Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jako kočky a psi...


Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 18:00:26
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
A jak, například? To by mne zajimalo. Shocked

Potrápte sa, vy tu zabávate nás - toto je predsa vaša šou, nie?Smile))))))
Odpovědět 
Sherlocková



Založen: 18.10.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

Předmět: Asociace
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 18:25:01
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Vy nemáte asociace? Smile Mě to napadlo hned, jak jsem v příspěvcích přečetla slovo "bezpapírák". Já za to nemůžu. Laughing


ehm, to je opravdu dost slabá asociace, vhodná nižší věkové kategorie. Dovolím si kontrovat podobě slabou hláškou ze základní školy (školním lavicím jsem již značně odrostla): Tohle jsem říkaly v mateřské školce a bylo nám trapně. Což není útok na vaší osobu, ale konstatování mého osobního názoru na takovouto asociaci a je jedno, kdo ji pronesl.

Jinak k tématům v této diskusi vyjadřovat nebudu, protože tato diskuse je O NIČEM, i když se u čtení člověk, aspoň trochu znalý světa koček a zdravého rozumu, nasměje. Laughing

PS: prosím, budete-li mi dopovídat, nijak nezkomolujte mé jméno! Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 20:28:15
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Milá Lucinko,
debata, diskuse, dialog,... vyměňování názorů.
Chtěla jsem vyprovokovat tohle všechno a povedlo se. Sice se na mne sneslo spousta plivanců, urážek, obvinění, ale našli se i jednici, kteří přece jen dialog vedli. Drželi si u toho nos, ale vedli.
Co je divného na tom, že měním náhled? Není to snad to, co tu každý z plamenně diskutujících a chovatelství hájících chtěl zaznamenat? Není to snad dobře, že se zamýšlím nad napsanými fakty a uvažuju, jestli moje původní postoje byly správné?
Většina z Vás si myslí, že o chovatelství nic nevím. Myslete si to, když myslíte... Iva mne nabádala, abych si opatřila registraci a pak si vesele odchovávala a prodávala, jak se mi zlíbí. Že mi do toho už nikdo mluvit nebude (pokud budu dodržovat chovatelský řád). No a jsme opět u jádra pudla. Asi bych měla jít ještě víc do hloubky a poslat mé chlupáčky pod nůž. Jenže to jim neudělám. Znala jsem kočku mé kamarádky. Před kastrací sladká a přítulná, po kastraci kousavá a zákeřná mrcha. Vydrželo jí to 15 let. Znala jsem dva kocoury z různých prostředí. Jeden po kastraci totálně apatický, jenom nažrat a tloustnout (předtím lovil myši jak divý a všude ho bylo plno), druhý věčně na veterině a v 6 letech po vleklých a bolestivých problémech s močovým traktem usnul navždy po injekci. Děkuji, nebudu riskovat.


No vida! A už jedeme 5. stránku!! Doufám, Kočičí mámo, že oceníte snahu hodných lidí zde na MK vyhovět vaší touze zviditelnit se, snahu ukonejšit vaši potřebu exhibice za každou cenu..

Významy pojmů "dialog, debata" jsou mi dobře známy. Mě ano, vám ne. Vy nevedete dialog, vy máte pouze potřebu uvolnit si nějaký vnitřní přetlak? Jak jinak si vysvětlit vaši radost z toho, že jste zde vyvolala debatu o něčem, co již bylo stokrát probráno? A bez relevantního výsledku. Vy jste snad doufala, že právě svými příspěvky najdete řešení? Ale no tak...tolik naivity snad přece jen ne?

Mimochodem - dialog!! Dialog předpokládá součinnost dvou ( nejméně) stran v tom, že na položené otázky se dávají odpovědi. Vy jste na mé otázky neodpověděla ani jedinkrát, jakož ani na mnohé otázky jiných. Šikovně se vyhýbáte tomu, co se vám nehodí a pěkně odvádíte pozornost....viz váš příspěvek v citaci, najednou začnete o tom, že byste měla kočky kastrovat, ale neučiníte tak.No.

