Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zkušenosti s FIP

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 13:25:41
Odpovědět s citátem

Dobrý den všem. V říjnu r.2007 jsem si přivezla z útulku kočičku. Před necelým měsícem se u ní zjistila FIP- smíšená. Bojuji a věřím, ale jsou chvíle kdy to mám chuť vzdát. Říkám si, že chce třeba odejít a já jí nechci nechat jen pro svůj pocit, že mi bude hrozně chybět. Druhý týden jezdíme obden 200 km k veterináři, který se jí snaží léčit. Prosím všechny kdo mají zkušenosti ať mi, prosím, napíší. Děkuji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 14:46:16
Odpovědět s citátem

akrim napsal:
Před necelým měsícem se u ní zjistila FIP- smíšená.
Já mám dotaz - co je to "smíšená FIP" ? Existuje buď suchá nebo mokrá forma - pokud je to mokrá (výpotky tekutiny v břiše)- neznám kočku, která by přežila. O smíšené formě jsem v životě neslyšela, což ovšem může být moje chyba. Jak stanovoval vet diagnozu? FIP je blbá nemoc, ale znám spoustu koček, které měly pozitivní test (ostatně stanovuje pouze titr protilátek na koronaviry) a po dlouhá léta se těší výbornému zdraví ....
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 16:33:22
Odpovědět s citátem

existuje i smíšená forma (cca 30% případů), je to prostě kombinace suché a vlhké formy, tj. jak tvorba pyogranulomů, tak exudace (tvorba výpotků) do dutin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 18:48:34
Odpovědět s citátem

Děkuji za Vaši reakci. Vet.posílal její krev na rozbor podle výsledků určil diag. navíc všechny příznaky naznačují, že tuto nemoc má. Včera jí odebíral krev znovu a dnes měl částečně výsledky, problém je to, že je na tom špatně s červenými krvinkami a ledvinami. Po týdení léčbě verbagenem omega se i přesto její hodnoty oproti předchozím zhoršily. Mám hodně velké dilema, trpí častým ježděním, nemá ráda ordinace a to svoje pohublé tělíčko má celé rozpíchané. Dala bych snad vše co mám za to aby ji někdo pomohl nebo mi řekl zda to co dělám bude mít výsledky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sarast



Založen: 10.01.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 10:23:38
Odpovědět s citátem

Akrim,
nechci Vás zklamat, ale popisujete přesně to, jak vypadal náš kocourek, který mi před týdnem na FIP zemřel..Já jsem nevydržela pohled na jeho vyhublé tělíčko, ulepenou srstičku a zoufalé oči. Léčbu jsme zkusili úplně všechnu, jakou nám mohli na veterině nabídnout. Od prvních příznaků do rozhodnutí k uspání uběhl týden. Vím, jak Vám je, jak těžké je se takhle rozhodnout, jak moc to bolí..Ještě teď při vzpomínce na něj brečím, ale těším se tím, že teď už netrpí, že je mu dobře a nic ho nebolí.
Držím Vám palce.
_________________
Šárka a kočkosmečka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 10:58:23
Odpovědět s citátem

Já mám také jen ty špatné zkušenosti. U nás začalo nepřiměřeně narůstat bříško. Myslela jsem si, že se jedná o nějaký nádor. Jela jsem k vetovi a tím, že budeme řezat. I jsem si doma připravila odvar z řepíku. A ejhle. Vet koukl a řekl, že to nebude nádor a vzal stříkačku a z bříška natáhl žlutou tekutinu. A ortel byl tu. Trvalo přesně týden, když mi doporučil, ať tu naší kočičku už déle netrápím. Na její pohled nikdy nezapomenu. Je to už přes půl roku a já stále při vzpomínce na ní brečím, jako teď. Má hrobeček na chatě na zahradě na místě, kde ráda lehávala. I když už máme náhradnici, chodíme si tam s ní povídat. A zajímavé je, že tam nyní lehává ta nová kočička.
Takže zkušenost s FIP = ta nejhorší.
Tenkrát jsem seděla na netu a sháněla nějaká pozitiva, ale nenašla jsem nic. Je to prý nevyléčitelná nemoc.
Jak jsem tak hledala a pročítala všechny ty kočičí nemoci, divím se, že ještě kočky nevymřely.
Omlouvám se, že to píšu tak na rovinu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 13:10:00
Odpovědět s citátem

