Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Dlouhodobý průjem

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dáša



Založen: 15.03.2005
Příspěvky: 7

Předmět: Dlouhodobý průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2005 15:18:19
Odpovědět s citátem

Hezké odpoledne. Ráda bych požádala o radu, pokud by to bylo možné. Mám skoro 10 měsíčního britského kocourka. Přinesla jsem si ho když mu bylo 7 měsíců a prvních pár týdnů bylo vše v pořádku. Ovšem po nějaké době se objenil průjem a k tomu ještě krev ve stolici. Samozřejmě jsem s ním hned šla k vetovi a nasadila se léčba antibiotickou pastou. Krev zmizela ale průjem přetrvával. Takže se nasadily další léky. Trochu se to zlepšilo ale stiolice stále byla pastovitá. Při následném rozboru stolice se přišlo jen na to, že mu chybí "negativní" bakterie, takže následoval Probican. Ale pořád žádné zlepšení, ani po nasazení Hills i/d diety (předtím jedl pouze Hills a Royal Canin). JInak je ale kocourek velmi živý (někdy až moc Smile ), má chuť k jídlu, není vůbec apatický. Před týdnem mu paní doktorka nasadila Entyzol, že ten by teoreticky měl problémy vyřešit. Do dneška to vypadalo, že se stolice upravuje, ale dnes opět byla řidší a dokonce se objevila i kapka krve. Proto jdeme zítra na odběr krve. Vím, že se jedná o dost drahé vyšetření ale chci aby kocourkovi už bylo dobře. Je z dobrého chovu, je očkovaný a od příchodu ke mně domů se nesetkal s jinou kočkou. Může mi někdo poradit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva I



Založen: 29.03.2005
Příspěvky: 8
Bydliště: Moravský Krumlov

Předmět: Kakani
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 4. 2005 16:44:57
Odpovědět s citátem

Kamakaradka s kocourem taky resili stejny problem. Zasada je asi vsechno vysetrit, krev, vytery a podobne, ale na to vy uz se chystate. Probican se stal jejim vernym pritelem, dostali antibiotika, kortikóidy proste kde co, ale kocourek nikdy netvoril vytouzene bobky:) Kocourek byl aktivni, zdravy, v pohode jedl, zkouseli ruzne rady, pry hovezi maso, nebo namlete kureci krky by mohli pomoct, u nich nepomahalo nic. Tak to jednou vzdali a kocour dostaval normalni kvalitni granule, konzervicky a premrazene maso, a svete div se do 14 dni bobky normalni. Nikdo nevi co mu pomohlo, ale bylo to v pohode. Ja vim ze v mem povidani si zadnou kloudnou radu neprectete, ale aspon vite ze v tom nejste sama:)
Hodne stesti pri dalsi lecbe a hlavne trpelivost.
_________________
Eva(Alfréd a Ema)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Dlouhodobý průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 4. 2005 6:16:31
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Evou. Taky jsme se u obou kočičáků prali s průjmem a jednoho dne jsem to vzdala, nasadila normální granule a normální stravu, žádné i/d diety, kuřecí s rýží atp., přestali jsme experimentovat, zůstali u jedné značky konzerv, granule jsme dávali Iams jehněčí (ty jsou prý na průjem dobré) a průjem do cca měsíce zmizel. Hlavně to chce vydržet a netrápit se tím, že stále průjmuje. Ovšam platí to pouze pokud nemá viditelné obtíže, únava, pohublost atp. A co se týká krve, tak naše Rubka jí po těch průjmech měla taky vždycky na konci - čerstvou červenou, tzn. že je odněkud z "konce" střev, pokud krev není natrávená, jedná se spíše o prasknutí nějaké cévky.
Zkuste se vrátit k normální stravě, občas příliš snahy v léčení nevede nikam.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Průjmování
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2005 6:51:19
Odpovědět s citátem

to je moje téma Wink . Jako naprostý kočko-začátečník jsem řešila průjmujícího kocourka od léta až do nového roku.
Napřed byl těžce začervený, pak nesnášel mléko v žádné podobě, pak začal vypadat zase začerveně a když se konečně zdál v pohodě (za námi byl srpen, září, listopad) tak jsem z umísťovací výstavy přinesla kočičku se skrytou virózou a průjmovali oba Embarassed . Houbu v ruce jsme měla trvale, protože kocourek ukapával kudy chodil.

Nejvíc pomohla dieta - vařené kuřecí a kaše z ovesných vloček. Baštili to bez námitek; rýže jim moc nejela. Přidávala jsme Probican. Vždy když jsem zkusila postupně přejít na granule (krmím Iams), tak se to zase zhoršilo - hlavně u kocourka. Takže jsem překonala přechodné období u kočky a jí se bobek při vydržení u granulí srovnal po čase sám. A od té doby nemá problém.
Kocourek na stejnou "léčbu" reagoval stále urputnějším průjmem a hubnutím, k tomu měl ale pořád hlad. Shocked Zjistila jsem, že mu dělá problém jinak výborný Probican (když ho nedostal, byl lepší). Krevní rozbory nic neprokázaly, už jsem se o něj až bála. Nakonec jsme po opakovaném rozboru bobku u veterináře vydedukovali selským rozumem, že asi kvůli časnému odstavení od mamky (cca 7 týdnů) nemá v pořádku vnitřní pochody a dělá mu zřejmě problém trávit tuky. (Bobek byl jakoby olepen kousky tuků. Vždy se mu jimi asi po nějaké době zalepilo střevo. To pak vždycky na chvilku pomohla injekce na zlepšení peristaltiky.
Teď už je třetí měsíc na Hills i/d - granule a občas konzervička (to ale raději Trovet HLD), přes den si zobne s kočkou i normálních Iams (ještě kotěcí). Průjem ho už netrápí, ale konzistence bobku je střídavě předpisová, měkčí i hodně měkká.
Mám radost když trošku přibere, jsem spokojená když nehubne a pokud ho jinak nic netrápí, tak ty jeho střevní pochody nebudu dál řešit.

