Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Sedí 10 minut na písku ?!?!


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 16:17:10
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Miška napsal:
Tak teď jste mě překvapili, kočička má chodit denně na malou jen třikrát? Ta naše malá prďola tam je kolikrát i šestkrát, doslova si někdy děláme legraci že nám to dělá naschvál, protože jakmile jí to vyklidíme, už zase hrabe. Mám to také zmínit u doktora?

Jestli je to ještě kotě tak je to normální. Navíc může jen hrabat a nemusí hned čůrat.


kotě to už není, jsou jí dva roky. A pokaždý něco poskytne...Smile
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 16:19:43
Odpovědět s citátem

Já myslíjm že 5-6x to je to ještě v normě i u dospělé kočky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 19:28:48
Odpovědět s citátem

Miško, tohle u veta určitě zmiňte, bylo by také dobré, abyste po její návštěvě záchůdku zjistila, zda tam jen hrabala, nebo i čurala. 5x denně mi připadá opravdu moc, všechny moje kočky chodí 2x, maximálně 3x, když je horko a ony hodně pijí z fontány. Právě jeden z mých bývalých kastrátů měl potíže s ledvinami a chodil často do záchůdku hrabat, aniž by se MOHL vyčurat. Také by to mohlo souviset s tím sliněním či zvracením (slinění - a propos - nemáte v bytě něco, co by mohla okusovat či olizovat a pak z toho slinit?) - každopádně to chce detailnější vyšetření i s odběrem krve, dobré by taky bylo, pokud by se Vám podařilo od kočičky odchytit moč - buď jí ponechat na 1 den záchůdek vyčištěný a bez steliva, nebo nechá-li si to líbit, tak pod ni podstrčit třeba hlubší lžíci či mělký "šufánek" a moč odchytit.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 21:11:20
Odpovědět s citátem

Vet. mi s říkal, když jsem vznesla dotaz, že normální je 3-4x denně. Víc už může být problém. Se svými zkušenostmi bych to rozhodně nepodceňovala,ale zase z toho nedělejte drama, pokud je kočka jinak v pořádku a hlavně pokud čůrá, tak bych nechala vyšetřit moč a vidělo by se co dál. Náš Falkon chodí při velkých potížích i 15-20x denně a to už je pak jasné, co se děje. Teď jsme se dostali na 5-6x denně a jsem za to ráda. Někdy je to lepší, někdy horší. Mám doma tabletky No-Spa (uvolňují močovou trubici a potlačují tak nucení na časté močení)takže když už je to hodně často, podávám mu tohle a většinou to zabírá. Jinak je to mazlivý kocour a kromě toho chození na záchod by člověk nepoznal, že mu něco je. Tak snad mu to až tak moc neznepříjemňuje život. I když už si zažil svoje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Miška



Založen: 28.12.2005
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 21:30:01
Odpovědět s citátem

tak teď se začínám pomalu i bát....v nejbližší době se snad s kočičkou dostanu k novému vetovi, tak to tam snad všechno probereme. Děkuju za info a varování. Myslím, že Solfinka by si mohla nechat odebrat nějaký vzorek, je to šikovná holka...
_________________
SOLFINKA
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 22:01:14
Odpovědět s citátem

já vás nechtěla vystrašit, je dost možné, že to nic nemusí být...jak říkám, když si s tou močí zajdete na vet. , budete mít klid. My jsme trošku extrémní případ, to nám říkají i na veterině, že u Falkona to probíhá dost blbě, takže se zbytečně nestresujte. Pokud by to něco bylo, tak vám dají antibiotika a za týden za dva má v normálním případě kočka po zánětu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 8. 2008 22:03:06
Odpovědět s citátem

jinak s tím odběrem moči jsem to vyřešila tak, že když vidím, že jde Falkon na záchod, tak mu pod zadek strčím víčko od zavařovačky. Většinou to ani nezaregistruje a pak se diví, kde to čůrání je Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 16:45:45
Odpovědět s citátem

3-4 je možná průměr, ale moje Želvina od malinka víc pije, tím pádem i častěji čurá (cca 5x denně) a je rozhodně zdravá...příjem vody je individuální, některá kočka pije víc, některé skoro stačí jen co sežere v konzervě...pokud nepřekročí 100 ml/kg ž.hm./24 hodin, tak bych si s tím hlavu nelámala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
falcona



Založen: 03.05.2008
Příspěvky: 14

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 18:52:32
Odpovědět s citátem

ano, castost chozeni se muze lisit. Ja jsem uvadela cisla, ktera mi rikal veterinar. Ono se to i tezko doma kontroluje, pokud je clovek v praci. Moje kocky celkove piji malo. maji i fontanu, ze ktere pili celkem dost, kdyz jsem jim podavala granule,ale ted krmim kapsickama a pit je vubec nevidim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 8. 2008 20:18:53
Odpovědět s citátem

No já to ani kontrolovat nemůžu když mám doma šest koček, takže absolutně netuším kolikrát denně chodí každá z nich na malou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (24x)
3
Kočka na Titaniku (19x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
8
Rostliny jedovaté pro kočky (15x)
9
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top