Děkuji Vám oběma za Váš příspěvek. Moc mě nepotěšil, protože to nedopadlo s Vašimi mazlíčky dobře, ale chápu jak Vám je i přesto, že ta moje berušenka milovaná stále dýchá. Včera jsem udělala rozhodnutí.Přestala jsem do ní cpát to neuvěřitelné množství chemie, jela jsem jen k vet tady v UL, aby ji dal něco na chuť k jídlu a nechám ji odejít důstojně. Doufám, že nemá velké bolesti a odpustí mi, že ji tak dlouho trápím jen proto, že se s ní nedokáži rozloučit. Je fakt, že už bojujeme s tímhle,,svinstvem" skoro měsíc, ale lepší není. Navíc testy jsou horší než před léčbou, má špatná játra i ledviny. Jedno nelze léčit pro druhé. Je mi hrozně, ale Vy to jistě chápete a já jsem Vám za to vděčná i přesto, že se neznáme. Děkuji Vám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
emilly



Založen: 24.03.2008
Příspěvky: 59

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 13:49:56
Odpovědět s citátem

Tak to opravdu nemáte vůbec za co děkovat. Jen bych Vám poradila, pořídit si co nejdříve novou kočičku. Je to balzám na bolavou dušičku. Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 16:03:42
Odpovědět s citátem

Vím,že mám za co děkovat, je jen málo lidiček, kteří dokáží pochopit, že člověk může chovat ke zvířátku tak velké city.Ještě před rokem bych tomu nevěřila. Kočičku si novou rozhodně pořizovat nebudu. Fitinka byla první, je jedinečná a nikdo a nic mi ji nebude moci nahradit. Děsím se toho, že by měla ta nová jen z části to, co má teď to moje miminko.Možná někdy.....,ale teď to cítím takhle.Leží tu vedle mě a spinká a já se modlím aby až se probudí šla k mističce s jídlem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 22. 8. 2008 20:22:36
Odpovědět s citátem

akrim napsal:
Vím,že mám za co děkovat, je jen málo lidiček, kteří dokáží pochopit, že člověk může chovat ke zvířátku tak velké city.Ještě před rokem bych tomu nevěřila. Kočičku si novou rozhodně pořizovat nebudu. Fitinka byla první, je jedinečná a nikdo a nic mi ji nebude moci nahradit. Děsím se toho, že by měla ta nová jen z části to, co má teď to moje miminko.Možná někdy.....,ale teď to cítím takhle.Leží tu vedle mě a spinká a já se modlím aby až se probudí šla k mističce s jídlem.


Je mi vás moc líto-zažila jsem to taky-odešla mi krásná britka během jednoho dne-taky jsem byla moc smutná-ale věřte, tento smutek nejlépe vyléčí nové kotě, je to tak. Na ty tam někde nahoře v kočičím nebíčku budeme s láskou a vděčností vzpomínat pořád, ale ten smutek v duši se dá vyléčit jen dalším miláčkem. Zažila jsem to s kočkou i se psem-bohužel i když se dožijí svého plného věku, odcházejí dříve než my, tak ś tím musíme počítat...
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
štětinka



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 8. 2008 18:16:35
Odpovědět s citátem

akrim napsal:
Dobrý den všem. V říjnu r.2007 jsem si přivezla z útulku kočičku. Před necelým měsícem se u ní zjistila FIP- smíšená. Bojuji a věřím, ale jsou chvíle kdy to mám chuť vzdát. Říkám si, že chce třeba odejít a já jí nechci nechat jen pro svůj pocit, že mi bude hrozně chybět. Druhý týden jezdíme obden 200 km k veterináři, který se jí snaží léčit. Prosím všechny kdo mají zkušenosti ať mi, prosím, napíší. Děkuji.


