Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

od které organizace PP

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: od které organizace PP
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 8:53:19
Odpovědět s citátem

Všechny moc zdravím a přeji krásný den. Chtěla bych poprosit o radu při koupi koťátka. Rádi bychom si pořídily Mainskou Mývalí kočičku. Na internetu jsem našla ceny od 6 000.- až do 20 000.- chápu že je to dáno úspěchy majitelů a rodokmenem dané kočičky. Zjistila jsem ,že hraje roli i to jaká organizace vydala kočičce PP. Mohl by mi prosím někdo z Vás poradit jaký je rozdíl mezi Fife a Edelkatzen? Nikdy jsem neměla kočičku s PP a po přečtení vašeho fora mám pocit, že člověk při výběru koťátka musí být velice obezřetný. Poraďte mi popřípadě i na co si dát při výběru kočičky pozor.Nerada bych někomu naletěla. Předem moc děkuji. Danuli
Ps: nikdy jsem se neůčastnila žádného fora ta se prosím nezlobte pokud snad vložím příspěvek někam kam nepatří. Nejsem zrovna počítačový expert. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: od které organizace PP
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 9:28:28
Odpovědět s citátem

Já bych řekla že na tom která organizace vydala PP až tak moc nezáleží. Jediný rozdíl vidím v v tom že SCHK ČSCH působící pod FIFe má u nás určitě nejdelší tradici (přes 30 let) a asi i nejširší členskou i chovatelskou základnu. Ostatní organizace ať už jde o BCC (Bohemia cat club, působící pod WCF) nebo BOEC (Bohemia Edelkatz Club - nezávislý) začaly fungovat po otevření hranic a představují jistou alternativu.
Informace o tom na co si dát pozor při koupi koťátka určitě najdete zde na stránkách (podívejte se do rubriky Prvně s kocouřem) i ve fóru a tak jen krátce. Kočky by hlavně měly u chovatele být v každodenním těsném kontaktu s lidmi, neměly by být izolované ve zvláštní místnosti, natož zavřené někde v kleci. Také počet koček by měl odpovídat možnostem chovatele i velikosti bytu. Kočky by měly být čisté, zdravé, bez parazitů. Doporučuji raději předběžně navštívit i více chovatelů ať máte srovnání.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 10:40:48
Odpovědět s citátem

děkuji za odpověd. Samozdřejmě se snažím pročíst všechny příspěvky a to i na jiných webových stránkách. Více hlav více ví Smile .Myslela jsem jestlit řeba u koťátek Mainské Mývalí nejsou nějaké zvláštnosti které by mě nenapadly. - třeba náchylnst k některým chorobám či častá vrozená vada. Kočky mám moc ráda a tak vím ,že jakmile si nějakou přivedu domů , nebudu ji chtít z žádného důvodu vracet. Koťě není chleba a tak chci výběru věnovat dostatečnou pozornost. Pokud by ještě někoho něco napadlo, ráda se přiučím. uvítám i doporučení na některé z chovatelů se kterými máte dobré zkušenosti. Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 11:16:24
Odpovědět s citátem

ještě mě zajímá a nikde jsem to nenašla - kolik by měla taková 13ti týdení mainská kočička přibližně vážit. kdo ví ať poradí nebo pošle odkaz na kterém bych to našla. Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 12:06:25
Odpovědět s citátem

danuli napsal:
ještě mě zajímá a nikde jsem to nenašla - kolik by měla taková 13ti týdení mainská kočička přibližně vážit. kdo ví ať poradí nebo pošle odkaz na kterém bych to našla. Embarassed

S mainskými mývalími nemám zkušenosti, ale ono je to u všech plemen přibližně stejné. U všech jsou mohutnější a drobnější linie, navíc je i různé tempo růstu - v některých liniích roste kotě rychleji v prvních týdnech života v jiných nastává rychlejší růst později. Proto se váhové údaje většinou neuvádějí, bylo by to zavádějící. Chovám britky a ve 13 týdnech mívají koťata tak 1,5 - 2 kg, ale už jsem měla i drobnější kotě které mělo sotva 1 kg a i tak z něj vyrostl pěkný zdravý pětikilový kocour. Takže nedoporučuji moc hledět na váhu, spíš na celkovou kondici a zdraví koťat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 19:56:55
Odpovědět s citátem

danuli napsal:
ještě mě zajímá a nikde jsem to nenašla - kolik by měla taková 13ti týdení mainská kočička přibližně vážit. kdo ví ať poradí nebo pošle odkaz na kterém bych to našla. Embarassed