Tyhle argumenty - jsem jednou někde znala nějakou kočku, která...to je fakt síla. tak já nebudu argumentovat možná nějakými fiktivními kočkami, ale tím, co jsem zažila se SVÝMI kočkami:

Nekastrovaný mourovatý kocour, normálně milý, přítulný, bystrý, hravý, vynalézavý a rozverný - pod vlivem hormonů a touhy neustále kvílející, posléze i značkující hromada hormonů a zoufalství, že ta kočka, kterou tolik volá (CHCI ŽENSKOU!!CHCI ŽENSKOU!!! ) , pořád nejde...Po kastraci - opět milý rozverný, hravý *** a to dodnes, kdy je mu 9, 5 roku.

Nekastrovaná tečkovaná kočka - normálně hravá, radostná, spokojená se zájmem o všechno, co se šustne. pod vlivem hormonů ječící zoufalé monstrum, které řvalo nonstop 24 hodin denně, totálně ovládnuto nenaplněnou touhou a zoufalstvím - Kdééééé jsíííí, mnauláčku můůůůj? Po kastraci velmi spokojená, v dnešních šesti letech stále hravá kočka.

Nekastrovaná tečkovaná kočka - velice živá, lumpice, hravá, veselá - pod vlivem hormonů úpěnlivě volající kocoura, do vyřvání hlasivek, bez zájmu o jídlo, spánek...pochodující zoufalství.Na kastraci jde příští týden.

Hormony ovládaná zvířata jsou zoufalá, protože jejich přirozený oud nemůže být , při pobytu koček jen v bytě, náležitě naplněn. kromě zoufalství hrozí kočkám z opakovaného mrouskání mnohé zdravotní komplikace, z nichž zánět či nádor dělohy může mít a mívá fatální následky. Informací o těchto FAKTECH ( nikoliv Možná někdy někde nějaká kočka....jedna paní povídala) jsou k dohledání na kočkowebech, jen tady na MK jich je spoustu. To by ovšem ale muselo jít Kočičí mámě o informace, nikoliv o připoutání pozornosti.

Pro srozumitelnost, Kočičí mámo, pokládám vám zřetelné otázky ( at žije DIALOG): Jak se jmenují vaše kočičky? Jakého jsou plemene? Co je nejvíc baví, co baští, jaké s nimi máte zážitky? Děkuji předem za odpovědi, již se na ně těším Smile
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 21:20:47
Odpovědět s citátem

Milá Lucinko,
teď se tedy budu věnovat Vám.
* již jsem jednou psala, zviditelnit se umím efektivněji, nota bene co je to za zviditelnění pod nickem? Very Happy
* vedu dialog s tím, kdo chce vést dialog. Pár takových tu je. Co na tom, že to bylo stokrát probráno? Ještě mnohokrát bude. Je rozdíl vést diskusi aktivně a číst si diskusi druhých. Asi jako koukat na Péčko a nebo souložit s partnerem. Wink
* Odpověděla jsem, stačí pozorně čísti.
* Proč myslíte, že si vymýšlím kočky? Hahahahaha! Ale Vašim příběhům věřím.
* Identitu mých koček neprozradím, ani svou. Myslíte, že jsem sebevrah? Umím si představit, jak by mne místní dámy roznesly na kopytech...
* Jsou to britky, baví je chytat myši a rejsky, mazlit se, když si řeknou, dělat nám společnost, koukat, jak se maluju, ležet na noze od Orbitracku a spát, vozit se na robotickém vysavači a dělat koťata. Smile
* Baští směs granule One a masa s kapkou lososového oleje a špetkou Roboranu H. Slopou mlíko Whiskas. Nakupuji na zoohitu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 11. 2011 21:47:49
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Milá Lucinko,
teď se tedy budu věnovat Vám.
* již jsem jednou psala, zviditelnit se umím efektivněji, nota bene co je to za zviditelnění pod nickem? Very Happy
* vedu dialog s tím, kdo chce vést dialog. Pár takových tu je. Co na tom, že to bylo stokrát probráno? Ještě mnohokrát bude. Je rozdíl vést diskusi aktivně a číst si diskusi druhých. Asi jako koukat na Péčko a nebo souložit s partnerem. Wink
* Odpověděla jsem, stačí pozorně čísti.
* Proč myslíte, že si vymýšlím kočky? Hahahahaha! Ale Vašim příběhům věřím.
* Identitu mých koček neprozradím, ani svou. Myslíte, že jsem sebevrah? Umím si představit, jak by mne místní dámy roznesly na kopytech...
* Jsou to britky, baví je chytat myši a rejsky, mazlit se, když si řeknou, dělat nám společnost, koukat, jak se maluju, ležet na noze od Orbitracku a spát, vozit se na robotickém vysavači a dělat koťata. Smile
* Baští směs granule One a masa s kapkou lososového oleje a špetkou Roboranu H. Slopou mlíko Whiskas. Nakupuji na zoohitu.


