Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Opět plíseň

Fórum: Srst, kůže

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
andalu



Založen: 04.12.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Jicin

Předmět: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 1. 2007 22:59:32
Odpovědět s citátem

Zapomente na mastcky,olejicky,tablety a koupele!! Pouze a jen ITRAFUNGOL.Ostatni leky treba i nekomu pomohly,ale co jsem slysela a cetla,tak jen v malo pripadech.Vetsinou se plisen vraci,porad se neco dokupuje,maze,koupe a nic zarucenyho se neda cekat.Z osobni zkusenosti.Opravdu jen Itrafungol,pokud nechcete plisen resit pul roku.... ANDALU
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 7:16:56
Odpovědět s citátem

andalu napsal:
Zapomente na mastcky,olejicky,tablety a koupele!! Pouze a jen ITRAFUNGOL.Ostatni leky treba i nekomu pomohly,ale co jsem slysela a cetla,tak jen v malo pripadech.Vetsinou se plisen vraci,porad se neco dokupuje,maze,koupe a nic zarucenyho se neda cekat.Z osobni zkusenosti.Opravdu jen Itrafungol,pokud nechcete plisen resit pul roku.... ANDALU


S plísní je třeba bojovat na více frontách. Nelze vypíchnout jeden přípravek a tvrdit, že tenhle je ten nej ...
Netroufla bych si tvrdit, že "někomu" něco pomohlo v málo případech, já naopak třeba čtu, že třeba sirné koupele pomohly takřka většině onemocněným.
A zcela překvapivě my jen mazali a koupali, žádné vnitřní přípravky, žádné léky ... a plíseň se nevrátila, byť hned za dva měsíce byly obě kočiny oslabeny kastrací, a to jsem v bytě nic nevyhazovala, zařízení zůstalo stejné, vč. koberců, gauče, škrabadel ...
Opravdu nelze jeden přípravek hanit a druhý vychvalovat do nebe ... někdy něco pomůže, někdy nepomůže ... ale je zapotřebí informovat o všem, proto jsem sem dala odkazy i na kočky-online, kde je ten itrafungol zmíněn, aby si majitelka plesnivé kočičky mohla udělat obrázek, jak s tím dále bojovat.
Nevím, jak je to s tím, že plíseň putuje krevním řečištěm, tohle je pro mě celkem novinka a nikde jsem se s tím zatím nesetkala. Ale můj názor je, že především je to zevní onemocnění a pokud opravdu není kočka plesnivá od hlavy až k patě, tak cpát do kočky léky (především prášky typu Lamisyl a Nizoral) mi přijde zbytečné, pokud něco konkrétního není přímo určeno pro léčbu koček, nejspíš jako zmíněný itrafungol.

Na stránkách výrobce očkování Bioveta Inc. je informace, že Biocan M Plus určen k léčbě microsporum canis u psů, Biofel M Plus pro léčbu microsporum canis u koček. Dva a půl roku zpět vím, že se zmiňovali někteří jen o Biocan M, předpokládám, že to bylo takové hromadné označení pro plísňovou vakcinaci, tehdy se také začalo mluvit o vakcíně Biofel M (jestli v té době oddělili vakcinaci pro psy a kočky a některým zůstalo zažité jen to biocan je možné). Dost často se právě v souvislosti s kočkama mluvilo o vakcíně Biocan. Nicméně jestli opravdu byla kočka naočkovaná Biocanem, obzvlášť dnes, kdy je vakcinace pro kočky už "specifická", možná jí opravdu naďobli psí vakcínu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 1. 2007 10:49:53
Odpovědět s citátem

Opravdu jí dali psí vakcínu.. A můžeme být rádi, že nám nekulhá a taky že sme změnili veta, protože kdyby jí dal ještě pár Biocanů (jak mi bejvalej vet řekl, že když to nezabere, tak ještě dostane), tak sme mohli taky o tu naší hraběnku přijít.. Exclamation Na 11 týdenní kotě je to moc velká dávka a odvodňuje jí to.. proto se mi počůrala v posteli, prostě to neudržela.. Už to neudělala, ale ještě pořád dost čůrá.. Raději budu koupat a mazat do aleluja, než jí takhle zatěžovat organismus.. a Nizoral je i pro těhotné a kojící matky, tak nevidím problém, proč tím kočku nemazat.. kůží se nevstřebává a taky sem toho názoru, že je to záležitost zevní..
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 9:50:48
Odpovědět s citátem

