkat Artuš a Merlin. Merlina jsme si osvojili a Artuš šel do světa.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: jména mých čiček
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 7. 2007 13:40:30
Odpovědět s citátem

Mám dvě 3,5 měsíční britská koťata.Kočičce říkáme Barunka,je krásná,klidná,taková zvědavka rozumná,jako Libuška Šafránková v Babičce Smile)).Kocourkovi říkáme Matěj, je to takový ťuňta-opičáček i kukuč má takový ťuňťovský to jméno mu sedne:-))).Bětka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
v2e2rka



Založen: 22.08.2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Kostice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2007 18:05:42
Odpovědět s citátem

naše starší číča se jmenuje Františka, má rezavý flíček na hlavě tak zrzavá Ferka:-) a její dcera se narodila na Marii tak byla Máňa.jenže pak měla přijet teta Máňa na návštěvu a prý by se urazila. od obligátní Mindy byl jen krůček k Miďo(prý by jí každý říkal Minďo) a pak byl v telce fotbal a našemu drahouškovi bylo změněno jméno na MIDDLESBROUGH, zkráceně Miďa, Miďule, Miďátko a Midice(podle toho jak je hodná Very Happy )
_________________
Katka a Miďule
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 8:15:22
Odpovědět s citátem

Tak kocour už není Bobeš, ale Amí nebo Amís, Amík. Plemeno je prý původem z Ameriky, tak Amík se hodí.
Ještě má častou přezdívku "Typotvorojednachlupatábláznivá".
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
fe69



Založen: 17.08.2007
Příspěvky: 34

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2007 21:06:47
Odpovědět s citátem

Když mi chovatelka sdělila, že vybrané kotě je z vrhu F, nebylo co řešit, kočička je na štěstí, tak jak jinak než Felicita. To nejkrásnější kotě na světě přece musí mít jen štěstí a vlastní písničku Laughing
Zítra jedeme pro kocourka, vrh je L, takže také jasné jméno, budete veliký silný a krásný kocour, tak Leone-lev Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
PetraJ



Založen: 15.05.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2007 9:45:00
Odpovědět s citátem

Můj první kocourek, který je už v nebíčku byl Jerry. Když jsem ho přinesla, tak jsem rodině navrhla, že to bude Tom, ale dcera prohlásila, že to bude Jerry. Byl krásně smetanově rezatý, velký a mohutný. Když nám před rokem umřel, byl to velký smutek, ale do týdne jsme jeli pro nového kocourka. Už v autě padaly různé návrhy. Manžel prohlásil, že tentokrát vybere jméno on. Vybral Kokeš. Protože má, ale obrovské kulaté oči, tak mu všichni říkáme Kukín. Je šedý mourek a po roce nám začíná narůstat do větších rozměrů. O prázdninách nám přibyl ještě Ívin. Je to sice Ivan, protože se narodil 4.4. na Ivanu. Říkáme mu Ívin, protože Kukín a Ívin jdou ,tak ňák líp k sobě. Ívin je polosiamáček a je úžasný. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Roni



Založen: 22.03.2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Původ kočičích jmen
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 9. 2007 23:43:03
Odpovědět s citátem

Můj první kocouř (z útulku ) si měl jméno postupně vydobýt sám, ale když jsem si ho brala, chtěli nějaké jméno kvůli registraci.
Vzpoměla jsem si na svatého Mikuláše,jak jsme se na něj jako děti strašně těšili a měli z mlsků velikou radost.
A protože nám měl kocourek přinést radost (a taky to celé roky dělá) dostal jméno Mikuláš.
Druhé - to bylo miniaturní koťátko nalezené v kontejneru Evil or Very Mad
To mi hned první večer po vykoupání vyšplhalo až na stůl a hrnulo se na klávesnici. Ikdyž vypadalo hrozně, ukázalo neskutečnou činorodost a pohyblivost, okamžitě skákalo do výšky jako na pružinách. Prošlo se několikrát po klávesách, restartovalo PC, změnilo mi "okna" tak, že jsem si s nimi nevěděla rady a nakonec jich pár otevřelo - ani nevím, k čemu byly.
Jelikož se tedy kočička ukázala jako zručná informatička, dostala jméno k tomu náležející - Floppy - podle názvu pružného disku.
(tento nápad pocházel od Terezky od Rafiqa+Aliho)
Vaše Roni


Naposledy upravil Roni dne 17. 9. 2007 17:02:23, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana A.



