Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy kastrovat


Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2009 14:14:45
Odpovědět s citátem

tatiana, veterinar rikal, ze mam radsi do roku pockat, tak cekam, jsem se ted potesila zbytecne a muzu se dal bat, ze znackovat jeste zacne Smile v tom byl ten problem Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2009 14:55:20
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
tatiana, veterinar rikal, ze mam radsi do roku pockat, tak cekam, jsem se ted potesila zbytecne a muzu se dal bat, ze znackovat jeste zacne Smile v tom byl ten problem Wink


Můj Adam byl kastrovaný taky v 11ti měsících, nevím, nač čekat. To už je naprosto v pohodě, nechápu, že veterinář chce čekat-změňte veterináře.
Já bych nečekala, obzvláště máte-li z toho "nerva".
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
xyz



Založen: 21.01.2008
Příspěvky: 89

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2009 17:56:06
Odpovědět s citátem

zas takove nervy z toho nemame,
s veterinarem jsem spokojena, uz k nemu chodime tak 15 let a vzdy bylo vse v poradku, asi jeste zastava nazor, ze kastrovat se ma az v roce....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 2. 2009 20:33:07
Odpovědět s citátem

xyz napsal:
takze kdyz muj 11ti mesicni kocour neznackuje, nehubne, jen priserne rve, tak uz ani znackovat nebude? nebo jeste muze zacit? vykastrovat jej ale chci, protoze nechci, aby mi utikal ven, uz jsem na to jednou doplatila Confused


Já bych na nic nečekala. Sice jsem původně měla také tu vznešenou myšlenku počkat do roku, ale po dvou měsících zesilujícího vyřvávání a zejména, když jsem viděla, jak kocour bloudí po bytě a uchyluje se do temných místností, kde řve, jsem to přehodnotila. Poslední kapka byla, když na chalupě těsně před odjezdem počural postel, a to tak, že obě duchny. Doma to zkoušel taky, ale tam mám igelity. Akorát že vysloveně značkovat, kdy doslova čural dozadu jak pejsek, jsem ho viděla jen doma ve vaně a na chalupě tak občural roh skříně. Jinak ty postele, to byla klasika, přidřepnutí a plné vyčurání. Tak nevím, co vlastně dělal. Hlavně doufám, že už nebude.
Řvát přestal hned druhý den po kastraci a vypadá vysloveně uklidněně a spokojeně. 10 měsíců.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Meggie



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 13:48:27
Odpovědět s citátem

zdravím vespolek, také bych se ráda podělila o zkušenost.. měli jsme kocoura Mikeše - nic papírového, ale nádhernej kousek, kerýho nám kdekdo záviděl Smile upozorňuji, že to byl "bytový" kocourek. Na radu veterinářky jsme ho nechali kastrovat zrhuba v jeho osmi až devíti měsících života (je to už zhruba 15 let), kdy už po bytě vesele značkoval (uf) Smile vše proběhlo bez problémů, dokonce ani nebyl uražený nebo nepříjemný. Jenže postupem času po pár letech se začalo objevovat opravdu bolestivé mňoukání hlavně při močení. Až teprve, kdy nám začal čůrat na věci a na postel bylo patrné, že čůrá o krev. Takže léčení na písek a kameny močového ústrojí. Jenže se to stupňovalo. Já se odstěhovala do Prahy, ale kocour zůstal s rodiči doma - určitě je to pochopitelné, bylo mu asi 7 let tehdy. Jednou na "návštěvě" u rodičů mi přišel Mikeš opravdu divnej - tím myslím opravu, así tím, že my dva jsme vždycky byli velicí spiklenci, tak, jak si kočka vybere někoho za svého "nejbližšího". No a aniž by si toho rodiče všimli, Mikeš už nemohl čůrat - měl ucpané močové cesty. Nedovede si představit ten stres, který jsem měla, než jsme se dostaly na veterinu. Nebyl schopnej se vyškrávat ani na dvacet centimetrů vysokou podložku. Celou noc jsme na sebe koukali - on nemohl spát bolestí, já nemohla spát strachem, bála jsem se ho i pohladit, abych mu třeba zbytečně nepřitěžovala, tak jsem mu jen šeptala a on se snažil příst. No slz mi teklo nespočet. Ráno to ale nakonec dobře dopadlo a za pět minut dvanáct byl pro tentokrát zachráněn. Jenže asi 7 měsíců na to Mikeš umřel na otravu krve. bylo mu necelých deset let - což je opravdu málo. Právě proto, že si doma nikdo včas nevšimnul, že zase nemůže čůrat. Že chodí co pět minut na záchůdek, ale nic nevytlačí. Mně to mrzí dodneška a i teď trochu brečím, že jsem si ho nevzala s sebou, protože jsme si povídali i jen pohledem. Prostě to byla taková ta opravdová kočičí láska Crying or Very sad Pak jsem se dozvěděla, že se to nemuselo stát, kdybychom s kastrací počkali nejlíp až tak do jednoho roku. Jenže..kdo ví. Vím jen, že kdybych ještě někdy měla kocourka, vydržela bych ten smrad ze značkování opravdu co nejdýl - minimálně do jednoho roku. Už jen pro vlastní klid.
No, teď máme jednu kočičku Meggie - 4barevná májová podívaná narozená koncem listopadu - což je prý docela zvláštní Shocked a v sobotu si přivedem ještě jednu kočičku, protože Meggie má ráda spoelčnost... už se těším na ten humbuk Laughing A jestli bude ta další stejná jako Meggie, tak se nedostanu ani ke slovu, na záchod (pro lidi) budeme chodit ve třech a koupání bude taky hromadně Very Happy no to bude komedie Laughing držte nám palečky Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 13:57:49
Odpovědět s citátem