S plísní je třeba bojovat na více frontách. Nelze vypíchnout jeden přípravek a tvrdit, že tenhle je ten nej ...
Netroufla bych si tvrdit, že "někomu" něco pomohlo v málo případech, já naopak třeba čtu, že třeba sirné koupele pomohly takřka většině onemocněným.
A zcela překvapivě my jen mazali a koupali, žádné vnitřní přípravky, žádné léky ... a plíseň se nevrátila, byť hned za dva měsíce byly obě kočiny oslabeny kastrací, a to jsem v bytě nic nevyhazovala, zařízení zůstalo stejné, vč. koberců, gauče, škrabadel ...
Opravdu nelze jeden přípravek hanit a druhý vychvalovat do nebe ...

Ono jde spíš o to, že tento přípravek je nový. Všechno jde kupředu, vyvíjí se nové, účinnější léky a proč nevyužít nový lék a trvat na starých metodách - to bysme potom v rámci osvědčených metod mohli ještě doporučovat zaříkávačku . To že jste jen mazala a kočky se " vyléčily" svědčí o tom, že si vytvořily imunitu sami a sami plíseň taky zdolaly, to že se to nevrátilo svědčí o vytvořené imunitě a o tom, že jste doma poté neměla nové oslabené !!! zvíře či malá koťata - neznamená to, že jste plíseň již doma, či na kočkách neměla / nosičem může být kočka bez příznaků mnoho měsíců až dva roky / a že potvora ve vašich kobercích a škrábadlech nečíhá! Veterinář říkal, že nový prostředek je účinný, šetrný a poměrně revoluční - no ale každý ať si dělá co chce - tedy pokud doržuje přísnou karanténu že.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 10:24:23
Odpovědět s citátem

Já s tím samozřejmě souhlasím, všechno jde dopředu a je jen dobře, že se začal věnovat vývoj léků konečně i kočkám. A samozřejmě k zaříkávání se nikdo vracet nechce, nicméně uznejme, že např. v lidské medicíně je léčebný efekt obyčejných pijavic nepopíratelný. Jde jen o to nepodceňovat osvědčené staré metody. I nový přípravek může selhat, proto je dobře vědět víc než vědět málo.
Ano, věřte, že jsem dodržovala přísnou karanténu, nikam nechodily kočky, nikam jsme nechodili my. Zároveň myslím, že kastrace (2 měsíce po ukončení léčby) je dost velké oslabení na to, aby se plíseň vrátila, sama veterinářka se toho obávala. Věřím tomu, že se kočky vyléčily (a pokud si samy vytvořily imunitu bez toho, aniž bych do nich cpala něco vnitřně, vč. očkování, o to líp) už jen z důvodu, že nikdy nikde nenakazily žádné další zvíře, se kterým později přišly do kontaktu a žádné zvíře se nenakazilo u nás, které např. u nás strávilo týden, či čtrnáct dnů na hlídání.
Je to o tom být důsledný v léčbě, zodpovědný ke svému okolí. A ačkoliv věřím, že nový lék je převratný, nejsem přesvědčená o tom, že je jeho efekt takový, aby vyloučil všechna negativa, která přisuzujete vnějším léčebným metodám.
Jsem zastánce toho, že čím víc víme tím líp, i proto jsem sem dávala odkaz na zkušenosti s itrafungolem na kočkách-online.
Snažím se poradit, pomoct, hledat řešení, hledat informace. Co si lidé z poskytnutých informací vezmou za své, je jejich věc.