Založen: 28.08.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Luštěnice 51

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2007 16:42:22
Odpovědět s citátem

Naše briťačka Jesica si donesla jméno od původního majitele.Máme ale ještě jednu princeznu, obyčejnou kočinu Mášu Tomášu.Je to útulkový nalezeneček. Když jí útulkové tety našly,tak si nejdřív myslely, že taková velká kočka je kocour a začaly na ni volat Tomášku.Po čase se jim podařilo kočičku odchytit a zjistily, že to vůbec není kocour, ale kočička a tak že to tedy bude Mášenka. Z těchto jmen nakonec vzniklo její originální jméno.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Ozíček
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 9. 2007 16:55:59
Odpovědět s citátem

Když zoufale plakal za dveřma v 5 ráno znělo to jako když Ozzy Osbourne nemůže vyzpívat vejšky ve svejch úžasnejch ploužácích-nejvíc to připomínalo No More Tears. A protože měl ten píďa malej slabejch půl kila vzniknul z toho Ozíček. Máma která ten den přijela na návštěvu ho "dostala" k narozeninám, protože místo toho abych jela vyzvednout objednanej dárek, jeli jsme s ním na veterinu, protože měl oči plné tears. Máma to vzala s humorem a prohlásila, že to vypadá jako kdyby se jmenoval Vozíček jenže spisovně. Taky mu říkám Ťutíčku nebo Ťutí. Jemu je to fuk, přiběhne na zamlaskání a to výhradně jen když má náladu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kotja



Založen: 24.09.2007
Příspěvky: 11

Předmět: Kočičí jména
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 10. 2007 6:18:47
Odpovědět s citátem

Naše kočičanda je černá s bílou náprsenkou a tlapkami a proto se jmenuje Ťapka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Esme



Založen: 07.10.2007
Příspěvky: 24

Předmět: jména
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 16:14:32
Odpovědět s citátem

Souhlasím s panem Pratchettem, že kočka se jmenuje podle okolností. Moje černá kočička s bílými tlapkami má oficální jméno Ťapka. Manžel ji říká Koule /vůbec není tlustá/ nebo Kočka Koule /pokud si vzpomínám je to jedna z koček z večerníčku O koucorkovi Damiánovi . Další nejužívanější jméno je chlupatý černý blesk, dále mlsná potvora. Dále, protože jako kotě skočila do plné vany, ji říkáme, když si hraje s vodou, Rusalka, nebo taky Blbka. .. a tak dále a tak podobně
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Marge



Založen: 08.10.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 11. 2007 14:04:22
Odpovědět s citátem

Jméno pro naší kočičku vymyslel náš desetiletý syn. Sám se jmenuje Matěj, ale líbí se mu jména cizokrajná a vznešená, takže vymyslel jméno Rebecca. A podle okolností jí říkáme taky Mňoukalinka, Prdelka, Holčička, Beruška nebo Zlobka, Smradka a teď na posled taky Blešule Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Raika



Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 214
Bydliště: Rožnov p. Radh.

Předmět: Jméno
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 11. 2007 10:47:15
Odpovědět s citátem

Když jsme si přinesli našeho nalezenečka ve věku 4-5 týdnů domů, žádné jméno jsme jí nedali. Věřila jsem totiž, že jí manžel shání rodinu s domkem a zahrádkou, kam ji přemístíme, až ji vypipláme. Po čase jsem zjistila, že manžel nic nehledá, ale že chodí s jejími fotkami a všem se vychvaluje, jaké máme kočičí miminko. A tak dostala jméno Mimi. Jenže nezůstala malinká, dost dobře nešlo volat na kočku, která se v pohodě natáhne packou až na kuchyňskou linku (která je o 10cm vyšší, než klasická) Mimi. Takže jsme ji přejmenovali na Mínu. Ale má ještě spoustu dalších"přezdívek" : Pusík, Pipík, Pupík, Miník, Pipulík.
_________________
Raika + Mína + Kira + Denny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Jana Baderlová



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Předmět: jména kočiček
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 11. 2007 13:24:42
Odpovědět s citátem