Rozhodně doporučuji zakoupit interferony (Roferon), zní to možná trochu podivně,ale 35 kubíková stříkačka stojí kolem 300,- dává se kubík denně. Je to jedinej dodnes vymyšlenej účinnej prostředek. Existují dokonce i kočky, v útulcích, které s touto diagnozou žijí už i roky. Důležité je zavčas to začít podávat. Je to výborná věc na virové infekce, mám mnohokrát odzkoušeno. Moc často sem nechodím, tak kdyby byl dotaz, jsem na emilu. Držím palce!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Alamka



Založen: 26.05.2008
Příspěvky: 460
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 14:44:43
Odpovědět s citátem

štětinka napsal:


Rozhodně doporučuji zakoupit interferony (Roferon), zní to možná trochu podivně,ale 35 kubíková stříkačka stojí kolem 300,- dává se kubík denně. Je to jedinej dodnes vymyšlenej účinnej prostředek. Existují dokonce i kočky, v útulcích, které s touto diagnozou žijí už i roky. Důležité je zavčas to začít podávat. Je to výborná věc na virové infekce, mám mnohokrát odzkoušeno. Moc často sem nechodím, tak kdyby byl dotaz, jsem na emilu. Držím palce!


Nechci nikomu brát iluze, ale co jsem o této - stále ještě experimentální - léčbě četla, kočku nevyléčí, jde pouze o prodloužení přežívání, cituji "... o dny až měsíce..." Pokud "kočky, v útulcích... s touto diagnozou žijí už i roky", jde s největší pravděpodobností pouze o pozitivní výsledek testu na FIP, respektive koronaviry, což v podstatě pouze znamená že kočka se setkala s koronavirem, proti kterému si vytvořila protilátky. Rozhodně to neznamená, že musí mít (zatím latentní) FIP. Naopak kočky už nakažené mohou být v počátečním období serologicky negativní. Taky silně pochybuji, že by si některý útulek mohl dovolit tak drahou léčbu, vždyť prakticky všechny neustále bojují s nedostatkem prostředků.
Navíc, jestli se nepletu, Roferon je humánní lék, nesetkala jsem se s tím v nabídce veterinárních léčiv. I ta uváděná cena se mi nezdá.

Kdyby interferony tak fantasticky fungovaly, tak by mnozí kočičkáři veterinářům ruce trhali až u ramene, aby dostali pro svoje miláčky léčbu za každé peníze. Ale ani veterináři to nedoporučují. Kamarádovi zemřel kocourek na FIP asi před měsícem a byl by dal cokoliv, aby se uzdravil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
štětinka



Založen: 24.06.2008
Příspěvky: 6

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 15:15:39
Odpovědět s citátem

Alamka napsal:


Nechci nikomu brát iluze, ale co jsem o této - stále ještě experimentální - léčbě četla, kočku nevyléčí, jde pouze o prodloužení přežívání, cituji "... o dny až měsíce..." Pokud "kočky, v útulcích... s touto diagnozou žijí už i roky", jde s největší pravděpodobností pouze o pozitivní výsledek testu na FIP, respektive koronaviry, což v podstatě pouze znamená že kočka se setkala s koronavirem, proti kterému si vytvořila protilátky. Rozhodně to neznamená, že musí mít (zatím latentní) FIP. Naopak kočky už nakažené mohou být v počátečním období serologicky negativní. Taky silně pochybuji, že by si některý útulek mohl dovolit tak drahou léčbu, vždyť prakticky všechny neustále bojují s nedostatkem prostředků.
Navíc, jestli se nepletu, Roferon je humánní lék, nesetkala jsem se s tím v nabídce veterinárních léčiv. I ta uváděná cena se mi nezdá.

