Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opět plíseň

Fórum: Srst, kůže

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
LenkaP
Anonymní





Předmět: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2006 17:44:13
Odpovědět s citátem

Dobry den, potrebovala bych se zeptat nekoho, kdo ma uz praxi s plisni, aby mi poradil. Cetla jsem vsechny mozna fora a diskuse o plisnich, ale nejsem si jista pro co se rozhodnout. Mam kocourka, Kteremu jsou 3 mesice a donesla jsem si ho uz i s plisni pravdepodobne, ale to uz je clekem jedno. Nechala jsem provest mikroskopii i kultivaci. Plisen je potvrzena, a tak koupu v sirnych koupelich 2krat tydne. Chytla jsem to od nej i ja, ale jen male flicky, tak to potiram canestenem. Dermatolozka mi rekla ze mu mam davat prasky proti plisni, ze to pomuze, ale nici mu to jatra. Myslimsi, ze je moc malinky na takoveto prasky a nechce se mi do toho. Ptam se ale, jestli ho mam opravdu celeho oholit, protoze se mi to zda zbytecne... ma to jen na nekolika mistech na tele a hlavne na ouskach a na pacickach kde nejake oholeni stejne nepomuze. Nedrbe si to, takze nema zadne ranky a podobne.
Ale urcite mu to neni prijemne a chci se toho zbavit. Myslite, ze staci ty sirne koupele plis potirani canestenem na ouskach, a jeste kazdy den vystrikam byt vodou s tea tree olejem? To jsem se take docetla v nejakej foru..Nejde mi vubec o penize, koupim pro nej cokoli, jen se mi nechce nicit mu jatyrka. Muze mi nekdo napsat, jestli si myslite, ze ho nemusim oholit a staci lecba kterou jsem zavedla?
dekuji za odpoved a preji vsem pekny den Smile

Lenka
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 5. 12. 2006 17:57:00
Odpovědět s citátem

V první řadě mi věřte, že je to trochu běh na dlouhou trať, my léčili plíseň 3 měsíce a to Rubka byla opravdu hodně moc plesnivá ...
Je dobře, že mu prášky dávat nechcete, na naší veterině nám tehdy doktoři řekli, že na plíseň se neumírá, na zničená játra ano ... a to jsem brala opravdu za důležitou informaci.
My jsme na veterině dostali k potírání vodičku Imaverol, myslím, že by vám jí na veterině taky měli napsat, dále můžete používat zevní přípravky typu Canesten, Lamysil či Clotrimazol ... a ty sírové koupele ... myslím, že víc toho svým způsobem dělat nemůžete, jen vyčkávat než se to zlepší ... to holení by mělo smysl, kdyby opravdu hodně plesnivěl ... nicméně Rubyška měla plíseň na obličejíčku, na ouškách, na ramínkách, stehýnkách, bříšku ... všude černé ošklivé fleky ... a neholili jsme jí ...
Můj poznatek z plísně byl asi takový, že kočky si nejspíš ani nevšimly, že plesnivěj, zato já z toho byla nešťastná ...

No můžu vám jen popřát pevné nervy při koupelích a trpělivost!

April

P.S.: Mně osobně se na moje plísňové fleky osvědčil víc Clotrimazol než Canesten ... Wink
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 10:14:41
Odpovědět s citátem

taky se přimlouván za imaverol a prášky nedávat + hodně uklízet, odstranit co nejvíc látkových věcí, ostatní často prát. Další možností je pořídit germicidní lampu, která se používá pro "desinfekci" prostředí v nemocnicích i na veterinách. Problém je že když se ozařuje místnost všichni musí pryč a tahle lampa dokáže docela dost dobře vybělit některé látky nebo čalounění....plíseň se drží v prostředí a přežívá dost dlouho, takže je potřeba uklízet tak, aby bylo co nejmíň povrchů kde se může držet, aby jí kocourek nemohl znovu chytit.
Odpovědět 
LenkaP
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 11:37:43
Odpovědět s citátem

Dekuji za rady:-) trochu me vzdy uklidni, ze to neni niic zase tak vaznehol, protoze, je to muj prvni kocourek a snazim se aby mel vsechno co potrebuje a byl spokojeny, tak jsem se trochu lekla. Takze budu trpeliva a koupat a mazat:)
s prostredim to je horsi, protoze koberec cistit kazdy den nemuzu , tak se aspon snazi vystrikavat byt roztokem vody a tea tree oleje, coz se mi zda taky dobry napad. Tak doufam, ze se co nejrychleji vyleci a bude zasev poradku, jinak si myslim, ze mate praqvdu v tom, ze v soku jsem z roho vice ja, nez kocourek Very Happy
Preji hodne zdravicka:-)
Odpovědět 
RadkaL
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 13:19:48
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
nedávno jsem se v časopise Kočky dočetla, že tea tree olej je pro kočky toxický. Jejich játra ho neumí odbourat. Desinfekci bych doporučila provádět pouze přípravky zakoupenými v chovatelských potřebách nebo u veta.
Krásný den.
Radka
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 13:33:35
Odpovědět s citátem

