Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kde sehnat koťátka Tonkinské kočičky? A je to dobrá volba?

Fórum: Rady

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 23:27:50
Odpovědět s citátem

ja teda nevim, ale podle tech fotek vypada tonskicka kocka stejne jako siamka.. siamku mame doma. je pravda, ze je hodne mazliva, ale taky neodbytna a i kdyz na ni zrovna nemate cas, tak se vam do toho klina stejne vetre.. ale jestli planujete v budoucnu dalsi kocku, tak rozhodne nedoporucuju, protoze je desne zarliva.. my jsme poridili dalsi dve kocky a kdyz je maja jenom vidi, tak uz zacne brucet a prskat..
jinak jestli je nejakej zasadni rozdil mezi siamkou a tonkinou, tak se omlouvam, kdybych se nekoho dotkla, ale ten rozdil nevidim.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Káťa a Pišta
Anonymní





Předmět: Tonkinská kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 19:01:48
Odpovědět s citátem

Omlouvám se, že Vám vstupuji do diskuse, ale když jsem si přečetla, jak se těžko sežene kotě tonkinské kočičky, tak se mi ani nechce věřit tomu, co se nám přihodilo.
V říjnu 2006 tomu byl rok, co jsme s taťkou jeli po městě, před námi zastavilo auto, vyhodilo tak 1/2 roční kotě a odjelo. Milé kotě jsme na silnici nenechali, ale přivezli domů původně s tím, že jej někomu dáme, ale když se na nás kocourek podíval jeho modrozelenýma očima, byla to láska na 1. pohled. Dostal jméno Pišta (už ani nevím, co nás k tomu vedlo ...)
Naši v té době měli starou kokří dámu, která nového vetřelce brala jako nutné zlo, ale nikdy mu neublížila. Kocourek rostl a my si původně mysleli, že se jedná o siamku, ale popravdě řečeno, čím více jsem hledala na internetu a prohlížela různé stránky, tím více se mi zdá, že se spíš jedná o tonkinskou kočku - na některých fotkách jsou kočičky jako by Pištovi z oka vypadly. Náš Pištíček je ten nejmilejší kocourek pod sluncem, naprosto bezmezně miluje lidi a hlavně ty svoje, je laskavý, chytrý, není zákeřný, miluje mazlení, ale není vtíravý a hrozně rád si hraje, to je vždycky na vrcholu blaha, když se dáme do hraní.
Bohužel pár měsíců po záchraně Pišty rodiče přišli o kokřičku. Netrvalo dlouho a přivezli si domů štěně opět angl. kokra - černobílého ďáblíka Sherry. Hned 1. den bylo vidět, jak je Pišta šťastný - štěně se ho nebálo a dokonce to vypadalo, že by se k něčemu dalo použít. Když to shrnu - dnes jsou to ti nejlepší kamarádi, kteří když se dají do hraní, tak jim říkáme trestné komando a všechno lítá, ale dokáží se k sobě přitulit, mazlit se a spí v jednom pelíšku.
Byla to náhoda, ale nikdo toho nelitujeme.
Všechny zdravím a podrbejte za mně Vaše kočičky a kocoury.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Tonkinská kočička
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 19:10:08
Odpovědět s citátem

Hezký příběh, náhody jsou někdy prostě neuvěřitelné Smile
Rozhodně není zapotřebí se omlouvat, rádi si přečteme klidně nějaké další povídání, nebo přímo deníček, a jestli máte nějakou fotečku Pišty, pochlubte se a přihoďte jí do Galerie Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Káťa a Pišta
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 19:44:47
Odpovědět s citátem

Na fotečkách jsem už zapracovala a odeslala Smile na tyhle stránky jsem narazila dneska úplně náhodou, ale je to tu super, určitě o sobě s Pištíkem dáme znovu vědět Smile
Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 19:57:28
Odpovědět s citátem

[
jinak jestli je nejakej zasadni rozdil mezi siamkou a tonkinou, tak se omlouvam, kdybych se nekoho dotkla, ale ten rozdil nevidim.[/quote]

Majitelka obou těchto plemen mi nedávno napsala Laughing Musím přiznat, že siamka a tonkinka je rozdíl. Toníček / tonkinka / je opravdu míň uřvaný, klidnější, ale na druhou stranu se více uráží.

Tonkinská kočka je jiné plemeno než siamka - to bysme taky mohli říct, že nevidíme rozdíl mezi britkou s odznaky a siamkou - obě mají odznaky a krátkou srst.
Tonkinka má jinou stavbu těla, jiný tvar hlavy, jinou kvalitu srsti, jinou barvu !! srsti / je zde menší kontrast mezi koncovými částmi těla a tělem než u siamek / jinou barvu očí a také v povaze je rozdíl. Navíc siamská kočka je čistě siamská Laughing zatímco tonkinská vznikla křížení siamské kočky a kočky barmské - takže je to vlastně záměrně šlechtěný kříženec Laughing Je to nádherná kočička ve světě velmi oblíbená, ale u nás jen málo chovaná a také málo známá. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pavla1



Založen: 16.02.2007
Příspěvky: 66
Bydliště: Pardubicko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 2. 2007 23:16:22
Odpovědět s citátem

A co siamku starého typu. Ty jsou bez papírů a za 3000,- se sehnat dají.
Mě se právě siamka staršího typu líbí víc, protože není tak "špičatá" Very Happy
_________________
Pavla
http://www.kocicinadeje.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 0:39:22
Odpovědět s citátem

Pavla1 napsal:
A co siamku starého typu. Ty jsou bez papírů a za 3000,- se sehnat dají.
Mě se právě siamka staršího typu líbí víc, protože není tak "špičatá" Very Happy


