Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

RANNÍ ZVRACENÍ !!!

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: RANNÍ ZVRACENÍ !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2008 9:18:51
Odpovědět s citátem

Ahojda všem, i já už začínám mít obavy, než zajdu k vetovi, třeba mi poradí někdo zde.
Možná již víte, že jsme majiteli Bagiška a Ballua, dvou brášku Barem.
Mají tři roky, jsou to domácí mazlíčkové, kteří nechodí vůbec ven, před 14-dni byli na očkování, ještě jim chybí odčervení, ale mám už krapek strach, jelikož mi Ballou už třetí den ráno vyzvrací papání, granule, kapsu, prostě vše, má hlad, křičí, když má hlad, ale když se, jen ráno, nají, hned to jede ze žaludku ven, mám o něj strach, ikdyž mají kočičí travu v truhlíku k dispozici, i tak prostě zvrací.
Můžete mi poradit, zda je vše v poho, nebo mám koupit nějaké vitamíny, nevím si fakt rady. Vyčesaní jsou, chlupů moc není, tak jsem bezradná. Díky moc za jakoukoliv odpověď.
Lucka Smile
www.kocicistromy.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: RANNÍ ZVRACENÍ !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2008 14:55:56
Odpovědět s citátem

Náš Maxíš zvrací vždycky, když je dlouho bez jídla. Stačí třeba, že jim dojdou večer granule a já zapomenu dosypat, je bez možností uzobávání několik hodin, a pak se nají a všechno jde ven, včetně obyčejné vody, které se napije na lačný žaludek. Nicméně je to u něj běžný stav trvající už hodně dlouho.

Zkuste jim nechat trochu granulí přes noc, jestli když si půjde zobnout v průběhu, tak jestli bude ráno taky zvracet. Jinak mě toho moc nenapadá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lusilka



Založen: 05.10.2005
Příspěvky: 106
Bydliště: Šumperk

Předmět: Re: RANNÍ ZVRACENÍ !!!
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 7. 2008 15:29:18
Odpovědět s citátem

April napsal:
Náš Maxíš zvrací vždycky, když je dlouho bez jídla. Stačí třeba, že jim dojdou večer granule a já zapomenu dosypat, je bez možností uzobávání několik hodin, a pak se nají a všechno jde ven, včetně obyčejné vody, které se napije na lačný žaludek. Nicméně je to u něj běžný stav trvající už hodně dlouho.

Zkuste jim nechat trochu granulí přes noc, jestli když si půjde zobnout v průběhu, tak jestli bude ráno taky zvracet. Jinak mě toho moc nenapadá.

April


díky za info, je to možná tím, čert ví, zkusím jim dávat přes noc granulky a uvidíme..............díky za radu, Lucka
www.kocicistromy.com
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
fundog



Založen: 07.01.2008
Příspěvky: 274

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 7. 2008 20:31:33
Odpovědět s citátem

My máme kocoura, který skoro denně zvracel. Trvalo 7 měsíců, než se zjistilo, co mu vlastně je. Má zánět žaludku. Na 3 měsíce prášky a na rok dietu. Zjistil to až vet z celkové prohlídky ( krev, moč, gastroskopie atd). Ani se neptejte, co to stálo, ale už nezvrací a to je hlavní Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 10:48:09
Odpovědět s citátem

Ahojky,prvně všechny zdravím,jsem tu nová. Smile
Máme 3 měsíční kotě (Blacky).Poslední 3 dny Blacky taky zvracela,tak jsem jí dnes vzala k vetce.Ta už prohmatem zjistila zánět žaludku a průjem.Z průjmu jí trošičku vyhřezl konečník.Ten máme mazat Rybylkou.Dostali jsme dietní granulky HLD a mám jí z toho,po přidání rozvařené rýže, udělat kašičku.První mističku snědla úplně dobrovolně,ale další už nechce,takže budeme bojovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 10:53:35
Odpovědět s citátem

Ono možná lepší než dělat kašičky z granulí by bylo mít přímo dietní kapsičky na trávicí problémy. Ono ty rozmočený granule vypadaj nevábně, ani moc dobře nevoněj a co jsem si všimla, tak rejže nebývá oblíbeným doplňkem stravy.

