Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Poprvé na výstavu

Fórum: Výstavy

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: Poprvé na výstavu
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2006 21:17:13
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, ráda bych s Felinkou na výstavu. Protože nám MVK Brno zrušili, tak jsem předběžně vybrala MVK Bratislava v září. Můžete mi prosím poradit do které třídy Felinku přihlásit? V 13. září bude malé 6 měsíců a výstava se koná 16. a 17. září. Felinka má neuznané zbarvení, půjde do stejné třídy s ostatními koťátky nebo do jiné? Děkuji všem.
_________________
www.luckysun.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Andrea Klegová



Založen: 20.03.2006
Příspěvky: 135
Bydliště: Nitra, SR

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 15:10:45
Odpovědět s citátem

Ahoj, Felinku treba prihlásiť do kategórie polodlhosrstých mačiek a do triedy 6-10 mesiacov, čiže do 11-ky.
Takže sa tam stretneme???? Môže súťažiť spolu s ostatnými mačiatkami.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Andrea



Založen: 12.04.2005
Příspěvky: 50
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 8. 2006 20:22:02
Odpovědět s citátem

Dobrý večer, děkuji za odpověď, už jsem moudřejší. Ráda bych na tuto výstavu jela, takže si myslím, že se určitě uvidíme.
_________________
www.luckysun.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Poprvé na výstavu
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 8. 2006 0:12:50
Odpovědět s citátem

Andrejko, v důsledku vleklého stěhování teď jaksi vše a všechny (mimo koček) trochu zanedbábám.Tak se omlouvám. Když posílám přihlášku na výstavu, přikládám kopii PP, tak se nejsnáz vyhnu problémům se špatným zařazením do třídy. Pokud bych i něco zbabrala, rozumný pořadatel podle kopie PP má možnost chybu opravit.Felina nebude soutěžit s ostatními (uznanými ) barevnými varietami.Dostane od rozhodčího posudek se známkou (doufám, že V1). Pokud bude pro rozhodčího dostatečně kvalitní, může ji poslat do BISky, kde může dostat ještě ocenění jako junior neuznané barevné variety. Jenže se to moc neděje. Rozhodčí se většinou spokojí s posudkem.Pár nominací do BIS má Mouc a jednu Estonia. Pokud vím, z něv nikdo další. Ale jako zvykací výstava je to dobré, doufejme, že již brzo budou mít něvy ve FIFe jinou pozici. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 8. 2006 20:21:26
Odpovědět s citátem

Ano, přesně tak, my s Cairou také jen dostali známku - V1 a šli jsme od válu. Škoda, že se nekoná více speciálek, kde by něvy trochu zazářily. Byli jsme ve stejné třídě, jako budete vy s Feli v 11 - třída mladých. Ale i tak jsem spokojená, protože podle mě, Caira dostala skvělý posudek a o ten mi šlo, abych viděla, co řekne zkušený posuzovatel, až ji uvidí. Ikdyž o jejích kvalitácha záporech už vím od Evy a to je pro mne hodně směrodatné! Jednou jsem taky zvědavá na Feďu. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Dandulka



Založen: 06.09.2006
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 9:38:14
Odpovědět s citátem

Dobrý den,s počítačem moc kamarádi nejsme,tak doufám,že to moc nezkoním Embarassed . Mám dva měsíce doma mého miláška-Elišku.Je to britská lilová krasavice.Předevčírem měla 5 měsíců.Přihlásili jsme se na ZO v Olomouci.Může mi někdo odpovědět na pár otázek?Nebo poradit stránky,kde bych se vše dozvěděla? Kdybychom chtěli na výstavu,musím mít chovatelskou stanici? Má cenu ji zakládat,pokud nevím jestli bude kočička uchovněná? Měli bychom jet v těch 6-ti měsících,nebo až později?Kočička je dost bojácná a z každé změny stresovaná,bojím se,aby to zvládla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 11:22:18
Odpovědět s citátem

Myslím, že tyhle informace by Vám asi měla říct především chovatelka, od které máte kočičku ... většinou píší, že se snaží poradit novým majitelům svých odchovů a obzvlášť je zajímají úspěchy jejich kočiček, takže možná se obraťte s radou na ní, je to taková "první linie", která by vám měla odpovědět na Vaše otázky a nasměrovat Vás správným směrem ... příp. by Vám mohli poradit i na ZO, kam jste se přihlásili.

