Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 8:49:14
Odpovědět s citátem

A ještě musím reagovat, že prý týden a už nemám trpělivost...tohle trvá už dva týdny....investovala jsem do něho posledních 1500Kč, co jsem měla na straně a ted musím jít do minusu na kontokorentu...takže si nemyslím, že bych byla neochotná...moje finanční poměry jsou spíše ubohé, než dobré a i tak se snažím investovat, co se dá. Takže tyhle nařčení silně odmítám!
Nehledě na to, že jsme si na to kotě zvykli. Ale ppokud nebude zbytí a bude se to neustále opakovat, tak bohužel budu nucena kotě vrátit. Nemůžu si dovolit zadlužit se sama s 3 dětmi kvůli kotěti. Myslím si, že soudný člověk to pochopí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 9:11:25
Odpovědět s citátem

Co na tohle Vám mám napsat?

Sice nevím, jaká nařčení, ale budiž.

Zvířata jsou radost a někdy prostě starost. To, co vždycky zdůrazňujeme i tady na MK je, že když si pořídíme kočku, je třeba počítat s tím, že pořizovací výdaje (např. za papírovou) jsou jen zlomkem toho, co do nich investujeme v budoucnu - a to ať už do kvalitní stravy, nebo případné léčby při nenadálých situacích.

Hills jsou dobrá značka, ale Vaše kotě má v háji střeva, takže i kdybyste krmila zlatými rybkami, prostě se z toho posere. Tečka.

Takže moje rada - kde jsou dveře, zavřít, omezte mu prostor, dejte mu klidně nějakou krabici s kočkolitem do každé místnosti (ne kotě opravdu není ani pohodlé, ani líné si na záchod dojít, tak to opravdu není, prostě jen zřejmě nemá záchod při tlapce, nebo má špatné návyky, kočky jsou přirozeně čistotné, pokud Vaše kotě není, je třeba mu vysvětlit, že záchůdek je k tomu a tomu, jako s dítětem na nočník). Důslednost ... klidně kotě berte a odnášejte na záchůdek několikrát denně, když uteče, uteče, ale někdy se třeba trefíte do okamžiku potřeby.

Lepší nápad na krmení - jedna značka konzerv, jedna značka granulí (ideálně dospělácké, kotěcí jsou víc tučné) a nic víc, budu stále psát do kolečka to samé (dala jsem Vám sem i odkaz na konzervy, které mají tuším 2 příchutě, jsou velké, kvalitní a cenově člověka neruinující).
Krmení - ačkoliv by se kotě nemělo v krmení omezovat, tak omezujte - granule nechte v misce celodenně, konzervu nebo kapsičku 3x denně - ráno, k obědu a večer. Pokud nesní, tak nesní, odebrat, nenechávat k dispozici po celý den.

Pokud nemáte na veterináře, tak se na to vyprdněte, je zjevné, že mu to stejně nepomáhá.
Takže jestli máte pro děti betaglukan na podporu imunity (pro děti bývá v sirupech) dávejte ho kotěti taky (někde tu je dávkování, třeba někdo dodá, nicméně lžičkou ráno a večer nic nezkazíte, nedá se tím předávkovat), lidský je levnější se stejným efektem.
Granule i konzervy jdou objednat přes net, kde vyjdou levněji.

Jak jsem psala, my průjmovali 3 měsíce, proto stále 2 týdny považuju za nic extrémně stresujícího, do toho jsme plesnivěli, takže opravdu vím, o čem píšu a rozhodně neshazuju Vaší trpělivost, jen Vás připravuji na to, že klidně může být ještě hůř.

A protože jsem soudná, i jsem Vám, jak jste si jistě všimla, napsala, abyte kotě, pokud to nezvládáte, vrátila zpět.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 9:21:06
Odpovědět s citátem

April napsal:
Co na tohle Vám mám napsat?

Sice nevím, jaká nařčení, ale budiž.