Zkuste se veterinářky zeptat na dietní kapsičky. To válčení mi příjde jako větší trápení. Ale ze zkušenosti u Rubky vím, že antibiotka na žaludek zabrala strašně rychle a začala baštit normálně pár hodin po jejich podání a nebyla zapotřebí výraznější úprava krmiva, stačily myslím dietní granule a kapsičky.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 10:56:54
Odpovědět s citátem

No kapsičky nepřichází v úvahu,máme teď masíčko úplně zakázaný.
Malou krmíme kotěcím Friskies a kotěcíma granulkama Brit,ale třeba je nějaká konzerva ještě kvalitnější.Nějaký tip by byl?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 11:05:13
Odpovědět s citátem

Existují kapsičky přímo dietní a především šetrné k zažívání, vyrábí je například firma Hills s označením i/d - jsou přímo indikované k zánětům žaludku a střev (plus další diagnozy).

Kvalitnějších konzerv je mnoho, ale jsou dražší ... z těch prim se dá říct, jsou Shiny Cat, Almo Nature, Schmussy (jsou v nich celé kousky masa). Ohledně kvalitních krmiv tu již toho bylo napsáno dost, namátkou:

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2457
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1518
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2414
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2145
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=2071
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=895
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1889
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 11:29:24
Odpovědět s citátem

Moc dík.Všechno jsem pročetla,ale o moc chytřejší nejsem.Jinak ty značky kotěcích konzerv vůbec neznám,nikde jsem to neviděla.U nás v okolí maj pro koťata jen Friskies,Miglior a ještě jednu značku ale jméno už nevím. Embarassed Zkusím kouknout na netu.A Brit kitten (granulky)by mohl být?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 11:43:07
Odpovědět s citátem

Kdo hledá,najde Smile Smile Smile . Na www.exo-eko.cz jsem našla většinu značek,co jsi mï tu výše vypsala.Našla jsem tam i konzervy ONTARIO,mám pocit,že jsem je viděla u veteho.Takže by podle mě měli bejt OK.A navíc cena je přijatelná.
http://www.exo-eko.cz/Konzervy-a-kapsicky-pro-kocky/Konzerva-ONTARIO-Kitten-415g
Co ty na to?
P.S.: Snad neva že tykám. Embarassed


Naposledy upravil parisse dne 10. 9. 2008 11:44:30, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 11:43:49
Odpovědět s citátem

Zkuste nějaké internetové obchody. Ono tam je nejen lepší výběr všeho zboží vč. krmiv, ale i v podstatě lepší cena.
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=1046 (delší téma, ale myslím, že je v něm zmíněno poměrně dost obchodů).

Granule značek Brit, Acana .. je to taková střední kvalita, takže není drahá, a přesto mají dobré složení.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 14:36:18
Odpovědět s citátem

parisko,
zkus ty konzervičky Trovet HLD od vetky, co jsi psala na "kočkách", jinak vařenému kuřecímu masu se nemusíš vyhýbat, naopak...na zvracení/průjem je opravdu nejlepší dietou to, co psala i pimpuška: vařené libové kuřecí a na šlem rozvařená rýže (pro kotě maso:rýži tak 2-3:1) - kousíček vařené mrkve může, ale podle mě nemusí být...to všechno zpočátku radši rozmixovat na kaši a dávat v malých dávkách, častěji během dne...a počítej s tím, že nemocná kočka radši vezme jídlo, které je teplé (víc voní), ale ne horké!

(jinak vítej, další "známá tvář" Very Happy )
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
parisse



Založen: 10.09.2008
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 9. 2008 15:23:43
Odpovědět s citátem

Tak HLDéčko jí zatím šmakuje.Už jsem jí ho dala 2x.Mám ho dávat po troškách cca co hodinu.
Jinak co se týče teploty jídla,tak to ohříváme v mikrovlnce,aby to neměli studené z lednice. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
4
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
6
Kočka na Titaniku (23x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top