Nicméně doufám, že se najdou chovatelky, které Vám zde příp. poradí a zodpoví Vaše dotazy.

Domnívám se ale, že pro výstavy není nutné zatím zakládat chovatelskou stanici. Věk je myslím v pořádku, vystavuje se v několika věkových kategoriích, mezi něž tuším patří dokonce i koťata, takže věkově budete zařazeni mezi "sobě rovné" ... zvažte ale, zda absolvování výstav kočičkou, která špatně snáší stres a změny, je nutné, zda to nebude spíše pro ní zátěž, nicméně pokud chcete chovat, jsou výstavy zapotřebí.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 17:48:30
Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověď April. Rozhodně nemám v plánu objíždět výstavy a vyhrávat kde co Wink .Mysím,že Eliška na to není typ,teda ne,že by nebyla nádherná,ale opravdu je plachá a špatně snáší změny. Pořídila jsem si ji spíše jako mazla,ale jedny koťátka bych chtěla zkusit,z toho co jsem zjistila by se to i mělo kvůli budoucímu zdraví kočičky,nebo ne?Tak jak to mám tedy řešit?Koťata bez PP?Nebo hned vykastrovat? Mám strach,abych něco neprošvihla,v kolika měs. například bývá první říje(jestli to píši správně Embarassed ) a může se to" přejít",nebo se to musí nějak řešit? Vypadám tady asi jako pitoma,ale dnes jsem objevila toto fórum tak se toho chci co nejvíc dozvědět.Chovatelka, od které svého miláška mám je moc milá paní,teď jsme ale nebyli v kontaktu a čas letí a já měla černé svědomí,že jsem si na tyto věci ještě neudělala čas.Pokud mi někdo odpoví, budu ráda.Děkujem Dandulka + Eliška
Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 18:09:09
Odpovědět s citátem

Všechno potřebné najdete na www.kotatko.net, pokud budete mít nějaké pochybnosti tak by vám měla poradit chovatelka od které kotě máte nebo se ptejte ve své ZO nebo mi napište na e-mail z-luzinek@volny.cz a já vám podle svých možností poradím.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 18:19:51
Odpovědět s citátem

No ono je to trochu komplikovanější - v první řadě - Eliška je kočička s PP a máte jistě kupní smlouvu, ve které jste se nejspíš zavázala, že nebudete produkovat bez PP koťata. Navíc jde o to, jak jste kočičku kupovala, zda s předpokladem na výstavy a chov, či jako na mazla, rozdíl bývá v pořizovací ceně. Pokud máte její PP, mělo by tam být vyznačeno, pokud nedošlo k nějakým změnám, přetisk Nevhodné k chovu . Nevhodné k chovu znamená, že nesplňuje 100% standardy plemene, nikoliv, že by měla nějakou vadu. Chovatelé a poradci chovů většinou už u koťátek poznají, jaké mají kvality a podle toho je i prodávají.
V řadě druhé - není zapotřebí, aby kočka měla jednou za život koťata, ba právě naopak, pokud dáte kočičku těsně před prvním mrouskáním, či hned po prvním mrouskání vykastrovat, snížíte riziko vzniku rakoviny mléčných žláz na minimum. Jinak kočičky můžou mrouskat už od půl roku, ale je to individuální, některé začnou dřív, některé později.
Pokud kočička začne mrouskat je nejlepší jí nechat brzy vykastrovat, pokud tedy nebudou pak v plánu koťata, v tom případě byste museli vydržet do jednoho roku kočičky, podle chovatelského řádu se může kočička nechat nakrýt právě až v jednom roce věku. Nicméně kočičí říje není žádná slast a bývají hlučné a pro kočičku vysilující.
Kdysi jsem četla, že by bylo možné odchovat koťata pod "domovskou" stanicí té konkrétní kočičky, asi kvůli jednomu vrhu zakládat chovatelskou stanici je zbytečné. Ale tuto informaci by Vám musela potvrdit, či vyvrátit některá chovatelka, nejsem si tím jistá.
Ono pravdou je, že člověk považuje svou kočičku za tu nejkrásnější, nicméně typově nemusí být úplně 100%, pokud jste jí nekupovala na mazla, ale na "výstavy a chov" nemusí ve velké konkurenci britek třeba obstát. Pokud byla kupována na mazla (tj. bez předpokladů k výstavní kariéře), je pravděpodobné, že by nemusela uspět vůbec. O tom by asi opravdu stálo za to popovídat si přímo s chovatelkou.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Poděkování
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 9. 2006 20:35:54
Odpovědět s citátem