Kdyby interferony tak fantasticky fungovaly, tak by mnozí kočičkáři veterinářům ruce trhali až u ramene, aby dostali pro svoje miláčky léčbu za každé peníze. Ale ani veterináři to nedoporučují. Kamarádovi zemřel kocourek na FIP asi před měsícem a byl by dal cokoliv, aby se uzdravil.


tak abych byla konkrétní: cca 300,- stojí ROFERON ve veterinární ordinaci u MVDr. Lukešové, v Lipové ulici v Praze. FIPku nevyléčí,ale skutečně je schopen natolik pomoci, že konec o mnoho oddálí. Měla jsem diagnostikovanou MOKROU Fipku a kocourek žil ještě půl roku, ač mi ho jinde už chtěli rovnou uspat, druhé - 7 měsíční kotě s mnohými příznaky FIPky suché a vyloučením bakterialní infekce v VETLABu v Holešovicích, dostalo měsíční kůru Roferonu a dnes je z něj velký a statný kocour.
Možná se Vám líbí, milá Alamko, tu hovořit tak zasvěceným a nepříjemným tónem. POkud ale chcete, napřed si své názoy ověřte. Roferon například používá útulek - Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi, také Toulavé tlapky mi tuším psaly, že díky tomuto se již mnohých infekcí, včetně FIP, nebojí. Nedostává to samozřejmě každá příchozí kočka, ale ta, co k této léčbě má indikaci. Asi jste děsně chytrá a vzdělaná žena, ovšem za mnou stojí kopa koček, které touto léčbou prošla. Nevím, jak můžete své názory takhle globalizovat a smést ostatní ze stolu,
Interferony nejsou tak božsky účinné ale rozhodně si je dovolím označit za velmi pomáhající. Možná, až se k vám někdy dostane kotě s calici nebo inf. rýmou, budete ráda, že víte, kde se Roferon dá koupit
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 18:24:13
Odpovědět s citátem

Štětinko, vůbec není nutné být nepříjemná a kritická vůči autorce jiného názoru, než je ten Váš, a už vůbec není třeba osobních invektiv.
A já osobně, po tom, co vím o nemoci FIP jsem také spíše skeptická k jakékoliv zázračné léčbě. FIP je nevyzpytatelné onemocnění a rozhodně nelze srovnávat léčbu FIP s calici či infekční rýmou či jinou infekční chorobou, typově jsou to úplně odlišné nemoci. A rozhodně nelze tvrdit, že Roferon je všelék a dávat lidem příliš planou naději. V případě FIP je nutné se držet spíše při zemi.

Pokud léčba Vámi uvedeným přípravkem je tak skvělá, tak je jen dobře, že se o něm ví a píše se, ovšem pokud není k dispozici studie na toto téma, s jasně definovanou skupinou koček a aplikací tohoto přípravku, stále se nedá hovořit o úspěšném léku, ale pouze jen o experimentální léčbě s prozatím neprůkaznými účinky.

A k tomu jen dodám, že je velkým otazníkem, nakolik je prodlužování kočičího života s FIPkou o pár měsíců opravdovým životem, nebo jen přežíváním. Je to velmi polemické téma a rozhodně na něj není odpověď snadná.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 8. 2008 18:28:24
Odpovědět s citátem