Našeho kocourka jsme dostali od švagrové a ta nám pro něj vymyslela jméno jako třeba Drákula nebo Bestie a ještě další hrůzostrašná jména, která si už ani nepamatuju. Když jsem jí řekla, že takhle hrozně ho teda rozhodně nepojmenujem, řekla jen, že nic lepšího ho tak nevystihne a že teda ale uvidíme sami... Rolling Eyes No a viděli jsme...
...stačilo málo a kocourek dostal jméno Alfréd (podle Hitchcocka - autora hororů...) Proč? Je to prostě takovej malej ďáblík, kterej nás rozhodně nenechá chvíli v klidu (hlavně v noci, která se tak pro nás mění v opravdový horor Confused ). Je rošťák od kotěte, takže se smiřuju, že už je holt takovej a klidnější asi nebude (je mu 1,5 roku a jeho aktivita graduje:-) )
_________________
Janča
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 12. 2007 16:54:18
Odpovědět s citátem

My jsme si kočičku zamluvili ještě, když byla v bříšku Smile Věděli jsme, že se bude jmenovat na "G", ale nevěděli jsme, jestli budeme mít kočičku nebo kocourka...ale protože jsme byli už třetí a všichni chtěli kočičku, tak jsme spíš počítali s tím kocourkem, aby nepřišlo zklamání Smile Já chtěla jedině Garfielda Laughing přítel zase Googla Laughing Tak jsme začali hledat neutrální jméno a to byly dávky jako: Gimp (když už jsme byli u těch počítačů Laughing ), Gargamel, Gripen nebo Gagarin (že bude mít letecké dny, když vleze na linku Laughing ), Geralt...už si teď ani většinu nevybavím. Ale když se konečně koťátka vydrala na svět, tak to byly 3 holky a jeden kluk a nastalo zoufalé vymýšlení holčičího jména - vůbec jsme na nic nemohli přijít. Nakonec - přítel je vtipálek - jen tak nadhodil Gis (až později mi řekl, že to myslel jako zkratku Geografického informačního systému Laughing ) a já si tak převalovala na jazyku - Gis, Gisi, Gizzy...to zni moc pěkně Laughing A ještě jsme to drobatko poupravili na Gizell (čteno s "g" na začátku, nikoli po francouzsku Cool ). Jinak ji říkáme - Gizoušku, Gizinko, Gizinotypotforojednaobludna... A když se mi postaví na stůl, mezi můj obličej a počítač, sedínkou ke mně, že jí jako mám drbat na zadečku, tak ji řikám Tymojemalaprdinko Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla o.



Založen: 02.09.2007
Příspěvky: 49
Bydliště: Louny

Předmět: Ozíček a Zakoušek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 14:39:43
Odpovědět s citátem

Tak nám přibyl další hladový krček. Původ jména Ozíček už jsem popisovala, takže Zakoušek - ofic. Zakk je kytarista od starýho Ozzyho. To prostě nešlo jinak....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kuldacka



Založen: 29.01.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Kovářov

Předmět: Kulíšek
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2007 19:29:04
Odpovědět s citátem

Můj kočičák Kulíšek se menuje podle rady mé kamarádky....Přemýšlely jsme nad tím dlouho až ona vykřikla Kulíšek, mě se to líbilo a bylo to. Postupem času jsem zjistila, že toto jméno je pro Kuldu opravdu to pravé!!! Very Happy Smile Wink Mám ho moc ráda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_________________
Je mi 13 let a mám doma kocourka, kterýse jmenuje Kulíšek. Pak mám 2 akvárka s rybičkami a křečici jménem Čikitu. Také bych chtěla na veterinu, ale ze zdravotních důvodů nemůžu! Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Sabina.S



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 5

Předmět: ...
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 15:17:27
Odpovědět s citátem

Můj kočičák je celý černý, tím pádem dostal jméno Blackie... navíc je to hudební kocouř, takže by si mohl podat packu s Blackiem Lawlessem z kapely W.A.S.P. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.



Založen: 18.11.2007
Příspěvky: 44

Předmět: ... proč se tak jmenují :
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2008 21:39:11
Odpovědět s citátem

Arrow Máte všichni moc hezká jména (!), a hlavně jsou dávaná z lásky Wink, a to je nejdůležitější Exclamation ...
_________________
J. a její společenstvo ...
mňau!


