Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

alergie?

Fórum: Bydlení

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: alergie?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 16:40:53
Odpovědět s citátem

ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s alergií na kočky? máme kocourka od srpna a bratr posledni dobou neustale kasle. detsky doktor nam rekl, ze to muze byt i nasim kocourkem, ze se muze stat, ze clovek neni alergicky hned jak kocicku dostane, ale az po nejakem case. ale nejak se mi to nezda. alergik by mel spis smrkat a kychat a mely by mu slzet oci...a pokud mate zkusenosti, jak jste alergii resili a resite? neumime si predstavit, ze dame kocourka nekam pryc...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: alergie?
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 16:50:03
Odpovědět s citátem

Já myslím, že než dělat nějaké unáhlené závěry či neodborné odhady, vypravte se s bratrem (asi i s mamkoou) na alergologii a nechte mu udělat testy. Teprve podle toho, co mu vyjde, je možné dělat nějaké závěry a nasadit léčbu ... myslím, že je možné, že ho ty chlupy dráždí a že mu způsobují dýchací potíže a má lehké astma, pokud se nějak nedusí myslím, že by nějaký slabší lék i mohl stačit. Navíc, pokud je to poslední dobou, tak třeba to chce doma pořádně vyluxovat, vymést chlupy ze všech možných i nemožných míst Smile nebo je třeba jen nastydlý ... Ale počkejte s "katastrofálními scénáři" po pořádném vyšetření Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 17:22:55
Odpovědět s citátem

urcite k alergologovi zajdeme, jen jsme doma pekne vystraseni. eman je domaci milacek Razz a bez neho by to doma nebylo uz nikdy ono. ja jen doufam, ze kdyz by se v nejhorsim pripade stalo to, ze by bracha byl alergicky, tak existuji i nejaka jina reseni nez se zbavovat domaciho mazlicka. snad to dobre dopadne...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 18:40:56
Odpovědět s citátem

Zdravím, jelikož jsem v tomto tématu celkem zběhlá, pokusím se vám odpovědět. Alergie na kočku se může vyvinout až v průběhu žití s kočkou v jedné domácnosti, tak se to stalo u mě, kdy po roce života s kočkou jsem začala mít problémy s dýcháním a kašlem. Neslzely mi oči a rýma byla také zanedbatelná. V tomhle vám dá stoprocentní jistotu alergolog, který provede testy. A i když budete doma vysávat a uklízet, nemusí to být nic platné, protože alergii až tak nezpůsobují chlupy zvířete, ale sliny, výkaly apod, takže alergii někomu způsobuje i třeba holý Sfinx. Určitě apeluji na to, abyste navštívili co nejdřív alergologa, neboť neléčená alergie se bude zhoršovat, příp. se vyvine astma. Bez vyšetření vážně nedělejte ukvapené závěry..Přeji hodně štěstí a hlavně to, aby to alergie na kočku nebyla!! Taky jsem si neuměla představit, že se budu muset své kočky vzdát a nevzdala jsem se! Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 19:33:37
Odpovědět s citátem

Bohužel pouze kašel může být alergií. Manžel také začal mít tyto potíže až po roce soužití s kočkou. Stále kašlal, hlavně v noci (žádná rýma ani slzení očí). Jen si ještě vzpomínám, že po ránu hodně kýchal. Nejdříve jsme nevěděli, čím to může být. Manžel vypil snad litr Mucosolvanu ...doktorku alergie ani nenapadla (manžel se ovšem nezmínil, že má doma kočku). Mysleli jsme,že je to pořád nějaké nevyléčené nachlazení. Až skoro po roce trápení manžel navštívil alergologa. Kočky máme pořád. Manžel bere Zodac /či Zyrtec/ a je to O.K.
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 19:46:24
Odpovědět s citátem

takze myslite, ze pokud by to alergie byla, tak staci brat alergologem stanovene prasky a kocicka nemusi jit z domu? jsem z toho uplne spatna, jen na to pomyslim. porad si rikam, ze alergici, kteri jsou alergicti na pyl taky nezustavaji cele mesice doma, aby se vyhnuli kvetoucim rostlinam...
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 6. 12. 2006 20:47:01
Odpovědět s citátem