Jj, na tenhle článek jsem také narazila, a dlouho o tom přemýšlela, ale myslím, že pokud nelejete tento olejíček na kočku, a pouze pár kapkama v litru vody vystříkáváte prostředí, nemělo by to mít takový důsledek, jako je poškození jater.
Přiznávám, že já naše čičiny v pár kapkách oleje i koupala ... no zatím to na zničená játra nevypadá ...

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2007 11:34:43
Odpovědět s citátem

Naše 11 týdení britka má také plíseň, pouze na ocásku, chytla sem to i od ní.. Dnes sem byla na veterině a veterinář ji dal vakcínu Bioncan Mplus, jestli to čtu dobře..;o) a prý by to mělo postupně vymizet.. Za 3 týdny máme přijít na kontrolu a kdyby to nevymizelo, tak jí dá další vakcínu..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 1. 2007 13:48:41
Odpovědět s citátem

Kozajda napsal:
vakcínu Bioncan Mplus, jestli to čtu dobře..;o) a prý by to mělo postupně vymizet.. Za 3 týdny máme přijít na kontrolu a kdyby to nevymizelo, tak jí dá další vakcínu..


V jiných forech o plísni jsem psala, že naše veterinářka nebyla léčbou formou vakcinace nadšená a vím, že ani někteří jiní veterináři vakcinaci nedporučují, byť tedy léčebný efekt pravděpodobně má.
Neměla by to spíš být vakcinace Biofel? Biocan je vakcinace pro psy. A jak tak právě čtu o této vakcinaci na stránkách výrobce, tak by veterinář měl čičinu přeočkovat po cca 3 týdnech bez ohledu na to, zda už příznaky plísně vymizely. A pro udržení vakcinačního efektu by se mělo přeočkovávat každý rok. Je to totiž vlastně klasická vakcinace, nikoliv lék.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
andalu



Založen: 04.12.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Jicin

Předmět: rada jak proti plisni
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 1. 2007 9:48:20
Odpovědět s citátem

Ahoj. hlavne zadne zoufani kvuli plisni! Take jsme lecili.Koupila jsem dva mainsky kocourky s plisni.Vedela jsem ze jsou nemocny,ale jelikoz jsem se na ne tesila od jejich narozeni,zadna jina kotata jsem nechtela.A kdyz bych cekala az se vyleci u chovatelky,byli by uz velky.Takze jsem to riskla.Meli za sebou jednu davku Biofelu,kdyz jsem si je brala a jednomu se dolecoval flicek,jinak uplne bez priznaku.Ovsem pak to zacalo,skoro denne pribyvaly fleky,padaly na tech mistech chlupy apod.Veterinarka nam hned poradila ITRAFUNGOL a ja ho moc doporucuju.Stoji sice skoro 1000Kc,ale zadne vecne koupani,mazani a prasky.Podava se strikackou do tlamicky,asi 3-4 tydny,vzdycky s tydenni prestavkou,takze celkem asi 2mesice.Jen co jsem zacala lecit,neobjevil se zadnou novy flek.A kdyz zarostly ty stare,ani jsme o plisni nevedeli,jen jsme podavali celou dobu ten lek.Uzasne to zabralo.Takze radim ITRAFUNGOL.Taky jsem procitala fora,a jen zridka jsem narazila na zkusenost,ze se podarilo cici vylecit Biofelem.Preju rychlou a uspesnou lecbu! Andalu[/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 10:48:36
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kozajda napsal:
vakcínu Bioncan Mplus, jestli to čtu dobře..;o) a prý by to mělo postupně vymizet.. Za 3 týdny máme přijít na kontrolu a kdyby to nevymizelo, tak jí dá další vakcínu..


V jiných forech o plísni jsem psala, že naše veterinářka nebyla léčbou formou vakcinace nadšená a vím, že ani někteří jiní veterináři vakcinaci nedporučují, byť tedy léčebný efekt pravděpodobně má.
Neměla by to spíš být vakcinace Biofel? Biocan je vakcinace pro psy. A jak tak právě čtu o této vakcinaci na stránkách výrobce, tak by veterinář měl čičinu přeočkovat po cca 3 týdnech bez ohledu na to, zda už příznaky plísně vymizely. A pro udržení vakcinačního efektu by se mělo přeočkovávat každý rok. Je to totiž vlastně klasická vakcinace, nikoliv lék.

