Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Chronické zlyhávanie obličiek


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Sadovska Iveta



Založen: 27.03.2008
Příspěvky: 1
Bydliště: Nitra

Předmět: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 12:21:33
Odpovědět s citátem

Nášmu 5 ročnému kocúrikovi včera diagnostikovali chronické zlyhávanie
obličiek.Zistili sme to len preto, lebo sme zmenili veterinára.Ten predošlý si nič nevšimol.Tomuto sa zdal hneď príliš chudý a nahmatal mu aj zväčšené obličky.Odber krvi potvrdil jeho podozrenie. Som nešťastná.Vraj to môže trvať tak do dvoch rokov.Bude nám pomaly zomierať pred očami.Papať mu celkom chutí, stále je smädný, a v poslednom čase je taký smutný.Inak žiadne viditeľné problémy nemá.Má s týmto niekto skúsenosti, môžete mi niečo poradiť.
_________________
Iveta
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 13:19:58
Odpovědět s citátem

Chronické selhávání ledvin není, bohužel, u koček nic výjimečného ale jejich život tím nekončí, jen je nutné ve vztahu ke kočce začít dodržovat určitá pravidla. Jako je např. přísná dietní strava, vyloučení veškerých lidských pochoutek ze stravy, a podávat vhodné léky a pravidelně kontrolovat stav ledvin na kontrolách na veterině.

Nějaké informace můžete najít např. zde:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1389

http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=3889&r=8

http://vets4pets.cz/dalsi_informace_kocky_4.htm

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: Špatné ledviny
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 4. 2008 21:17:27
Odpovědět s citátem

Zkuste podpůrnou léčbu homeopatií, ona v takovýchto případech často hodně pomáhá. Jestli nemáte poblíž dobrého homeopata, můžete se spojit s MVDR. Michalem Jiřičkou z Českých Budějovic, zde je kontakt http://www.inext.sk/homeopatie/Poradna.htm. Možná se pokusí vyřešit Váš problém e-mailem, jen se připravte na to, že budete vyplňovat dost podrobný dotazník o kocourovi. Platba ze Slovenska do Čech snad nebude problém Smile
Homeopatie už prodloužila a ulehčila život dvěma mým kočkám se stejným problémem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačuli



Založen: 23.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2008 18:34:59
Odpovědět s citátem

V prosinci loňského roku mojí kamarádce zkolaboval zničeho nic perský kocourek. Nemilosrdný ortel zněl - chornické selhávání ledvin v důsledku vrozených cyst v ledvinách. Na ten popud jsem jela se svýma dvěma kočkama - perskou a tureckou angorou na veterinu na sono. Charlottka (turecká) byla v pořádku, ale u Samíka (perská) byla zjištěná přítomnost cyst v obou ledvinách. Jaký šok. Oplakala jsem to, ale náš hrozně hodný pan doktor mě ujistil po všech možných vyšetřeních, že zatím jsme to podchytili včas. Ledvinky zatím fungují v rámci možností dobře, jen ho znepokojil písek v močovém měchýři. A tak nám nastal kolotoč diet a léků. Písek naštěstí celkem zmizel a tak jsme na speciálních granulích a na tabletkách Fortekor, které podporují činnost ledvinek.
Nejhorší je, že musíme jezdit na sledování růstu cyst, které bohužel jednou utlačí fungující ledvinky a ty nenávratně zkolabují. Nedokážu se smířit ani připravit se na to, že ten malý zrzavý rošťák tu jednou nebude. Zatímna to nemyslím a snažím se mu co nejvíce ulehčit jeho nemoc.
Dle našeho pana doktora, jsou v ČR jen 2-3 chovy naprosto čisté, bez výskytu PKD - geneticky vrozené cysty v ledvinách. Prosím každého majitele perského kocourka, aby investoval nějakou tu korunku do zdravé svého miláčka a nechal ho vyšetřit ultrazvukem. Ono se to totiž projeví, až ledvinky selžou a pak už zbývá jen pár týdnů bolestivého života. Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar2



Založen: 09.03.2008
Příspěvky: 26
Bydliště: Zlín

Předmět: Re: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2008 18:55:55
Odpovědět s citátem

