Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

KAŠEL

Fórum: Nemoci

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: KAŠEL
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 13:29:35
Odpovědět s citátem

Sotva jsme se vylízali s čůracím problémem, je tu nový. Kočena začala v neděli kašlat, nejdřív jsem myslela, že bude zvracet, ale je to KAŠEL. Co poradíte???V krku nic nemá, snad, trávu sice nejí ale dáváme ji pastu, nezvrací. Raději s ní skočím k vetovi a uvidím. Jaké máte zkušenosti??? Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: jitrocelový sirup
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 19:12:14
Odpovědět s citátem

na kašlík bych zkusila nejdřív jitrocelový sirup a vit.c - ušetříte za radu u veta..
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 19:24:55
Odpovědět s citátem

Nakonec jsme museli k vetovi, protože kočena hrozně těžko dýchala a měli jsem strach, že se udusí. Je prý to alergie, ale na co??? Nic nového doma nemámem, žádnou chemikálii snad nepozřela. Jedině novou várku steliva Cats best oko plus, ale stejný druh steliva používáme již 2 roky, ale přesto, že by nějaká reakce na novou várku a vní byla nepatrná změna??? Má i teď červené uši, zkrátka alergie ale na co, to je záhada. Poraďte případně i nějakou obdobou podestýlku jako je Cats best oko plus.
Díky přdem Evil or Very Mad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 19:38:03
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Poraďte případně i nějakou obdobou podestýlku jako je Cats best oko plus.
Díky přdem Evil or Very Mad


Stelivo - Zverlit, Catsan...je toho dost,stačí si přečíst nějaké fórum, ve kterém se stelivo probírá. Snad bude kočině lépe.
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2007 21:22:36
Odpovědět s citátem

Macal napsal:
Nakonec jsme museli k vetovi, protože kočena hrozně těžko dýchala a měli jsem strach, že se udusí. Je prý to alergie, ale na co??? Nic nového doma nemámem, žádnou chemikálii snad nepozřela. Jedině novou várku steliva Cats best oko plus, ale stejný druh steliva používáme již 2 roky, ale přesto, že by nějaká reakce na novou várku a vní byla nepatrná změna??? Má i teď červené uši, zkrátka alergie ale na co, to je záhada. Poraďte případně i nějakou obdobou podestýlku jako je Cats best oko plus.
Díky přdem Evil or Very Mad


to se tedy omlouvám, možná to vypadalo na zlehčování situace, ale já kdysi za tuhle radu dala 220,-kč
kočence držim palce a vám taky tak!
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 6:02:36
Odpovědět s citátem

Jen bych chtěla dodat, že podávání vitamínu C kočce je celkem bez efektu, protože kočka si dostatečné množství umí vytvořit sama a nadbytečný vitamín C vyloučí. Jediné v čem je vitamín C dobré podávat je na okyselení moči, ale i tam existují lepší okyselovací preparáty.

Alergie - může být na cokoliv, jak doma (prach), tak na krmivo (existují hypoalergenní diety), nebo nejspíš i na pyly .... veterinář by Vám měl dát nějaká antihistamika a po nich by se měla situace uklidnit, a tím se potvrdí, zda jde opravdu o alergii a pak můžete hledat zdroj, nebo to alergie není a pak se bude muset příčina hledat jinde. Nepředpokládala bych, že na vině je nové stelivo. Červené uši byly u nás způsobeny zvláštní věcí - Rubyška si lehá k balkonovým dveřím a ouška si naprosto jednoduše spálila ... měla je jak dvě červené žárovky.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 6:20:03
Odpovědět s citátem

Ještě mě tak napadlo, nemáte doma nějakou kytku, do které by se kočina mohla zakousnout??
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 6:33:12
Odpovědět s citátem

Kytku žádnou novou doma nemáme a ostatních si nevšímá, opravdu nevím z čeho tu alergii může mít (vyjma té uvedené nové várky steliva). Ještě jsem si vzpoměněla, že v nějak v tu dobu jsem i prala záclony a že by nějak reagovala na aviváž, kterou jsem na ně použila???Zkrátka každá rada drahá.Granule používám stejné, pouze ji dávám pastu na okyselení moči, že by tím???
Pořídili jsme si obyčejnou micinu, že ta by měla být zdravá jako řípa, ale opak je pravdou, co ta nás už stála a bude stát peněz, ale je to zkrátka člen rodiny. Dokroři mi ještě řekli, že mám krmit pořád sirovým masem(vařené nežere) ale máme kočeny 2, dovede se představit ty zásoby masa pro 2 kočeny a 2x denně??? Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 7:05:58
Odpovědět s citátem

Krmení syrovým masem je v pořádku, ale pokud Vám to nevyhovuje v takovéhle míře, tak není problém krmit jen granulemi a syrové dávat třeba jen 1x denně nebo 1x za dva dny ... sice krmení syrovým masem vyjde v součtu levněji, než konzervičky a někdy i levněji než granule, ale ať každý krmí tím, co vyhovuje jemu.

Pokud dáváte Uropet, tak tam jsem se nesetkala s podobnou reakcí, taky jí občas dáváme.

Dostala kočina nějaké léky na alergii?

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 7:15:11
Odpovědět s citátem

Prozatím chodíme na injekce, ještě zítra a pozítří a dál nevím. Pastu jsme dostali METHIGEL, před tím dostala granule Trovet ASD a 1/2 celaskonu, ale granule vyzvracela a pak ji ty uši zčervenaly. Tak nám vet dal na okyselenní moči tu pastu a granule jí jako dříve. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:13:13
Odpovědět s citátem

No moc mě toho s tím kašlem a dušením nenapadá, nenapadne něco Vás třeba z tohohle článku? http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=305&r=8

Alergie na krmivo se projevují spíš svěděním, než dušením :-/
Ta pasta je něco obdobného jako Uropet.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Macal



Založen: 24.05.2005
Příspěvky: 35
Bydliště: Olomouc

Předmět: kašel
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 3. 2007 8:19:11
Odpovědět s citátem

Díky za rady, vše prostuduji a uvidíme jak se situace vyvine. Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: jitrocelový sirup
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2007 13:35:37
Odpovědět s citátem

sava napsal:
na kašlík bych zkusila nejdřív jitrocelový sirup a vit.c - ušetříte za radu u veta..


