Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

pomoc, apatická kocka


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: pomoc, apatická kocka
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 11:00:00
Odpovědět s citátem

dobrý den, mám problémy se 4 mesícním kotetem. Bylo vzdycky ztrestené, kdyz se hnala za hrackou, udelala treba tri kotrmelce.. Smile
ale asi od pondelka skoro nechodí, nehraje si, jen lezí pod kamnama.
jeste zere, ale zhorsuje se to a trochu hubne, pije, ale dost málo. kdyz nekam jde, po chvilce si lehne. Minulý ctvrtek byla na preockování a na odcervení, muze to být reakce na to? Zadnou bulku jsem zatím nastestí nenasla, nic jí nebolí.... ale jen lezí a je to porád horsí Crying or Very sad
Na nasí veterine nemají otevreno, az zítra, myslíte si, ze bych mela jít jinam? co myslíte ze jí je???
p.s. je to nalezenec, mám ji asi jeden mesíc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 16:28:57
Odpovědět s citátem

opravdu nemáte nejakej nápad, co by s ní mohlo být??? je to jenom horsí, ted zase spí... Sad Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 16:34:54
Odpovědět s citátem

Rozhodně byste měla jít na veterinu - podle mě má kočička teplotu - ty příznaky tomu odpovídají - potřebuje něco na sražení teploty a s největší pravděpodobností i ATB ....
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 17:01:56
Odpovědět s citátem

Vůbec bych neváhala a hodně tychle bych být Vámi, vyhledala veterináře,
trvají-li příznaky od pondělí, je nejvyšší čas.

Držím palce, at to dopadne dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 17:08:11
Odpovědět s citátem

díky za reakce, za veterinárem startuju zítra hned jakmile otevrou, bohuzel je to ale az v 10 ...
ono v pondelí to nebylo tak hrozné, ale dneska jsem uz chtela jit na pohotovost...
muzu neco udelat ted? asi bych do ní mela dostat nejakou vodu, sice prý ráno pila, ted ale nevím. Mám to do ní pumpovat? (treba injekcni strikackou?)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 17:32:54
Odpovědět s citátem

Ja to nevydrzela, a nasla jsem si vetuv pohotovostni telefon a rekla mu co se deje. On rikal ze kdyz aspon trochu zere tak to dozejtra vydrzi, a jestli to je nejaka reakce na ockovani tak to muze posoudit az kdyz ji uvidi. pry kdyby to bylo neco hrozneho tak uz by se neco delo. Sice se deje, ale asi mylsel neco dramatictejsiho.Tak uvidime zitra, aspon doufam
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 17:53:34
Odpovědět s citátem

Liddy napsal:
Ja to nevydrzela, a nasla jsem si vetuv pohotovostni telefon a rekla mu co se deje. On rikal ze kdyz aspon trochu zere tak to dozejtra vydrzi, a jestli to je nejaka reakce na ockovani tak to muze posoudit az kdyz ji uvidi. pry kdyby to bylo neco hrozneho tak uz by se neco delo. Sice se deje, ale asi mylsel neco dramatictejsiho.Tak uvidime zitra, aspon doufam


Já bych se v kažfdém případě pokusila do ní dostat aspoň vodu, aby nebyla dehydratovaná-třeba i tou stříkačkou, když by to nešlo jinak.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 20:51:30
Odpovědět s citátem

Já bych se v kažfdém případě pokusila do ní dostat aspoň vodu, aby nebyla dehydratovaná-třeba i tou stříkačkou, když by to nešlo jinak.[/quote]

Souhlasím s Tatianou - rozhodně do něj dostávejte vodu, ať se nerozjede dehydratace.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 12. 2008 22:44:55
Odpovědět s citátem

nevím, jestli tu jeste jste, kazdopádne díky za reakce. Vodu trosku pila sama, k veceru uz ale ne, tak jsem to nakonec vzala tou strikackou- kocena dychtive chlemtala, tak ji pravidelne davam napit. Zrala mleteho tunaka, taveny syr, a par jejich oblibenych dropsů, takze me potesila. tedka se i trochu rozchodila, ale je videt jak je slaba. doufam, ze se to dozitra nezhorsi. Dam ji napit i v noci, tak dehydratace snad nehrozi. Jen nevím, kolik by toho tak mela vypit?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 1:14:47
Odpovědět s citátem