Zvířata jsou radost a někdy prostě starost. To, co vždycky zdůrazňujeme i tady na MK je, že když si pořídíme kočku, je třeba počítat s tím, že pořizovací výdaje (např. za papírovou) jsou jen zlomkem toho, co do nich investujeme v budoucnu - a to ať už do kvalitní stravy, nebo případné léčby při nenadálých situacích.

Hills jsou dobrá značka, ale Vaše kotě má v háji střeva, takže i kdybyste krmila zlatými rybkami, prostě se z toho posere. Tečka.

Takže moje rada - kde jsou dveře, zavřít, omezte mu prostor, dejte mu klidně nějakou krabici s kočkolitem do každé místnosti (ne kotě opravdu není ani pohodlé, ani líné si na záchod dojít, tak to opravdu není, prostě jen zřejmě nemá záchod při tlapce, nebo má špatné návyky, kočky jsou přirozeně čistotné, pokud Vaše kotě není, je třeba mu vysvětlit, že záchůdek je k tomu a tomu, jako s dítětem na nočník). Důslednost ... klidně kotě berte a odnášejte na záchůdek několikrát denně, když uteče, uteče, ale někdy se třeba trefíte do okamžiku potřeby.

Lepší nápad na krmení - jedna značka konzerv, jedna značka granulí (ideálně dospělácké, kotěcí jsou víc tučné) a nic víc, budu stále psát do kolečka to samé (dala jsem Vám sem i odkaz na konzervy, které mají tuším 2 příchutě, jsou velké, kvalitní a cenově člověka neruinující).
Krmení - ačkoliv by se kotě nemělo v krmení omezovat, tak omezujte - granule nechte v misce celodenně, konzervu nebo kapsičku 3x denně - ráno, k obědu a večer. Pokud nesní, tak nesní, odebrat, nenechávat k dispozici po celý den.

Pokud nemáte na veterináře, tak se na to vyprdněte, je zjevné, že mu to stejně nepomáhá.
Takže jestli máte pro děti betaglukan na podporu imunity (pro děti bývá v sirupech) dávejte ho kotěti taky (někde tu je dávkování, třeba někdo dodá, nicméně lžičkou ráno a večer nic nezkazíte, nedá se tím předávkovat), lidský je levnější se stejným efektem.
Granule i konzervy jdou objednat přes net, kde vyjdou levněji.

Jak jsem psala, my průjmovali 3 měsíce, proto stále 2 týdny považuju za nic extrémně stresujícího, do toho jsme plesnivěli, takže opravdu vím, o čem píšu a rozhodně neshazuju Vaší trpělivost, jen Vás připravuji na to, že klidně může být ještě hůř.

A protože jsem soudná, i jsem Vám, jak jste si jistě všimla, napsala, abyte kotě, pokud to nezvládáte, vrátila zpět.


Já se taky musím opakovat, kotě dělá do ppostele! není to o záchodu, který má u nosu. Sedí na topení, vydělá se na topení...kamkoli, kde zrovna je. Měla jsem kotě a to bylo vyloženě nečistotné!!! chodilo sice na záchod ale taky asi do 4 dalších rohů v bytě...i některý kočky jsou bohužel nečitotné. To, že má v háji střeva je přece evidentní...proto chodíme k vetovi, to už jsem psala...ale co se týče Hills, někdo tu pořád tvrdí, že chyba je v dietě, ne ve střevech....stačí číst pár příspěvků zpátky. A další, už jsem psala, dveře nejsou ve dvou místnostech ze tří.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 9:30:53
Odpovědět s citátem

popelka.miry napsal:
někdo tu pořád tvrdí, že chyba je v dietě, ne ve střevech....stačí číst pár příspěvků zpátky.


Je vidět, jak příspěvky čtete, o dietní chybě tu píšu zrovna já a že ta dietní chyba kotěti rozesrala střeva píšu taky já.

