Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour si chce jen hrát místo aby....


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: Kocour si chce jen hrát místo aby....
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2010 18:41:01
Odpovědět s citátem

Dobrý den,mám kočičku s PP a kocoura taky a chtěla bych konečně ty koťátka na které se fakt těším.Problém je v tom,že zatím co kočička se mrouská už od osmého měsíce a to tak že co druhý týden,kocour nemá zájem..Zajímavé na tom je,že kocour si jí všímá asi tak dva dny před mrouskáním ale když už je v říji na plno,tak jí úplně přehlíží.Ona se před ním válí,řve jak tygr ale na něm je vidět,že je mu úplně ukradená a jde pryč.Může to být tím,že je tak mladý,že to ještě nechápe?Má teprve rok,kočička je o tři měsíce starší.On si chce pořád jenom hrát Razz .Děkuji za váš názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2010 18:55:45
Odpovědět s citátem

Kocour je ještě mladý a nezkušený. Může to být i tím že spolu s kočičkou vyrostli a jsou pořád spolu. Můj chovný kocour se choval podobně, přitom když za ním přijela na krytí cizí kočka tak neměl problémy, ale moje kočky se ani krýt nesnažil, dokonce před nimi utíkal. Takže mi nezbylo nic jiného než jít na krytí k jiným kocourům pokud jsem chtěla koťata a nechtěla jsem kočky nechat opakovaně mrouskat. Až teď když bude mít kocour za pár dní druhé narozeniny se to změnilo a nakryl mi jednu z mých koček a o druhou se při říji velice zajímal, ale tu jsem mu krýt nedovolila, protože má devítitýdenní koťata. Myslím že pomohlo i to že jsem ho od koček oddělila a cca tři měsíce s nimi vůbec nebyl v přímém kontaktu - společnost mu dělala pouze starší kastrátka. Teď je oddělený jen v noci a v době kdy nejsme doma.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: Re: Kocour si chce jen hrát místo aby....
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2010 20:47:40
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Dobrý den,mám kočičku s PP a kocoura taky a chtěla bych konečně ty koťátka na které se fakt těším.Problém je v tom,že zatím co kočička se mrouská už od osmého měsíce a to tak že co druhý týden,kocour nemá zájem..Zajímavé na tom je,že kocour si jí všímá asi tak dva dny před mrouskáním ale když už je v říji na plno,tak jí úplně přehlíží.Ona se před ním válí,řve jak tygr ale na něm je vidět,že je mu úplně ukradená a jde pryč.Může to být tím,že je tak mladý,že to ještě nechápe?Má teprve rok,kočička je o tři měsíce starší.On si chce pořád jenom hrát Razz .Děkuji za váš názor.


Tak tento problém já řeším s naším kocourem a není to teda nic jakože věkem, teda aspoň u nás. Náš kocour měl zájem o kočku vždy týden před mrouskábním a pak v době krytí jí jen umýval, pusinkoval a nekryl. Dnes má tři roky a není tomu jinak, tak máme druhého kocourka a tohoto čeká kastrace. On měl vždy zájem jen o nové kočky, které k nám přišly na krytí, ty nakryl bez problémů za dva dny a měly kráná miminka. U nás jen jednou se zadařilo v době kdy tu bylaa jedna kočička na krytí a tak assi naddrženosti vzal za vděk i tou doma. Ale jinak je vše stále stejné. Doporučuji oddělit.
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 11:24:13
Odpovědět s citátem

Děkuji moc za vaše zkušenosti ale řeknu vám moc jste mě nepotěšily Rolling Eyes .Tak já si koupím za moc peněz chovného kocoura abych nemusela nakrývat jinde a zatím můj kocour bude krýt všude možně jen né moje kočenky?Paráda!!! Tento víkend si ale jedu ještě pro jednu kočičku a tak to udělám fikaně.Schovám si jí doma a až se bude mrouskat,tak mu jí ukážu a uvidíme.A tu co mám doma,tak tu taky schovám aby se pak na sebe těšili. Laughing Horší bude,když ani toto nezabere,protože chovných dlouhosrstých britských kocourů tady moc není....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Reg



Založen: 25.03.2009
Příspěvky: 223
Bydliště: Olomouc

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 12:42:41
Odpovědět s citátem

naďa napsal:
Děkuji moc za vaše zkušenosti ale řeknu vám moc jste mě nepotěšily Rolling Eyes .Tak já si koupím za moc peněz chovného kocoura abych nemusela nakrývat jinde a zatím můj kocour bude krýt všude možně jen né moje kočenky?Paráda!!! Tento víkend si ale jedu ještě pro jednu kočičku a tak to udělám fikaně.Schovám si jí doma a až se bude mrouskat,tak mu jí ukážu a uvidíme.A tu co mám doma,tak tu taky schovám aby se pak na sebe těšili. Laughing Horší bude,když ani toto nezabere,protože chovných dlouhosrstých britských kocourů tady moc není....