April

P.S.:
1. nemůžu si pomoct, ale ne každý si může dovolit zlikvidovat kvůli plísni nové zařízení bytu, pokud je stále šance, že se dá plíseň udolat jinak.
2. stále se tu mluví o plísni v menším rozsahu než je postižení chovů či narozených koťat. Tam si myslím, že je zapotřebí zvolit úplně jiné metody, než u jedné, dvou či tří koček.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 10:36:49
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já s tím samozřejmě souhlasím, všechno jde dopředu a je jen dobře, že se začal věnovat vývoj léků konečně i kočkám. A samozřejmě k zaříkávání se nikdo vracet nechce, nicméně uznejme, že např. v lidské medicíně je léčebný efekt obyčejných pijavic nepopíratelný. Jde jen o to nepodceňovat osvědčené staré metody. I nový přípravek může selhat, proto je dobře vědět víc než vědět málo.
Ano, věřte, že jsem dodržovala přísnou karanténu, nikam nechodily kočky, nikam jsme nechodili my. Zároveň myslím, že kastrace (2 měsíce po ukončení léčby) je dost velké oslabení na to, aby se plíseň vrátila, sama veterinářka se toho obávala. Věřím tomu, že se kočky vyléčily (a pokud si samy vytvořily imunitu bez toho, aniž bych do nich cpala něco vnitřně, vč. očkování, o to líp) už jen z důvodu, že nikdy nikde nenakazily žádné další zvíře, se kterým později přišly do kontaktu a žádné zvíře se nenakazilo u nás, které např. u nás strávilo týden, či čtrnáct dnů na hlídání.
Je to o tom být důsledný v léčbě, zodpovědný ke svému okolí. A ačkoliv věřím, že nový lék je převratný, nejsem přesvědčená o tom, že je jeho efekt takový, aby vyloučil všechna negativa, která přisuzujete vnějším léčebným metodám.
Jsem zastánce toho, že čím víc víme tím líp, i proto jsem sem dávala odkaz na zkušenosti s itrafungolem na kočkách-online.
Snažím se poradit, pomoct, hledat řešení, hledat informace. Co si lidé z poskytnutých informací vezmou za své, je jejich věc.

April

P.S.:
1. nemůžu si pomoct, ale ne každý si může dovolit zlikvidovat kvůli plísni nové zařízení bytu, pokud je stále šance, že se dá plíseň udolat jinak.
2. stále se tu mluví o plísni v menším rozsahu než je postižení chovů či narozených koťat. Tam si myslím, že je zapotřebí zvolit úplně jiné metody, než u jedné, dvou či tří koček.


Souhlasim s April!
Sice máme jen jedno kotě.. ale neumím si představit likvidaci nábytku a uplnou karanténu, mně to moje zaměstnání nedovoluje.. prostě se pořád pohybuju mezi lidma.. Nedá se nic dělat..
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 12:15:55
Odpovědět s citátem

Souhlasim s April!
Sice máme jen jedno kotě.. ale neumím si představit likvidaci nábytku a uplnou karanténu, mně to moje zaměstnání nedovoluje.. prostě se pořád pohybuju mezi lidma.. Nedá se nic dělat..[/quote]

Nemusíte nábytek likvidovat, ale myslet při úklidu na to, že je prostor milý plísním i za nábytkem !! Že plísen může vegetit na listech květin, ve škvírách podlah a pod. UV lampa je báječný vynález a plíseň zničí narozdíl od sava - takže i to je řešení jak nevyhazovat nic. Karanténa - dříve byla oznamovací povinnost,, když byla doma zjištěna plíseň - oznamovalo se to na Státní vet. správu - z toho vyplývala i určitá opratření. Na oblečení klidně plíseň můžete roznést . A k léčebným prostředkům - ten pán o kterém se psalo někde uprostřed této diskuse si s plísní na nohou kliďánko chodí / doufám, že ne do bazénu / má dvě možnosti - jít do lékárny a koupit si Lamysil co s plísní zatočil a nebo k lékaři a dostat lék, který se užívá vnitřně a spolehlivě plíseň či kvasinky zabije - je to něco podobného jako lék pro kočky. Je na každém, co zvolí.
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 12:27:08
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Souhlasim s April!
Sice máme jen jedno kotě.. ale neumím si představit likvidaci nábytku a uplnou karanténu, mně to moje zaměstnání nedovoluje.. prostě se pořád pohybuju mezi lidma.. Nedá se nic dělat..


Nemusíte nábytek likvidovat, ale myslet při úklidu na to, že je prostor milý plísním i za nábytkem !! Že plísen může vegetit na listech květin, ve škvírách podlah a pod. UV lampa je báječný vynález a plíseň zničí narozdíl od sava - takže i to je řešení jak nevyhazovat nic. Karanténa - dříve byla oznamovací povinnost,, když byla doma zjištěna plíseň - oznamovalo se to na Státní vet. správu - z toho vyplývala i určitá opratření. Na oblečení klidně plíseň můžete roznést . A k léčebným prostředkům - ten pán o kterém se psalo někde uprostřed této diskuse si s plísní na nohou kliďánko chodí / doufám, že ne do bazénu / má dvě možnosti - jít do lékárny a koupit si Lamysil co s plísní zatočil a nebo k lékaři a dostat lék, který se užívá vnitřně a spolehlivě plíseň či kvasinky zabije - je to něco podobného jako lék pro kočky. Je na každém, co zvolí.[/quote]

