Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Nemoci získané od kočky


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: Nemoci získané od kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 22:01:47
Odpovědět s citátem

Navazuji na diskusi "pozor na kočičí škrábnutí". Máma je zdravotní sestra a jak to tak bývá, je profesí mírně postižená. Pořád říká, co všechno na mě může kočka přenést.

Když jsem si Míšu pořizovala, nechtěla jsem aby chodila na postel, stále jsem si umývala ruce, než jsem začala jíst, natož abych jí dala pusu. Teď jsem šťastná, když za mnou vleze do postele, protože není nijak zvlášť mazlivá. Než dojím jídlo, musím Míšu párkrát odklidit, protože je strašně zvedavá, co zrovna jím Very Happy a pusu si neodpustím. Není to žádný super mlask Laughing ale... Víte o někom ve vašem okolí, kdo by získal od kočky chované v bytě nějakou nemoc a případně jakou? A jaká jsou vlastně rizika všeobecně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:07:21
Odpovědět s citátem

Já si o sobě nemyslím, že jsem nějaká špindíra, ale život se zvířaty mě naučil brát určité věci s nadhledem. Chci-li sterilní byt, nesmím v něm mít 6 zvířat. Mám-li zvířata v bytě, nemusím mít nutně z bytu chlív. Chce to najít tu správnou zlatou střední cestu. Zvýšený úklid je samozřejmostí, ale taky se to nesmí přehánět.

Já měla taky takovou představu, že kočka na stole - NE!!! Wink Laughing Musím se smát-jak jsem byla naivní Rolling Eyes . Naše dcera z toho dlouho šílela, teď už mlčí (a myslí si zřejmě své, ale to je mi jedno), hlavně když jsme zasedli k obědu a na stole se vylíhlo 6 koček. Tak abych řekla pravdu. když je u nás dcera, a kočandy začnou být příliš vlezlé, že mají tendenci strkat čuminy do talířů, tak je po dobu oběda zavřu do koupelny. Jinak mi na stole už nevadí. Jen striktně je ženu svinským krokem z kuchyňské linky, kde mám varné centrum (ale pro jistotu tam nenechávám nic k jídlu, ani lidského, ani kočičího Wink ).

Taky mi nevadí jíst s nimi jednou lžičkou-když jím třeba jogurt a číča se začne zajímat, nabídnu jí ze své lžičky, a nevadí mi to (ani manželovi).

Osobně neznám nikoho, kdo by se od kočky chované v bytě něčím nakazil-spíš se nakazí kočka nějakou naší lidskou chorobou, takže při virózách dávám pozor na příliš těsný kontakt. Jinak je běžně pusinkuju a otírám si o ně obličej, a rozhodně si nemeju ruce při každém sáhnutí na kočku. Jen když jsem měla nalezená koťata v karanténě, zachovávala jsem přísnou hygienu-to jsem se i převlékala, když jsem je šla ošetřovat nebo krmit a důkladně jsem si myla ruce po každém sáhnutí na ně. Teď už je mám mezi ostatními a jedou ve stejném režimu, t.j. naše postel, stůl, otírání o obličej, pusinkování, jezení jednou lžičkou a tak Razz .

A všichni jsme spokojení.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
BadCharlotte



Založen: 05.10.2008
Příspěvky: 83

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:14:59
Odpovědět s citátem

Vystihla jste to přesně Smile

A k tomuhle - něco mi uniklo? Vím jen o 5 kočičácích, že by nový přírůstek nebo jste mezi chlupáče započítala i pejska? Wink
tatiana napsal:
hlavně když jsme zasedli k obědu a na stole se vylíhlo 6 koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:22:37
Odpovědět s citátem

BadCharlotte napsal:
Vystihla jste to přesně Smile

A k tomuhle - něco mi uniklo? Vím jen o 5 kočičácích, že by nový přírůstek nebo jste mezi chlupáče započítala i pejska? Wink
tatiana napsal:
hlavně když jsme zasedli k obědu a na stole se vylíhlo 6 koček


Jasně, Arča do smečky patří!!! Razz Když to všech 6 rozbalí a začnou se společně honit, tak to je tóčo Wink Je to jejich plnokrevný parťák.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 2. 2009 23:55:40
Odpovědět s citátem

Moje mamča je taktéž zdravotní sestra, dětská, a život v těsné blízkosti psa nebo kočky si nedokáže představit... Naopak říká, že je to to nejzdravější, co člověk pro sebe může udělat. A pro své okolí také (děti, manžel, partner)...

Podle mě u psů je to mnohem horší než u domácích koček, chodí ven, očichávají různé věci... a někdy opravdu hodne ZVLÁŠTNÍ věci... Psi mě ňufají a pusinkují od mých 15ti let a je mi skvěle Smile) bez ranní kočičákové pusinky už si život představit nedokážu

S.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 9:09:23
Odpovědět s citátem

Silvie OK napsal:
Moje mamča je taktéž zdravotní sestra, dětská, a život v těsné blízkosti psa nebo kočky si nedokáže představit... Naopak říká, že je to to nejzdravější, co člověk pro sebe může udělat. A pro své okolí také (děti, manžel, partner)...