to Meggie

Já měla kdysi kocoura nekasatrovaného, protože neznačkoval, tak nebyl důvod, a popisované problémy měl taky, taky málem umřel, tenkrát tady místní veterináři na malá zvířata nebyli tak vybaveni jako dnes, nemohli cévkovat, tak jsme jezdili na cévkování na kliniku do Plzně a na léčbu pak do Prahy ke slovutnému dr, Hřebíkovi, který nám kocoura zachránil.

Takže to není jen o kastraci.

Samozřejmě se dá ledačemus zlému předejít, když své zvíře člověk dobře zná a všimne si okamžitě každé změny v jeho chování.

Taková vámi popisovaná symbióza je mezi mnou a Kluadýskem...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Meggie



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 14:16:48
Odpovědět s citátem

právě... všímat si kočky a brát ji jako člena. Správně, ja říkáte ( já se nechala dost unést vzpomínkou při psaní) - není to jen o kastraci - je to jako u lidí, každý má jiné vrozené dispozice... já právě jen, že samotná veterinářka pak nakonec uznala, že neměl být tak brzo kastrovanej..
takže ve finále si to fakt vyčítám dodneška.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 14:25:14
Odpovědět s citátem

Meggie napsal:
právě... všímat si kočky a brát ji jako člena. Správně, ja říkáte ( já se nechala dost unést vzpomínkou při psaní) - není to jen o kastraci - je to jako u lidí, každý má jiné vrozené dispozice... já právě jen, že samotná veterinářka pak nakonec uznala, že neměl být tak brzo kastrovanej..
takže ve finále si to fakt vyčítám dodneška.


Megii-ty problémy by mohl mít, i kdyby kastrovaný nebyl vůbec.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Meggie



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 14:31:32
Odpovědět s citátem

souhlasím, nicméně každý veterinář Vám už dnes řekne, že právě kastrací se šance na tyhle problémy zvyšuje.. samozřejmě se tu mnoho jiných faktuoů, jako dědičnost, strava etc. Prostě pokud se kastrovat nemusí - tak jako jste psala Vy, tak by byla hloupst to asi dělat, jen proto, aby se kocour víc tulil.. můj osobní názor po celkem nešťastně zkušenosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 20:18:31
Odpovědět s citátem

Když to tak čtu, napadá mě, jak se dá předejít vzniku těchto močových šutříků? Bandík ještě není kastovaný, je ještě malý-7,5 měsíce, ale i tak do něj preventivně cpu vodu. Po kastraci nasadím granulky pro kastráty + se pokusím ho udržet v dobré kondici. Co ještě?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 20:35:06
Odpovědět s citátem

kaba napsal:
Když to tak čtu, napadá mě, jak se dá předejít vzniku těchto močových šutříků? Bandík ještě není kastovaný, je ještě malý-7,5 měsíce, ale i tak do něj preventivně cpu vodu. Po kastraci nasadím granulky pro kastráty + se pokusím ho udržet v dobré kondici. Co ještě?