Dietní chyba = vpuštění nepatřičného jídla do zažívacího traktu, což je zřejmě prvopočátek a vrátím se zpět, tu ždibec tvarohu, tu černý čaj, tu kousek rohlíku, tu kousek buchty ... to jsou ty dietní chyby. A že týden krmíte Hillsem prostě kotěti střeva nenapraví. Dietní chyby se řeší dlouhodobě, zvláště u koťat, která jsou nalezená u popelnice a baštila kdoví co (i to kdoví co je dietní chyba).

A o poučených dětech, které kotěti nesmí dát ani kousek salámu si myslím svoje, aniž bych to myslela nějak špatně, stačí položený chleba se sýrem či máslem a obojí je z chlebu pryč mžiknutím oka.

Takže já k tématu napsala vše, takže až začnete číst pořádně a psanými radami se v rámci svých možností řídit, budu ochotná se znovu zapojit do diskuze a dál radit.
Pokud si však hodláte stát za svým, že po "drahých" Hills musí mít kotě během pár dní ukázkové bobky, že kočky jsou prostě nečistotné a kotě zpohodlnělé, a že prostě nejde kotěti vypomoct s potřebou tím, že ho budu hlídat, aby se nevydělalo na topení, nemám dále co dodávat.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 9:46:20
Odpovědět s citátem

April napsal:
popelka.miry napsal:
někdo tu pořád tvrdí, že chyba je v dietě, ne ve střevech....stačí číst pár příspěvků zpátky.


Je vidět, jak příspěvky čtete, o dietní chybě tu píšu zrovna já a že ta dietní chyba kotěti rozesrala střeva píšu taky já.

Dietní chyba = vpuštění nepatřičného jídla do zažívacího traktu, což je zřejmě prvopočátek a vrátím se zpět, tu ždibec tvarohu, tu černý čaj, tu kousek rohlíku, tu kousek buchty ... to jsou ty dietní chyby. A že týden krmíte Hillsem prostě kotěti střeva nenapraví. Dietní chyby se řeší dlouhodobě, zvláště u koťat, která jsou nalezená u popelnice a baštila kdoví co (i to kdoví co je dietní chyba).

A o poučených dětech, které kotěti nesmí dát ani kousek salámu si myslím svoje, aniž bych to myslela nějak špatně, stačí položený chleba se sýrem či máslem a obojí je z chlebu pryč mžiknutím oka.

Takže já k tématu napsala vše, takže až začnete číst pořádně a psanými radami se v rámci svých možností řídit, budu ochotná se znovu zapojit do diskuze a dál radit.
Pokud si však hodláte stát za svým, že po "drahých" Hills musí mít kotě během pár dní ukázkové bobky, že kočky jsou prostě nečistotné a kotě zpohodlnělé, a že prostě nejde kotěti vypomoct s potřebou tím, že ho budu hlídat, aby se nevydělalo na topení, nemám dále co dodávat.


Opravdu měě uráží, když tu píšete o tom, jak si myslíte svý o mých poučených dětech...když je neznáte, ani nevíte, kolik jim je, tak se vašich narážek zdržte. A po rohlíků mít průjem nezačal vážená! Ten dostal už před ním a žral ho právě proto, jelikož maso odmítal. A vůbec...ten průjem měl už v tom útulku, kde mi ho zamlčeli a kotě bylo zjevně nafouklé už při našem převzetí, ale prý byl jen najedený...nebyl.
Za další, nenapravujem střeva hillsem, ale dáváme ho proto, aby měl patřičkou stravu k léčbě...to by jste taky mohla pochopit. A hlavně nechápu, kde berete vaše závěry, když jste kotě ani neviděla, natož ho prohmatala...to už udělali dva veterináři a shodli se jasně na závěru, že nejde o dietní chybu ale vrozený problém kotěte...i to se stává, i když vy se s tímto fakte zjevně nechcete smířit.
Jste k smíchu poznámkou, že mám kotě neustále hlídat, aby se nevydělalo...už jen ten fakt, že v noci většinou všichni lidi spí a tudíž nehlídají kotě je jasný, nemyslíte??? Ta celá spoušt se stalla v noci. Nehledě na to, že asi jen důchodci jsou celý den doma a můžou hlídat kotě, kdy se hodlá vykálet...už k vám nemám co dodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:01:37
Odpovědět s citátem

