Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

O jaké se jedná plemeno?

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Peter Ciba
Anonymní





Předmět: O jaké se jedná plemeno?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:26:09
Odpovědět s citátem

Zdravim Vas,
planujeme s rodinou zakupit macku do nasej domacnosti a chcel by som sa informovat niekolko veci. Strasne nas zaujal jedno plemeno macky, ale bohuzial nevieme jej presny nazov. Je to farbou modra macka. Niekde sme sa dopocula, ze to su vraj nejake ruske plemena, alebo nejaky britsky lilek. Chcel by som Vas poziadat o radu, ake je to plemeno, nejake informacie o nom, pripadne kde sa kupit, za aku sumu. Za odpoved vopred dakujem.

S pozdravom Peter Ciba
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: Re: O jaké se jedná plemeno?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:26:43
Odpovědět s citátem

Z vašeho dotazu se dá dost těžko poznat o jaké plemeno koček vám jde. Většina plemen ušlechtilých koček se chová v modré barvě, ale jen tři z nich se chovají výhradně v této barvě. Jedná se o ruskou modrou kočku, kartouzskou kočku a plemeno korat - ten je však v celé evropě dost vzácný a u nás ani na Slovensku je nikdo nechová. Dále je velmi známá britská modrá kočka, i když britské kočky se chovají i v mnoha jiných barvách a barevných varietách. Já sama se zaměřuji na barvu červenou a krémovou, i když mívám i koťata v jiných barvách. Ceny koťat se u jednotlivých chovatelů mohou dost značně lišit, dokonce i rozdíl v ceně koťat z jednoho vrhu může být značný, takže asi bude nejlepší kontaktovat přímo chovatele. Nabídku chovatelských stanic můžete najít na www.chovatelskestanice.cz nebo na www.volny.cz/adelka2/stanice/index.htm nebo i v odkazech na těchto stránkách.
Odpovědět 
Dan
Anonymní





Předmět: O jaké se jedná plemeno?
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 2. 2004 3:32:34
Odpovědět s citátem

Dobry den,
nemohli byste mne pomoci urcit plemeno naseho kocoura, ktereho jiz nemame.
Chteli bychom si poridit stejnou rasu, ale bohuzel nevime o jakou se jedna
Foto zaslu
Velice dekuji.

Dan
Odpovědět 
blue



Založen: 02.11.2004
Příspěvky: 32
Bydliště: praha

Předmět: Re: O jaké se jedná plemeno?
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 3. 2005 12:05:12
Odpovědět s citátem

Tak kde je ta fotka???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 18:11:10
Odpovědět s citátem

Ja bych si dovolila prihrat si tu svoji polivcicku Smile
nasli jsme na ulici kotatko. Podle barvy srsti, kvality srsti a stavby tela si myslime ze to je rusky modry kocourek (s drobnou vadou - nekolik bilych chloupku na hrudi). Zajimalo by me jestli jsme se trefili Smile
fotky zde:

(Upraveno moderátorkou. Odstraněny obrázky.
Pozn.: Fotky přihrávejte, prosím, do Kočkoalba či Kočkogalerie a odsud směrujte odkazem přímo na konkrétní fotku v galerii, či na webovou stránku, kde se fotky nachází, nebo přihrávejte fotky s menšími rozměry. Přihrané fotky poněkud rozhodily formát tohoto Diskuzního fora.
Děkuji za pochopení
April)

http://img100.imageshack.us/img100/1504/dscf0796kr1.jpg
http://img247.imageshack.us/img247/3481/dscf0775rv0.jpg
http://img80.imageshack.us/img80/6762/dscf0766jf6.jpg
Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 18:13:10
Odpovědět s citátem

ten posledni prispevek je muj, jaksi me to odhlasilo Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 19:01:48
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
(Upraveno moderátorkou. Odstraněny obrázky.
Pozn.: Fotky přihrávejte, prosím, do Kočkoalba či Kočkogalerie a odsud směrujte odkazem přímo na konkrétní fotku v galerii, či na webovou stránku, kde, se fotky nachází, nebo přihrávejte fotky s menšími rozměry. Přihrané fotky poněkud rozhodily formát tohoto Diskuzního fora.
Děkuji za pochopení
April)

aha, OK, to se omlouvam. Jsem z jineho fora tohoto typu zvykla ze tento format je povazovan za standardni. Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 19:10:59
Odpovědět s citátem