No to je přesně vončo - zrovna britkové na toto trpí. Oni prostě zastávají názor co je v domě není pro mě Very Happy
Doporučovala bych je mít převážně odděleně a pak v době krytí zkusit dát třeba kozlíkové kapky, aby se jakoby kocourek nabudil. Proto náš kocour jde kastrovat, neb sfinxe jde jen těžko oddělit, když jsou zvyklí na volno po bytě a umí si otevírat dveře, takže mě nic jiného ani nezbývá...
_________________
Aniger Sphynx cattery
www.sphynxcanadian.wbs.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 15:52:04
Odpovědět s citátem

Zkusím vše,jen mi řekněte kde koupím ty kozlíkové kapky a jak se aplikují.U nás v rodinném domku to bude jednoduchší,neboť kocour má svoji venkovní voliéru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 16:05:29
Odpovědět s citátem

Kozlíkové kapky by Vám měli udělat v lékárně cca za 30 kč. Nebo je seženete na výstavách, ale tam už je to dražší asi přes stoku.
Stačí pár kapiček do jídla. Já si kápnu na prsty a ošmatám granule. Můžete to samé zkusit na kočku Smile Taky si kápněte si na ruce a kočku pohlaďte.
Jinak upozorňuji že, hrozně to smrdí, mě teda ne, ale jiní lidé to tvrdí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 23:14:48
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Kozlíkové kapky by Vám měli udělat v lékárně cca za 30 kč. Nebo je seženete na výstavách, ale tam už je to dražší asi přes stoku.
Stačí pár kapiček do jídla. Já si kápnu na prsty a ošmatám granule. Můžete to samé zkusit na kočku Smile Taky si kápněte si na ruce a kočku pohlaďte.
Jinak upozorňuji že, hrozně to smrdí, mě teda ne, ale jiní lidé to tvrdí Smile


Kozlíkové neboli valeriánské kapky mají v lékárně většinou již hotové, připravené k prodeji.

Dávat kozlíkové kapky kočkám do jídla? Nevím, no...kozlíkové kapky mají tlumící, uklidňovací účinek , tedy, pokud se užívají vnitřně, lidé je berou , aby lépe usínali a tak. Většinou se kapky kapou na nějaké vhodné místo - škrabadlo atd.

A potvrzuji - fakt páchnou dost nelibě...

Možná by stálo za to vyzkoušet i šantu, ta má stimulační účinky.
Ale za nejúčinnější bych také považovala kocourka od kočičky oddělit, ovšem ne za tu cenu, že bude někde úplně sám a mimo domácí dění.
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eewee



Založen: 05.03.2009
Příspěvky: 110

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 8. 2010 23:33:42
Odpovědět s citátem

Naše kočky kozlík milují, mají na něj podobnou reakci jak na šantu.
Mazlí se s věcí, která byla kozlíkem potřena a oblizují ji (granule, škrábadlo, hračky).
Já jej beru na výstavu, protože se kocour uvolní a není tolik nervózní.
Na naše kočky utlumovací účinky rozhodně nemá Smile že bychom byli výjimka?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Smeny



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 185
Bydliště: Hradec Králové

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2010 17:43:59
Odpovědět s citátem

Eewee napsal:
Na naše kočky utlumovací účinky rozhodně nemá Smile že bychom byli výjimka?


Myslím, že to, že na lidi má kozlík utlumovací účinky absolutně nic nevypovídá o tom, jaké může mít účinky na kočky Smile Jo, naše kočka miluje můj čaj na spánek a nervy a rozhodně klidně se nechová Laughing A proč nedávat do krmiva? Vždyť některá krmiva ho mají v sobě už z výroby Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
luczinka



Založen: 22.07.2008
Příspěvky: 44

Předmět: kryti
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2010 10:19:28
Odpovědět s citátem

my mame uplně stejny problem..kocour ma rok a pul a chce kdyz se kocka nemrouska. a ted kdyz uz je po treti v riji tak nic.taky je mam doma spolecne, nebo ne porad ale jsou na sebe od mala zvykli. ja jsem si to myslela ze by to tim mohlo byt. zkusim je pak nechat taky oddelene kdyz se to opet nepovede.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
naďa



Založen: 10.04.2010
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 12. 2010 14:54:58
Odpovědět s citátem

Tak po nějaké době se opět hlásím,jak to u nás vypadá a neuvěřitelné se stalo skutečností :"Budeme mít koťátka".Jak se to stalo? No, docela záhadně.Na moji nové kočičce nebylo vůbec vidět,že by se začala mrouskat ale kocour se na ní jeden den začal vrhat a konec.Druhý den už si jí ani nevšim a to já jsem teprve zjistila,že se mrouská.Trvalo jí to ještě asi tři dny ale kocour už zájem neměl. Je pravda,že její projevy byly málo výrazné,když to srovnám s druhou kočičkou která řve na celý barák.No,a z toho ničeho budou koťátka.Žádné opakované krytí několik dnů po sobě, všechno se odehrálo v jeden den.Nevím jak bych to odhadla,kdybych koťátka nechtěla.Kocourovi je teď 16 měsíců,a já konečně vím,že není jen na parádu Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (17x)
3
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (16x)
4
Je libo pouzdro na telefon s kočičím zadečkem? (13x)
5
Britská krátkosrstá kočka (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top