popelka.miry napsal:
Jste k smíchu poznámkou, že mám kotě neustále hlídat, aby se nevydělalo...už jen ten fakt, že v noci většinou všichni lidi spí a tudíž nehlídají kotě je jasný, nemyslíte??? Ta celá spoušt se stalla v noci. Nehledě na to, že asi jen důchodci jsou celý den doma a můžou hlídat kotě, kdy se hodlá vykálet...už k vám nemám co dodat.


No já dodám ještě jednu svou zkušenost, když jsem v noci slyšela jedno či druhé kotisko hrabat na záchodě, nelenila jsem a opravdu jsem se zvedla a šla zkontrolovat, zda si v průjmu nevymáchali tlapky. Bylo to náročné, ale ani já nejsem důchodce a musím vstávat do práce. Ale v zájmu čistoti koťat i našeho bytu jsem prostě ten zadek z postele zvedla. Jo asi to bylo směšné, ale nemusela jsem skuhrat, že mi kotě pokajdilo byt Smile
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:05:09
Odpovědět s citátem

April napsal:
popelka.miry napsal:
Jste k smíchu poznámkou, že mám kotě neustále hlídat, aby se nevydělalo...už jen ten fakt, že v noci většinou všichni lidi spí a tudíž nehlídají kotě je jasný, nemyslíte??? Ta celá spoušt se stalla v noci. Nehledě na to, že asi jen důchodci jsou celý den doma a můžou hlídat kotě, kdy se hodlá vykálet...už k vám nemám co dodat.


No já dodám ještě jednu svou zkušenost, když jsem v noci slyšela jedno či druhé kotisko hrabat na záchodě, nelenila jsem a opravdu jsem se zvedla a šla zkontrolovat, zda si v průjmu nevymáchali tlapky. Bylo to náročné, ale ani já nejsem důchodce a musím vstávat do práce. Ale v zájmu čistoti koťat i našeho bytu jsem prostě ten zadek z postele zvedla. Jo asi to bylo směšné, ale nemusela jsem skuhrat, že mi kotě pokajdilo byt Smile

Dámo, už mě nebavíte, jestli jste natvrdlá, tak vám došlo, že to kotě posralo postele dětem v pokojíku...to jaksi do mé ložnice je za prvé daleko a za druhé, kotě nehrabalo na záchodě...takže mlčte!!! Pokud podělá podlahu, tak není taky nic slyšet! Ale tyhle základní fakta vám prostě zjevně nedochází, vám jen dělá dobře se tu do někoho navážet a to myslím smrtelně vážně...madam rejpavá. A ten svůj zadek zvedám i třikrát za noc, když vstávám k dceři!!!! takže ž mě vážně serete s vašima poznámkama...stavíte tu kotě na piedestal a přitom o tom tady víte uplně hovno. Sbohem...s váma už tu neztratím ani minutu svýho drahýho času.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
popelka.miry



Založen: 04.11.2011
Příspěvky: 18

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:08:45
Odpovědět s citátem

April napsal:
popelka.miry napsal:
Jste k smíchu poznámkou, že mám kotě neustále hlídat, aby se nevydělalo...už jen ten fakt, že v noci většinou všichni lidi spí a tudíž nehlídají kotě je jasný, nemyslíte??? Ta celá spoušt se stalla v noci. Nehledě na to, že asi jen důchodci jsou celý den doma a můžou hlídat kotě, kdy se hodlá vykálet...už k vám nemám co dodat.


