Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Prosím poraďte - důležité!!!


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: Prosím poraďte - důležité!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2006 19:15:47
Odpovědět s citátem

Za jak dlouho po očkování a odčervení si můžu vzít kočičku domů aniž bych si tam zanesla různé parazity. A co se bude dít, pokud dostane odčervovací tablety? Mohla byk pak eventuálně kakat už rovnou do wc aniž by se nám nějací červíci roznesli v domácnosti? Je to tulačka, které chceme poskytnout domov.

A ještě jsem se chtěla zeptat, jaké hračky jsou vhodné pro půl roční kočičku, myslím ty kupované. Co by jí tak mohlo bavit Question
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Prosím poraďte - důležité!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2006 19:20:29
Odpovědět s citátem

Cindy napsal:

A ještě jsem se chtěla zeptat, jaké hračky jsou vhodné pro půl roční kočičku, myslím ty kupované. Co by jí tak mohlo bavit Question


s tím očkováním a odčervením nevím Sad já jsem měla kocourka doma hned, ale ten byl z rodiny a netoulal se venku. Jako hračku bych koupila myšky, nějaký balónek a já jsem teď kočičákovi koupila kousek plyšek a peříčka na tyčce a z toho je opravdu unešený Smile Jinak, a to mi určitě odsouhlasí i ostatní majitelé kočiček, vítězí víčko z PET lahve, kaštan, obal z Kinder vajíčka. O hračky bych se nebála. doufám,že se najde někdo, kdo vám poradí i ohledně toho očkování

Razz
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Cindy



Založen: 14.11.2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2006 19:31:27
Odpovědět s citátem

I tak moc děkuji za dobré nápady na hračky Smile Já nemám žádnou zkušenost s kočičkami, tak nevim jestli to je podobné jako s pejsky.
_________________
Cindy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 11. 2006 20:13:36
Odpovědět s citátem

Při dodržení základních hygienických pravidel je zanesení nějakých parazitů po bytě, příp. nakažení se jimi, minimální. Pokud kočička je čistotná a chodí do záchůdku, což bez problémů zvládají kočky, které nikdy domácí záchůdek neviděly, nebála bych se jich. Takže kočičku určitě můžete vzít hned. Rizikem ale bývají spíš než vnitřní paraziti, tak blešky, s těmi může být trochu boj, na který ale stačí spot-on Stronghold, který navíc funguje i přímo jako odčervovadlo (místo klasických tablet nebo past), nebo Frontline.
Odčervovat se doporučuje ještě před naočkováním, ale záleží na veterináři, jaký zvolí postup, někteří odčervují společně s očkováním. Po očkování by určitě už bylo dobré, kdyby čičina byla už "doma", protože je to poměrně velká zátěž na organismus a bude si možná potřebovat už v klidu odpočinout.

Můj postup by asi byl - přinést kočku domů, vykoupat, poohlídnout se klidně po nějakém šamponu proti blechám (nepoužívat psí), druhý den zajít s ní k vetovi na prohlídku, zda nemá svrabík v uších, teplotu a tak celkově, jestli se jeví zdravá, odčervit a po několika dnech naočkovat.

Rozhodně se nebojte, že nějak můžete omarodit, z takových těch kočičích neduhů není nic vyloženě "nakažlivé" při dodržení hygieny. Problémem může být ale plíseň, ale to je zase jiná "kapitola". Venkovní kočičky si užijou svoje, takže může po přinesení domů trpět třeba na průjem, zvracení, rýmu, ... jsou to neduhy, které člověka můžou vyděsit, ale není nutné hned panikařit.

Co se týká hraček - nedá se nesouhlasit s výše uvedenými kindervajíčky, petvíčkama, u nás boduje i aportování balíčku papírových kapesníků. Z těch kupovaných myšičky (ale dá to fušku najít zrovna tu pravou, která kočičku zaujme - naší Rubce se líbí jeden spešl typ, kočičkám mojí sestry třeba takové obrmyšky, které prozměnu naše čičiny vůbec nezaujaly), pak např. různé míčky s rolničkama, peříčka na prutu ... výběr je velký, ale nacpete do toho určitě spoustu peněz, než vám dojde, že kočce nakonec stačí právě i to praštěný víčko Smile

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V
Anonymní





Předmět: Re: Prosím poraďte - důležité!!!
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 11. 2006 21:25:55
Odpovědět s citátem

[quote="Cindy"]Za jak dlouho po očkování a odčervení si můžu vzít kočičku domů aniž bych si tam zanesla různé parazity.

Z dotazu chápu, že žádné jiné kočky doma nemáte - to je totiž dost podstatné, pro ně by riziko od "homelessa" bylo stokrát větší než pro Vás. Jak napsala April - hlavně odblešit. Jeden z možných, pro mě osobně vyhovujících postupů by byl například tento : v lekárně nebo u veterináře koupit Stronghold, kočku si donést domů, vykoupat, usušit a aplikovat Stronghold mezi lopatky - zbaví kočku blech, parazitů a případného ušního svrabu. Uši jí vyčistěte, pokud by vypadala, že v nich má nadrobený lógr od kafe, je to svrab. Nemusíte mít strach, Stronghold ho zlikviduje. Odchod parazitů by jste zaregistrovala, jen kdyby byla opravdu hodně začervená, jinak se neděje nic zvláštního. Za týden po odčervení bych kočku naočkovala (kombinace záleží na tom, jestli bude chodit ven nebo ne, ale vynikající je nová vakcina PUREVAX, tam je všechno i s leukózou a chlamydiozou a aktualizované kmeny herpesviru a caliciviru - možná si ji bude muset veterinář objednat, zavolejte mu dřív, aby to stihl), očkovala bych zatím bez vztekliny, kvúli rozložení zátěže na organismus, cca 14 dní po očkování znovu odčervit, protože mezitím stihlo dorůst těch několik parazitů, kteří byli ještě moc malí na to, aby je zachytilo první odčervení. A vzteklinu klidně třeba za dva měsíce potom - ta kočce chybět nebude, tou se nikde nenakazí. A jste hotovi, už můžete jen kupovat hračky, krájet masíčko a mazlit a mazlit .... A nemusíte se bát, riziko, že by jste se od kočky nakazili parazity až tak moc nehrozí, spíš si prohlídněte pozorně kožíšek, kvůli plísni - kulatá holá místečka na hlavě signalizují POZOR. Přeju hodně štěstí a opravdu, nebojte - nedávno jsme adoptovali dva maličké bezdomovce - kočička měla 157 blech a ušní svrab takový, že nemohla ani slyšet - a jsme všichni v pohodě Smile
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (38x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (36x)
3
Kočičí jména (28x)
4
Předvelikonoční návštěva kavárny U Surinky (22x)
5
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (21x)
6
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (20x)
7
Koupání kočky (18x)
8
Kočky ve znamení Blíženců (17x)
9
Šáchor (Cyperus, papyrus) - kočičí pochoutka (17x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top