Osobně bych variantu "kočka z domu" volila až jako poslední řešení, pokud by se alergické stavy staly opravdu vážnými. Nicméně počítejte s tím, že pokud nenarazíte na chápavou/chápavého alergoložku/alergologa, tak první, co vám řekne, bude, že kočka musí z domu.
Ale můj osobní názor je, že pokud je možné udržet alergii či astma ve snesitelné podobě s rozumným množstvím léků a alergie či astma opravdu nejsou nikterak vážné (např. dusení se), dá se to zvládnout a je i možné, že tělo si v určité míře na alergen zvykne. Jsou lidé, kteří berou prášky na různé alergie každý den a zvládají to.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LenkaP
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 11:32:03
Odpovědět s citátem

Mam podobny problem,po 15letech ziti se psem se mne najednou objevila alergicka reakce, sice slo o kozni problem ale to je celkem jedno jak se to projevuje, pokazde je to velmi neprijemne. Ale zadny strach, dobry alergolog vam nabidne preleceni vasi alergie, musi se chodit cca pul roku na injekce, a potom uz pouze jendou za rok. Alergie je prelecena a vse je v poradku. Takze zadny strach. Alergie se da utlumit ci uplne vylecit.
Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 7. 12. 2006 18:21:07
Odpovědět s citátem

Ještě jednou vás zdravím, musím souhlasit s April, dát kočku pryč si nechte jako poslední možnost...Má alergoložka nebyla vůbec ochotná mě léčit z alergie na kočku, prostě mi řekla, ať jí dám z domu, tak jsem si našla doktorku jinou, sice mi nejprve také doporučila se kočky zbavit, ale pak asi když mě viděla, tak se smilovala a začala mě léčit. Very Happy Nicméně někomu nepomohou jen prášky typu Zodac / jako mně/ a lze nasadit senzibilizaci pomocí vakcín, ty jsou nejúčinější, ale je to běh na delší trať, nezabere to rovnou, samozřejmě se to s prášky kombinuje.Já na vakcíny docházela každý měsíc, ale co bych pro tu svou potvoru neudělala, že? Dnes jsem v pohodě a i po smrti mé kočky, kdy jsem si řekla, že novou kočku si už nepořídím, jsem to nevydržela a mám číču další...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 12. 2006 20:34:32
Odpovědět s citátem

Jsem taky alergik na všechno možné a při "šmejdění" po stránkách pro alergiky jsem našla tento přípravek. Není úplně nejlevnější, ale zase ne tak drahý, aby ho člověk nevyzkoušel ...:
http://www.proalergiky.cz/detail.php?produkt=233
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2006 10:16:49
Odpovědět s citátem

no ja nevim, nekde jsem cetla, ze alergeny maji kocicky ve slinach, takze nejaky pripravek na vycisteni srsti od alergenu muze podle me pomoci jen kocicce k lepsi srsti, ale ne alergilkovi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kicki



Založen: 07.03.2005
Příspěvky: 76
Bydliště: Dubí u Teplic

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2006 12:42:44
Odpovědět s citátem

Netvrdím, že to bude fungovat, osobní zkušenost nemám, ale že se to může vyzkoušet ... A vzhledem k tomu, že tonoucí se i stébla chytá, tak než bych dala kocourka pryč, vyzkoušela bych všechno možné i nemožné, jen abych si ho mohla nechat!
Navíc, když si ještě jednou pořádně přečtete, co se tam píše, tak to není jen o srsti, pro jistotu vkládám konkrétní citaci: "... kočičí alergeny jsou lepivé a zůstávají v místnosti i dlouho potom, co již není kočka v místnosti. Mikroskopické stopy lupů, slin a moči vede k řadě alergických reakcí jako je pálení a slzení očí, sípání, kašel, vyrážka, ekzém nebo astma." Takže výrobek "bere v úvahu" všechny zdroje alergie, ne jen srst.
A řekněte menuet sama, nebylo by super, kdyby to fungovalo a vyřešil by se tím Váš problém?!
A ještě jeden můj oblíbený citát: "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody!"
Trošku mě zamrzelo, že jste hned reagovala tím, proč by to nemělo fungovat, a ne nadšením, že existuje další možnost něco nového vyzkoušet, aby kocourek nemusel z domu ...
Držím kocourkovi palce, ať se to vyřeší!
_________________
Kicki + Kenny, Maggie a Barnabáš
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2006 12:50:26
Odpovědět s citátem