Prosím, bez familiérních oslovení, můj nick není Lucinka.

Děkuji - za první konkrétní odpovědi, které jste zde napsala. Kromě jmen vašich kočiček tedy už víme aspoň to základní , včetně plemene.Na vaše jméno jsem se neptala, nevidím důvod, proč by vás měl někdo zde roznášet na čemkoliv...nebo jste tak známá osobnost? To sotva...Většina z nás zde píše pod nickem, ale protože už jsme na Mk i v kočkosvětě a mnohé dámy v chovatelském světě dost dlouho, tak naše identita je jasná.

Mám další otázku: píšete, že je baví chytat myši a rejsky.Chodí tedy vaše kočičky volně ven?

Další otázka - kdepak čtete, že bych měla psát, že si vymýšlíte? Pouze jsem psala, že argumentovat jinými než svými příběhy či zážitky jaksi nezaručuje věrohodnost. Proto jsem napsala SVOU zkušenost se SVÝMI kočkami. Vy si nevymýšlíte, ale když nešlo u problémů po kastraci o vaše kočky, tak těžko můžete znát všechny souvislosti tak, aby se z toho dalo vyvodit, že problémy způsobila kastrace.Neboli váha argumentu je nulová.

Jinak děkuji za vysvětlení, proč jste tuto debatu vyvolala, ano, číst příspěvky jiných není totéž jako se AKTIVNE účastnit, neboli být viděna a vnímána. Ano. Tím jste mi potvrdila, o co vám jde. Protože kdyby vám šlo jen o získání informací a poznatků, stačilo by vám ty názory číst a snažit se je pochopit. kdyby šlo o podstatu věci. Ale vám jde o něco jiného. Ok, respekt.

Nakonec, obvykle se zde na Mk bavíme fotkami, příběhy, společným povídáním a tak. Změna je život, chvíli se můžem bavit touhle debatou, trocha zpestření neuškodí...takže, díky, Kočičí mámo. Smile
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 2:10:11
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Milá Lucinko,
teď se tedy budu věnovat Vám.
* již jsem jednou psala, zviditelnit se umím efektivněji, nota bene co je to za zviditelnění pod nickem? Very Happy
* vedu dialog s tím, kdo chce vést dialog. Pár takových tu je. Co na tom, že to bylo stokrát probráno? Ještě mnohokrát bude. Je rozdíl vést diskusi aktivně a číst si diskusi druhých. Asi jako koukat na Péčko a nebo souložit s partnerem. Wink
* Odpověděla jsem, stačí pozorně čísti.
* Proč myslíte, že si vymýšlím kočky? Hahahahaha! Ale Vašim příběhům věřím.
* Identitu mých koček neprozradím, ani svou. Myslíte, že jsem sebevrah? Umím si představit, jak by mne místní dámy roznesly na kopytech...
* Jsou to britky, baví je chytat myši a rejsky, mazlit se, když si řeknou, dělat nám společnost, koukat, jak se maluju, ležet na noze od Orbitracku a spát, vozit se na robotickém vysavači a dělat koťata. Smile
* Baští směs granule One a masa s kapkou lososového oleje a špetkou Roboranu H. Slopou mlíko Whiskas. Nakupuji na zoohitu.


Tak teraz ide fáza "správna a zároveň vtipná" - zase trochu slabšie, viete aj lepšie pochváliť samú seba, prirovnanie k súloži je fajn, vzbudí záujem, ale zabudli ste pripomenúť ako dobre sa majú vaše mačiatka v nových rodinách Laughing Laughing Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 5:28:01
Odpovědět s citátem

