Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kočka po mrouskání přestala jíst

Fórum: Trávení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Kočka po mrouskání přestala jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 17:31:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den, mám doma asi 2,5 roků staurou britku. Zrovna v pátek nám přestala mrouskat, od té doby však vůbec nejí, jen pije. Při mrouskání jedla, ale jen minimálně. Nikdy jsem s ní takové problémy neměla. Je to kočka která žije jen v bytě, ven se vůbec nedostane. Občas mi přes týden zvrací, ale jen žaludeční šťávy. Málokdy jsou to granule s chlupama. Je možné, že má žaludek plný chlupů a proto mi nechce jíst? Nebo se může jednat o nějakou nemoc? Jinak je normálně aktivní. Zkoušela jsem jí dvat pastu na trávení chlupů, ale odmítala ji. Mám s ní zajít k veterináři aby mi ji prohlédl? Granule jí střídám, mám doma asi tři druhy. Běžně mi přes den jí tak 8x. Mám o ni strach, je to můj miláček. Děkuji za radu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Aélinnel



Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 358

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 19:44:04
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
v prvé řadě bych se ustálila na granulích-jak často měníte značku?Ono to moc často kočinin žaludek nemusí zvládat,my krmíme třeba tři měsíce RC,pak tři měsíce Hills atd.
Může to mít i z těch chlupů,ale zvracet tak často by neměla-něco je asi špatně.Mně ta moje Malt Soft taky odmítá,ono jí musíte otevřít pusinku a máznout pastu z prstu o patro a dává se tak třikrát týdně.Když se kočiny zotavují z říje,tak ani moc nejí,ale jestli vám odmítá jídlo úplně,radši bych ji vzala k vetovi.Ovšem tohohle všeho byste ji ušetřila kastrací-nebudou s ní mlátit hormony.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Blažková Hana



Založen: 23.03.2009
Příspěvky: 345

Předmět: Re: Kočka po mrouskání přestala jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 3. 2010 21:30:43
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý den, mám doma asi 2,5 roků staurou britku. Zrovna v pátek nám přestala mrouskat, od té doby však vůbec nejí, jen pije. Při mrouskání jedla, ale jen minimálně. Nikdy jsem s ní takové problémy neměla. Je to kočka která žije jen v bytě, ven se vůbec nedostane. Občas mi přes týden zvrací, ale jen žaludeční šťávy. Málokdy jsou to granule s chlupama. Je možné, že má žaludek plný chlupů a proto mi nechce jíst? Nebo se může jednat o nějakou nemoc? Jinak je normálně aktivní. Zkoušela jsem jí dvat pastu na trávení chlupů, ale odmítala ji. Mám s ní zajít k veterináři aby mi ji prohlédl? Granule jí střídám, mám doma asi tři druhy. Běžně mi přes den jí tak 8x. Mám o ni strach, je to můj miláček. Děkuji za radu.


dobrý večer,
podle mých zkušeností, kočička která hodně pije po říji a odmítá jídlo, může mít zánět dělohy.
Myslím, že by jste měla zajít k veterináři.
přeji hezký večer
Hanka Blažkvá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Re: Kočka po mrouskání přestala jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 12:15:55
Odpovědět s citátem

dobrý večer,
podle mých zkušeností, kočička která hodně pije po říji a odmítá jídlo, může mít zánět dělohy.
Myslím, že by jste měla zajít k veterináři.
přeji hezký večer
Hanka Blažkvá[/quote]

Dobrý den, moc Vám děkuji za odpověď. Moje kočička už dnes jen spí a nebo se celá olizuje, taky hodně pije vodu. Jídlo vůbec nepřijímá. Odpoledne s ní jedu na vet., přikláním se k Vašemu názoru že se může jednat o zánět dělohy. Příznaky tomu nasvědčují. Máte s tím prosím zkušenosti, abych věděla na co se mám připravit a jak se tato nemoc léčí? Děkuji moc.