Tak já netvrdím, že se neléčím, byla jsem u svého kožního.. Ale ani ten mě na žádnou karanténu neupozornil.. a i kdyby.. stejně by to nešlo..
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: ITRAFUNGOL
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 12:34:02
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
A k léčebným prostředkům - ten pán o kterém se psalo někde uprostřed této diskuse si s plísní na nohou kliďánko chodí / doufám, že ne do bazénu / má dvě možnosti - jít do lékárny a koupit si Lamysil co s plísní zatočil a nebo k lékaři a dostat lék, který se užívá vnitřně a spolehlivě plíseň či kvasinky zabije - je to něco podobného jako lék pro kočky. Je na každém, co zvolí.


Myslím, že pro léčbu plísně u kočky nikdo nechodí do lékárny kupovat léky naslepo, ale poctivě si zajde k vetovi, aby ten doporučil léčbu. Zmíněný Imaverol (vodička či šampon) je k dostání jen u veterinářů. A jakákoliv další léčba, která je zde zmíněná, je vždy konzultována s veterinářem, ať už se týká "zastaralých metod", co jsem doporučovala já - sírové koupele, desinfekce bytu TeaTree olejíčkem .... nic nebylo praktikováno jen tak z vlastní libovůle.
Bohužel, někteří vetové, kteří nemají informace o novinkách v léčbě, si ulehčí život a předepíšou kočce na plíseň třeba právě ten Lamisyl v práškách, co udělá s jejíma játrama je věc druhá, a na to je zapotřebí upozorňovat. Ne každý žije ve městě, kde je přehršel schopných veterinářů a několik klinik, mezi kterými si můžete volit, někde je výběr velmi omezený a tím pádem i kvalita veterinářů.
Proto existují diskuzní fora, kde se dá zjistit mnoho a mnoho užitečných informací Smile

April

P.S.: Karanténa spíše myšleno v tom smyslu, nechodit nějak výrazně po návštěvách, které se dají odložit, obzvlášť tam, kde jsou zvířata. My taky do práce museli chodit a jezdit MHD i na nákupy.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 14:05:59
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
J.B. napsal:
Nemáme Nizoral v tabletách nemáme.. Máme mastičku..


Já nevím, nejsem vet / odborník na plísně, ale mastičkou se podle mě léčí viditělný důsledek, ne příčina. Podle mne se plíseň šíří krevním řečištěm, proto to oholení kočky, proto putuje vnitřkem chlupu a dokud nedoputuje - nedá pokoj. Takže léčit vně a neléčit vnitřně je podle mne chyba. A jak je to s tou vakcinou - zajímá mě to. je opravdu rozdíl mezi těmi Biocany ??? Moje kočka je snášela velmi dobře. Zachytila jsem plíseň ihned v počátku, takže důsledek jsme zlikvidovali asi za měsíc, ale celá rodina byla okolečkovaná Laughing od veta jsme taky dostali mazadlo s rčení, že my si to neolížeme. Laughing


ten itrafungol se podává 21 dni,ale po týdnu podávání je týden pausa,vedlejší učinky to nemá,doporučuje se po této léčbě vakcinovat kočky právě tím biofelem M a to celkem 3x v rozmezí 10 dnů,né po třech týdnech,jak tady někdo psal.Pak už jen pořádně desinfikovat byt,plíseň ničí dobře horské sluníčko,savem toho opravdu moc nezničíte.[/quote]




Já Intrafungol zrovna podávám. Už 22 dní. Nebo teda 2kůry. 7dní se dávalo, 7dní pauza a 7dní ne. Píšou tam, že se mjí dávat 4 kůry. Minimálně 2, pak se může vysadit, když je plíseň pryč. Po 5ti dnech po začátku léčby se červená místa ztratila a po 14ti dnech začala zarůstat.
Tato léčba je rychlejší než léčba očkováním (!!!léčebně se musí dát 3x po 2-3týdnech!!!) - a to bez názoru, zda očkováním se plíseň vyléčí nebo ne. Můj názor je, že ano, ale 3x.
Po léčbě určitě půjdeme na očkování. Biocan nebo Biofel - je to docela jedno. Dřív se vyráběl jenom Biocan a píchalo se to jak psům tak kočkám. Náš vet, když nemá ..fel, tak dá ..can a kočkám z toho vůbec nic není. (Čůrat do poslete může z jakékoliv vakcinace nebo změny, která se jí nelíbí.) I vakcíny na vzteklinu jsou ty samé, pro všechna zvířata, tak bych určitě nenadávala na veterináře, že něco pokazil.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 14:09:14
Odpovědět s citátem