April



No, tak opravdu to byl Biocan Mplus.. a plíseň se rozšířila přes víkend i na ouška.., tak ještě mažeme canestenem.. Ale zítra jedeme na novou veterinu, tak uvidíme.. ale začíná mě to opravdu děsit..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 10:57:42
Odpovědět s citátem

Kozajda napsal:
Ale zítra jedeme na novou veterinu, tak uvidíme.. ale začíná mě to opravdu děsit..


Neděste se!!!! Opravdu plíseň není nic tragického, je to problém sice nepříjemný, ale ne neřešitelný či neléčitelný!!!
Chce to trpělivost. Pokud si dáte vyhledat téma plíseň, najdete tu ode mě a pár dalších podobně podobně postižených už pár příspěvků k ní, nicméně ve stručnosti - snažte se nejít tou nejjednodušší cestou, kterou jsou léky - tablety typu Lamisyl. Sice jsou účinné, nicméně velmi zatěžují játra. Zvolte k léčbě spíše zevní cestu - my léčili Imaverolem k potírání, sirnými koupelemi (Solfatan), mastičkami Canesten či spray Clotrimazol nebo Lamisyl. Používali jsme i výše zmíněný TeaTree olejíček - nicméně tam nevím, jak moc je u něj problém s tím, že jej kočka neumí v těle zpracovat .. ale my jím dezinfikovali prostředí.
To, že se kočině plíseň rozšířila je celkem normální, u nás to začalo stroupkama na spáncích a nakonec několika velkými fleky po celém těle, spíš by mě překvapilo, kdyby se nerozšířila.
Určitě se toho ale nebojte, léčba sice chvíli trvá, ale vyléčit se to dá.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 11:20:42
Odpovědět s citátem

No, tak opravdu to byl Biocan Mplus.. a plíseň se rozšířila přes víkend i na ouška.., tak ještě mažeme canestenem.. Ale zítra jedeme na novou veterinu, tak uvidíme.. ale začíná mě to opravdu děsit..[/quote]

Mě na plísni nejvíc děsí to, že i když třeba pomocí injekcí příznaky plísně vymizí, kočička může být až dva roky nosičem a za další, plísně z prostředí nevyženete desinfikováním třeba Savem - to je nedostatečné a navíc spory plísní se umí "uložit ke spánku " na mnoho let a čekat na toho správného, oslabeného jedince. Prát, uklízet, odtahat nábytek, vyměnit koberce - to jsou všechno opatření, která jsem také dělala. co se týká ostříhání - je namístě - plíseň se šíří až do konce chlupu, takže pokud ho osříháte tuto cestu zkrátíte. Vnitřní prostředky bych nezatracovala - jsou dnes nové prostředky, které se dávají do potravy a jsou údajně účinné. jak dalece zatěžují játra ale nevím - nemám s těmito novými prostředky zkušenost - naštěstí. Ono myslet si, že plíseň je jen venkovní problém / kůže / není pravda. My před osmi léčili injkcemi - léčebně se používaly tři. Po první se stav zhoršil. Od té doby očkuji proti plísni všechny kočky a ťutky ťuk, máme pokoj. Ale jsou i velcí odpůrci - jo, co člověk či vet. to názor Laughing
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 11:23:33
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kozajda napsal:
Ale zítra jedeme na novou veterinu, tak uvidíme.. ale začíná mě to opravdu děsit..


Neděste se!!!! Opravdu plíseň není nic tragického, je to problém sice nepříjemný, ale ne neřešitelný či neléčitelný!!!
Chce to trpělivost. Pokud si dáte vyhledat téma plíseň, najdete tu ode mě a pár dalších podobně podobně postižených už pár příspěvků k ní, nicméně ve stručnosti - snažte se nejít tou nejjednodušší cestou, kterou jsou léky - tablety typu Lamisyl. Sice jsou účinné, nicméně velmi zatěžují játra. Zvolte k léčbě spíše zevní cestu - my léčili Imaverolem k potírání, sirnými koupelemi (Solfatan), mastičkami Canesten či spray Clotrimazol nebo Lamisyl. Používali jsme i výše zmíněný TeaTree olejíček - nicméně tam nevím, jak moc je u něj problém s tím, že jej kočka neumí v těle zpracovat .. ale my jím dezinfikovali prostředí.
To, že se kočině plíseň rozšířila je celkem normální, u nás to začalo stroupkama na spáncích a nakonec několika velkými fleky po celém těle, spíš by mě překvapilo, kdyby se nerozšířila.
Určitě se toho ale nebojte, léčba sice chvíli trvá, ale vyléčit se to dá.