Morrigan napsal:
aha, OK, to se omlouvam. Jsem z jineho fora tohoto typu zvykla ze tento format je povazovan za standardni. Razz


V pořádku, o nic nejde, fotky se zobrazily bez problémů, i odkazy na ně jsou funkční, jen prostě se příliš roztáhly přes stránku, tak se to trochu zdeformovalo a ono protože Vás to shodilo do "Anonyma", tak byste to už nemohla opravit Wink

Pravdou je, že kocourek vypadá zajímavě a je možné, že opravdu něco z ruské modré má, stavbou těla a tvarem hlavy ano, nicméně rusky mívají zelená očka ... co se všechno na ulici nenajde Twisted Evil

Hezký večer

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 19:22:39
Odpovědět s citátem

April dekuju za odpoved Razz
ta barva oci je zahada, ono mozna z tech fotek to poznat neni ale ta zelena tam je, kolem zornic, zbytek je takovy "kafebraundozelena" Laughing
a ono kocourovi jsou necele 4 mesice, buhvi co z nej jeste vyroste Razz
zatim s uzasem pozoruju jak je uplne jiny nez nas starsi bezny evropsky kocicak, ta srst je jako hedvabna nebo sametova, neda se to dost dobre popsat, a i povahove je to hrozny mazel a neustale chce byt v cloveci spolecnost a tuli se Razz

nekde jsem cetla ze ta barva oci se muze vyvijet dele, je tak? do jakeho veku asi?

jinak mate pravdu, taky jsem se divila co vsechno se da najit na ulici. V pripade tohohle mrnete to vazne nechapu, ale to vlastne u vsech kotat mi nejde na rozum jak je lide dokazou cpat do popelnic a hazet do vody apod Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 9. 2006 19:39:11
Odpovědět s citátem

No u rusek je prý jakýkoliv odstín do žluta už vadou, nicméně prý sytě zelenou barvu, kterou mívají mohou získávat i několik let - načteno z webu Wink

Jak říkám já, kdo ví, komu kde utekl nějakej "von" kocour Smile

Ono je také možné, že někdo holt sekal bez PP rusky, kde se nehledí na dodržování standardu, proto ta jiná barva očí a koťátko bylo nevhodný dárek Confused

Někdy je neuvěřitelný, jak lidi kočky berou a jak jsou schopní se k nim chovat. Smutný je, když si člověk pořídí kotě, nebo jakékoliv zvíře, domů a zjistí, že ono to taky něco potřebuje, že to nebude jen ležet na gauči a pak ho vyhodí ... ale třeba Váš kocourek měl smůlu a někomu proklouzl a utekl ... kdo ví, ale teď už je mu určitě fajn Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Morrigan



Založen: 11.07.2006
Příspěvky: 11

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2006 9:06:57
Odpovědět s citátem

Ted jsme prave nasla tu na foru ze pani resila u rusek s PP take problem s barvou oci
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=927 Embarassed

priznam se ze mi to trochu lezi v hlave, tak jsem brouzdala po netu jestli nekdo v te lokalite prodava rusky. A uplne me zamrazilo, kdyz jsem nasla inzerat z cervna letosniho roku, ze nekdo proda ruskeho modreho kocourka bez PP. Na tech strankach inzerat uz neni, vyhodil mi to jen Google, zrejme inzerat byl zrusen, ale necele 3 tydny po jeho zverejneni jsme mrnouse nasli a je to takova s prominutim dira ze si nemyslim ze tam tech chovatelu rusek bude vic. Tak jste asi April mela pravdu, ze nekdo sekal rusky bez PP Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dagmar



Založen: 29.09.2004
Příspěvky: 109
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 9. 2006 10:59:35
Odpovědět s citátem

[quote="April"]Někdy je neuvěřitelný, jak lidi kočky berou a jak jsou schopní se k nim chovat. Smutný je, když si člověk pořídí kotě, nebo jakékoliv zvíře, domů a zjistí, že ono to taky něco potřebuje, že to nebude jen ležet na gauči a pak ho vyhodí ...

