Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krytí Britské modré Britskou činčilou


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 7:41:03
Odpovědět s citátem

Mám Britskou modrou kočičku, chtěla jsem se informovat zda-li je možné ji krýt činčilou, upozorňuji, že je bez PP. Zajímá mne to i z důvodu, zda-li s tímto krytím nemá někdo nějaké zkušenosti...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 17:39:07
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:
Mám Britskou modrou kočičku, chtěla jsem se informovat zda-li je možné ji krýt činčilou, upozorňuji, že je bez PP. Zajímá mne to i z důvodu, zda-li s tímto krytím nemá někdo nějaké zkušenosti...

Pokud jde o koťata bez PP, můžete ji nakrýt jakou barvou chcete. U organizovaných chovatelů patří toto spojení mezi nepovolená (barva očí, tipping).
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 17:51:06
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:
Mám Britskou modrou kočičku, chtěla jsem se informovat zda-li je možné ji krýt činčilou, upozorňuji, že je bez PP. Zajímá mne to i z důvodu, zda-li s tímto krytím nemá někdo nějaké zkušenosti...


Víc než barva by vás mělo zajímat, jestli vaše kočička nenese HCM (nechat vyšetřit), jakou má krevní skupinu (víte jaké riziko v tom spočívá?) - totéž by vás mělo zajímat i u krycího kocoura. A zda budete schopná najít pro koťata dobré domovy (víte jak obrovská je nabídka britských koťat?) a zda budete ochotná dodržet zákon na ochranu zvířat (neprodat koťata před 12 týdnem, neočkovaná ...) Barva ve vašem případě při odchovu bezpapíráků je až na posledním místě (totéž i rasa kocoura) ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kosheeen



Založen: 22.01.2008
Příspěvky: 12

Předmět: Re: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 18:17:23
Odpovědět s citátem

Alena C. napsal:
Kosheeen napsal:
Mám Britskou modrou kočičku, chtěla jsem se informovat zda-li je možné ji krýt činčilou, upozorňuji, že je bez PP. Zajímá mne to i z důvodu, zda-li s tímto krytím nemá někdo nějaké zkušenosti...


A zda budete schopná najít pro koťata dobré domovy (víte jak obrovská je nabídka britských koťat?) a zda budete ochotná dodržet zákon na ochranu zvířat (neprodat koťata před 12 týdnem, neočkovaná ...) Barva ve vašem případě při odchovu bezpapíráků je až na posledním místě (totéž i rasa kocoura) ...


Děkuji za informaci, vím jaká je nabídka, možná jsem až velká milovnice své kočičky, poněvadž se má jako prasátko v žitě. Už jen proto se ptám, abych nevyvedla něco, co se nesmí. Kočičku mám bez papírů. protože si mne neskonale dostala, je to zlatíčko, plánuji ji jednou nechat nakrýt, a nechat si od ní koťátko. Je mi jí líto, již druhým rokem se mrouská, a příjde mi nějaká smutná.... jenže se budeme stěhovat a nechtěla bych aby rodila v nějakých podmínkách které ji nebudou dost dobré. Nikdy bych ji ani jejich koťátkům neublížila. Na to ty zvířátka moc miluji. O Koťátka bych zájemce měla, jenže i tak neustále váhám... co je tedy lepší risknout situaci, že si koupím jinou kočičku od chovatele, nebo že ji nechám její vlastní koťe????
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: Re: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 18:38:18
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:

Děkuji za informaci, vím jaká je nabídka, možná jsem až velká milovnice své kočičky, poněvadž se má jako prasátko v žitě. Už jen proto se ptám, abych nevyvedla něco, co se nesmí. Kočičku mám bez papírů. protože si mne neskonale dostala, je to zlatíčko, plánuji ji jednou nechat nakrýt, a nechat si od ní koťátko. Je mi jí líto, již druhým rokem se mrouská, a příjde mi nějaká smutná.... jenže se budeme stěhovat a nechtěla bych aby rodila v nějakých podmínkách které ji nebudou dost dobré. Nikdy bych ji ani jejich koťátkům neublížila. Na to ty zvířátka moc miluji. O Koťátka bych zájemce měla, jenže i tak neustále váhám... co je tedy lepší risknout situaci, že si koupím jinou kočičku od chovatele, nebo že ji nechám její vlastní koťe????


No, jestli se kočička mrouská už druhým rokem, tak bych se fakt o ni bála - riziko zánětu dělohy, cysty na vaječníkách, rakovina - to vše mohou být následky přemrouskání. Jde o to, zda jste ochotná riskovat možné komplikace vyplývající z přemrouskání a nebo rizika při porodu. Budete se stěhovat - v každém směru to bude pro kočičku stres ať bude nakrytá nebo nebude, takže zase další riziko. Víte, já bohužel vím, jaká rizika může chov přinést a ze zkušeností vím, že nejspokojenější život mají kastráti (nejlépe dva ...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: Re: Krytí Britské modré Britskou činčilou
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 4. 2010 18:43:28
Odpovědět s citátem

Kosheeen napsal:
Je mi jí líto, již druhým rokem se mrouská, a příjde mi nějaká smutná.... jenže se budeme stěhovat a nechtěla bych aby rodila v nějakých podmínkách které ji nebudou dost dobré. Nikdy bych ji ani jejich koťátkům neublížila. Na to ty zvířátka moc miluji. O Koťátka bych zájemce měla, jenže i tak neustále váhám... co je tedy lepší risknout situaci, že si koupím jinou kočičku od chovatele, nebo že ji nechám její vlastní koťe????

Nechat kočku skoro 2 roky mrouskat je opravdu velké trápení. Buďte ráda, že ještě nedostala zánět dělohy, jak se tady můžete dočíst jinde ve fóru u opakovaně se mrouskajících kočiček.
Jinak se zcela ztotožňuji se slovy Aleny - znáte krevní skupinu kočky? Pokud by byla B a kocour A, budete riskovat, že Vám bez testů pravděpodobně všechna koťátka umřou? Co FeLV, FIV - smrtelné nemoci - je otestovaná kočka i ženich? O HCM se raději ani nezmiňuju Evil or Very Mad
Ono je to hezké, nechat si vlastní koťátko, pokud máte na ostatní závazné zájemce, kteří je budou milovat a mazlit a nebudou si je brát s vidinou zisku za další koťata, proč ne... Jinak je problém koťata udat, náklady se Vám nemohou ani vrátit, pokud ovšem nedáváte koťata pryč 7 týdenní, jak je časté... Koťata nutně potřebují MINIMÁLNĚ 13 týdnů zůstat s mámou a jistě tedy počítáte s tím, že všechna je kvalitně uživit opravdu není zadarmo. Pokud se budete stěhovat - je to zátěž pro psychiku kočky a nemůžete ji hned krýt, poněvadž si musí nejdřívě zvyknout, jinak by Vám mohla koťata přetahovat sem a tam... Takže znovu zvažte, co je pro kočku lepší, já se řídím zájmem zvířátka, ne svým....
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2010 9:46:13
Odpovědět s citátem

Přimlouvám se za kastraci kočičky a pořízení kamaráda/ky.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (39x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
7
Koťata bez PP po rodičích s PP (17x)
8
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
9
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top