Ivo, stále Vám ta komunikace bez uštěpačností moc nejde, že? Ale trénink dělá mistra. Smile
Luci+4, už jsem opravdu konkrétně odpovídala i jiným. Nevěříte? Very Happy
Kocour chodí pravidelně večer na zahradu a vrací se ráno, nabaští se a spí. V létě chodí i přes den. Chodí, protože chce chodit. Ne proto, že bych jej vyhazovala. (To jen na okraj, aby mne zase někdo nenapadal ...) Možná i proto doma neznačkuje a stačí mu obejít zahradu. Odnesly to dva buxusy u terasy... V zimě jde večer jen na obchůzku a na noc se zase vrátí domů. Ráno si to zopakuje a je happy.
Kočka chodí jen přes den, vždycky jen s námi a nevzdaluje se. Když se mrouská, tak nechodí.
No a k té věrohodnosti. Možná máte pravdu, možná mi moji známí něco zatajili i když jsem se s nimi stýkala poměrně často a dlouho, nicméně ta změna v chování byla zjevná a nastala právě po zákroku. Že by náhody?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: Re: Asociace
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 5:35:42
Odpovědět s citátem

Soňa (Bastien) napsal:
Dovolím si kontrovat podobě slabou hláškou ze základní školy (školním lavicím jsem již značně odrostla): Tohle jsem říkaly v mateřské školce a bylo nám trapně.

A ta hláška zní jak, Soňo (Bastien)?
No vidíte a já jsem si celou dobu myslela, že tato diskuse je o nenávisti chovatelů k nechovatelům, kteří taky množí kočky. Celou dobu to tak vypadalo, viz Hanka a František (ti si vůbec nebrali servítky) plus ostatní. Jediný Majkl si dovolil sem vstoupit z druhého břehu, nikdo další raději neriskoval urážky. A ono je to o ničem! No vida.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 9:24:37
Odpovědět s citátem

Jeeej, tak Váš nekastrovaný kocúr chodí von? No to je skvelé. Aj viete, koľko iných mačiat už stihol porobiť? A ako tie mačatá končia?
Nedávno som mala doma polobritku, ako dvojmesačná bola topená, lebo bola nežiadúca...našťastie ten kýbel s vodou prežila.
To Vás ale asi veľmi netrápi, koľko mačiat sa vyrobí aj kvôli Vašej nezodpovednosti, že končia v kýbloch s vodou, hádzané o stenu, či ukýchané niekde v krabici pri kontajneroch... Confused
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 9:32:34
Odpovědět s citátem

[quote="Kočičí máma"]Ivo, stále Vám ta komunikace bez uštěpačností moc nejde, že? Ale trénink dělá mistra. Smile
quote]

Uštipačná?? Ja??? Vy na verejnom fóre verejne a dobrovoľne prezentujete svoje názory. Ja s vami nekomunikujem, ja komentujem úroveň vašich verejne prejavených názorov, čím vám zároveň poskytujem feedback, aby ste sa mohli priebežne zlepšovať Wink
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 9:55:47
Odpovědět s citátem

Ivo, tak to hej. Razz Vďaka.
Miusiatko, tak přesně tuto reakci jsem čekala. Vy jste tak čitelné... Pravda, letos byla místní koťata mimořádně huňatá a s plochými čumáčky. Smile Možná právě díky tomu, že se můj šampion zapojil, žádné topení ani jiný kotěcí pogrom se nekonal. A koťat nebylo ani víc ani míň než předtím, ostatní kocouři asi nedostali přednost. Takže tedy paradoxně tím, že se ten můj zapojil do místního sexuálního života zdejších krasavic, koťátka byla tak zajímavá, že šla na dračku.
Jak to tady tak pozoruju z kočičího hlediska a povídám si s lidmi, koček tu nepřibývá. Divily byste se, kolik "obyčejných" lidí, co má "obyčejné" kočky, je nechává kastrovat. A to jsou ty venkovní, co mají na starost především odkrtkovávat zahradu a udržovat sklep myší prostý. Těch pár, co jsou stále plodné a pobíhají volně po venku, stačí akorát doplňovat úbytky, protože, bohužel, každoročně dost koček končí pod koly vozidel. Tohle nám naštěstí nehrozí, protože nebydlíme u hlavní cesty.
Takže co je tak špatného na tom, že tzv. obyčejná koťata jsou trochu "přišlechtěna" a tím vlastně dostanou větší šanci na přežití?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:17:24
Odpovědět s citátem

zlé je na tom to, že takých "prišľachtených" je v rôznych útulkoch celkom dosť. Zlé je na tom to, že kopa mačiek končí pod kolesami áut, v rukách idiotov, polomŕtve s mačacími infekciami.
Keď už je Vám jedno, čo tam nejaké pouličné "prišľachtené" mačatá... mohlo by Vám záležať aspoň na vlastnej mačke. Predpokladám, že skratky FeLV a FIV poznáte, chlamýdie asi tiež nebudú neznáme. Ak je Vám jedno aj toto, teda čo Váš sexuchtivý kocúr pritiahne domov a potencionálne nakazí mačku a dosť možno aj následné mačatá, potom nie je o čom.

