Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Krytí po císařáku


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
A. J.
Anonymní





Předmět: Krytí po císařáku
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 4. 2006 17:14:35
Odpovědět s citátem

Prosím kdo máte jaké zkušenosti s císařským řezem? Kdy se doporučuje termín dalšího krytí. Slyšela jsem že za rok, ale další tvrdí, že co nejdříve, aby nedošlo ke srůstům. Děkuji za případnou radu.
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: Krytí po císařáku
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2006 4:35:43
Odpovědět s citátem

A. J. napsal:
Prosím kdo máte jaké zkušenosti s císařským řezem? Kdy se doporučuje termín dalšího krytí. Slyšela jsem že za rok, ale další tvrdí, že co nejdříve, aby nedošlo ke srůstům. Děkuji za případnou radu.

Já jsem na tohle bohužel doplatila - veterinář mi také řekl, že bych měla kočku nakrýt až za rok a hned jí dal hormonální injekci na zabránění další říje. Vzápětí jsem se od zkušených chovatelů dozvěděla že je kvůli srůstům naopak mnohem lepší krýt kočku dřív (do půl roku), ale už jsem nemohla nic dělat. Po roce nás čekal další komplikovaný porod, při kterém veterinář nejdříve do kočky nacpal dvě provokačky (přestože jsem mu říkala že je po císařském řezu a mohou tam být srůsty a že by měl raději rovnou udělat znovu císaře) a když se konečně k operaci odhodlal tak už měla kočka prasklou dělohu a málem jsem o ní přišla, koťata to bohužel nepřežila. Šlo sice o dva různé veterináře, ale ani k jednomu z nich už nikdy nepůjdu. Teď jsem naštěstí našla takového, kterému plně důvěřuji. Kamarádka v podobné situaci nechala kočku nakrýt ihned po odběru koťátek a další porod byl spontánní a všechno proběhlo v pořádku.
Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: Krytí po "císaři"
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 4. 2006 10:58:43
Odpovědět s citátem

tak to by mě samotnou zajímalo, jak to je. S oblibou používám lidské analogie, jenže ona fyziologie hojení ran je opravdu podobná. Příroda zachovává osvědčené pracovní postupy. Ženám po císaři je doporučováno neotěhotnět po 2 roky od operace- pro zvýšené riziko spontánní ruptury dělohy při porodu. Ne proto, že by to způsobily srůsty, ale pro nedostatečnou pevnost jizvy v děložním svalstvu, které je porodními kontrakcemi extrémně namáhané. Samozřejmě existují ženy, které otěhotněly do roka po císaři, a rodily spontánně bez komplikací a jsou takové, teré po x letech zase skončily císařem. Budu se muset zkusit vyptat.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top