Kačuli napsal:

Dle našeho pana doktora, jsou v ČR jen 2-3 chovy naprosto čisté, bez výskytu PKD - geneticky vrozené cysty v ledvinách. Sad


Musím oponovat, pan doktor má špatné informace o perských chovech.
V současné době má mnoho chovatelů nejen perských koček (genetickým cystickým onemocněním ledvin trpí i jiná plemena, přestože ne v tak velkém měřítku) své chovy geneticky otestovány a mají je negativní. Sama ze svého okolí znám mnohem více než 2-3 negativní chovy a jejich počet narůstá. V počátcích genetického testování bylo zjištěno 34 % perkých koček pozitivních a díky testování se toto procento stále snižuje. Je pravdou, že ne všichni testují a ne všichni na pozitivních kočkách nechovají.
Já sama jsem měla ze 4 koček 3 pozitivní, 2 jsem hned kastrovala a jednu ne. Z ní jsem si odchovala negativního kocoura, kterého jsem pak použila do chovu. Tato pozitivní kočka má již více jako 7 let a zatím se u ní problémy s ledvinami nevyskytly. Chovat na ní již nechci, snad - možná! udělám jednu výjimku - ještě sama nevím. Je to totiž podle mého názoru jedna z nejhezčích koček colourpointů u nás a navíc má naprosto úžasnou povahu, kterou předávala na své potomstvo. Stále zvažuji........

PKD je jen jedním z více nemocí ledvin, ne každé ledvinové onemocnění je dědičné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačuli



Založen: 23.05.2008
Příspěvky: 4

Předmět: Re: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2008 19:46:59
Odpovědět s citátem

Nevím, těžko říci, můj kocourek byl vyřazen z chovu pro zálomek na ocásku. Je vykastrovaný. Má krásnou červenou barvu a jeho povaha je naprosto úžasná. Nedovedu si představit, že tu jednou nebude. Chovy nijak nesleduju, protože už mám doma dvě kočky, což je na jeden byt až až. Na výstavy se Samíkem nejezdíme, i když bychom mohli. Svou nemoc získal od svého otce, dovezeného z německa. PKD je celkem rozšířenou nemocí, ale spíše u laických chovatelů. Stále je totiž mnoho "chovatelů", kteří netestují své kočičky. Pokud nový majitel už od chovatele není ujištěn o výsledku testů, kolikrát netuší, co tato nemoc obnáší. Taky jsem laik chovatel a netušila jsem vůbec o co by mohlo jít. Až díky nešťastné náhodě mé kamarádky a jejího kocourka (dnes už je v kočičím nebi).
Zatím úspěšně bojujeme, Samík řádí, lítá a provádí samé lumpárny Wink
Je mi jasné, že s nástupem informovanosti klesá počet nezdravých chovů a taky kvalitní péče o jakkoli nemocné kočičky Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: Re: Chronické zlyhávanie obličiek
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 5. 2008 21:23:44
Odpovědět s citátem

Sadovska Iveta napsal:
Nášmu 5 ročnému kocúrikovi včera diagnostikovali chronické zlyhávanie
obličiek.Zistili sme to len preto, lebo sme zmenili veterinára.Ten predošlý si nič nevšimol.Tomuto sa zdal hneď príliš chudý a nahmatal mu aj zväčšené obličky.Odber krvi potvrdil jeho podozrenie. Som nešťastná.Vraj to môže trvať tak do dvoch rokov.Bude nám pomaly zomierať pred očami.Papať mu celkom chutí, stále je smädný, a v poslednom čase je taký smutný.Inak žiadne viditeľné problémy nemá.Má s týmto niekto skúsenosti, môžete mi niečo poradiť.
¨

Rozhodně s homeopatií se nedá nic pokazit.

Jinak Fortekor, jak už tady bylo řečeno, a přísná klinická dieta na selhávání ledvin, třeba K/D od Hill¨s, nebo Renal od RC. Kocour musí být pod stálou veterinární kontrolou. Může ale žít spokojeně víc jak 2 roky-ale je zapovězeno veškeré normální kočičí i lidské jídlo, pouze přísná dieta. Držím palce.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (18x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top