Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
vhome



Založen: 28.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 12:36:18
Odpovědět s citátem

Prosím všechny kocouři, by mi poradili- mám 9 týdenní kočičku briťáka modráka a protože jsem si jí zakoupila u chovatele"takychovatele"cca v jejích 6 týdnech(tak mi to řekl) a žrala granule, za pár dnů dostala strašný průjem a stačil 1 den a doslova bojovala o život a teď má opět problémy. Zase jsme na rýži, čaji z dubové kůry a glukozy. pak začnu s kuřecím masem a rýží, ale jak zkusím granule je to v háji. Dr. řekla, že byla "podtržená", že jí vzal moc brzo od kočky a problémy s trávením se budou opakovat stále. Co jí mám dávat, aby byla OK! Čím jí přilepšit, udělat radost papáníčkem, ale takovým aby jí bylo dobře a byla celkově v poho? Granule už sem úplně zavrhla. jinak když je ve stádiu klidu(tom v bříšku) je děsnej "divous", hračička, prostě živel. Děkuju moc za všechno, co nám pomůže ulehčit kočičí dětství. Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 6. 2007 12:55:01
Odpovědět s citátem

Nejste ani první, ani poslední, kdo má doma kočičí miminko. Takže je nutné k němu i tak přistupovat.
Tipla bych, že kotě má hodně citlivé trávení a podle toho musíte vybírat i vhodné granule a stravu celkově. Rozhodně kuřecí s rýží neobsahuje dostatek živin.
Chce to víc informací - jakými granulemi krmíte, jaké dáváte podpůrné vitamíny, zda jí vet léčil a čím, zda je očkovaná, odčervená. Ačkoliv se to nezdá, tak všechno tohle spolu souvisí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vhome



Založen: 28.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: Průjem 2)
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 9:30:27
Odpovědět s citátem

K mému kočičímu miminu ještě dodávám, že jsme krmili ROYAL CANIN- pak začal průjem, zvracení- veterinář inj. (bohužel nevím co), já glukozu, čaj z dub. kůry, rýžový odvar. pak vařené kuřecí -s rýží, -bez rýže, přechod na granule EUKANUBA, opět po 3 dnech průjem, jak blázen, absolutní apatie- opět veterinář, dáváme Tenazym, a já dávám to samé co při prvním případu. Odčervená je, očkování řekla Dr. že zatím nedoporučuje, až povyroste. 7.7. by jí měly být 3 měsíce, váží 70Dkg. zatím sem zkusila v mezidobí, kdy je to OK dát na prst olíznout tvaroh samotný, případně smíchanáý s trochou syrového žloutku. když je v poho, tak by "žrala jak divá", ale to asi taky není dobře, střeva jí to nezpracují, nahromadí se to a pak to v ní vaří... za dobré rady, které pomohou dík
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vhome



Založen: 28.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: Omluva
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 9:37:06
Odpovědět s citátem

Jinak -mimo téma - se omlouvám "webmastrům", že se tady pohybuju jako "slon v porcelánu" a neumím používat fórum. Budu na sobě pracovat a polepším se. Dík za trpělivost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjem 2)
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 9:47:49
Odpovědět s citátem

Dělal veterinář rozbor stolice, enzymů atp.?
Co mě tak napadá u vážnějších průjmů .... může být na vině např. špatná funkce slinivky. Dobré by také bylo nasadit speciální dietu, která je šetrná k trávicímu traktu (např. Hills má dietu označenou I/D, jak v granulích, tak v konzervičkách, RoyalCanin má dietu Inestial, Trovet dietu HLD, i další značky mají diety). Nebo i nějaká potravinová alergie na součást v krmení. Takže by to chtělo zkusit opravdu nějaké šetrné dietní granule, a
Rozhodně pokud nepřibírá a průjem jí vysiluje, osobně bych spíš tipovala na nějaký zdravotní problém. Naše čičiny měly také průjem, trpěly jím takřka 3 měsíce, ale nikdy je průjem nevyčerpával a i přes něj stále na váze přibívaly.
Problémy následně také může způsobovat poměrně rychlý přechod mezi dietní stravou a granulemi. Takže měnit typ stravy pomalu.
S očkováním se netrapte, doočkuje se až bude zdravá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Omluva
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 9:50:15
Odpovědět s citátem

vhome napsal:
Jinak -mimo téma - se omlouvám "webmastrům", že se tady pohybuju jako "slon v porcelánu" a neumím používat fórum. Budu na sobě pracovat a polepším se. Dík za trpělivost.