Já si myslím,že pokud by čičík hodně pil,že by ten problém neměl nastat,snažím se do svých nacpat co nejvíc tekutého,kapsičky ředím,přestože o masíko z nich moc nestojí,ten naředěný sosík vždycky vypijí.


Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kaba



Založen: 17.12.2008
Příspěvky: 357
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 4. 2009 21:13:16
Odpovědět s citátem

Taky ředím a rozmáčím všechno možné Laughing Konzervičky a paštiky dávám zásadně zředěné v poměru 1:1 nebo lépe 1:2 ve prospěch vody. Taky denně namáčím trochu granulek+má celý den k dispozici suché. A vyrábím mu "mlíčko" ze zakysené smetany-lžičku smetany hodně zředím vodou. Moc mu to chutná a nemá po tom žádné problémy s bobky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 9:24:11
Odpovědět s citátem

Kdysi jsem dělala nějaký čas sestřičku na veterině, prošla jsem celkem třemi ordinacemi a ač v různých věcech se doktoři někdy rozcházeli, v otázce kastrace kocourů byli zajedno - kastrovat až kolem roka. Chápu, že to pro mnohé majitele musí být o nervy poslouchat celé dny vyřvávajícího kocourka nebo neustále vytírat, ale zdravotní následky raná kastrace má. A není to ani tak ojedinělé.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 9:37:06
Odpovědět s citátem

Efis napsal:
Kdysi jsem dělala nějaký čas sestřičku na veterině, prošla jsem celkem třemi ordinacemi a ač v různých věcech se doktoři někdy rozcházeli, v otázce kastrace kocourů byli zajedno - kastrovat až kolem roka. Chápu, že to pro mnohé majitele musí být o nervy poslouchat celé dny vyřvávajícího kocourka nebo neustále vytírat, ale zdravotní následky raná kastrace má. A není to ani tak ojedinělé.

Ale co znamená to kdysi? Ještě před pár lety se skutečně veterináři shodovali na kastraci kolem roku, ale podle posledních výzkumů je tento názor již překonán a kastrace je doporučována jakmile se objeví první projevy dospívání. Na problémy s močovými cestami trpí i nekastrovaní kocouři a opavdu není žádný důvod čekat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Efis



Založen: 29.08.2008
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 10:40:27
Odpovědět s citátem

Skončila jsem v březnu 2007 - no takže to není ani tak moc kdysi, je to spíš skoro nedávno..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Meggie



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 13:56:52
Odpovědět s citátem

beta.1 napsal:
kaba napsal:
Když to tak čtu, napadá mě, jak se dá předejít vzniku těchto močových šutříků? Bandík ještě není kastovaný, je ještě malý-7,5 měsíce, ale i tak do něj preventivně cpu vodu. Po kastraci nasadím granulky pro kastráty + se pokusím ho udržet v dobré kondici. Co ještě?




Já si myslím,že pokud by čičík hodně pil,že by ten problém neměl nastat,snažím se do svých nacpat co nejvíc tekutého,kapsičky ředím,přestože o masíko z nich moc nestojí,ten naředěný sosík vždycky vypijí.


Bětka,Barunka,Maruschka a Matěj


To souhlasím Smile hodně pít, ale i tak jsem se na hodně místech dočetla a konzultovala, že kocourci na to trpí hodně...někteřé méně, jiní více, ale kvůli močové trubici jsou náchylní všichni. Kocouři mají dlouhou a úzkou moč. trubici, kdežto kočičky krátkou a širší. Právě pro tu delší se kamínky a písek obtížněji dostávají z těla Sad Přes to všechno ale doporučuji granulky pro kastrované kočky, i když jsou dražší. Držím moc pěstičky a kdyby se časem něco objevilo (naříkání při čůrání je začátek - krev tam nemusí být zdaleka vidět, ale asi už tam bude), tak utíkejte k veterináři, kocourek dostane zezačátku pastu k sežrání, kterou bude ze srdce nesnášet Wink), ale měla by pomoct. Zavádění katetru a jiné obtížnější zákroky se dělají až při často opakovaných obtížích stejného původu.

tak hodně kočičí radosti doma !
S pozdravem Meggie a Dáša Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 14:35:50
Odpovědět s citátem

Meggie napsal:
souhlasím, nicméně každý veterinář Vám už dnes řekne, že právě kastrací se šance na tyhle problémy zvyšuje.. samozřejmě se tu mnoho jiných faktuoů, jako dědičnost, strava etc. Prostě pokud se kastrovat nemusí - tak jako jste psala Vy, tak by byla hloupst to asi dělat, jen proto, aby se kocour víc tulil.. můj osobní názor po celkem nešťastně zkušenosti.