Určitě to taky zvládnete, držím palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjmování
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2005 9:40:13
Odpovědět s citátem

Danda napsal:
Nakonec jsme po opakovaném rozboru bobku u veterináře vydedukovali selským rozumem, že asi kvůli časnému odstavení od mamky (cca 7 týdnů) nemá v pořádku vnitřní pochody a dělá mu zřejmě problém trávit tuky.

Jen bych chtěla dodat, že 7 týdnů již není "časné" odstavení, právě naopak je to naprosto normální doba k plnému odstavení kotěte od matky a k přechodu na pevnou stravu.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Danda



Založen: 19.04.2005
Příspěvky: 52
Bydliště: Pardubice

Předmět: Re: Průjmování
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2005 11:22:33
Odpovědět s citátem

April napsal:
Danda napsal:
Nakonec jsme po opakovaném rozboru bobku u veterináře vydedukovali selským rozumem, že asi kvůli časnému odstavení od mamky (cca 7 týdnů) nemá v pořádku vnitřní pochody a dělá mu zřejmě problém trávit tuky.

Jen bych chtěla dodat, že 7 týdnů již není "časné" odstavení, právě naopak je to naprosto normální doba k plnému odstavení kotěte od matky a k přechodu na pevnou stravu.
A.


No jo, ale to platí asi u chovu nebo piplání kotíků pod dohledem. Tohle je potomek obyčejné vesnické kočky, o kterou se pečuje "klasicky", tedy skoro vůbec, jen "něco" do misky. Jájík byl možná ještě kojen nebo už dostával od mámy myši, to nikdo neví. Nikdo taky přesně neví, kdy se narodil. Kluci ho vyšťourali z pod králíkárny a nesli ho vesnicí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Průjmování
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2005 11:31:40
Odpovědět s citátem

Danda napsal:
No jo, ale to platí asi u chovu nebo piplání kotíků pod dohledem. Tohle je potomek obyčejné vesnické kočky, o kterou se pečuje "klasicky", tedy skoro vůbec, jen "něco" do misky. Jájík byl možná ještě kojen nebo už dostával od mámy myši, to nikdo neví. Nikdo taky přesně neví, kdy se narodil. Kluci ho vyšťourali z pod králíkárny a nesli ho vesnicí...

No beru to podle toho, co psali na kočkách-online o "svobodných matkách", kdy kočka jde už 2 týdny po porodu případě do rodiny, koťata jsou přikrmována od 4-5 týdne. A to spíš myslím, že právě venkovní kočky tomu moc nedají, protože brzy zase začnou mrouskat.
A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dáša



Založen: 15.03.2005
Příspěvky: 7

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 4. 2005 12:40:40
Odpovědět s citátem

Tak jsem volala na veterinu pro výsledky krevních testů a nic moc povzbudivého jsem se nedozvěděla. Kocourek má zvýšené leukocyty na 23 (limit je 19) a ATL hodnoty přes 3 (limit je kolem 1). Takže to vypadá na zánět jater. Večer si jdu pro pášečky. Jen mi není jasné jak k tomu přišel. Nemá někdo z vás s tímto onemocněním zkušenosti? Díky moc, Dáša
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 4. 2005 17:29:06
Odpovědět s citátem

Dášo, panejo, úplně ve mně hrklo, stejný výsledky z krve měl Kulíšek, byl az toho FIPka .Ale je pravda, že on neměl chuť k jídlu a byl apatický, což jak píšeš tvůj kocourek není. Tak držím palce, ať je brzy fit a dej vědět,jak jste na tom.J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dáša



Založen: 15.03.2005
Příspěvky: 7

Předmět: Průjem
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 5. 2005 8:09:01
Odpovědět s citátem

Tak jsem se v pátek dozvěděla že testy na FIP a leukózu jso negativní - díky Bohu! Ale stále je zvýšená hladina leukocytů a ALT enzymů , takže problém s játry přetrvává. Kocourek bere Entyzol a 1/4 Noroclavu 2x denně a už od soboty se průjem přeměnil zase na pevná hovínk - snad to už vydrží. Jen je tu problém "samovolného trousení" - několikrát za den mu od zadečku utřu pevný váleček, tak 2-3 mm; dostali jsme na to Imodium, tak snad zabere. Dnes odpoledne by měly být další výsledky, tak budeme ještě chytřejí (doufám Smile )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (18x)
3
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top