Sedláčková D.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kočka po mrouskání přestala jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 13:34:10
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Máte s tím prosím zkušenosti, abych věděla na co se mám připravit a jak se tato nemoc léčí? Děkuji moc.

Sedláčková D.


Cca posledních pět příspěvků na této stránce se věnuje problému zánětu dělohy.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3789&postdays=0&postorder=asc&start=30

Nejjednodušší a nejspolehlivější řešení je kastrace. Pokud kočička není chovná, předejdete tím dalším možným problémům souvisejících s mrouskáním a i návratu zánětu.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 17:33:11
Odpovědět s citátem

Dejte vědět, jak jste dopadla.. kočka, která odmítá potravu, to vyhlíží špatně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: Kočka po mrouskání přestala jíst
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2010 19:31:29
Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem. Zrovna jsem se vrátila z vet., kočička měla ultrazvuk, nic nebylo zjištěno, dále kapačku, měřili jí teplotu, vše má v normě i na prohmat břicha nijak nereagovala. Zítra tam musíme znovu, budou jí brát krev a podle něj se zjiští jestli má v těle nějaký zánět. Budu to vědět ještě týž den. Zítra se Vám rovněž ozvu jak jsme obě dopadly. Moc Vám děkuji za rady. Dáša Sedláčková
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 18:28:24
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, tak jsem s naší kočičkou byla dnes zase na vet., paní doktorka jí dala kapačku a také jsem vezla její krev do laboratoře. Výsledky byly ještě dnes, v těle nemá známky zánětu. Všechny hodnoty krve má v pořádku. Kočička je ale stále špatná, jí jen velice málo, pořád jen spí. Je to možné že je taková po těch kapačkách a ještě po injekci kterou dostává? Také se předemnou schovává, zalézá do koutů kam za ní nemůžu. Je mi z toho úzko, mám o ni strašný strach. Prosím o radu co ještě máme udělat abychom zjistili co se s ní děje. Děkuji moc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nico



Založen: 08.02.2010
Příspěvky: 44
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 3. 2010 22:50:55
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý večer, tak jsem s naší kočičkou byla dnes zase na vet., paní doktorka jí dala kapačku a také jsem vezla její krev do laboratoře. Výsledky byly ještě dnes, v těle nemá známky zánětu. Všechny hodnoty krve má v pořádku. Kočička je ale stále špatná, jí jen velice málo, pořád jen spí. Je to možné že je taková po těch kapačkách a ještě po injekci kterou dostává? Také se předemnou schovává, zalézá do koutů kam za ní nemůžu. Je mi z toho úzko, mám o ni strašný strach. Prosím o radu co ještě máme udělat abychom zjistili co se s ní děje. Děkuji moc.


Jaj.. Ty příznaky moc neodpovídají výsledkům testů a vyšetření. Já mám tu zkušenost, že nic se nemá podceňovat. Doktorka vás tedy poslala domů a žádná vyšetření už dělat nebude? To byste měla konzultovat spíš s ní. Jestli kočka přestává jíst, tak prostě není v pořádku, i kdyby testy ukazovaly cokoliv. Nemohlo se něco stát? Nevyděsilo ji něco? Když říkáte, že málo jít, kolik přesně toho sní? Moje Světluška taky málo jí, když to srovnám oproti jiným kočkám. Ale pokud nesní ani půl kapsičky denně, pak to zcela jistě není dobře. A jakou injekci dostává? To jsem nějak nepostřehla... No držím palce, ať je to jen nějaká přeháňka. Ale pokud cítíte, že je něco špatně, buďte neodbytná u vaší doktorky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 17:08:33
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý večer, tak jsem s naší kočičkou byla dnes zase na vet., paní doktorka jí dala kapačku a také jsem vezla její krev do laboratoře. Výsledky byly ještě dnes, v těle nemá známky zánětu. Všechny hodnoty krve má v pořádku. Kočička je ale stále špatná, jí jen velice málo, pořád jen spí. Je to možné že je taková po těch kapačkách a ještě po injekci kterou dostává? Také se předemnou schovává, zalézá do koutů kam za ní nemůžu. Je mi z toho úzko, mám o ni strašný strach. Prosím o radu co ještě máme udělat abychom zjistili co se s ní děje. Děkuji moc.

