Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

postvakcinační sarkom

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
KočkoEva



Založen: 10.08.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Šumperk

Předmět: postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 17:22:47
Odpovědět s citátem

Dnes teprve jsem tento úžasný web našla a hodně si přečetla, a to i o očkování a postvakcinačním sarkomu. Taky jsem si pobrečela, protože před 3 dny to byl přesně rok, kdy jsem do kočičího nebíčka musela poslat svého milovaného teprve osmiletého kocourka Tygříka. Zároveň mnou takřka cloumá bezmocný vztek, když se až tady dozvídám, co ta jeho jednou odoperovaná boulička a pak už jen rychle rostoucí boule byla, a když si uvědomím, že se mnou jednali na veterině jak s úplným blbečkem. Já jím ale asi opravdu byla. Diagnózu jsem u nich neslyšela nikdy - po operaci a histolog. rozboru to prý byla tuková bulka a závěr - kocour je dost tlustý. ať tolik nežere (!) Když pak po několika málo měsících bulka rostla jako "z vody", píchala mu vetka antibiotika a injekčně z boule vysávala jakousi tekutinu - někdy značné množství. Boule se trošku zmenšila, aby vzápětí zase narůstala a vše se opakovalo. Na potřetí paní doktorka prohlásila, že jí to bylo už divné a tak se podívala znovu na rozbor a našla tam tam nějaké "mladé buňky" (!!! úžasné postupy, že ! ) Takže teprve tehdy se mi potvrdilo, čeho jsem se bála. Opakuji, diagnózu jsem však neslyšela nikdy. Druhý pan doktor ( hlavní ) mi ještě doporučil podávat mu resveratrol - "uškodit mu to nemůže, ale mohlo by mu to třeba zpomalit nebo možná i zastavit růst nových buněk").
Dál už se rozepisovat nebudu, jen uvedu, že jsem se chodili očkovat pravidelně a do přečtení příspěvků zde dnes i s dvěma kočičkami. Zcela jistě to změním minimálně pokud jde o očkování proti vzteklině, a to i když mé kočičky nejsou zcela bytové - chodí přes den za zahradu. Souhlasím s vámi i s názory svého přítele, které jsem odmítala, a to že jde hlavně o tahání peněz z lidí. Asi bych doporučila všem v případě nějakých problémů, pokud jste jen laickými chovateli jako já, obejít si více veterinárních lékařů, pokud toho svého ( svou) nemáte jako osvědčeného. Jak to ale poznat? Určitě jsou nějaká doporučení, ne jen ta obecná.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: postvakcinační sarkom
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 17:39:48
Odpovědět s citátem

Je mi moc líto, že jste se na veterině musela setkat s takovým přístupem.
O to děsivější je, že se to týká problému, o kterém se ví už poměrně dlouho a není to nic nového a o kterém by veterináři měli mít nějakou základní povědomost.

Najít dobrého veterináře, zvláště např. v menších městech, je těžké. Ideální je, když člověk najde dobrého veterináře na základě dobré zkušenosti někoho známého.
Ale neexistují žádná jednoznačná doporučení, jen člověk musí dát hodně na svůj instinkt, a když si není jistý, tak se ptát veterinářů v jiných ordinacích, nebo na veterinárních poradnách, které některé ordinace mají, a nebo pak na forech. I tady platí to, že víc hlav víc ví.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: vakcinace
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 17:57:27
Odpovědět s citátem

To je mi líto, také jsem se před necelým rokem musela rozloučit se svým kocourkem. Mám čistě bytové kočky, žádný veterinář neřekne, že je vakcinace zbytečná, o vzteklině jsem věděla, že je očkování nebezpečné a hlavně úplně zbytečné. Jen mám pocit, že čím víc vím, tak se také víc bojím. Jsem zdravotník, ale sama bych kočce inj. nepíchla, to raději jezdím k vet. nebo bojuji s tabletami. Bohužel, stává se to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
KočkoEva



Založen: 10.08.2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Šumperk

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 20:03:11
Odpovědět s citátem

Stále pročítám ty úžasné stránky plné rad, zkušeností a hlavně velké lásky k našim kočičím společníkům. Velkou radost jste mi udělali i okamžitou reakcí na můj příspěvek, vnímám to krásné souznění ze sdílené bolesti a moc vám děkuji!
Tuším, že na fóru nebudu tak často a hlavně dlouho jako dnes, ale vím, že sem budu určitě chodit, i proto, že jsem si nechala posílat novinky. Ještě jednou dík a hodně radosti všem, kteří mají kočky a kocoury za nejúžasnější stvoření.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: postvakcinační sy.
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 20:18:55
Odpovědět s citátem

Ten pocit bezmoci dobře znám. Ať se kočičkám i vám dobře daří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 8. 2012 20:46:25
Odpovědět s citátem

Eva Kohutová napsal:
Stále pročítám ty úžasné stránky plné rad, zkušeností a hlavně velké lásky k našim kočičím společníkům.


A já moc děkuji za Modrého kocouře! Jsem ráda, že tu nově příchozí nachází užitečné informace a že se jim tu líbí!

April
moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Historie steliva pro kočky (71x)
2
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (70x)
3
Veterinární poradna: Selhání ledvin u siamského ... (67x)
4
Veterinární poradna: Úbytek červených krvinek při ... (67x)
5
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2016 (67x)
6
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (67x)
7
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (64x)
8
Egyptská historie koček (64x)
9
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (64x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top