je to kotisko, tak cca 1,5 dl. Ono to je těžké, někteří pijí víc, jiní méně, záleží i na stravě, při krmení jen granulemi by měli pít víc, pokud se krmí i mokré (já osobně kapsičku vypláchnu vodou a naleju to do těch kousků), stačí méně. Když kočka nechce jíst, musí aspoň víc pít, dostat do ní vodu za každou cenu i proti její vůli. Když je ochotná pít a něco i snědla-taveňák a tuňák asi není to nejlepší-obojí je dost slané, pro kotě ne příliš vhodné-lepší je krátce povařit filé a vychladlé jí nabídnout a místo taveňáku nabídnout tučný tvaroh nebo jogurt (lučinu, žervé ...) - aby v tom nebyla sůl. Zkuste půlku žloutku smíchat s trochou tvarohu a dávat jí to třeba olizovat z prstu-pokud jí to napatláte na tlamku, olíže si to. Nedávejte jí nic, kde je nadměrné množství soli, což platí o taveňáku a tuňáku v "lidské" konzervě. Tohle dám jen naprosto zdravým kočkám a jen občas a trochu jako ňamku, ne jako krmení.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 16:12:43
Odpovědět s citátem

já vím , zkousela jsem to ruzne míchat, tohle jí jelo samozdrejme nejvíc.
Ráno jsme byli na veterine, dostala antibiotika injekcne a máme prásky- a je jí o hodne líp, sama zere, pije, chodí na záchudek, prosla se po byte... Smile ale uvidime, jak to pujde dal doktor rikal, ze kdyz atb nezaberou, budou se mudet udelat testy na zanet pobrisnice atd....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 16:25:39
Odpovědět s citátem

Liddy napsal:
já vím , zkousela jsem to ruzne míchat, tohle jí jelo samozdrejme nejvíc.
Ráno jsme byli na veterine, dostala antibiotika injekcne a máme prásky- a je jí o hodne líp, sama zere, pije, chodí na záchudek, prosla se po byte... Smile ale uvidime, jak to pujde dal doktor rikal, ze kdyz atb nezaberou, budou se mudet udelat testy na zanet pobrisnice atd....


A KOČKA MÁ TEKUTINU V BŘIŠE? NEBO PROČ DĚLAT TEST NA FIP (zánět pobřišnice)?
Co se týče testů na FIP, tak bych byla hodně opatrná Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: testy
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 17:01:07
Odpovědět s citátem

ne, tekutinu v brise nenasel, nema ho ani nijak zvetsene. Zminil se o FIP ale i treba o leukémii. Já o tom tolik nevím, myslela jsem ze existuje i nejaka sucha forma(?) ale asi se pletu, jdu si to nastudovat
Jsou ty testy nebezpecne? jak se vlastne delaji?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: testy
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 18:11:47
Odpovědět s citátem

Liddy napsal:
ne, tekutinu v brise nenasel, nema ho ani nijak zvetsene. Zminil se o FIP ale i treba o leukémii. Já o tom tolik nevím, myslela jsem ze existuje i nejaka sucha forma(?) ale asi se pletu, jdu si to nastudovat
Jsou ty testy nebezpecne? jak se vlastne delaji?


Ano, existuje i suchá forma FIP Wink.
Testy nebezpečné nejsou,pouze se odebere krev Wink (což je někdy náročnější,než cokoliv jiného Rolling Eyes ).
Spíše pak interpretace výsledků je složitá. U FeLV a FIV je pozitivní výsledek špatná zpráva, zatímco pozitivní výsledek na detekci protilátek (ELISA, Fast testy) proti koronavirům (nesprávně označováno jako test na FIP) nemusí ještě nic znamenat. V literatuře je udáváno,že až 80% koček je séropozitivních, to znamená, že se s koronaviry setkaly, jejich imunita zareagovala tvorbou protilátek, ale nemusí v sobě už koronaviry mít (to se dá zjistit pouze z trusu met. PCR).

Pokud Vaše kočička zaraeguje na podaná ATB, bude to spíše bakteriální infekce a nemusítese tedy virových nákaz obávat (FIP a pod.).

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 12. 2008 19:16:41
Odpovědět s citátem

tak doufám, ze antibiotika zaberou, dneska je ji urcite lip, uvidime zitra.
Mokra forma to doufám není (jestli je to fip), slysela jsem, ze u te suche je aspon nejaka sance na vylecení- je to pravda?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Liddy



Založen: 26.12.2008
Příspěvky: 9

Předmět: závěr
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 15:12:46
Odpovědět s citátem

Jen abych to nějak ukončila- už je to dva dny, co kocka dobrala antibiotika a je naprosto v pořádku Razz Smile Laughing Wink Exclamation
díky za všechny rady
Liddy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: jupíííííííí
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 1. 2009 15:56:58
Odpovědět s citátem

Jupíííííííííííííííííííííí. To je dobrá zpráva, více takových Laughing

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: Re: závěr
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2009 11:21:50
Odpovědět s citátem

Liddy napsal:
Jen abych to nějak ukončila- už je to dva dny, co kocka dobrala antibiotika a je naprosto v pořádku Razz Smile Laughing Wink Exclamation
díky za všechny rady
Liddy


Blahopřeji Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (36x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Kočka na Titaniku (19x)
4
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (17x)
5
Rostliny jedovaté pro kočky (17x)
6
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)
8
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top