Naposledy upravil J. dne 26. 11. 2008 11:10:51, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alimak



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 50

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2008 9:37:02
Odpovědět s citátem

Tak my jsme našeho nalezence, protože jsme si mysleli že je to kočička, pojmenovali nejdřív Rouzí. pak jsme zjistili, že to není kočička, ale kocourek a hledali jsme pro něj nové jméno, ale jelikož tak pěkně slyšel na Rouzí, tak jsme vybrali podobné a to Robí. Ze začátku se mi to jméno moc nelíbilo, ale teď musím říct, že dneska mu to jméno sedne jak ulitý a nedovedu si představit, že by se jmenoval jinak. Ale tak je to nakonec s každým jménem, pak prostě tomu zvířeti sedí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
BaraV



Založen: 10.02.2008
Příspěvky: 65
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2008 11:03:12
Odpovědět s citátem

Ahoj všem,
Kočička u rodičů se jmenuje Fori a je to podle Foresta Gampa. Smile Když se narodila, tak byla strašně maličká a utlačovaná ostatníma koťatama. Tak nás to nějak tak napadlo, že je to Forinka.
No a mojí čičině jsme dali jméno Cookie, protože je to v překladu něco jako miláček, mazlíček, ale taky sušenka. Very Happy No a to všechno sedí. Ona je mazlíček, ale podobá se skořicový sušence. Wink Přítel si dělá srandu, že další kočeny budou Cornflakes, Cacao a Capucino. Taková dobrá snídaně Smile
Tak uvidíme. Každopádně jsou všechny příspěvky o jménech moc zajímavý a zábavný!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2008 15:47:57
Odpovědět s citátem

My jména nevybírali-kočkouni je už měli, když jsme si je kupovali-a protože za a) na ně už slyšeli a za b) se nám dokonce i líbili, nechali jsme Adama, který je Adam, Adamíšek a Claudia-tomu říkáme Klaudí, Klaudísek (a často tymrnějednodarebný a prckudidopaďous-když chce za každou cenu se mnou třeba "uklízet" nebo na WC nám předpřipraví celou roli toaletního papíru Wink ).
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2008 16:24:09
Odpovědět s citátem

My jsme sice taky dostali uz pojmenovany kocicaky,ale stejne jsme je tak nejak casem prekrtili... Twixiemu uz nerekneme jinak nez Kaďoch,protoze je to takovej lenoch,vzdycky sebou nekam kydne a je takovej pohodlnej, ono tohle vysvetleni asi nedava moc smysl,ale je to proste slovo,ktery pouziva moje babicka pro podobny povahy a tak nejak mi k nemu sedne Smile
No a Ginger...nejdriv jsme ji rikali Giny,ale moc dlouho nam to nevydrzelo,prakticky do prvniho koupani (Ginger je sphyx,tudiz se musi koupat) Byla uz pekne usmudlana,jak nemyti sphynxove byvaji a protoze koupani bylo a je boj, zacla jsem ji rikat Šmudlína. Ji to nevadi a dokonce na to i slysi. Asi se radsi smiri s takovouhle presdivkou,nez by se naucila snaset to koupani Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Hanka123



Založen: 25.04.2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Dačice

Předmět: Re: Původ kočičích jmen
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 4. 2008 17:03:19
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Když přidávám jména do našeho seznamu kočičích jmen (v části Prvně s kocouřem), napadlo mě, že by bylo zajímavé znát jejich původ. Takže: Podle čeho jste vybrali pro své kočičáky jméno?

Začnu doma.
Ringo se jmenuje Ringo po bubeníkovi The Beatles, ať si kdo chce co chce, ale Beatles stejně byli a zůstanou NEJ. Možná taky proto je z něj hudební kocour? (viz jeho fotogalerii) Smile
A Kitty... dlouho jsme jméno hledali, věděli jsme, že chceme k Ringovi kočičku, a že by to mělo být jméno, které se nemusí skloňovat a tak, šíleně jsme se dohadovali o různých irských a dalších jménech, nakonec vyhrálo jednoduché a úplně obyčejné anglické Kitty. A bylo to ONO Smile



Máme doma Damiána a kočičku Kiki. Damián dostal jméno kvůli prvnímu písmenku- v okruhu rodiny a přátel se vyskytovaly samé kočky začínající na D. A navíc Jsem z dětství znala knížku příhody kocourka Damiána....n No a Kiki? Dočetla jsem se,že kočky u citoslovce čičí nereagují ani tak na hlásku č jako na samohlásku i. Didi by bylo kapku divný, tak je z ní Kiki. (zločinec, satanáš, sprátě...podle situace). Wink Arrow
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Přinesení (14x)
3
Editorial 19. června 2006 (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top