Podle mě u psů je to mnohem horší než u domácích koček, chodí ven, očichávají různé věci... a někdy opravdu hodne ZVLÁŠTNÍ věci... Psi mě ňufají a pusinkují od mých 15ti let a je mi skvěle Smile) bez ranní kočičákové pusinky už si život představit nedokážu

S.


Silvuš, asi jsi to myslela trochu jinak než to vyznívá-asi si život BEZ těsné blízkosti zvířátek nedovede představit, ne Wink - chvilku jsem nad tím přemýšlela, jak to vlastně myslíš Laughing Wink

Je to tak, četla jsem studie, kdy daleko více alergiemi a zdravotními potížemi trpí děti, které vyrůstají v přílišné čistotě než tzv. farmářské děti žijící se zvířaty, kdy nějaké jídlo ze společné misky se psem se příliš neřeší Razz a pod.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Silvie OK



Založen: 08.03.2008
Příspěvky: 479

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 9:40:35
Odpovědět s citátem

Přesně Tatiano... no jo, už bylo hodně hodin Smile)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša*



Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 37

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 12:10:49
Odpovědět s citátem

Děkuji za vaše odpovědi, moc mě potěšily Smile

Doma u rodičů jsme nikdy žádné zvířátko neměli, kromě rybiček. Mamka vždycky s něčím strašila, včetně jízdy na kole, tak jsem už zvyklá, ale zajímalo mě, zda je objektivně možné něco od kočky dostat.

Pěkný den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Nemoci získané od kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 2. 2009 15:35:38
Odpovědět s citátem

Twisted Evil Ahoj! Můj názor je ten, že nebezpečnější jsme pro kočky my lidé. Když taková kočka dostane od Tebe rýmu, bude to pro ni komplikace jak hrom. Ani nechci myslet na tu hnusnou chřipku, co teď tak řádí ! Proto v nemoci - nemazlit se, a když tak s mírou. Jinak u nás to bylo tak, že první kocour měl "zakázané všecko",ale druhá kočička si prosadila svou roztomilostí a svým kukučem vše. Může na stůl, leží na kuchyňské lince a pozoruje mě při umývání nádobí, při zadělávání těsta atp. Já ji vždy říkám, že už mě asi brzy v kuchyni "zastane". Že se mnou spí, je úplně nasnadě a do každé skříně ji pouštím, jen co u skříně zamňouká. Holt ,princeznička! Moji kočičí !"nevýchovu" však nikomu nevnucuji,každý si zařiď svůj život s kočkama podle svého gusta! Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: nemoci od koček
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 2. 2009 10:43:41
Odpovědět s citátem

Už tady na MK bylo napsáno o nemocech přenosných z koček na lidi dost, jen bych upřesnila některé údaje.

Tady je výčet patogenů, kde je "možný" přenos mezi jednotlivými živočišnými druhy:

1. Chlamydie (záněty očí, rýmy, skryté nosičství) - kočka - ptáci - člověk
2. Staphylococcus aureus (záněty v krku, nosičství SA) - kočka - pes - člověk
3. Pasteurella multocida (infikuje rány po pokousání, abscesy, meningitidy, sepse a pneumonie) - pes - kočka - člověk
4. Škrkavky - kočka - pes - člověk
5. Microsporum canis - kočka - pes - člověk
6. Toxoplasmoza - kočka - člověk
7. Bartonella henselae (nemoc z kočičího škrábnutí) - kočka - člověk
8. Leptospiróza - kočka - pes - člověk
9. Candida spp. (kvasinková onem.kůže) - kočka -pes -člověk
Je toho ještě hodně...

Na netu jsem našla ještě odkaz na ptačí chřipku, ale toho bych se zatím neobávala Wink http://ptaci-chripka.pramenyzdravi.cz/1006/Virem-ptaci-chripky-se-mohou-nakazit-i-psi-a-kocky.php

A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
mixatko.v



Založen: 23.01.2008
Příspěvky: 95
Bydliště: hranice

Předmět: Nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2009 11:53:07
Odpovědět s citátem

Angeliko,
je třeba podotknout, že se to týká především zvířat, která chodí ven.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AngelikadeSance



Založen: 30.11.2008
Příspěvky: 290
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Nemoci
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 2. 2009 12:19:41
Odpovědět s citátem

mixatko.v napsal:
Angeliko,
je třeba podotknout, že se to týká především zvířat, která chodí ven.


Tak to nesouhlasím.
Všechny mnou zmínění původci onemocnění se mohou přenést jak z koček chovaných venku, tak chovaných doma, výstavních apod.
Jen se podívejte tady na příspěvky o M.canis (léčí se celá rodina), Chlamydiích (přenos papoušek-kočka-člověk), Pasteurelách (psi-kočky-lidé) atd. píší je lidé, kteří mají kočky většinou doma.

Ve svém příspěvku jsem dala "možný" do uvozovek, protože většinou problém nastane u lidí s oslabenou imunitou.

Krom toho spousta lidí ani neví, co v sobě má Wink a je zbytečné to i řešit. Důležité je dodržovat hygienu, čistit záchodky a pak se můžeme s mazlíčkama mazlit a pusinkovat jak chceme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
5
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (13x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top