Já Intrafungol zrovna podávám. Už 22 dní. Nebo teda 2kůry. 7dní se dávalo, 7dní pauza a 7dní ne. Píšou tam, že se mjí dávat 4 kůry. Minimálně 2, pak se může vysadit, když je plíseň pryč. Po 5ti dnech po začátku léčby se červená místa ztratila a po 14ti dnech začala zarůstat.
Tato léčba je rychlejší než léčba očkováním (!!!léčebně se musí dát 3x po 2-3týdnech!!!) - a to bez názoru, zda očkováním se plíseň vyléčí nebo ne. Můj názor je, že ano, ale 3x.
Po léčbě určitě půjdeme na očkování. Biocan nebo Biofel - je to docela jedno. Dřív se vyráběl jenom Biocan a píchalo se to jak psům tak kočkám. Náš vet, když nemá ..fel, tak dá ..can a kočkám z toho vůbec nic není. (Čůrat do poslete může z jakékoliv vakcinace nebo změny, která se jí nelíbí.) I vakcíny na vzteklinu jsou ty samé, pro všechna zvířata, tak bych určitě nenadávala na veterináře, že něco pokazil.


Omluvám se za špatně napsané schéma léčby: prostě 7dní se dává a 7dní pauza a opakuje se to 4x
Cena je cca 1000,- / 52ml. Pro malé kotě to vyjde přesně na celou léčbu.
Odpovědět 
Kozajda
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 14:09:30
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:

Já Intrafungol zrovna podávám. Už 22 dní. Nebo teda 2kůry. 7dní se dávalo, 7dní pauza a 7dní ne. Píšou tam, že se mjí dávat 4 kůry. Minimálně 2, pak se může vysadit, když je plíseň pryč. Po 5ti dnech po začátku léčby se červená místa ztratila a po 14ti dnech začala zarůstat.
Tato léčba je rychlejší než léčba očkováním (!!!léčebně se musí dát 3x po 2-3týdnech!!!) - a to bez názoru, zda očkováním se plíseň vyléčí nebo ne. Můj názor je, že ano, ale 3x.
Po léčbě určitě půjdeme na očkování. Biocan nebo Biofel - je to docela jedno. Dřív se vyráběl jenom Biocan a píchalo se to jak psům tak kočkám. Náš vet, když nemá ..fel, tak dá ..can a kočkám z toho vůbec nic není. (Čůrat do poslete může z jakékoliv vakcinace nebo změny, která se jí nelíbí.) I vakcíny na vzteklinu jsou ty samé, pro všechna zvířata, tak bych určitě nenadávala na veterináře, že něco pokazil.


Musím odporovat.. Je velký rozdíl mezi Biocanem a Biofelem.. Ale asi to nemá cenu.. Co člověk, to názor...
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 1. 2007 14:32:07
Odpovědět s citátem

Musím odporovat.. Je velký rozdíl mezi Biocanem a Biofelem.. Ale asi to nemá cenu.. Co člověk, to názor...[/quote]

To by ani tak nevadilo - co člověk to názor, ale co veterinář to názor - to už je napováženou. Zeptám se na protiplísňovky mé vet. té věřím a vím, že by mým kočkám neublížila - všechno nejasné hledá v moudré knize Laughing
Odpovědět 
LenkaP
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 17:23:37
Odpovědět s citátem

