Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kdy se kočce udělá mléko


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: Kdy se kočce udělá mléko
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 16:19:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den. Včera večer nám kočička porodila. Chci se zeptat za jak dlouho se jí udělá mléko, nikde jsem se přesně nedočetla. Teď má mlezivo, že. Mrňata cucají jen některé cecíky, některé ignorují a ty má kočička hodně nalité. Zkoušela jsem je přistrčit, ale odlezou vždy k těm prvním 4 u předních nohou. A když jí je zkusím opratrně zmáčknout, nic neteče. Bojím se aby jí nezatvrdly. Koťátka máme 3.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 3. 2010 18:04:39
Odpovědět s citátem

Ahoj, taky teď máme miminka. Máme 4 ragdolíky. Maminka taky nekojí ze všech, ale většinou nahoře. Tam se miminkům nejlépe saje, jde to nejsnáze. Mlezivo teče asi dva dny, pak mléko. Moji malí první den moc nenabrali, ale od druhého a třetího dne rostou jako z vody. Vet říkal, že právě proto že už pijí mlíčko.
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 16:47:55
Odpovědět s citátem

Izzy děkuji. Ještě se chci zeptat jestli nevadí, když ze všech nepijí? Aby ji nezatvrdlo mléko. Asi všechno moc sleduji, ale bojím se aby byli všichni v pořádku. Při porodu se nám narodilo jedno koťátko mrtvé, bylo proti těm 3 obrovské, hodně dlouho nešlo porodit. Tak mě to vzalo a asi moc vymýšlím Rolling Eyes . Jinak koťátka vypadají dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 17:11:30
Odpovědět s citátem

Je úplně jedno ze kterého struku koťata pijí, mléčná lišta je propojená. Kočka má vlastně také dvě "prsa" jen má na každém z nich více bradavek.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 3. 2010 20:11:53
Odpovědět s citátem

Barik taky máme první miminka a já to stále sledovala, jestli je vše jak má. První dva dny měla struky dole dost nalité, ale teď je to v poho. Vůbec jí nevadí odkud mimi sajou. Jak říká Aleča, je to propojené. Držím miminkům palečky ať pěkně rostou Smile Fotečky nebudou?
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2010 9:26:49
Odpovědět s citátem

Děkuji vám oběma za odpovědi. Právě ty spodní cecíčky měla hodně nalité a na veterině jsem asi narazila na ne zrovna zkušenou sestřičku, byla jsem jen na recepci, a ta mi právě říkala že to musím hlídat, případně odstříkávat a jak budou tvrdé raději přijet. Tak jsem z toho byla zmatená. Už je nemá tak nalité a koťátka prospívají. Izzy dívala jsem se na vaše koťátka a jsou moc krásná Smile . Držím všem palce ať jen prospívají. Fotky nevím, v knize koček nejsme.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Izzy



Založen: 05.08.2008
Příspěvky: 150
Bydliště: Ostrava

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2010 20:08:36
Odpovědět s citátem

Děkuju moc Smile Miminka rostou jako z vody a první už otevřelo očka Smile Jsem z nich unešená. Taky držíme palečky ať je u Vás vše oki Smile
_________________
Izzy & Nammu & Jimmy Blue Smile

www.irkabayacats.wbs.cz
www.irkabaja.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Barik



Založen: 11.11.2008
Příspěvky: 20

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2010 17:40:37
Odpovědět s citátem

Izzy naprosto souhlasím, jak z vody Rolling Eyes . Jsem z toho úplně vedle jakou rychlostí přibívají, každý den 20g (nevím jaký je průměrný přírůstek, ale myslím, že takto je to OK) - ale jak je to na nich moc vidět, no úplně zázrak přírody. Moc ráda se dívám jak baští a s jakou péčí je mamina opečovává Embarassed . To úplně člověk na vše kolem zapomene. Všem, kteří mají nějaká koťátka držím palce, ať se daří Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LittleTiger



Založen: 05.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: Re: Kdy se kočce udělá mléko
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2012 20:52:06
Odpovědět s citátem

Dobrý den, prosím o radu..
jsme teď v podobné situaci, ale pouze s jedním koťátkem. Kočka má dva spodní cecíky hodně nalité (kotě pije z jiných), ale od včera jí hodně ztvrdly a na ohmat jsou teplé. Zkoušela jsem z nich něco vymáčknout, ale nic neteče. Cecíky má spíš suché. Kotěti jsou skoro 2 dny a váha stagnuje Sad Jak poznám, zda od mámy dostává mléko? Když se přisaje, tak sice chvíli drží a saje (cecík hned nepustí) a hlady nekřičí, ale prostě nepřibírá..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 3. 2012 22:57:22
Odpovědět s citátem

Jestli kotě vypadá jinak spokojeně, je čisté, nepláče, tak to neřešte a pořád ho nevažte-zbytečně se stresujete. Kdyby bylo hladové, bude pořád pískat a vrtět se. Jestli spokojeně spinká, nechte ho. Pokud byste zjistila, že je kotě nepokojné, mrví se, píská, tak máma má nějaký problém s mlékem a musela byste začít přikrmovat. Když kočce zmáčknete palcem a ukazováčkem kůži pod cecíkem, mělo by z něj mléko přinejmenším ronit. Mé kočce stříká do daleka. Mám koťata dvě a neřeším, z kterého cecíku pijí. Jen jsem si ověřila tím stisknutím, že kočka má mléka dost.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
LittleTiger



Založen: 05.02.2012
Příspěvky: 8

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2012 1:52:39
Odpovědět s citátem

Tatiano, moc děkuji za odpověď! Vážila jsem pokaždé za 12 hodin. Kotě je opravdu klidné a čisté. Píská jen, když mamina na chvíli vstane. Pořád je pozoruji, protože po porodu to v něm chrčelo a pčíkalo, tak nevím, jestli nevdechlo trochu plodové vody, ale snažila jsem se odsát podle všech rad. Kočka je také v klidu, ty tvrdé cecíky jí na ohmat nebolí, ale po zmáčknutí opravdu ani kapička..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2012 15:27:28
Odpovědět s citátem

Třeba jen neumíte cecík správně zmáčknout.

Jestli nezačne kotě pískat, je vše v pohodě. A mléko si vytáhne, i když vám to nejde. Kdyby máma mléko neměla, to byste něco slyšela, jak by dalo svoji nespokojenost hlasitě najevo.

Jestli je kotě spokojené a nepláče, přestaňte všechno řešit a nechte je oba v klidu. Jen je sledujte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (20x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top