Milá Alamko a Štětinko, nechci aby jste se přely, tím kočičkám nepomůžete. Chtěla jsem aby tady každý napsal svou zkušenost a pomohl mi, protože jsem byla nováček a byla jsem hrozně vyděšená z toho co se děje a nikdo mi z mého okolí neuměl poradit.Štětince jsem napsala jak to moje miminko dopadlo a obdivuji jí za to co dělá o tom nemůže být pochyb. Ze své zkušenosti bych k tomu dodala, že to není ani tak o lécích. Jedné micince to může pomoct, druhé ne. Myslím, že FIP je zákeřná a ne zcela probádaná, má tolik forem, příznaků a tolik různých konců....Je to všechno jak už to v životě bývá o lidech. S Fitinkou jsem od začátku bojovala s různými nemocemi, hned jak jsem si ji přivezla z útulku, tak to začalo. Pak měla 3 měsíce klid a pak to začalo nanovo. Vystřídala jsem 4 vet.,jeden neměl zkušenosti s kočičkami, druhý se jí bál a nechtěl ji vyšetřit, třetí začínal a neměl tolik zkušeností, ke čtvrtému jsme jezdili až do Pha, 5 návštěv u něho stálo 20. tis. Při poslední mi řekl, že má 75% šanci, poté co jsem mu volala, že už není mezi námi mi řekl, že s tím počítal, protože nespolupracovala.Proč to neřekl??? Chuděrka moje malá ani už neměla sílu. Když jsem ji z neděle na pondělí v noci jela uspat, protože už naříkala, další paní vet. mi řekla, že je ve špatném stavu a to mi ráno vet. řekl, že nevypadá tak hrozně. Tak kde byla pravda? Z mého okolí vet. spíš měli své povolání jako byznys a to mě děsí. Dalo bych nevím co kdyby mi ji někdo pomohl zachránit. Teď mě hrozně bolí to, jak jsem ji nechala dlouho trápit a zkoušela různé léčebné metody. Nikdo z nich si rozhodně neuvědomoval, co pro mě znamená a nikdo si neumí představit jakou bolest cítím. Stačilo tak málo. Mám před očima stále její vyděšený pohled a nářek. Přesto můj život obohatila a jsem vděčná, že si mě vybrala a já s ní mohla na chvíli žít. Štětinka mě navedla jak pomáhat jiným takovým bezmocným drobečkům. Sice jsem už byla v útulku odkud jsem si ji přivezla, ale to je hrozně málo na to co jich běhá opuštěných tady po tomto světě. Všechny moc prosím, aby se nad tím zamysleli a trošku jim pomohli. Vždyť stačí tak málo a všechno je přeci o lidech.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
jana412



Založen: 27.10.2014
Příspěvky: 1

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 10. 2014 5:42:52
Odpovědět s citátem

akrim napsal:
Vím,že mám za co děkovat, je jen málo lidiček, kteří dokáží pochopit, že člověk může chovat ke zvířátku tak velké city.Ještě před rokem bych tomu nevěřila. Kočičku si novou rozhodně pořizovat nebudu. Fitinka byla první, je jedinečná a nikdo a nic mi ji nebude moci nahradit. Děsím se toho, že by měla ta nová jen z části to, co má teď to moje miminko.Možná někdy.....,ale teď to cítím takhle.Leží tu vedle mě a spinká a já se modlím aby až se probudí šla k mističce s jídlem.
- dobrý den vím že je to už louho ale snažila jsem se zjistit zda už se pokročilo s léčbou FIP a dostala jsem se až sem...nějak..jen chci říci že muj kocourek mi na tuhle nemoc také zemřel a že to vše cítím jako vy...také jsem pořád doufala...nakonec po 1 měs.mi zemřel v ruce v aute po cestě od veterináře kde mi oznámil : udělal jsem vše a tady končí lékařství...je to jen na něm a na zázraku... přinejhorším zítra ráno přijedtě a uspíme ho ať se netrápí...ale už jsme nedojeli ani domu.. Sad..a rozhodně nechci v žádném případě žádného jiného kocourka protže muj miláček byl jedinečnej a nikdo a nc mi ho nenahradí...jen mi tu zbyla ještě moje šmudlinka kterou jsem si pořídila i s mím miláčkem a mám strach jestli i ona ... ale zatím je v pořdáku...je to už půl roku co mi zemřel a když na něj pomyslím stále brečím,stejně jako právě ted když vám to píšu..no nic omlouvám se..jen chci říct že vím jak moc to bolí...s pozdravem jana
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
akrim



