Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

kastrace a rizika


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
ajinav82



Založen: 25.09.2011
Příspěvky: 32

Předmět: kastrace a rizika
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2011 21:39:11
Odpovědět s citátem

Ahoj, vím, že je možná kAastrace kocoura už od půl roka,ale prý mu přestane růst hlava a roste jen tělo,když se nechá v tomto věku kastrovat Shocked . Zatím máme čas,ale nerada bych aby nám začal značkovat byt. Chci tomu předejít,tak bych ráda nechala kastrovat co nekjdřív. Máme obyčejného kocourka a dneska na veterině mi řekla, že mu je tak cca 4-5měsíců a že by kastrace byla možná už v lednu.Zajímá mě, jak je to s tím růstem po kastraci. A jaká jsou rizika,když se kocour nechá kastrovat takhle brzo.

A ještě mě zajímá, do jakého měsíce kocouři rostou.

Díky Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: kastrace a rizika
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 11. 2011 21:53:30
Odpovědět s citátem

ajinav82 napsal:
Ahoj, vím, že je možná kAastrace kocoura už od půl roka,ale prý mu přestane růst hlava a roste jen tělo,když se nechá v tomto věku kastrovat Shocked . Zatím máme čas,ale nerada bych aby nám začal značkovat byt. Chci tomu předejít,tak bych ráda nechala kastrovat co nekjdřív. Máme obyčejného kocourka a dneska na veterině mi řekla, že mu je tak cca 4-5měsíců a že by kastrace byla možná už v lednu.Zajímá mě, jak je to s tím růstem po kastraci. A jaká jsou rizika,když se kocour nechá kastrovat takhle brzo.

A ještě mě zajímá, do jakého měsíce kocouři rostou.

Díky Wink


Nevím jak je to u obyčejných kocourů,ale vím,že u briťáků je lepší s kastrací počkat až po roce.Když se briťák vykastruje dříve,nemá ještě dospělácké hormony a hlava opravdu tolik nenaroste,rostou dlouhé kosti.Je to případ našeho Matěje,je dlouhý jak týden před výplatou:-))) a také má vyšší nohyCo jsem se dočetla tak názory na riziko se rozcházejí,jeden je, že hrozí zmenšení močovodné trubice a tím riziko ucpávání,druhý toto vyvrací,že takové riziko nehrozí.Já bych stejně chvíli počkala,dokud kocour nezačne značkovat,nebo řvát.


BBLMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: kastrace a rizika
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 7:55:05
Odpovědět s citátem

Maxíš by v 7,5 měsících, kvůli tomu, že jsme měli doma stejně starou Rubku a koťata jsme rozhodně nechtěli, tak šli oba najednou. Každopádně vyrostl, ale nezmohutněl, což by možná nezmohutněl stejně.
Pokud nehrozí riziko koťat, tak můžete klidně ještě počkat, ono to dospělácký chování poznáte, zvláště to vyzpěvování. Ale vsadím krk, že s jarem to na něj přijde, takže určitě v té době ho fik fik nemine.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ajinav82



Založen: 25.09.2011
Příspěvky: 32

Předmět: Re: kastrace a rizika
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 11. 2011 8:59:55
Odpovědět s citátem

April napsal:
Maxíš by v 7,5 měsících, kvůli tomu, že jsme měli doma stejně starou Rubku a koťata jsme rozhodně nechtěli, tak šli oba najednou. Každopádně vyrostl, ale nezmohutněl, což by možná nezmohutněl stejně.
Pokud nehrozí riziko koťat, tak můžete klidně ještě počkat, ono to dospělácký chování poznáte, zvláště to vyzpěvování. Ale vsadím krk, že s jarem to na něj přijde, takže určitě v té době ho fik fik nemine.


Právě. Jemu bude na jaře zhruba 10 měsíců,tak zvažuju,že v lednu asi půjde. V lednu mu bude asi 7 měsíců.Takže tak leden,únor
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (26x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
4
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (15x)
6
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top