No já dodám ještě jednu svou zkušenost, když jsem v noci slyšela jedno či druhé kotisko hrabat na záchodě, nelenila jsem a opravdu jsem se zvedla a šla zkontrolovat, zda si v průjmu nevymáchali tlapky. Bylo to náročné, ale ani já nejsem důchodce a musím vstávat do práce. Ale v zájmu čistoti koťat i našeho bytu jsem prostě ten zadek z postele zvedla. Jo asi to bylo směšné, ale nemusela jsem skuhrat, že mi kotě pokajdilo byt Smile


Ale smekám před vámi, pokud vy dokážete ze spaní uslyšet kočičí prd z jedný místnosti do druhé...ale jak vás tady čtu, tak vy jste dokonalá prostě ve všem, vy ho určitě uslyšíte...ten prd Very Happy V tom já vám nemůžu konkurovat, já jen slyším svoje dítě, když mě volá. Každý není dokonalý jako vy dámo.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Betty



Založen: 13.03.2008
Příspěvky: 446
Bydliště: Chouzavá

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:19:53
Odpovědět s citátem

Je mi vás líto, jste ubohá a směšná. Někdo vám chce pomoci, ale vy o pomoc nestojíte a stejně jí nepřijmete, protože to co si myslíte vy, je podle vás to jediné správné. Vemte kotě a vraťte ho do útulku. Tam mu bude milionkrát lepší než u vás. Sebestřední a samolibí lidé jako jste vy by si nikde neměli pořizovat kotě ani jiné zvíře!!!!
_________________
Kačka + Betty + Wyome + Jessinka + Romeo

Kdyby bylo možné zkřížit člověka s kočkou, pak by byl mnohem dokonalejší. Jen kočka by si značně pohoršila. Mark Twain
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
motty



Založen: 05.09.2011
Příspěvky: 19
Bydliště: Rokytnice

Předmět: :-(
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:20:48
Odpovědět s citátem

Milá Popelko, Vy jste kráva že větší není rovno. Urážíte lidi kteří se Vám snažili jen poradit a dobře poradit. Ovšem vy zřejmě čtete jen část rad nebo je možné že ty dobré rady nějak nemůžou najít mozek který by je zpracoval a pochopil. Prosím, vraťte to kotě do útulku a kupte si nějaké plyšové na baterky, to Vám občas i mňoukne
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:25:03
Odpovědět s citátem

Popelko, April se vám snažila doopravdy poradit dle svých bohatých kočičích zkušeností a myslela to dobře-když to čtu jako nezaujatý čtenář, tak se nestačím divit vaší divoké reakci.

Naprosto chápu váš vztek, když máte opakovaně pokálený byt, ale jestli je to tak, že s tím problémem k vám kotě přišlo a problém setrvává, tak ho tedy vraťte-při 3 dětech vám nikdo nemůže zazlívat, že nebudete mít dál trpělivost to řešit a nenecháte kotě dětem kálet do postelí.

Být sprostá vůči člověku, co to myslí dobře a snaží se poradit, to nic neřeší.

Já osobně bych zřejmě zkusila na noc kotě zavřít do přenosky, aby se nemohlo vykálet do postele, no a tak 2x za noc bych vstala a dala jej na kočkolit. Určitě do koupelny dveře máte, tak mu tam dejte přenosku s buď s nějakým hadrem. který můžete vyhodit, pokálí-li ho, nebo s dětskou přebalovací podložkou. Dejte mu tam misku s kočkolitem, zkuste koupit i jiný než dáváte-třeba se mu nelíbí-já mám 2 druhy kočkolitu a jeden záchod mám jen rošt v misce, aby si každá kočka mohla vybrat, kam chce jít. Dejte mu tam misku s vodou a granulkami a na noc ho tam zavřete.