April


Děkuji za rady!
Zítra ještě zkusíme tu novou veterinářku... Ale taky se bojím toho, aby sme něco neprošvihli.. Příští pondělí jedem na týden na dovolenou, kočka bude sama doma.. a moja mamina tam bude 2x denně docházet, tzn. že jí to bude maximálně mazat Canestenem..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 13:08:30
Odpovědět s citátem

Kozajda napsal:
Příští pondělí jedem na týden na dovolenou, kočka bude sama doma.. a moja mamina tam bude 2x denně docházet, tzn. že jí to bude maximálně mazat Canestenem..


Je jasné, že dovolená jen tak zrušit nejde, ale určitě by se s léčbou mělo začít co nejdříve, a mazat Canestenem určitě není dostatečná léčba. Uvidíte, co Vám doporučí veterinářka, ale určitě by se Vaše mamka měla jejím doporučením řídit.
Plíseň je opravdu běh na dlouhou trať, my léčili tři měsíce, a nevyhnuli jsme se tomu, že jsme nakonec zplesnivěli také ... byť to vypadá, že doba týden sem, týden tam je bezpředmětná, tak opravdu můžete skončit tak, že se stav zhorší natolik, že kočinu budete muset ostříhat (my tomu tehdy "unikli" jen tak tak) a použít i jiné léčebné prostředky než vnější.
Záleží na tom, jakou cestu zvolí veterinářka, naše díky tomu, že sama má kočku od popelnice, která měla všechna možná onemocnění vč. plísně, má s plísní dost zkušeností, takže zvolila léčbu, která se nám nakonec osvědčila.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 15:11:41
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kozajda napsal:
Příští pondělí jedem na týden na dovolenou, kočka bude sama doma.. a moja mamina tam bude 2x denně docházet, tzn. že jí to bude maximálně mazat Canestenem..


Je jasné, že dovolená jen tak zrušit nejde, ale určitě by se s léčbou mělo začít co nejdříve, a mazat Canestenem určitě není dostatečná léčba. Uvidíte, co Vám doporučí veterinářka, ale určitě by se Vaše mamka měla jejím doporučením řídit.
Plíseň je opravdu běh na dlouhou trať, my léčili tři měsíce, a nevyhnuli jsme se tomu, že jsme nakonec zplesnivěli také ... byť to vypadá, že doba týden sem, týden tam je bezpředmětná, tak opravdu můžete skončit tak, že se stav zhorší natolik, že kočinu budete muset ostříhat (my tomu tehdy "unikli" jen tak tak) a použít i jiné léčebné prostředky než vnější.
Záleží na tom, jakou cestu zvolí veterinářka, naše díky tomu, že sama má kočku od popelnice, která měla všechna možná onemocnění vč. plísně, má s plísní dost zkušeností, takže zvolila léčbu, která se nám nakonec osvědčila.

April


Tak sem zjistila, že máme veterináře blba.. Opravdu jí dal Biocan M plus.. Doufám, že to s ní něco neudělá.. a taky mi k plísni nic neřekl.. Řekl pouze, že by to mělo postupně vymizet a že kdyžtak za 21 dní na další vakcínu.. No, po tý vakcíně se mi v noci kočka počůrala v posteli.. na záchod chodí, žádnej problém není.. až po tý vakcinaci, tak doufám, že to nebude něco horšího..
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 15:17:02
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
April napsal:
Kozajda napsal:
Příští pondělí jedem na týden na dovolenou, kočka bude sama doma.. a moja mamina tam bude 2x denně docházet, tzn. že jí to bude maximálně mazat Canestenem..


Je jasné, že dovolená jen tak zrušit nejde, ale určitě by se s léčbou mělo začít co nejdříve, a mazat Canestenem určitě není dostatečná léčba. Uvidíte, co Vám doporučí veterinářka, ale určitě by se Vaše mamka měla jejím doporučením řídit.
Plíseň je opravdu běh na dlouhou trať, my léčili tři měsíce, a nevyhnuli jsme se tomu, že jsme nakonec zplesnivěli také ... byť to vypadá, že doba týden sem, týden tam je bezpředmětná, tak opravdu můžete skončit tak, že se stav zhorší natolik, že kočinu budete muset ostříhat (my tomu tehdy "unikli" jen tak tak) a použít i jiné léčebné prostředky než vnější.
Záleží na tom, jakou cestu zvolí veterinářka, naše díky tomu, že sama má kočku od popelnice, která měla všechna možná onemocnění vč. plísně, má s plísní dost zkušeností, takže zvolila léčbu, která se nám nakonec osvědčila.