Tož ja mám ale iný pohľad na vec, mne totiž na mačkách, a nielen mojich vlastných, naozaj záleží.
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaNo



Založen: 28.02.2005
Příspěvky: 28
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:23:31
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Divily byste se, kolik "obyčejných" lidí, co má "obyčejné" kočky, je nechává kastrovat.


Patrně mají více rozumu než vy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:28:06
Odpovědět s citátem

Miusiatko, není mi jedno, co kocour přitáhne domů. Proto je pravidelně oba nechávám očkovat a testovat.
Vy pořád omíláte dokola ty útulky. Já jsem tam byla. Vím, o čem to je. Mám-li se rozhodnout, jestli nechám zmrzačit své zvíře jen proto, abych zabránila potenciálnímu umístění jeho koťat do útulku nebo nezmrzačím, sorry, ale na prvním místě je můj kocour. Myslete si, co chcete.
Našla jsem na modrém kocouři zajímavý článek:
http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=587

Co Vy na to? A kdo je vlastně Filip?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
miusiatko



Založen: 29.04.2010
Příspěvky: 57

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:35:23
Odpovědět s citátem

Ja na to len toľko, že bez PP chov nemá žiadny zmysel. Keď niekto chce čistokrvné zviera, má si kúpiť zviera s rodokmeňom z dobrej CHS. Lebo práve ten rodokmeň zaručuje, že ide o dané plemeno.
Keď niekto chce len peknú mačku, nech sa pozerá po útulkoch a rôznych občianskych združeniach. Takmer v každom je aspoň jedna "prišľachtená" mačka čakajúca na domov, niekedy dokonca aj PP zvieratá.

Kastrácia nie je mrzačenie. Mrzačenie je nechať mačku nakryť vždy keď to ide.

Keď raz Váš kocúr nebodaj bude napr FeLV pozitívny, tak čo urobíte? Oboch ich vykastrujete a už nebudete produkovať mačatá? Ako často ich testujete? na čo ich očkujete?
_________________
Miuška & Frankie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:47:57
Odpovědět s citátem

Zbytečná otázka. Víte proč? Kdybych napsala něco blbě, dostala bych kartáč. Kdybych napsala všechno správně, byla bych obviněna, že jsem to odněkud opsala. Ať tu napíšu cokoliv, vždycky jsem zkritizována.
Takže nebudu odpovídat bez svého veterináře. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:51:05
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo, tak to hej. Razz Vďaka.
Miusiatko, tak přesně tuto reakci jsem čekala. Vy jste tak čitelné... Pravda, letos byla místní koťata mimořádně huňatá a s plochými čumáčky. Smile Možná právě díky tomu, že se můj šampion zapojil, žádné topení ani jiný kotěcí pogrom se nekonal. A koťat nebylo ani víc ani míň než předtím, ostatní kocouři asi nedostali přednost. Takže tedy paradoxně tím, že se ten můj zapojil do místního sexuálního života zdejších krasavic, koťátka byla tak zajímavá, že šla na dračku.
Jak to tady tak pozoruju z kočičího hlediska a povídám si s lidmi, koček tu nepřibývá. Divily byste se, kolik "obyčejných" lidí, co má "obyčejné" kočky, je nechává kastrovat. A to jsou ty venkovní, co mají na starost především odkrtkovávat zahradu a udržovat sklep myší prostý. Těch pár, co jsou stále plodné a pobíhají volně po venku, stačí akorát doplňovat úbytky, protože, bohužel, každoročně dost koček končí pod koly vozidel. Tohle nám naštěstí nehrozí, protože nebydlíme u hlavní cesty.
Takže co je tak špatného na tom, že tzv. obyčejná koťata jsou trochu "přišlechtěna" a tím vlastně dostanou větší šanci na přežití?