A když to nepomůže, tak prostě kotě vraťte.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
JanČe



Založen: 17.10.2007
Příspěvky: 92
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:28:39
Odpovědět s citátem

Být Vámi byla by mi hanba Popelko...přijdete mi jako nemocný sebestředný a vztahovačný člověk co neví co vlastně chce a pravděpodobně si moc neví rady ani sám se sebou..
_________________
"Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Iva Goli
Anonymní





Předmět: Popelka
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 10:30:37
Odpovědět s citátem

No, dostali ste tu pár dobrých rád a hlavne dobre myslených rád. Pridám aj ja svoju skúsenosť: mačiatko nech doberie ATB, od veta si vypýtajte gastrontestinal alebo hypoalergénne kapsičky napríklad od Royal Canin (keď nechce jesť granulky) a skúste živočísne uhlie namiesto smecty. Tak malému mačiatku by som asi na začiatok dala 1/4 tabletky raz denne, tým nič nepokazíte, počkajte na výsledok aspoň týždeň. NEXEPERIMENTUJTE SO STRAVOU. Ak sa po týždni takejto diéty stav aspoň trochu neupraví, potom vezmite vzorku stolice na rozbor - to vlastne môžete už aj teraz, nech vám vet presne zistí o čo ide a potom nasadí adekvátnu liečbu.

Nemá zmysel sa navážať do kohokoľvek - April sa tu na nič nehrá a má s mačkami svoje skúsenosti. Je mi ľúto mačiatka, že má takéto problémy, bohužiaľ sa u veta musí platiť za všetko a stojí to veľa peňazí. A nebuďte oprsklá a nepríjemná, prosím, to tu do tohto fóra nepatrí.
Odpovědět 
Leemet



Založen: 24.10.2006
Příspěvky: 210
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 12:51:15
Odpovědět s citátem

My se Vám opravdu snažíme pomoct, i když je to takhle na dálku odhadnout těžké. U koťat se může přihodit ledascos a léčba je vždy zdlouhavá, nákladná a hlavně to chce hodně trpělivosti a disciplínu.
Na první místě je tu pro většinu z nás kočka, pak někde až dole jsme my samotní, co si plno věcí odpíráme jen aby se kočky měli dobře.
Nerada přispívám do takto vyhrocených diskuzí, tak budu trochu opakovat:
1. kontrolujte hydrataci, kotě musí být dobře zavodněné, jinak Vám odejde
2. může to být dietní chyba, může to být ze silného začervení nebo nesnášenlivost nějaké složky, plus špatný start do života nebo všechno dohromady, a taky stres
3. chápu, že bráníte své děti, ale pokud jsou dost velké na to, že mají rozum a nenechají někde jídlo, jak píšete, tak pokaděný vlasy taky zvládnou
4. nemůžete mít na očích děti a kotě 24 hodin denně, nedá se vyloučit, že kotě opravdu někde něco čmajzlo a sežralo
5. obdělaný celý byt - no měla jsem v malém bytě naráz 3 průjmující koťata, že to z nich teklo a nebrodili jsme se ve výkalech, takže si myslím, že jste spíš naštvaná a tak strašné to nebude
6. Hills není všemocný a záruka že vše spraví - vet má na něm 100% marži... dobře poslouží i jiné značky
7. dobrý nápad tu zazněl - dejte kotě do koupelny, tu máte snad zavíratelnou, dejte mu tam deku, jídlo, vodu a nechte ho tam, tím se vyhnete dohadům, jestli kotě někde něco nesnědlo, ale musí být v teple
8. Myslete prosím hlavně na to kotě, jemu jde o život, pokud máte pocit, že to takhle dál nejde, neotálejte a vraťte ho. V útulku Vám hlavu neutrhnou, bude v karanténě a šance na uzdravení bude mít velké, tam se s takovými stavy setkávají dnes a denně.
9. A poslední co bych chtěla dodat - jestli Vás štve, že jdete kvůli kotěti do kontokorentu, tak ho taky raději vraťte. Co kdyby Vám onemocněla nedejbože vaše starší kočka. Člověk musí počítat s tím, že se může něco podělat a jestli dokáže všem zaplatit léčbu.