April


Tak sem zjistila, že máme veterináře blba.. Opravdu jí dal Biocan M plus.. Doufám, že to s ní něco neudělá.. a taky mi k plísni nic neřekl.. Řekl pouze, že by to mělo postupně vymizet a že kdyžtak za 21 dní na další vakcínu.. No, po tý vakcíně se mi v noci kočka počůrala v posteli.. na záchod chodí, žádnej problém není.. až po tý vakcinaci, tak doufám, že to nebude něco horšího..


To sem psala já - Kozajda
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 15:44:59
Odpovědět s citátem

Asi bych k písni našla přednášku jedné veterinářky, která se jí poměrně hodně zabývala a přednášela na toto téma i v zahraničí. - pokud si chcete počíst a ztratit iluzi, že plíseň není žádný problém :ltedy ol: Problém to není, pokud neodchováváte koťata, nejezdíte na vśtavy a pod. Ve větším chovu to může být prů..švih obrovskej. Taky lidé mohou být nakaženi a taky návštěvy a pod. Laughing Preventivními injekcemi na plíseň se dá skutečně i léčit - takže zase takovej blb vet. není, dokonce největší množství protilátek se získá tím, že si kočka vytvoří imunitu sama. Léčení příznaků a mazání kůže / kočka si to většinou neprodleně stejně olíže - pozor na to / neřeší do důsledku problém. Na toto téma občas říkám názor jednoho veterináře - na můj dotaz, zdali mám desinfikovat savem či něčím jiným mi odpověděl, že účinný je jedině napalm a nebo se odstěhovat - spóry se z bytu jen tak prostě nedostanou. ale jak říkám, pokud se nejedná o chov s více zvířaty a pokud jste odolní vy i Vaše návštěvy, plíseň zvládnete - rozhodně bych ji ale nepodceňovala. U nás chovatelů slovo plíseň znamená ale hrůzu.
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 15:51:56
Odpovědět s citátem

J.B. napsal:
Asi bych k písni našla přednášku jedné veterinářky, která se jí poměrně hodně zabývala a přednášela na toto téma i v zahraničí. - pokud si chcete počíst a ztratit iluzi, že plíseň není žádný problém :ltedy ol: Problém to není, pokud neodchováváte koťata, nejezdíte na vśtavy a pod. Ve větším chovu to může být prů..švih obrovskej. Taky lidé mohou být nakaženi a taky návštěvy a pod. Laughing Preventivními injekcemi na plíseň se dá skutečně i léčit - takže zase takovej blb vet. není, dokonce největší množství protilátek se získá tím, že si kočka vytvoří imunitu sama. Léčení příznaků a mazání kůže / kočka si to většinou neprodleně stejně olíže - pozor na to / neřeší do důsledku problém. Na toto téma občas říkám názor jednoho veterináře - na můj dotaz, zdali mám desinfikovat savem či něčím jiným mi odpověděl, že účinný je jedině napalm a nebo se odstěhovat - spóry se z bytu jen tak prostě nedostanou. ale jak říkám, pokud se nejedná o chov s více zvířaty a pokud jste odolní vy i Vaše návštěvy, plíseň zvládnete - rozhodně bych ji ale nepodceňovala. U nás chovatelů slovo plíseň znamená ale hrůzu.


Vet není blb, že ji dal vakcinu proti plísni, vet je blb, že jí dal vakcínu pro psy.. a to ji nemuselo udělat zrovna nejlíp..-jak sem psala, v noci se mi počůrala v posteli na deku (a to byla i 3x na zachůdku) Plíseň mám už i já, manžel zatím odolává..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Opět plíseň
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 17:28:30
Odpovědět s citátem

Co se týká té vakcinace, nemyslím, že by si vet lajsnul naďobnout kočce psí vakcínu.
To čůrání do postele - jakákoliv vakcinace je pro kočičí tělíčko zátěž, a někdy se to projeví takhle. Náš Maxíš měl nepříjemné reakce sice na klasické očkování a na vzteklinu, ale tipla bych, že je tohle důsledek naočkování.

Rozhodně nechci tvrdit, že plíseň není problém, plíseň je problém pro všechny zúčastněné. Nicméně zde jsem vyrozuměla, že se nejedná o chov, ale jen o jednu kočinu, o to "snažší" je léčba. Na druhou stranu lidé mají permanentně proplesnivělé např. nohy a nedělají z toho velblouda.
Když se plesnivělo u nás, tak jsme nechodili nikam na návštěvy, obzvlášť kde se nacházelo jakékoliv zvířecí obyvatelstvo. Nakažlivé a přenosné tohle onemocnění rozhodně je.