Souhlasím a štve mě, jak jsou lidi lhostejný a sobecký!!! My jsme dlouho (možná víc než půl roku) zvažovali, jestli zvládneme mít doma chlupatého kamaráda. Nakonec zvítězila naše lenost a místo pejska máme dvě kočičky - dneska bych už neměnila (možná jedině doplnila). Myslím ale, že právě tohle byl projev zodpovědnosti a řádného uvážení, jak bude celá rodina fungovat, až se budeme starat o zvířátko.
Nechápu lidi, který očekávají, že kočka (nebo i pes) bude ležet na gauči, příliš se nehýbat, neškrábat, nelínat, snad ani nejíst a tedy i nevylučovat!!!
Stejně tak mě štve přístup lidí na venkově (viz příspěvek Evy v Tématu měsíce). Moc a moc mě mrzí i přístup mojí maminky, která našim překrásným a milým (i když jinak než pes) kočičkám neřekla ještě nikdy jménem - říká jim kóčo a teprve teď (po 2 letech) s nimi začíná alespoň občas komunikovat. Sestra má jorkšírku Viki a tak když přijede, tak je z ní babi celá na větvi. Je mi to líto, protože my jsme se do našich holek všichni zamilovali a těžko chápu, že to tak blízký člověk jako naše babi nevidí alespoň přibližně stejně. Sousedovic kočky odhání, ošklivě jim nadává a zlobí se, když my jim přivezeme trochu toho kvalitnějšího krmení.
Jo, jo, lidé jsou různé, jak říká klasik, ale nejlepší jsou kočkomilové nebo vůbec zvířátkomilové, že!!!
A osvěta? To je strašně těžký. Už dávno tam nejsem domácí. Chtěla jsem nechat sousedovic kočku vykastrovat, protože má 2x ročně koťata a už je z nich celá vysílená, hubená a většina koťat se rodí mrtvá nebo nemocná. Mami mi ale řekla, že jestli to udělám, tak se bude strašně zlobit (řekla to mnohem důrazněji), protože "co by řekli lidi", že se ňáký Pražáci pletou do místních věcí! Tak vozíme granulky a sypeme je za skleník, aby babi nevěděla... Je mi jasný, že krmení není řešení, ale momentálně nevím, jak z toho!
Uf, omlouvám se, že jsem se tak rozohnila Embarassed Ale nějak to ze mě muselo ven!!
Rozfajrovaná Dagmar
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Gemma



Založen: 17.02.2005
Příspěvky: 46

Předmět: rozčilení
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 9. 2006 12:45:51
Odpovědět s citátem

Pro Dagmar: naprosto chápu vaše rozčilení nad přístupem některých lidí. Nedávno mě nas.....tchán. Ví döbře, že jeho žena miluje celý život kočky, nedávno jim umřel starý pes, chtěli jsme tchyni pořídit kotě. Zjistili jsme, že ho není schopna uhájit. Podle něj kočka patří ven, kotě by šlo do sklepa, i když je barák jak kráva a on se přece nebude psychicky vázat na nějaké další zvíře. Objevili jsme, že si zahradu přivlastnila zrzavá kočička, uhnízdila se zřejmě v opuštěné psí boudě na nastlané slámě. Má tam vlastně velmi pohodlný byteček. Když jsem se tchě ptala, jestli jí tam dala vodu a nějaké žrádlo, dozvěděla jsem se, že jí to zakázal, protože by si kočka zvykla a něchtěla by pryč a vůbec- když on bude chtít kočku, tak jakou si sám vybere a tuhle by nechal klidně chcípnout hlady, kdyby to bylo jen na něm. Hnusný sobecký nevyzrálý...... Tak jsem se dožrala, že jsem do tchyně hučela, až mi slíbila, že tam tajně!!! bude nosit vodu a granule.
Doteďka mě to žere, zvlášť když už i moje 7 letá dcera vidí, že je to špatně a že nejde nechat zvíře jen tak a já jí musím vysvětlovat, že je dědeček holt takový a makový a že si ho opravdu, "ale opravdu" nemůže brát v ničem za vzor.
Tak jsem se rozkecala trochu mimo téma fóra. Snad mi to odpustíte.
Zdraví kočičí smečka Fíďa s Čertem.
_________________
Gemma
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (57x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Britská krátkosrstá kočka (25x)
4
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Mrouskání kočky (říje) (20x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top