Zdá se, že paní doktorka postupuje správně, sono, krev, kapačky - ale pokud je kočina takhle špatná, tak to v pořádku není a musí se heldat dál. Hlavně je potřeba do ní něco dostat třeba i násilím, protože kočky na rozdíl od psa nesmějí hladovět, zkuste třeba ze stříkačky kuřecí vývar. Je testovaná na FeLV, FIV? V tomhle případě bych patrně dělala i test na koronaviry. Chodí na záchod? Dělali z krve také cukr??
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dadina



Založen: 17.03.2009
Příspěvky: 44
Bydliště: Osek nad Bečvou 218

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 17:58:24
Odpovědět s citátem

Dobrý den, ještě stále jezdím s kočičkou na vet., dostává ještě kapačky, + injekci na podporu činnosti jater (to proto že měla malinko zvýšené krevní hodnoty na játrech) + vitamíny a něco proti zvracení. Také jsem dostala pastu proti tvoření bezoárů, tu krásně olizuje, je vidět že jí chutná. Od včerejška mi něco málo spapá a taky pije. Není toho moc, ale jsem ráda i za každou granulku co do sebe dostane. Taky se už i vykadila, takže je vidět, že se to lepší. Včera se jí ale stala jiná věc, a to ta že se jí zvětšila mléčná žláza na břiše. Musím jí to chladit, prý je to po tom mrouskání, ještě občas večer ji slyším jak si zanaříká že chce kocoura. Tohle jsem u ní ještě nezažila co ji máme. Ale jsem ráda že už je jí lépe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 18:02:01
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Včera se jí ale stala jiná věc, a to ta že se jí zvětšila mléčná žláza na břiše. Musím jí to chladit, prý je to po tom mrouskání,


Je možné, že to bude to, na co Vám už odpověděla Luci - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3875&highlight=hyperplazie

Hyperplazie mléčné žlázy ... k tomu ještě něco v tomto vláknu - http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=3555&highlight=hyperplazie
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 18:31:08
Odpovědět s citátem

Dadina napsal:
Dobrý den, ještě stále jezdím s kočičkou na vet., dostává ještě kapačky, + injekci na podporu činnosti jater (to proto že měla malinko zvýšené krevní hodnoty na játrech) + vitamíny a něco proti zvracení. Také jsem dostala pastu proti tvoření bezoárů, tu krásně olizuje, je vidět že jí chutná.

Tak to ráda slyším a opravdu zřejmě půjde o hyperplazii a to ji také bolí, proto se tak chová. Doporučila bych ještě k bezoárové pastě také Calopet, energetickou pastu pro jedince, co málo jedí nebo vůbec.
Pokud nejde o chovnou kočku, hned po uklidnění stavu bych doporučovala kastraci, kočky, které toto prodělají, mívají k tomuto problému sklony.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2010 22:42:35
Odpovědět s citátem

http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-canine-feline-instant-convalescence-support-2035.html

http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-canine-feline-instant-convalescence-support-2032.html

http://www.veterinarnipece.cz/eukanuba-vd-cat-dog-high-calorie-1963.html


Tohle bych do ní dostala stříkačkou, něco jíst musí.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 3. 2010 0:29:54
Odpovědět s citátem

tatiana napsal:
http://www.veterinarnipece.cz/royal-canin-vd-canine-feline-instant-convalescence-support-2035.html
Tohle bych do ní dostala stříkačkou, něco jíst musí.

Tatiano, určitě dobré tipy, jenže calopetku paní spíše sežene na každé veterině, zatímco než tady vyřídí objednávku, uplyne několik dní. Ale snad se malá už bude s léčbou lepšit a dá si něco málo sama... Wink
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (42x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (21x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (20x)
6
Kočka na Titaniku (20x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
8
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top