Dobrý den, my máme mainky dvě, kočku a kocoura. Kočku jsme přivezli jako koťátko ve 13 týdnech a vážila cca 1,9 kg. Dnes má přes rok a dva měsíce a váží přes 5,5kg, čili je velká, ale není to nějaká obryně. Ohledně váhy kocourka ve 13 měsících nemůžu sloužit, protože jsme ho pořídili až ve 5 měsících. Teď má cca 8 měsíců a váží přes 5 kg. - Jinak bych ale chtěla poradit ohledně hmotnosti, kterou se chovatelé rádi chlubí, ("otec má přes 13 kg" atd.), radím: neberte to 100% vážně. Fakt jen málo kocourů má přes 10 kg, i když to je vydáváno za normu. A nedávno se shodli i někteří chovatelé MCO, že to je spíš reklamní trik: http://www.maine-coon.cz/index.php?id=11,66,0,1,1,2 . Dle mého názoru jsou MCO výjimečné ne kvůli velikosti, ale divokému vzhledu, profilu, povaze atd. Přeju hodně štěstí s výběrem!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 21:43:54
Odpovědět s citátem

jé děkuji. Nehledám to největši kotě, jen chci mít představu kolik přibližně váží zdravé prospívající koťátko. Aby jste mi rozuměla, to aby koťátko bylo v dobré kondici je pro mě mnohem důležitější než to jestli bude mit PP. K Vašim kočičkám Vám gratuluji jistě Vám dělají radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 1. 2008 22:19:56
Odpovědět s citátem

díky za odkaz už to tam prolízám Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 9:55:51
Odpovědět s citátem

Mám jednoho mainského kocourka s PP. Chtěla jsem jej na mazlíka a tak mi ani drobná vada (zalomený ocásek - nehodící se do chovu) nevadila, měla jsem jej levněji. Má teď 14 měsíců a váží asi 6 nebo 6,5 kg. Co jsem četla, tak maiňáci dospívají do plné velikosti a hmotnosti až okolo 3-4 let. Jestli pořídit kotě s nebo bez PP - dle mého je lepší s PP, u nich je větší jistota, že majitelé "nesekají" koťata jen pro výdělek. Jsou sice dražší, jeden z faktorů může být ten, že uchovněná kočka smí mít koťata jen jednou za určitou dobu, kdežto bez PP může mít "chudák" kočka koťata i třikrát do roka. Mám svého kocourka velmi ráda, v poslední době začal svému jménu dělat opravdu čest, neustále převrhuje misku s vodou a máčí si v ní ťapiny. Tak jsem misku s vodou umístila do lavorku a zatím je klid. Velmi brzy jsem zjistila že miluje aportování myšek, kuliček...a nejraději je chytá v letu - vyskočí opravdu vysoko. Přeji Vám hodně štěstí při výběru kočičky nebo kocourka a hodně radosti s nimi. Adéla.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
chatul



Založen: 08.04.2007
Příspěvky: 41

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 1. 2008 21:08:53
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Mám svého kocourka velmi ráda, v poslední době začal svému jménu dělat opravdu čest, neustále převrhuje misku s vodou a máčí si v ní ťapiny. Tak jsem misku s vodou umístila do lavorku a zatím je klid.


Jóó, misky s vodou, to je naše parketa! Resp. to je mokrá parketa. V každém pokoji máme takový "vlhký koutek" Twisted Evil Lavorky: jsou dobrý, trvá to pár vteřin dýl to překlopit. Škoda, že hrabání v misce s vodou, její následné převržení a následné rozplácání vylité vody kam až to jde není uznaná sportovní disciplína, naše zvěř by se jistě nenechala zahanbit.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
danuli



Založen: 02.01.2008
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2008 9:04:46
Odpovědět s citátem

Ahoj všichni. Když Vás tak poslouchám nemůžu už se ani dočkat!! Těším se až mi to moje zlatíčko bude okusovat palce , běhat po klávesnici v noci se dožadovat pozornosti a z bytu bude dělat koupaliště! Z toho internetového vzdělávání se mi už kouří z hlavy. Dnes v noci se mi zdálo, že můj muž přinesl domů 3 kotata( 2 mainské a 1 bengálskou) a 3 dospělé kočky někde z ulice!!!!! - samozdřejmě si je chtěl všechny nechat!!!!! Aby jste pochopily jak moc jsem se u toho snu zapotila, - muj muž je schopný všeho!!! Když jsme se před 6ti lety daly dohromady ,neměl kočky ani moc rád. Já velký kočkomil jsem to samozdřejmě nechápala. Kočky které jsme měly u rodičů mu naštěstí brzy vysvětlily jak jsou skvělé. No a vidíte - o vánocích jsem řekla že se mi po kočičí přítomnosti moc stíská a dnes po 14 dnech už chodí a domlouvá mi ,že jedné kočičce bude smutno, že by měly být dvě.!!
Takže vy ,které zoufáte jak by jste chtěly ,ale manžel či přítel nechce - nezoufejte. Vemte ho někam za kočičí rodinkou a ony už ho přesvědčí.
Jinak Vám všem moc děkuji za rady. Dnes mi přišla kniha " NĚŽNÍ OBŘI AMERIKY" tak pro ni hned běžím na poštu. Snad mi pomůže při výběru mojí malé mainské slečny.
Přeji Vám všem krásný kočičí den.Pá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (58x)
2
RSS kanály (50x)
3
Kočičí jména (25x)
4
Veterinární poradna: Kocour má nateklé cecíky. (20x)
5
Takový "malý" kočičí stresík (dnes ... (20x)
6
Creepy kočky: Jak pochopit matematiku (20x)
7
Kočičí ochutnávání (20x)
8
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (19x)
9
Vyhlášení NEJ fotky března 2024 (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top