Co se týká mojeho srovnání tonkinské kočky se siamkou, myslím, že jako laik ve znalosti těchto dvou plemen je omluvitelné, že jsem použila toto srovnání, vzhledem k tomu, že si nejsem nijak zvlášť vědoma nějakých velkých rzdílů ve vzhledu těchto dvou plemen. Co se týká srovnání britské color point kočky se siamkou s odznaky, tak dle mého názoru jste zcela přestřelila, paní Babická.. to je, jako kdybyste srovnávala bernardyna s jezevcikem. Ze ma jinou barvu srsti.. jak muzu pozanvat dle zbarveni, jestli je to kocka takova nebo takova.. kdyz v soucasne dobe je tolik barev. Ja co by laik ohledne orientalnich plemen, byť mám jednu doma, tak bych pri pohledu na tonkinskou kocku vazne myslela, ze je to takto zbarvena siamka.. Ale rozhodne bych ji tedy nesrovnavala s colorpointovou britkou..
Dívala jsem se na Vaše papírové siamky. Nevím, jak toto plemeno vypadalo před několika lety, než bylo došlechtěo do této podoby, ale rozhodně se mi líbí víc to, jak vypadá naše nepapírová siamka než Vaše papírové. Neuražte se, ale mám jiný vkus.

Očekávám reakce typu množitelé a kazitelé standardu a jak si někdo může dovolit srovnavat bezpapirovou kocku s papirovou. Ale ja ji srovnavam, protoze jsem videla siamky, které vypadají jako ta naše a neměly žádné protažené lebky, na srst tonkinek jsem si taky nesahala.. Srovnávala jsem vyloženě podle obrázku z knihy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 2. 2007 11:33:34
Odpovědět s citátem

Dívala jsem se na Vaše papírové siamky. Nevím, jak toto plemeno vypadalo před několika lety, než bylo došlechtěo do této podoby, ale rozhodně se mi líbí víc to, jak vypadá naše nepapírová siamka než Vaše papírové. Neuražte se, ale mám jiný vkus.

Očekávám reakce typu množitelé a kazitelé standardu a jak si někdo může dovolit srovnavat bezpapirovou kocku s papirovou. Ale ja ji srovnavam, protoze jsem videla siamky, které vypadají jako ta naše a neměly žádné protažené lebky, na srst tonkinek jsem si taky nesahala.. Srovnávala jsem vyloženě podle obrázku z knihy.[/quote]

Také máme doma siamku, která by se Vám líbila - je to starší typ siamky s PP a je to mazlík/kastrát. Siamky se v určité době rozdělily na dva různě se vyvíjející typy, . To, co chovám já Laughing je siamka moderního typu. ale to neznamená, že tomu Thaj typu se přestali lidé věnovat a chovají je pouze bez PP. Toto plemeno je stále chováno s PP a je velmi krásné a v zahraničí na výstavách často k vidění, takže o kažení standardu nemůže být řeč. V ČR se mu ale nikdo nevěnuje, protože celkově je zde málo chovatelů orientálmních plemen.
A co se týká britky s odznaky - no myslím, že jsem nepřestřelila Laughing chtěla jsem jen ukázat, že je mnoho plemen s odznaky a je v nich rozdíl jak jste sama upozornila. U Tonkinky je to potom hlavně i pro laika lehce rozpoznatelná barva očí - není klasicky siamsky tmavě modrá, což je u siamky hlavní znak plemene a mají je všechny siamky - ať ty moderní či ty staré typy, zatímco tonkinka má oko modrozelené a ta barva je opravdu hodně jiná. Atlas - to co předvádí atlasy jako zástupce plemen je někdy tochu zavádějící a navíc barvy tisku nemusí být vždy reálné.
Že se vám nelíbí moje siamky mi nevadí - siamka moderního typu se mnohým lidem nelíbí, ale je obrovské množství lidí, kteří je milují. Ještě bouřlivější reakce jsou na peterbaldičku Laughing - nahatou siamku Laughing ve které je spojena nahatost s extrémním typem. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Bebík



Založen: 27.03.2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2007 21:44:22
Odpovědět s citátem

janulko, ja mam doma cokoladoveho britaska a musim rict,ze pecival neni...lita po byte,ale pritom je strasne hodny a jeste se od me male sestry necha za ocas tahat po podlaze..mozna jsem si jen stastne vybrali nebo to uz msji britky v povaze, kazdopadne musim rict,ze Jonasek je opravdu uzasnej! A stal 6000-je vhodny i do chovu, tak"malo" stal proto, ze majitelka jeste nikdy cokoladoveho nemela a tak nevedela za kolik by se asi tak prodal Wink
_________________
zdraví Bebík a kocourek Jonášek
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
geisha



Založen: 25.03.2007
Příspěvky: 17

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2007 9:56:41
Odpovědět s citátem

Ahoj. My mame doma napul britaka ze zverimexu a vubec neni osklivy a nemazlivy. Je krasne cerny, ma velkou hlavicku. Sice nema rad, kdyz jej nekdo vezme na klin,ale to muze byt zpusobeno tim, ze je ze zverimexu a nekdo, kdo jej do nej prinesl, tak se k nemu nemusel chovat hezky. Proto taky tak vypadal a byl tak marod.¨
Kazdopadne je to fajn kocourek a bez neja ani ranu. Je to takovy dvouelty vazny pan Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (30x)
3
Kočičí jména (24x)
4
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (22x)
5
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (20x)
6
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)
7
Koupání kočky (18x)
8
Kočky ve znamení Blíženců (17x)
9
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top