Moc díky za vyčerpávající odpovědi,vidím,že jsem na správné adrese. Když jsem přemýšlela o koupi kočičky,myslela jsem,že koupím kotě britské modré a hotovo.Když jsem začala šmejdit po inzerátech,hledala jsem bez PP a co nejlevnější(nejsem žádná Paris Hilton) Smile .Když jsem se dozvěděla více informací a zvážila všechna +a-,nakonec jsem se rozhodla pro lilové koťátko s PP,na tom jsem také nechtěla šetřit a tak místo čičmundy z inzerátu jsem se rozhodla pro kočičku z chovatelské stanice.Otec byl IC,maminka toho po výstavách moc nenaběhala,získala V2 a to jí stačilo.Kupovala jsem ji tedy spíše na chov,určitě ne pouze na mazla.Tedy chtěla jsem mít jistotu co se týká původu kočičky a tehdy jsem neplánovala co dál.Myslím,že pro chovatelku bylo hlavně důležité,aby se kočička měla dobře a to se určitě má.Takže teď zvažuji co dál. Každopádně ještě jednou díky všem za odpovědi a tip na koťátkovské stránky.S chovatelkou se určitě spojím. D+E
Odpovědět 
Any
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 9. 2006 18:41:07
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Děkuji za odpověď April. Rozhodně nemám v plánu objíždět výstavy a vyhrávat kde co Wink .Mysím,že Eliška na to není typ,teda ne,že by nebyla nádherná,ale opravdu je plachá a špatně snáší změny. Pořídila jsem si ji spíše jako mazla,ale jedny koťátka bych chtěla zkusit,z toho co jsem zjistila by se to i mělo kvůli budoucímu zdraví kočičky,nebo ne?Tak jak to mám tedy řešit?Koťata bez PP?Nebo hned vykastrovat? Mám strach,abych něco neprošvihla,v kolika měs. například bývá první říje(jestli to píši správně Embarassed ) a může se to" přejít",nebo se to musí nějak řešit? Vypadám tady asi jako pitoma,ale dnes jsem objevila toto fórum tak se toho chci co nejvíc dozvědět.Chovatelka, od které svého miláška mám je moc milá paní,teď jsme ale nebyli v kontaktu a čas letí a já měla černé svědomí,že jsem si na tyto věci ještě neudělala čas.Pokud mi někdo odpoví, budu ráda.Děkujem Dandulka + Eliška


No ja jen k tomuto, ze pro kocicku neni velky rozdil jestli kotatka mit bude nebo ne, ptala jsem se na to veterinare a ten mi rekl, ze pravdepodobnost zdravotnich potizi, kdyz kocicka mit kotatka nebude je temer stejna jako kdyby je mela.
Any[/b]
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (17x)
7
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (16x)
9
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top