Určitě bych ale nepodceňovala vnější léčbu, na naší veterině nám bylo řečeno, že na plíseň se neumírá, na zničená játra ano. A s tím se ztotožňuju. Ne každý veterinář se věnuje nejnovějším poznatkům v oblasti léčby a lidské léky proti plísni jsou pro kočičí játra zatěžující. Netvrdím, že si čičiny něco neolízaly při potírání, ale u nás měla vnější léčba efekt, a především se nám osvědčily sírové koupele v Solfatanu. U injekcí, vakcinace je problém v tom, co už bylo zmiňováno, zda to působí jako lék, či zda jen vymizí příznaky.
Léčba plísně není jednoduchá, spíš naopak, ale rozhodně to není nic, co by se vyléčit nedalo (samozřejmě u větších chovů je situace jiná). Ale je to boj. A je zapotřebí zvolit vhodné zbraně a především najít toho správného veterináře, v tom, myslím, tkví půlka léčby.

Krátce po vyléčení z plísně byly obě naše čičiny na kastraci, kdy byly obavy, že by se plíseň mohla znovu objevit. Protože v nově zařízeném bytě nešlo vyhodit koberce, sedačku, .... ale jen důkladně všechno pročistit (ani Savem to nešlo, pokud jsme nechtěli zlikvidovat zařízení). Někomu to přijde směšné, ale my holt dezinfikovali byt vodou s TeaTree olejíčkem ... nevím, jestli to zabralo, ale od té doby je vše OK.

Není zapotřebí z plísně asi dělat strašáka (obzvlášť když se to týká jedince, a nejde o chov či chovná zvířata), ale je zapotřebí jí léčit a mít respekt před tím, že je to onemocnění.

April

Odkazy na jiný web, kde se taky řeší plísně
http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?t=1892
http://forum.kocky-online.cz/viewtopic.php?t=1810
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 18:20:58
Odpovědět s citátem

Když se v naší rodině objevila u zvířecích miláčků plíseň, měla jsem debatu s veterinářem. A jeho názory byly následující:
Je to sice nepříjemná a dlouhodobá záležitost, ale dá se léčit, je však nutno přistupovat k ní velice důsledně. Nevakcinovat, pokud je plíseň aktivní, z kočiny se pak stává "plísňonosič", ona sice příznaky nemá, ale je potenciálním ohrožením pro ostatní. Prášky opravdu hodně zatěžují játra. Co se týká nakažlivosti, tak ano, plíseň je hodně nakažlivá, ale většinou se chytá těch, kteří mají oslabenou imunitu. Jedinou aktivní obranou je vakcinace, ale v podobě očkování, ne už jako léčba. Takže doporučoval sirné koupele, dehtové mýdlo a případně nějaké to "antiplísňové" mazání. A co se týká spor plísní, ty si můžete přinést klidně zvenčí, na botech, na oblečení, na rukou. Nikdy nevíte, po kom jste šahala na kliku, kdo držel bankovky před Vámi atd. Takže dezinfekce bytu ano, třeba tím Tea Tree olejíčkem, ale asi bych žádné součásti bytu definitivně nelikvidovala ...
A když trošku odbočím od kočiček ... Ošklivě mi zplesnivěla želva, během pár dní na ní "vyrostla" plíseň, v krunýři od ní měla vyžrané díry. V té době jsem toho o plísních moc nevěděla, tak jsem to vzala laickým rozumem, že je potřeba tu plíseň vysušit. A tak jsem plesnivá místa každý den potírala zelenou dezinfekcí Novikov a Tea Tree olejíčkem. Potřená místa se mi před očima vysušila a po cca 14-ti dnech se oloupaly stroupky a pod nimi byla zdravá kůže. Ale asi by to před tím chtělo konzultovat s veterinářem, nevím, jak jsou na tom kočiny s dezinfekcí, abyste je neotrávila. Želva si to přecejen nemohla olízat.

Takže Vám držíme palce, ať se to rychle vyléčí a neklesejte na mysli!!!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 1. 2007 23:15:04
Odpovědět s citátem

