Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

plíseň

Fórum: Srst, kůže

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Margaret
Anonymní





Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2006 21:20:26
Odpovědět s citátem

Jsem docela zoufalá přivezli jsme si kočičku Britskou modrou je povahově úplně skvělá. Bohužel po dvou týdnech se u ní projevila plíseň, nejdříve měla jen takové malé stroupky, vypadalo to jako když je poškrábaná, ale potom se to začalo zhoršovat a měla jich čím dál víc. Šla jsem s ní na veterinu a první testy prokázaly plíseň, teď bere Onychon a stříkáme Lamisilem, ale zdá se mi , že to není moc účiné. I když denně myji celý byt Ajatinem, můj malý syn to dostal také, jsem docela zoufalá. Poraďte prosím co dělat, jestli existuje něco účinějšího? Děkuji
Odpovědět 
janča



Založen: 22.09.2004
Příspěvky: 313

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2006 22:03:06
Odpovědět s citátem

Margaret napsal:
Jsem docela zoufalá přivezli jsme si kočičku Britskou modrou je povahově úplně skvělá. Bohužel po dvou týdnech se u ní projevila plíseň, nejdříve měla jen takové malé stroupky, vypadalo to jako když je poškrábaná, ale potom se to začalo zhoršovat a měla jich čím dál víc. Šla jsem s ní na veterinu a první testy prokázaly plíseň, teď bere Onychon a stříkáme Lamisilem, ale zdá se mi , že to není moc účiné. I když denně myji celý byt Ajatinem, můj malý syn to dostal také, jsem docela zoufalá. Poraďte prosím co dělat, jestli existuje něco účinějšího? Děkuji


Zítra určitě poradí April, ta si s plísní u kočičáků užila a její rady jsou velmi užitečné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2006 8:37:01
Odpovědět s citátem

No s plísní jsme si taky užili svoje.
Ale asi takhle, ačkoliv je to hodně otravné onemocnění a člověk si kolikrát říká, že je to šílený, že se neuzdraví, tak ono se to vyléčí ... chce to jen čas a trpělivost. Naše kočiny se z plísně léčily cca 3 měsíce.

My jsme dostali pro kočky na potírání plísně Imaverol, co dva dny potírat postižená místa, dále se nám velmi osvědčily sírové koupele v Solfatanu - dá se koupit v lékárně.
Na zbavení se plísňových spor v bytě se mi jeví podstatně rozumnější než Savo, nebo omývání Ajatinem dezinfekce TeaTree olejíčkem naředěným s vodou do rozprašovače a stříkat po bytě (10 kapek do 1 litru vody) a několikrát denně tím postříkat celý byt. I do sírových koupelí jsme přidávali pár kapek TeaTree ... je to přírodní dezinfekce a nám se velmi osvědčila. Zároveň můžete, jestli to kočka snese, ji taky lehce postříkat, nebo přímo postižená místa TeaTrea natírat.

Když jsem zplesnivěla já, tak jsem používala na plesnivá místa Canesten ... osvědčil se mi víc, než Clotrimazol, který je taky na plísně, ale měla jsem pocit, že mi to spíš "dráždí" ... jestli to hodně svědí, tak to přelepte náplastí ... a samozřejmě do koupele jsem si opět přidávala TeaTree.

Na veterině, kam jsme s plísní přišli, nás jeden doktor chlácholil tím, že zplesnivěli už celá rodina, ale že na plíseň se neumírá (kočka), kdežto na zničená játra od prášků ano .... takže jestli můžu doporučit, snažte se vyhnout práškům, kdyby vám doktor pro kočičku chtěl dát - je to velká zátěž na organismus.

Taky je možné, že vám budou doporučovat očkování - někdo ho používá i jako léčebnou metodu, ale nám doporučené nebylo, protože pak se sice kočka vyléčí, ale může zůstat "přenašečem" ....

Pokud budete mít nějaké otázky, ráda zkusím odpovědět. Sice to vypadá jako jedna velká reklama na TeaTree, ale nám se při léčbě opravdu osvědčil.

A.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Margaret
Anonymní





Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2006 11:57:44
Odpovědět s citátem

April, moc děkuji za informace a mám jeden dotaz, ten Imaverol je na předpis, nebo se dá volně koupit?Solfatan jdu koupit hned a TeaTree také a uvidíme.Canesten mám doma tak ho vyměním a snad to bude lepší i když dnes jsem objevila zase nový flíček na prstíku. Čičinka vypadá hrozně strašně jí padají chlupy, ale je moc trpělivá.Ještě jednou děkuji za rady.

M.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2006 12:10:19
Odpovědět s citátem

Margaret napsal:
April, moc děkuji za informace a mám jeden dotaz, ten Imaverol je na předpis, nebo se dá volně koupit?Solfatan jdu koupit hned a TeaTree také a uvidíme.Canesten mám doma tak ho vyměním a snad to bude lepší i když dnes jsem objevila zase nový flíček na prstíku. Čičinka vypadá hrozně strašně jí padají chlupy, ale je moc trpělivá.Ještě jednou děkuji za rady.

M.


Imaverol jsme dostali na veterině.
Naše Rubyška taky vypadala strašně ... chudinka to měla rozlezlý po obličejíčku http://www.foto-album.cz/photo.asp?Id=51295 a taky na ramínkách, stehýnkách, bříšku, ouškách ... no prostě všude, ale všechno se hezky zahojilo a zase zarostlo.
Maxíš to měl na tlapičkách, na polštářcích a vypadalo to taky ošklivě, taková sušina, stroupky, no prostě šílený ... těsně nad očičkem, v hlavičce .... no je to boj :-/
Mně přišlo, že než se to začalo hojit, tak se to ještě předtím pěkně rozlezlo ... a teprve pak to začalo zarůstat .... to vlastně poznáte, že se to lepší, jakmile v těch místech začnou růst chloupky, a pak už to jde rychle.

A.

P.S.: Ještě doplním, že z plísně není třeba nikoho vinit, protože myslím, že někdy je pro kočičku docela zátěž změnit "rodinu", a že takové drobné oslabení organismu se může projevit právě plísní ....
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Margaret
Anonymní





Předmět: plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2006 12:45:19
Odpovědět s citátem

April díky za odpověď,zajdu tedy ještě na veterinu a zeptám se na ten Imaverol. Kočina už bohužel prášky dostala, dávám jí je dvakrát denně, ale mám strach jestli to opravdu není pro ní záběr na játra i když na netu jsem četla, že tyhle prášky jsou šetrnější no nevím je mnoho názorů. Srst jí opravdu pádá čím dál víc, je to teprve týden tak nečekám žádné zázraky, ale je pravda, že je to hodně náročné, snad to zabere. Jsem moc ráda za informace.

M.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (28x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
7
Cornish rex (15x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
9
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top