Tak tu máme zase info voľne naväzujúce na tému "prirodzený život", ktoré je odprezentované tiež veľmi priehľadne argumentujúc miliókrát opakovaným. Sorry, nič objavné to nie je Sad

Takže konečne vieme, že pani, ktorá tu pôvodne začala hlbokoobsažnú tému "množitelia versus chovatelia" je v podstate majiteľkou niekoľkých obyčajných (máme len presvedčenie dotyčnej pani, že jej mačky sú britské Wink) nekastrovaných mačiek, ktoré žijú vonku aj doma - nič nové pod slnkom, nič o čom by sa dalo debatovať - neexistujú žiadne styčné body medzi chovateľstvom a vlastníctvom nekastrovaných polovoľne žijúcich obyčajných mačiek Wink

Pozitívne je, že sa pani stará, kŕmi a narodeným mačiatkam sa snaží nájsť nové domovy, to robí aj plno menej "školovaných" ľudí žijúcich na dedine, ktorí nevedia nič o chorobách mačiek a nemajú k svojim mačkám žiaden hlbší citový vzťah. Nič sofistikované alebo hodné pozornosti na tom nie je, a tak zaujímavo to začalo, škoda Smile Ale ako osobnostná exhibícia je to slušné - fakt sa bavím Laughing
Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 10:58:22
Odpovědět s citátem

Ivo, děkuji za recenzi.
Nevím, proč si myslíte, že u nás na dědině se děje něco mimořádného a objevného. No, aspoň nějaké pozitivum jste zaznamenala.
Asi budu muset na kocouři uveřejnit své články, třeba Vám pak přijdou sofistikovanější než moje příspěvky zde.
Tak zatím příjemnou zábavu. Jak jsem stačila zaznamenat, už se tu dobře baví docela dost lidí, kteří se neúčastní, ale jen čtou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičí máma



Založen: 09.11.2011
Příspěvky: 101

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 11:03:54
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:

http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=587

Co Vy na to? A kdo je vlastně Filip?

Tak ví to někdo? Kdo je Filip? Myslela jsem, že je to zakladatel této webovky, když mi chodí upozornění na mail z adresy filip@modrykocour.cz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 11:13:56
Odpovědět s citátem

Kočičí máma napsal:
Ivo, děkuji za recenzi.
Nevím, proč si myslíte, že u nás na dědině se děje něco mimořádného a objevného. No, aspoň nějaké pozitivum jste zaznamenala.
Asi budu muset na kocouři uveřejnit své články, třeba Vám pak přijdou sofistikovanější než moje příspěvky zde.


Teraz s vami komunikujem: pokojne zverejnite svoje články na MK, píše tu plno ľudí, možno budú tie vaše zaujímavé aspoň literárnym štýlom Wink
Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 14:06:23
Odpovědět s citátem

Tak ty chlamýdie jsme si dovezli právě s chovné stanice takže jak mi vysvětlíte že kotata s PP je měli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
FrantišekH



Založen: 05.11.2011
Příspěvky: 4
Bydliště: Plzeňský kraj Okres Tachov

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 14:07:50
Odpovědět s citátem

neměli byste si tohle vyříkat někde u piva a nehrát si tu na anonymní siláky? novinky hadr
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 14:14:10
Odpovědět s citátem

tady jde právě o ty zkušenosti , já ted budu kupovat kotě bez pp takže jsem zvědav jestli bude muj názor jiný
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Luci + 4



Založen: 12.08.2007
Příspěvky: 329

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 14:27:23
Odpovědět s citátem

FrantišekH napsal:
neměli byste si tohle vyříkat někde u piva a nehrát si tu na anonymní siláky? novinky hadr


Milý Františku, na rozdíl od vás a na rozdíl od Kočičí mámy je většina diskutujících tady na Mk tak dlouho a svými fotkami, příběhy a příspěvky tak intenzivně, že naše identita je jasná a o anonymitě fakt nelze hovořit Smile). A o hře na siláky to taky není, my se jen báječně zlehka bavíme Smile

A navíc, pivo nepiju, takže....
_________________
Někdo má kočky na střeše, někdo v kleci, někdo na kšeft, někdo ve voliéře, někdo na exhibici...Sad Naštěstí je pořád dost těch, kteří mají kočky v srdci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:16:19
Odpovědět s citátem