Kicki napsal:
Když se v naší rodině objevila u zvířecích miláčků plíseň, měla jsem debatu s veterinářem. A jeho názory byly následující:
Je to sice nepříjemná a dlouhodobá záležitost, ale dá se léčit, je však nutno přistupovat k ní velice důsledně. Nevakcinovat, pokud je plíseň aktivní, z kočiny se pak stává "plísňonosič", ona sice příznaky nemá, ale je potenciálním ohrožením pro ostatní. Prášky opravdu hodně zatěžují játra. Co se týká nakažlivosti, tak ano, plíseň je hodně nakažlivá, ale většinou se chytá těch, kteří mají oslabenou imunitu. Jedinou aktivní obranou je vakcinace, ale v podobě očkování, ne už jako léčba. Takže doporučoval sirné koupele, dehtové mýdlo a případně nějaké to "antiplísňové" mazání. A co se týká spor plísní, ty si můžete přinést klidně zvenčí, na botech, na oblečení, na rukou. Nikdy nevíte, po kom jste šahala na kliku, kdo držel bankovky před Vámi atd. Takže dezinfekce bytu ano, třeba tím Tea Tree olejíčkem, ale asi bych žádné součásti bytu definitivně nelikvidovala ...
A když trošku odbočím od kočiček ... Ošklivě mi zplesnivěla želva, během pár dní na ní "vyrostla" plíseň, v krunýři od ní měla vyžrané díry. V té době jsem toho o plísních moc nevěděla, tak jsem to vzala laickým rozumem, že je potřeba tu plíseň vysušit. A tak jsem plesnivá místa každý den potírala zelenou dezinfekcí Novikov a Tea Tree olejíčkem. Potřená místa se mi před očima vysušila a po cca 14-ti dnech se oloupaly stroupky a pod nimi byla zdravá kůže. Ale asi by to před tím chtělo konzultovat s veterinářem, nevím, jak jsou na tom kočiny s dezinfekcí, abyste je neotrávila. Želva si to přecejen nemohla olízat.

Takže Vám držíme palce, ať se to rychle vyléčí a neklesejte na mysli!!!


Ano, s tím co píšete lze jen souhlasit. Jen bych chtěla podotknout k ředešlému příspěvku, že kdo má plesnivé nohy a nedělá z toho vědu Laughing /píšu teď o lidech / může mít také plesnivé vnitřní orgány, může mít plíseň či kvasinky v pohlavních orgánech, na sliznicích v očích - to jen aby jsme si nemysleli, že plíseń napadá jen kůži. Neříkám ale abysme dávali kočkám lidské léky , ale byl vyvinut přípravek pro kočky. Upozornil mne na něj vet. z anal. laboratoří, kam chodíme testovat. Upozornil na to jen jjako na novinku přibližně cca před rokem. Zkusím vyhledat název i když se mi moc nechce Laughing - třeba to pomůže - ne každý vet. to třeba zná. Z plísně netřeba dělat problém, ale pokud by se mě objevila doma byla bych na mrtvici - proto očkujeme preventivně ať má na to názor kdo chce jaký - pro můj klid to riskuju. Proto jsme vše co šlo vyměnili za omyvatelné - nové nenové - představa plísně zalezlé v koberci mě děsí Wink
Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 14:51:53
Odpovědět s citátem

Ja teda osobne s plisni nemam moc zkusenosti, ale znama ted tento problem resi.. Rikala, ze veterinar ji doporucil nejakej gel. ze je to nevinka.. nepotiraji se snad ta mista, ale ze by ten gel mela ta kocka konzumovat.. Je to pry mnohem zdravejsi a ucinejsi, ae bohuzel nevim presne detaily.. jinak myslim, ze holit celou kocku je zbytecny. jen hlidejte aby se mu to nerozkezlo a desinfikujte doma nabytek a podobne, kde se kocicak vyskytuje. A potom bych ho nechala na tu plisen naockovat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 15:51:02
Odpovědět s citátem

Zuzkanka napsal:
Ja teda osobne s plisni nemam moc zkusenosti, ale znama ted tento problem resi.. Rikala, ze veterinar ji doporucil nejakej gel. ze je to nevinka.. nepotiraji se snad ta mista, ale ze by ten gel mela ta kocka konzumovat.. Je to pry mnohem zdravejsi a ucinejsi, ae bohuzel nevim presne detaily.. jinak myslim, ze holit celou kocku je zbytecny. jen hlidejte aby se mu to nerozkezlo a desinfikujte doma nabytek a podobne, kde se kocicak vyskytuje. A potom bych ho nechala na tu plisen naockovat.



No, tak máme i zánět uší..
Nostali sme Imaverol, Nizoral, pak ještě nějakej olejíček a kapičky do uší.. no mám radost a ještě větší bude mít moje mamka.. jak sem psala v pondělí odjíždíme na týden na dovolenou.. Ale prý to není zas tak hrozný, zatím se to nerozlézá, plíseň má "jen" na ocásku a na uších.. Evil or Very Mad Tak uvidíme.. Ale aspoň už má dušínka klid.. Prý můžeme být rádi, že jí píchnul jen jednu vakcínu toho Biocanu, ptal se jestli nekulhá, protože je to docela pořádná dávka (proto se mi i v noci počůrala, prý to nemohla udržet) a jestli jí to píchnul špatně, tak by mohla kulhat.. ale holka je čilá až moc..;o)
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 17:41:17
Odpovědět s citátem