Nezlobte se, ale ten argument " každý veterinář", to je jako v televizních reklamách "devět zubařů z deseti doporučuje..."
Co jsem mluvila s naším veterinářem - 20 let praxe - a co čtu i na webu v čerstvějších článcích, už je odklon od dřívějšího názoru, že kastrace "může za močové kaménky". Ty jsou dány jednak dispozicí k nim a hlavně druhem stravy. Je třeba hlídat pitný režim a kvalitní stravu. Největší nešvar je podstrkávání kousků lidského jídla, soleného a kořeněného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Meggie



Založen: 01.04.2009
Příspěvky: 5

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 4. 2009 15:09:21
Odpovědět s citátem

to Alamka

Smile "každý veterinář" bylo zobecnění...omlouvám se tedy za tohle nešťastné vyjádření.

Jediné, na co jsem chtěla poukázat, bylo, že někteří- nikoli všichni!! majitelé kocourků o tomhle vůbec nevědí. Myslím, že by byla veliká škoda, kdyby v záchvatu vlastní úlevy z kočičího vřískání a značkování, podcenili majitelé tohle riziko.
A koneckonců, stejně jako naši doktoři mají některé názory odlišné na stejnou věc, tak i veterináři. Takže je pochopitelné, že v některých věcech se nedá shodnout, každý chceme pro své miláčky to nejlepší.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: včasná vs. předčasná kastrace
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 4. 2009 17:58:07
Odpovědět s citátem

Meggie napsal:
Myslím, že by byla veliká škoda, kdyby v záchvatu vlastní úlevy z kočičího vřískání a značkování, podcenili majitelé tohle riziko.


Ono to ale opravdu úleva je a domnívám se, že je nesmysl trpět třeba 3 měsíce značkováním jen kvůli obavám, o kterých nové studie tvrdí, že jsou neoprávněné. My se jednoho zaznačkování zbavovali 4 roky. A na rovinu? Být za "smraďocha" před známými a okolím (a že značkování prostě je smrad) jen proto, že mi doma značkuje kocour a já čekám do jednoho roku věku, by se mi fakt nechtělo a nelze lidem zazlívat, že se jim nechce čekat a prostě kocourka nechají fiknout.

Tyto problémy mají pravděpodobně spíše podstatu vzniku v metabolismu organismu a využití látek z krmiva. Přecejen na vzniku šutříků se velkou měrou podílí minerály. Takže osobně se domnívám, že za většinou těchto problémů stojí strava a především nevhodná strava (nekvalitní granule, špatně zvolená značka granulí, lidská strava s obsahem soli a koření, atp). Ono kdo má kočku s močovými problémy ví, že jakákoliv změna granulí, byť mezi tzv. superprémiovými krmivy, může okamžitě způsobit změnu v čůrání a většinou v tom negativním směru.

Navíc i nekastrovaní kocouři mají stejné problémy, a těch také není málo, je jasné, že jen na kastracích tento problém nestojí.

Ano, je vhodné, aby se majitelé informovali jak na kastraci, tak na kvalitu krmení a podstatu vzniku močových obtíží a hlídali svého mazlíka, zda není náchylnější k těmto potížím. Stejně tak je dobré znát všechny názory, nejen nás laiků, ale i různých veterinářů (a zrovna v tomto případě se vetové příliš neshodnou, já osobně nenarazila na žádného, který by razil kastraci až po roce věku).
Přesto myslím, že není dobré strašit potenciální budoucí majitele kastrovaných kocourů tím, že je tu "velké" riziko. Spíš majitelé musí o tomto riziku vědět a musí svého mazlíka na záchůdku občas pronásledovat a kontrolovat, zda močí jak má a nepodceňovat situaci, kdy mu čůrat nejde.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top