To s tebou Luci souhlasím, kde-kdo z nás tu má odkaz na svůj web a tam jsou veškeré kontakty včetně jména a adresy, takže dohledat, kdo se skrývá pod řadou nicků není problém. Řada z nás se zná dlouho, někteří si i tykáme, mnozí jsme se už setkali, takže anonymní je to jen pro neznalé Wink .
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:22:55
Odpovědět s citátem

Majkl - neříkám, že nemáte pravdu, ale jakmile jste si přivezli kotě domů, šli jste s ním k veterináři na prohlíku a brali se vzorky na testy. Po jaké době co jste měli kotě doma jste měli výsledek z laboratoře pozitivní na chlamýdie. Měli jste už doma nějakou kočku?
To že má kotě PP, není záruka, že doživotně nikdy neonemocní, je to živý tvor, člověk také bývá nemocný a to dost často, tak to pochopte.
Chlamýdie se dají chytit i když je kočka proti nim očkovaná, velice snadno si je přivezete z výstavy koček, chovatel leckdy nemusí vůbec vědět, že si je domů zatáhl, některé kočky nemají žádné příznaky. Ty se mohou klidně projevit například stresem z nového domova.
Podle toho co jste psal, tak se jedná o případ mnoho let starý, určitě nebyly o kočičích nemocech takové informace jako dnes.
Rozhodně jste o tom měl komunikovat s CHS, slušný chovatel by vám to vysvětlil, pokud tedy i vy jste s ním jednal slušně, pokud ale po půl roce si začnete stěžovat, že jste si tenkrát přivezli nemocné kotě, no tak to nevím.
Samozřejmě jsou asi CHS, kde kočky nemají dobrou péči, pak ale nevím proč jste si zrovna tuto CHS vybral.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Modrowouska1



Založen: 17.11.2011
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:27:26
Odpovědět s citátem

Ahoj už to tu čtu pár dni bez registrace ale už jsem se musela registrovat...kočičí mámo máte pravdu, všechnoto šlechtění není pro zvířata ale aby se ti šlechtietelé napakovali a nacpali si plný kaspy na tom když chce někdo mazlíčky.. já vám fandím a držím palce.. a všechny ty stanice ať jdou k čertu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:40:22
Odpovědět s citátem

V tomto okamžiku tu píší dva autoři z jedné IP adresy. Pokud zde začne docházet k dalšímu podobnému podvodnému psaní, upozorňuji, že toto vlákno uzamknu a další podobná nově založená budu mazat!

Toto nechávám, prozatím, odemčené jako odstrašující příklad pro množitele, chovatele, nechovatele a další osoby, abyste viděli, jak nesmyslná může někdy diskuze být. A vřele doporučuji, pro zachování posledních zbytků úrovně, abyste všichni diskutující zvážili další účast v tomto naprosto mimózním vlákně.

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.


Naposledy upravil April dne 17. 11. 2011 16:09:32, celkově upraveno 2 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:40:58
Odpovědět s citátem

takže to byli naše první kočky v životě jiná k kočka , pes ani andula se u nás nevyskytovala , PP není záruka zdraví to je jasná věc ale ale kotata měli načervenalé oči při koupy to si chovatel musel všimnout nám to nic neříkalo k vet. jsme šly během dvou dnu přibližně , výmluva že před necelími 3 roky to nebylo známé je hovadina možná tak před 20 lety se o tom nic nevědělo . Prostě jsme nalítli chovateli množiteli
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Jako kočky a psi...
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2011 15:48:59
Odpovědět s citátem

Docela by mě zajímalo jak se pozná dobrá chvatelská stanice , známá si přivezla s Polska kotě britská a teprve až na výstavě jí bylo řečeno že neni do chovu má genetickou vadu,něco u žeber asi výčnělek takže jeli trapem domu ,kotě po dlouhém dohadování puvodní chovatelka vzala zpátky aby si neskazila reputaci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (94x)
2
RSS kanály (55x)
3
Kočičí jména (38x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
5
Jak poznat stáří kotěte? (27x)
6
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (25x)
7
Skotská klapouchá kočka (17x)
8
Veterinární poradna: Pupeční kýla u kočky (16x)
9
Britská krátkosrstá kočka (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top