[
No, tak máme i zánět uší..
Nostali sme Imaverol, Nizoral, pak ještě nějakej olejíček a kapičky do uší.. no mám radost a ještě větší bude mít moje mamka.. jak sem psala v pondělí odjíždíme na týden na dovolenou.. Ale prý to není zas tak hrozný, zatím se to nerozlézá, plíseň má "jen" na ocásku a na uších.. Evil or Very Mad Tak uvidíme.. Ale aspoň už má dušínka klid.. Prý můžeme být rádi, že jí píchnul jen jednu vakcínu toho Biocanu -
šla jsem hledat očkovák kočky, která plíseň v roce 2000 měla - byla léčebně očkována BIOCANem M v untervalu 14.4., 29.4., 15.5. - nyní očkujeme preventivně BIOFELem M plus. Je rozdíl mezi Bocanem a Biocanem plus?
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 17:46:58
Odpovědět s citátem

Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 17:55:11
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!


ten přípravek se jmenuje itrafungol,opravdu zabírá,nic jiného kočkám nemá smysl dávat,tohle je opravdu šetrné,přímo určené pro léčbu plísně u koček.Přeji brzské uzdravení
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 18:09:42
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!


ten přípravek se jmenuje itrafungol,opravdu zabírá,nic jiného kočkám nemá smysl dávat,tohle je opravdu šetrné,přímo určené pro léčbu plísně u koček.Přeji brzské uzdravení


Tak sláva, název je na světě Laughing Laughing nemáte nějaký příbalový leták kde je k tomu něco napsáno - vedlejší účinky a pod? Nizoral bych dala hluboko do skříně a mazala pro tehle přípravek Laughing
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 18:25:08
Odpovědět s citátem

J.B. napsal:
Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!


ten přípravek se jmenuje itrafungol,opravdu zabírá,nic jiného kočkám nemá smysl dávat,tohle je opravdu šetrné,přímo určené pro léčbu plísně u koček.Přeji brzské uzdravení


Tak sláva, název je na světě Laughing Laughing nemáte nějaký příbalový leták kde je k tomu něco napsáno - vedlejší účinky a pod? Nizoral bych dala hluboko do skříně a mazala pro tehle přípravek Laughing



Nemáme Nizoral v tabletách nemáme.. Máme mastičku..
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 18:47:16
Odpovědět s citátem

Nemáme Nizoral v tabletách nemáme.. Máme mastičku..[/quote]

Já nevím, nejsem vet / odborník na plísně, ale mastičkou se podle mě léčí viditělný důsledek, ne příčina. Podle mne se plíseň šíří krevním řečištěm, proto to oholení kočky, proto putuje vnitřkem chlupu a dokud nedoputuje - nedá pokoj. Takže léčit vně a neléčit vnitřně je podle mne chyba. A jak je to s tou vakcinou - zajímá mě to. je opravdu rozdíl mezi těmi Biocany ??? Moje kočka je snášela velmi dobře. Zachytila jsem plíseň ihned v počátku, takže důsledek jsme zlikvidovali asi za měsíc, ale celá rodina byla okolečkovaná Laughing od veta jsme taky dostali mazadlo s rčení, že my si to neolížeme. Laughing
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 20:31:34
Odpovědět s citátem

J.B. napsal:
Nemáme Nizoral v tabletách nemáme.. Máme mastičku..


Já nevím, nejsem vet / odborník na plísně, ale mastičkou se podle mě léčí viditělný důsledek, ne příčina. Podle mne se plíseň šíří krevním řečištěm, proto to oholení kočky, proto putuje vnitřkem chlupu a dokud nedoputuje - nedá pokoj. Takže léčit vně a neléčit vnitřně je podle mne chyba. A jak je to s tou vakcinou - zajímá mě to. je opravdu rozdíl mezi těmi Biocany ??? Moje kočka je snášela velmi dobře. Zachytila jsem plíseň ihned v počátku, takže důsledek jsme zlikvidovali asi za měsíc, ale celá rodina byla okolečkovaná Laughing od veta jsme taky dostali mazadlo s rčení, že my si to neolížeme. Laughing[/quote]

ten itrafungol se podává 21 dni,ale po týdnu podávání je týden pausa,vedlejší učinky to nemá,doporučuje se po této léčbě vakcinovat kočky právě tím biofelem M a to celkem 3x v rozmezí 10 dnů,né po třech týdnech,jak tady někdo psal.Pak už jen pořádně desinfikovat byt,plíseň ničí dobře horské sluníčko,savem toho opravdu moc nezničíte.
Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Fotočlánek: Muži versus kočky (15x)
2
Na co si dát pozor u krmení koček (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top