Víc už nevím co dodat, jen doufám, že koťátko přežije.
_________________
žižkovská smečka a Leemet
www.spokojenakocka.cz , www.malytygr.cz, www.toulavetlapky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
majkl



Založen: 03.08.2010
Příspěvky: 143

Předmět: Průjem u dvouměsíčního kotěte a nafouklé bříško
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 11. 2011 20:16:32
Odpovědět s citátem

velmi zábavný počteníčko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ajnoka



Založen: 27.07.2010
Příspěvky: 136

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 11. 2011 5:08:42
Odpovědět s citátem

Popelko, jak jsem psala na začátku, udělejte rozbor bobků. Dávno byste věděla co kotě v těch střevech má, případně by se dál hledal problém jinde. pokud je to stravou, tak dieta musí být dlouhodobá a výsledek po týdnu je opravdu nejistý. Hills doporučuje dietu držet 2 měsíce aby se vůbec vidělo jestli účinkuje. Samotná rýže rozhodně není vhodná dieta.
Pořídit si kotě, když mám v kapse posledních 1500 a dvě děti jako samoživitelka k tomu, tak to mi tedy připadá dost na hlavu, rozhodně bych tedy počkala na lepší období a snažila se něco našetřit, aspoň malou rezervu.
A to kakání na topení, do postele, podle mne to není nečistotnost. Zažila jsem to u kocourka který měl giardie, jak jsem psala výše. Několikrát jsem ho pozorovala, a stolice mu vyšla při spánku, případně si chtěl třeba prdnout a bylo to venku, nemohl za to. Myslím, že u vašeho koťátka je to podobné, určitě by kotě nešlo na topení s úmyslem se tam vykadit. Vzpoměň te si na to, jaké horké chvíle zažívá člověk, když má průjem, snažte se malému pomoci a nenapadejte lidi co se snaží radit, případně kotě opravdu vraťte nebo se tam domluvte ať ho vyléčí, že si ho pak znovu vezmete.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pindruscha



Založen: 02.11.2014
Příspěvky: 2

Předmět: Smecta, za jak dlouho zabere?
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2014 12:31:24
Odpovědět s citátem

Koťátka, 8 týdnů, mají od pondělí odpoledne průjem, dávám smectu, nejprve jsem jí přisypávala trochu do čaje - dávám jim slabý černý na doporučení veta. Od včerejšího odpoledne dávám oběma dávku ve stříkačce (dle návodu na internetu sáček na 12ml vody. Je to od začátku boj, včera jsem do nich dostala do každé jen 2x2ml, dnes ráno už 3ml.
Doufala jsem, že už dneska bude vidět nějaká změna, ale průjem má pořád stejnou konzistenci. Sad
Holky jsou pořád vitální, hravé, vrní, honí se a perou, zdá se, že je trápí "jen" ten průjem. Jak dlouho můžu ještě čekat, jestli to zvládneme doma se smectou a bez doktora a injekcí? Nejradši bych za vetem už dnes, ale nechci být za hysterku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Micubiši



Založen: 09.04.2012
Příspěvky: 121

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 11. 2014 17:21:19
Odpovědět s citátem

Zdravím, můj Jarynek z útulku měl také dlouho průjem, pomohly až dietní granule z veteriny a nedávat nic jiného. Asi po třech týdnech pomalu přejít na "normální" kvalitní stravu. Problém byl, že ostatní 2 kočeny měly také dietu a při krmení kapsičkou byl Jaryn zavřený v koupelně. Střeva se musí zregenerovat aby neměl neustále problémy. Útulek znám, určitě jsem jim nic nedávala za vinu. Své udělá změna prostředí, stravy a řada dalších faktorů. Navíc byl hrozně žravý, chvilku trvalo než zjistil, že hladovět už nebude. Určitě se to srovná i u Vás.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (17x)
2
Přinesení (12x)
3
Editorial 19. června 2006 (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top