Založen: 20.08.2008
Příspěvky: 9
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2014 15:02:22
Odpovědět s citátem

jana412 napsal:
akrim napsal:
Vím,že mám za co děkovat, je jen málo lidiček, kteří dokáží pochopit, že člověk může chovat ke zvířátku tak velké city.Ještě před rokem bych tomu nevěřila. Kočičku si novou rozhodně pořizovat nebudu. Fitinka byla první, je jedinečná a nikdo a nic mi ji nebude moci nahradit. Děsím se toho, že by měla ta nová jen z části to, co má teď to moje miminko.Možná někdy.....,ale teď to cítím takhle.Leží tu vedle mě a spinká a já se modlím aby až se probudí šla k mističce s jídlem.
- dobrý den vím že je to už louho ale snažila jsem se zjistit zda už se pokročilo s léčbou FIP a dostala jsem se až sem...nějak..jen chci říci že muj kocourek mi na tuhle nemoc také zemřel a že to vše cítím jako vy...také jsem pořád doufala...nakonec po 1 měs.mi zemřel v ruce v aute po cestě od veterináře kde mi oznámil : udělal jsem vše a tady končí lékařství...je to jen na něm a na zázraku... přinejhorším zítra ráno přijedtě a uspíme ho ať se netrápí...ale už jsme nedojeli ani domu.. Sad..a rozhodně nechci v žádném případě žádného jiného kocourka protže muj miláček byl jedinečnej a nikdo a nc mi ho nenahradí...jen mi tu zbyla ještě moje šmudlinka kterou jsem si pořídila i s mím miláčkem a mám strach jestli i ona ... ale zatím je v pořdáku...je to už půl roku co mi zemřel a když na něj pomyslím stále brečím,stejně jako právě ted když vám to píšu..no nic omlouvám se..jen chci říct že vím jak moc to bolí...s pozdravem jana

    Milá Jano,
    opravdu je to již dávno co jsme toho našeho chlupatého mazlíčka pochovali, ale i přesto si často na ní zavzpomínáme. Odpočívá na chatě na místě, které měla ráda a v našich srdcích má stále VIP místo. Vím jaké máte pocity. Poté co odešla jsme jezdili do útulku ze kterého jsme si ji přivezli a vzpomínali. Snažila jsem se i najít její kočičí sourozence, ale marně. Na netu jsem hledala kočičky, které by se jí alespoň trošku podobaly.... Člověk dělá spoustu věcí, které by ho ani nenapadly jen proto, aby se na malou chvíli přiblížil tomu co mu tolik moc chybí. Je to smutné, ale ještě nějaký čas si popláčete, ale přijdou chvíle, kdy budete vzpomínat na hezké chvilky prožité se svým kocourkem.
    Nakonec jsem porušila své předsevzetí a vzala jsem si z toho samého útulku mourovatou kočenku. Je úplně jiná, ale i tak jí máme rádi. Je s námi už 6 let. A už jsou to dva roky co nám k ní přibyl kocour nalezenec.
    Zkrátka také byla pro nás jedinečná, ale jedna paní mi tu poradila abych si vzala jinou a dala jí lásku a domov..... Byla to dobrá rada, protože si občas říkám, že to moje zlatíčko to vidí a je rádo za to, že je u nás zase někdo šťastný. Držím pěsti ať toto smutné období co nejdříve překlenete. Neomlouvejte se, já byla také ráda když jsem se o svou bolest mohla podělit s někým kdo tomu rozuměl.
    Až to přebolí zkuste se rozhlédnout kolem a pak si Vás vybere nějaký chlupáček a třeba bude hodně podobný Vašemu kocourkovi. Dejte mi vědět, budu ráda .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (14x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top