Chtela jsem se zeptat, na ten novy vyrobek Itrafungol, jestli take zatezuje jatra u kocicek. Sama bojuju s plisni uz pres dva mesice. Pouzivala jsem Imaverol a sirne koupele, ale mista jez byla zasazena jsem sice vylecila, jenze se mu to posunuje porad dal a dal. Prvne jsem zadne leky uzivane vnitrne nechtela pouzivat, ale uz nemam jinou moznost. Muj kocourek uz to ma od svych dvou a pul mesicu a ted mu je uz mesicu 5 a porad se toho nezbavil. Nemohla jsem ho proto ani naockovat zatim. Proto jsem se rozhodla zvolit tento Itrafungol. Zitra si pro nej jdu, tak jsem se jen chtela zeptat o nejake podrobnosti ohledne vedlejsich ucinku. Muj veterinar mne to doporucil hne dna zacatku, ale jak rikam byl jeste hodne malinky a nechtela jsem ho tim zatezovat. Ale myslim si, ze tento pripravek neni az tak skolivy proto jsem se pro nej rozhodla. Dekuji za kazdy prispevek:) Preju hodne zdravicka vsem nasim zvirecim milackum:-) Wink
Odpovědět 
p.r.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2007 14:04:44
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!


ten přípravek se jmenuje itrafungol,opravdu zabírá,nic jiného kočkám nemá smysl dávat,tohle je opravdu šetrné,přímo určené pro léčbu plísně u koček.Přeji brzské uzdravení


nám veterinář pokud zabírá léčba zvenku nedoporučoval ani itrafungol - je sice určen pro zvířata a pro léčbu plísně, ale na játra je to tak i tak pořádnej záběr....stejně tak jako April jsme plíseň vyléčili hlavně imaverolem a koupelemi v šampónu se sírou + dezinfekce prostředí (savo, tea tree olejíček, germicidní lampa)....ale to je na každém jestli to chce mít "jednodušší" s vnitřními preparáty, které já osobně považuji za nebezpečnější a nebo složitější s koupelemi, potíráním Imaverolem (následném sušení kočičky, aby si to neolízala) atd.
Hlavní je aby zvíře nebylo ve stresu, vyléčit se to rozhodně dá, jen to chce trpělivost.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2007 19:30:21
Odpovědět s citátem

pokud Váš doktor četl pozorně leták,nebo se o to zajímal,věděl by,že itrafungol nemá vedlejší učinky a nezatěžuje játra

p.r. napsal:
Anonymous napsal:
Anonymous napsal:
Ještě poznámku - Nizoral v tabletách znatelně ničí játra! Bohužel jsem nenašla název toho nového přípravku proti plísni - třeba je to ten gel, o kterém se psalo v předešlém příspěvku. To bych být Vámi ještě prověřila, protože Nizoral je určitě na játra hrob. Určitě název budou vědět v anal. laboratořích Plzeň - zkuste zavolat 377260251. Je tam doktor p. Huml a ten Vám určitě název přípravku proti plísni řekne. Nizoral bych si rozmyslela !!


ten přípravek se jmenuje itrafungol,opravdu zabírá,nic jiného kočkám nemá smysl dávat,tohle je opravdu šetrné,přímo určené pro léčbu plísně u koček.Přeji brzské uzdravení


nám veterinář pokud zabírá léčba zvenku nedoporučoval ani itrafungol - je sice určen pro zvířata a pro léčbu plísně, ale na játra je to tak i tak pořádnej záběr....stejně tak jako April jsme plíseň vyléčili hlavně imaverolem a koupelemi v šampónu se sírou + dezinfekce prostředí (savo, tea tree olejíček, germicidní lampa)....ale to je na každém jestli to chce mít "jednodušší" s vnitřními preparáty, které já osobně považuji za nebezpečnější a nebo složitější s koupelemi, potíráním Imaverolem (následném sušení kočičky, aby si to neolízala) atd.
Hlavní je aby zvíře nebylo ve stresu, vyléčit se to rozhodně dá, jen to chce trpělivost.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 1. 2007 20:13:02
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
pokud Váš doktor četl pozorně leták,nebo se o to zajímal,věděl by,že itrafungol nemá vedlejší učinky a nezatěžuje játra


No nedalo mi to a alespoň jsem si dohledala leták k itrafungolu v angličtině ... každopádně je to přípravek, který se nemá dávat kočkám s přecitlivělostí na itraconazol (předpokládám, že je to účinná látka, antimykotikum), dále se nemá podávat kočkám se zhoršenou činností jater a ledvin (což je pochopitelné, nicméně dá se z toho vyčíst, že přecejen alespoň minimálně oba orgány zatěžuje, takže je nutné znát dobře zdravotní stav kočky), a nemá se podávat těhotným nebo kojícím kočkám (takže i tady může způsobovat problémy) ... mezi vedlejší účinky patří nevolnost, průjem, zvýšené jaterní enzymy, výjimečně může dojít ke žloutence (je to jako u lidských léků, i kdyby jedna kočka/člověk trpěla vedlejšími příznaky, musí se to uvést), v lidské medicíně má itraconazol negativní dopad na srdeční činnost, to samé platí u koček.