V pohodě, není problém na to upozornit a pak nadbytečný příspěvek smazat. Ono jde opravdu hlavně o to, aby téma bylo jednolité a odpovědi se netříštily.

Mimochodem - vlevo v Menu je funkce Hledat
( http://www.modrykocour.cz/forum/search.php ) - když si zkusíte vyhledat průjem v příspěvcích, objeví se jich celkem dost a třeba Vás při jejich pročítání něco napadne.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vhome



Založen: 28.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 10:19:14
Odpovědět s citátem

Dík za rady, veterinářka- a že je to známá - pravila, že tak malinké kotě a tak zbídačené (1den průjmu a zvracení) nemůže dát ani na výživu a že mu moc šance nedává -musí bojovat. Buba to zvládla, možná sem uspěchala návrat ke granulím, ale ona byla tak "lačná"po jídle a bylo mi jasné, že to kuřecí je prostě málo... no nyní nic neuspěchám, Dr. mi řekla, ať se na granule úplně vykašlu, že je některá zvířátka ať kočky, či psi prostě nesnáší, tak nevím... prý jí mám nechat na "přírodní stravě". Ale spát jí vařeným kuřecím, rýží a do toho "umělé vitamíny"?! no nevím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 10:33:53
Odpovědět s citátem

Já si myslím, že v první řadě opravdu musíte dávat šetrnější granule, nebo kapsičky či konzervy (také jsou dietní) což jsou právě ty dietní, určitým způsobem jsou právě přizpůsobené problémovému trávení a jesli je veterinářka známá, o to líp, že jí můžete navrhnout které a zkoušet postupně víc značek.

Ono 6 týdnů je sice poměrně malý věk, ale není to už úplný prcek, který se neobejde bez mateřského mléka. Některé kočičky jsou v tomhle věku už relativně soběstačné, některé asi ještě závislejší, ale když jsem četla, jak malá koťátka piplají paní z útulků, tak stále jste si jí nebrala jako úplně bezmocné kotě.
Otázkou proto je, co je příčinou těch obtíží, rozbor krve a stolice a výsledné hodnoty by měly veterináře nasměrovat, kde hledat problém.

Přemýšlím, co ještě na podporu trávení doporučit ... existuje pasta Probican na srovnání střevní mikroflory, pak přípravek Yuccat, který srovnává trávicí ústrojí, Pangamin, pivovarské kvasnice, taky přispívá k obnově trávení.
http://www.veterinarnipece.cz/index.php?a=detail&d=2888
http://www.veterinarnipece.cz/vyrobek-probican_pasta_15ml-id-2356
http://www.veterinarnipece.cz/vyrobek-pangamin_bifi_200tbl_sacek-id-2331

Ta lačnost po jídle je pochopitelná, ale neměla by dostávat jídlo ve "velkém", ale postupně, několikrát denně menší dávku, aby mohla v klidu trávit a nejedla nárazově.
Ještě bych se přiklonila k podávání Calopet pasty - je to pro kočičky, které jsou po nemoci, oslabené, nebo nemohou pořádně baštit, je to taková "vitamínová" bomba.
http://www.veterinarnipece.cz/index.php?a=detail&d=2351

Držím palce!
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vhome



Založen: 28.06.2007
Příspěvky: 5

Předmět: průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 6. 2007 11:14:57
Odpovědět s citátem

Díky moc za rady - jsem kočičí začátečník (13 let jsme měli pejska), no a i zatím jen asi teoretik(kuk do nějakých knížek), ovšem v praxi pokulhávám. Když on je taky problém v tom, že co člověk, to jiný názor na věc a tak je tomu i s tím jídlem, dietou atd. ale budu se snažit, aby Buby byla zdravá číča.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top