Zdravím,
mám dotaz, nalezený (před týdnem) kocourek, stáří cca 3 měsíce, už jsem s ním byla u veterináře. Odčervila jsem ho Strongholdem - snad funguje??? Zmínila jsem se mu o občasném kýchání a o tom, že první dny míval ráno zalepená očíčka. Teď už mu z očí nic moc neteče, jenom takové normální ospalky.
Doktor říkal, že může mít virus kočičí rýmy, ale že antibiotika by mu zatím nedával (antibiotika proti virům???), až když by začal při kýchání "smrkat". Teď si kýchnul a trochu mokré to bylo. Ale jinak je v pohodě, naprosto, papá málo, ale pije kočičí mlíko, hraje si, mazlí se.... Tak nevím, k doktorovi se mi nechce, protože tabletky se do něj dostávají strašně špatně, navíc je víkend...
Kdybyste s tím měl někdo zkušenosti, prosím, napište,
díky moc a zdravím!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 6. 2007 18:42:39
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
zatím bych ho k doktorovi nebrala. Jestli jen kýchnul, mohlo ho jen něco podráždit. K doktorovi ho vezměte, kdyby kýchal častěji a hůře se mu dýchalo (jako by ucpaný nos/čumáček).
Add antibiotika na kočičí rýmu, našemu kocourovi taky léčili antibiotiky virózu. Veterinář říkal, že pokud se to nepřeléčí, dostane se to kočce na plíce a uhyne na zápal plic. Takže je to zřejmě běžná praxe.
Přeji kocourkovi pevné zdraví a pohodový kočičí život Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2007 8:41:57
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Dobrý den,
zatím bych ho k doktorovi nebrala. Jestli jen kýchnul, mohlo ho jen něco podráždit. K doktorovi ho vezměte, kdyby kýchal častěji a hůře se mu dýchalo (jako by ucpaný nos/čumáček).
Add antibiotika na kočičí rýmu, našemu kocourovi taky léčili antibiotiky virózu. Veterinář říkal, že pokud se to nepřeléčí, dostane se to kočce na plíce a uhyne na zápal plic. Takže je to zřejmě běžná praxe.
Přeji kocourkovi pevné zdraví a pohodový kočičí život Very Happy


Zdravím, pak se mi právě začalo zdát, že přede jakoby s ucpaným nosem, tak jsem nechtěla nic zanedbat a jela jsem na jinou veterinu, kde mají i v sobotu a v neděli, a začal dostávat antibiotika, injekce každý večer v šest, co by člověk pro čičínka Jarmilka neuělal Very Happy
Krásnou neděli a díky,
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: rádo se stalo
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 6. 2007 10:32:36
Odpovědět s citátem

Jsem ráda, že jste to odhalila včas a kocour se může kurýrovat Very Happy
V jiném příspěvku píšete, že jste měla problém do něj dostat odčervovací tabletky. Proto teď musí na injekce? Nám se osvědčilo, na radu veterináře, rozdrtit prášek úplně nadrobno, smíchat s vitamínovou nebo maltsoft pastou a nechat kočkám slízat ze lžičky. Kočky se pak perou, která dostane prášek první. Laughing Třeba by to fungovalo i u Vašeho Jarmila Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Mana



Založen: 07.06.2007
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 4

Předmět: Re: rádo se stalo
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 6. 2007 8:25:25
Odpovědět s citátem

Kačátko napsal:
Jsem ráda, že jste to odhalila včas a kocour se může kurýrovat Very Happy
V jiném příspěvku píšete, že jste měla problém do něj dostat odčervovací tabletky. Proto teď musí na injekce? Nám se osvědčilo, na radu veterináře, rozdrtit prášek úplně nadrobno, smíchat s vitamínovou nebo maltsoft pastou a nechat kočkám slízat ze lžičky. Kočky se pak perou, která dostane prášek první. Laughing Třeba by to fungovalo i u Vašeho Jarmila Wink


Zdravím, máte pravdu, napadlo mě to, ale pozdě, to drcení, tu odčervovací tabletku jsem do něj totiž prý měla nacpat v celku, nedrtit, tak zněla instrukce.
Navíc to Vilča asi chytila taky, teče jí z očí a občas kejchá, vzala jsem ji včera k doktorovi taky, ale prej mám počkat, až jestli "se to rozjede víc", prej je zbytečný do ní hned prát antibiotika. No takže tak..., s ní už bych pak asi šla do toho drcení, s Jarmilem už je pozdě, už dostává injekce. Bývala bych byla ráda, kdyby se vyléčili oba najednou... Ale fakt je, že ani jeden nevypadá jinak nemocně, lítají, hrajou si, žerou, správná konzistence v záchodě, tak to asi třeba fakt nic nebude...
Tak se mějte všichni báječně, fajn letní den¨!
Máňa
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (56x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Tristis eris, si solus eris - Bude Ti teskno, ... (24x)
4
Britská krátkosrstá kočka (24x)
5
Seznam hřbitovů pro zvířata, krematorií ... (23x)
6
Mňoukání a štěkání (22x)
7
Kočičí jména (19x)
8
Mrouskání kočky (říje) (18x)
9
Fotočlánek: Kočičí tetování trochu jinak (18x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top