Jinak kočičí spory přežívají v prostředí až 18 měsíců.

Určitě je na každém, co zvolí pro svou kočku za léčbu ... někdy stačí mírnější prostředky, někdy je nutné zvolit větší kalibr.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
p.r.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 14:50:19
Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
pokud Váš doktor četl pozorně leták,nebo se o to zajímal,věděl by,že itrafungol nemá vedlejší učinky a nezatěžuje játra


Dík za radu, letáky umím číst taky a jsem ráda, že mám veterináře, který nečte jen letáky.
Pokud bych musela sáhnout po vnitřních přípravcích, tak to bude asi určitě itrafungol, ale jak říkám dávám přednost těm vnějším pokud to jde a v našem případě to šlo.
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 16:12:52
Odpovědět s citátem

Pokud bych musela sáhnout po vnitřních přípravcích, tak to bude asi určitě itrafungol, ale jak říkám dávám přednost těm vnějším pokud to jde a v našem případě to šlo.[/quote]

Vedlejší účinky bude mít asi každý lék - mám obavu, že i olíznutá mast ! Někdy ty vypsané vedlejší účinky vypadají hrůzostrašně a je jich mnoho Laughing - jsou tam totiž vypsány projistotu všechny i ty zjištěné u jediného pacienta!
Vy jste vyléčily samovolně - ano, to Vám nikdo nebere - imunita Vaši kočičky zapracovala - sama si vytvořila protilátky - to ale funguje u zvířat s dobrou imunitou !! Někdo se s tím srovná dřív, někomu trvá déle než si vytvoří vlastní protilátky a jsou zvířata, která potřebují lék. Nemůžete proto z jednoho Vašeho případu vyvozovat, že jediná správná cesta je nebrat léky.
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 16:22:58
Odpovědět s citátem

Já myslím, že nikdo tady nedoporučuje, že nebrat léky je jediná správná cesta, ale také berme v úvahu, že podávat léky také nemusí být vždy ta jediná správná cesta.
Určitě, pokud je to možné, je dobré spoléhat se na přirozenou imunitu, pokud je kočka zdravá, kvalitně krmená, příp. dostává podpůrné přípravky, jako jsou pasty typu Calopet, či na webu doporučované kapičky Sangrim, stojí za zkusit, zda si s plísní poradí.
Je nutné zvolit k míře onemocnění vhodnou metodu léčby.
A je určitě dobré vědět, jaká různá řešení léčby existují.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 18:00:17
Odpovědět s citátem

April napsal:
Já myslím, že nikdo tady nedoporučuje, že nebrat léky je jediná správná cesta, ale také berme v úvahu, že podávat léky také nemusí být vždy ta jediná správná cesta.
Určitě, pokud je to možné, je dobré spoléhat se na přirozenou imunitu, pokud je kočka zdravá, kvalitně krmená, příp. dostává podpůrné přípravky, jako jsou pasty typu Calopet, či na webu doporučované kapičky Sangrim, stojí za zkusit, zda si s plísní poradí.
Je nutné zvolit k míře onemocnění vhodnou metodu léčby.
A je určitě dobré vědět, jaká různá řešení léčby existují.

April


Plíseň není úplně sranda nemoc a řekla bych, že je nutné brát v potaz mnoho aspektů - množství koček ve skupině, zdravotní stav koček - prostě je to pro zkušeného veterináře - bohužel nejsou všichni zkušení a dokonce jsem se setkala s případěm, kdy lidský doktor doporuči utracení kočky, protože ona i panička trpěly plísní dlouhodobě a opakovaně. Navíc není jen jeden druh plísně - je to prostě obsáhlé téma. Je dobrý ale vědět, že existuje účinný vnitřní lék. Zda potom chcete bojovat s plísní přirozenou cestou či cestou nového přípravku, zda se rozhodnete proti plísni chránit injekcemi ,či jste jejich skalní odpůrce Laughing to je potom na každém - je dobré když není jen jedna cesta Exclamation Pro chovatele je ale vnitřní lék úžasná možnost / dřív se používal Nizoral, který byl skutečně pro kočky na játra hrob / , protože než se nakazí všechny kočky a než se přirozeně uzdraví - to je běh na několik let ! A znám ch. stanici, která kvůli plísni skončila navždy - zvířata byla zřejmě utracena, protože plísňový koloběh nebyla chovatelka schopna ukončit. Prostě si myslím, že plíseň je závažná záležitost a díky za každý nový lék !!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 1. 2007 18:05:37
Odpovědět s citátem

