Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka na vodítku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Marie Složilová
Anonymní





Předmět: Kočka na vodítku
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 7. 2006 20:46:39
Odpovědět s citátem

Dobrý večer.
Od kamarádky jsem se dověděla o těchto stránkách a jsem nadšená. Přečetla jsem si, že někteří z vás chodí s kočkou na vodítku. Protože bydlíme v činžáku, chci to také zkusit, aby se má kočička dostala aspoň nějak ven. Mám ale obavy, co dělat když se s kočičkou vrátím do bytu. Vím, že sousedé svým pejskům umývají nožky. Ale dá si říct s umýváním i kočička? A co když si sama olíže zaprášené packy a břiško, není to riziko onemocnění? Prosím, poraďte, jak to řešíte. Mnohokrát děkuji. Marie
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: venčení na vodítku
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2006 9:57:12
Odpovědět s citátem

Dobrý den,

Já chodím s kočičkou ven na vodítku a trápí mě přitom spousta věcí - ale mytí nožiček ne. Po návratu se kočička vždycky velice důkladně celá umyje a tváří se u toho nesmírně spokojeně. Venku se někdy dokonce vyválí v písku nebo prachu a také je u toho blažená.

Trápí mě spíš to, že se může něčeho nečekaného leknout a třeba se z vodítka vyvléci - už se to stalo, naštěstí pak běží rovnou ke dveřím a chce honem domů. Taky mám trochu strach z psů - co kdyby někde zpoza rohu vyběhl velký pes bez vodítka a náhubku?

Až půjdete s kočičkou poprvé, připravte se, že se bude možná dost bát a nebude chtít. U nás je to vždy postupné - jeden den jen před barák, druhý den už i za roh, třetí kolem celého domu... Hlavně ji do ničeho nenuťte, na vodítku ji netahejte a nechte jít tam, kam sama chce. Také se doporučuje vyzkoušet postrojek nejprve několikrát doma, aby si na něj kočička zvykla a pak jí nevadil při procházce.

Příjemné venčení přeje
Karin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
han
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2006 16:21:44
Odpovědět s citátem

Naše britka chodí na zahrádku. Při návratu domů je někdy trochu uprášená, protože miluje písečnou (čti hlínovou) lázeň. Pokud se před návratem nestihne sama olízat, otíráme ji doma čistým navlhčeným hadříkem, kočička to bere jako mazlení a nechá se. Otírání tlapek nemá ráda, ale nebrání se, ani nekouše, jenom tichounce na protest vřeští. Tlapky se přitom snaží stáhnout, vytrhnout, ale v podstatě se podvolí. Z olizování prachu a hlíny bych strach neměla. Kočky to dělají od pradávna, čistí se tím hlavně od parazitů a mám zato, že si vyvinuly příslušné obranné mechanismy. Nakonec olizování je pro ně věc hygieny.
Odpovědět 
Marie Složilová
Anonymní





Předmět: Kočka na vodítku
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2006 17:00:07
Odpovědět s citátem

Děkuji všem za dobré rady.Už jsme byly s mojí kočičkou na chvíli ven.Dopadlo to dobře, ale je fakt, že se všeho moc lekala.Vždy jsem ji vzala do náruče a uklidňovala. Tlapičky si ale čistit za žádnou cenu
nenechá.Pořádně mě poškrábala.Budu to zkoušet znova,aspoň vlhkým hadříkem, protože chodíme i po chodníku, kde je určitě napliváno a pod.
Budu věřit, že očkování co má a nějaká zvířecí imunita jí od nejhoršího ochrání.Ještě jednou dík všem. Marie
Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2006 18:54:32
Odpovědět s citátem

Ještě jsem Vám chtěla poradit, že moje kočička chodí ven zásadně po setmění, pak se tolik nebojí.

Tak hodně štěstí!

Karin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (29x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top