Já myslím, že už jsme to tady omlely horem dolem a došly jsme k tomu, že za každý nový lék můžeme být rády, ale nepodceňovat ty staré, a brát v úvahu všechny faktory onemocnění Smile
Asi nemá moc cenu se v tom pitvat, hlavně, aby tohle forum někomu pomohlo, ať si zvolí jakoukoliv léčbu.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2007 9:53:12
Odpovědět s citátem

také si myslím,že pro chovatele je itrafungol vysvobozením,jelikož nějaké koupele v síře,mazání,opravdu nepomůže,je rozdíl jedna,dvě kočky,než třeba koček deset a stačí jedna výstava a máte to v celém chovu,třeba ta síra,určitě je dobrá,ale ne pro bílé kočky,nebo pro zbarvení colourpoint,bílá srst Vám zežloutne,kočka musí být po léčbě ostříhaná,srst sice opět naroste nová,bílá,ale bez podsady,to opravdu trvá dlouhou dobu,než se kočka po ostříhání dá opět do kondice,to pro výstavní kočky taková léčba neni možná,proto chovatelé,pokud se chtěji brzo zbavit plísně,určitě volí ten itrafungol,je to určené pouze pro kočky,tak vedlejší učinky jsou opravdu minimální,navíc je super,že to už mužou opravdu malá kotátka.

April napsal:
Já myslím, že už jsme to tady omlely horem dolem a došly jsme k tomu, že za každý nový lék můžeme být rády, ale nepodceňovat ty staré, a brát v úvahu všechny faktory onemocnění Smile
Asi nemá moc cenu se v tom pitvat, hlavně, aby tohle forum někomu pomohlo, ať si zvolí jakoukoliv léčbu.

April
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2007 11:03:10
Odpovědět s citátem

[quote="Anonymous"]také si myslím,že pro chovatele je itrafungol vysvobozením,jelikož nějaké koupele v síře,mazání,opravdu nepomůže,je rozdíl jedna,dvě kočky,než třeba koček deset a stačí jedna výstava a máte to v celém chovu,třeba ta síra,určitě je dobrá,ale ne pro bílé kočky,nebo pro zbarvení colourpoint,bílá srst Vám zežloutne,kočka musí být po léčbě ostříhaná,srst sice opět naroste nová,bílá,ale bez podsady,to opravdu trvá dlouhou dobu,než se kočka po ostříhání dá opět do kondice,to pro výstavní kočky taková léčba neni možná,proto chovatelé,pokud se chtěji brzo zbavit plísně,určitě volí ten itrafungol,je to určené pouze pro kočky,tak vedlejší učinky jsou opravdu minimální,navíc je super,že to už mužou opravdu malá kotátka.

Jen bych ještě chtěla upozornit, že to, že kočka nemá již lysiny a fleky neznamená, že je plísně zbavená !! Proto by vystavovatelé, kteří plíseň prodělají měli podstoupit vyšetření v laboratoři, zda kočka jem či není ještě nakažlivá / nosič /. To vidám jako důležité aby se plísně zbytečně nešířiliy. !! Výstavy jsou velké riziko, proto já očkuji Laughing
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 1. 2007 11:15:32
Odpovědět s citátem

Takřka od začátku se tu píše, že se jedná o postižení a léčení jedné, dvou, tří koček. Že určitě v případě zplesnivění chovu není na místě řešit něco na veřejném webu, ale konzultovat vše s veterinářem. To vše už bylo napsáno, řečeno několikrát ....

Začínáme tu opravdu omílat jednu a tu samou věc. Díky tomu forum narůstá do poměrně velkých rozměrů, kde se ztrácí ty opravdu potřebné informace, a nikoho asi nebaví to pročítat celé, proto se tu opakujeme už všichni.

Myslím, že z jeho rozsahu už si každý čtenář udělá obrázek o tom, jakou léčbu zvolit.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (49x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (40x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (27x)
4
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (22x)
6
Kočka na Titaniku (22x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (21x)
8
Creepy kočky: Co vlastně chceš?! (19x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top