Alergie na zvíře je vícero typů, což někteří ani vlastně nevědí a šmahem smetou ze stolu různé návrhy ... jsou lidé, kteří jsou alergičtí na srst, na roztoče v srsti atp. v tomhle případě, by tenhle přípravek mohl mít nějaký efekt, a určitě pro ně za vyzkoušení stojí ... pak jsou alergie právě na sliny, pot, atp. ... to je např. všeobecný omyl u sphynxů, že je to ideální plemeno pro alergiky. Ale podstatou je nejdříve zjistit, na co je vlastně ten konkrétní člověk alergický. Takže dělat jakékoliv závěry bez návštěvy alergologa je unáhlené a je to to, co jsem psala v prvním příspěvku, jděte k lékaři a pak teprve hledejte řešení ... takhle jen tápeme všichni v mlze!
Nicméně osobně pokud bych měla řešit, zda kocourka pryč, nebo vyzkoušet všechny možné přípravky na trhu, ty běžně dostupné, či ty lékařské, neváhala bych a zkoušela ty přípravky!

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ála



Založen: 13.05.2006
Příspěvky: 32

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 12. 2006 18:58:44
Odpovědět s citátem

Tak jsem včera dostala mail ze stránek pro alergiky, kde mi poslali upoutávku na nový výrobek, chtěla jsem vám to tu navrhnout a koukám, že mě Kicki předběhla! Ale to nevadí, jen mi nedá sem nenapsat, že to určitě stojí za vyzkoušení, já sice jak už jsem psala mám tu alergii pod kontrolou a léčbou, ale přesto si to objednám a vyzkouším, uškodit to nemůže, tak proč to nezkusit. Tak neházejte flintu do žita se slovy, že to k ničemu není a zkuste to. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
AjA



Založen: 26.08.2005
Příspěvky: 40
Bydliště: Chomutov

Předmět: Také musím odpovědět
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 12. 2006 17:30:16
Odpovědět s citátem

Mám s alergií osobní problém. Před více než rokem jsem si pořídila kočikču a do 14dnů jsem letěla na alergologii. Bohužel jsem nalětěla na doktorku, která mi rovnou řekla KOČKU PRYČ. Byla jsem psychicky na dně. Vlastně jsem si kočindu pořídila jako takovou terapii, ale tohle byla terapie na baterky. No nic, nemohla jsem se ji vzdát. Obzvlášť, když se do ní zamilovala celá rodina. Jelikož jsem pomoc u mé doktorky nenašla (a jiný lékař mě odmítl), zvolila jsem metodu, na kterou bych dřív ani nepomyslela - HOMEOPATII. A dnes... po roce soužití... Jsem zdravá. Občas si zakašlu nebo kýchnu, ale mám pocit, že takové mini problémy jsem měla ještě před kočičkou. Takže, dnes už vím, že se to DÁ ZVLÁDNOUT. Na začátku jsem tomu nevěřila, málem bych to vzdala, a teď jsem ráda. A při představě, že bych kočičku tehdy dala na příkaz doktorky pryč, a teď, když vím, že se to dá zvládnout... Ani vlastně nevím, co bych udělala. Takže, hlavu vzhůru a nevzdávat se!!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
menuet



Založen: 02.08.2006
Příspěvky: 9

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 12. 2006 20:57:21
Odpovědět s citátem

jee, ja se omlouvam, pokud to vyznelo nejak negativne, jako ze mi to pripada hloupe nebo ze mi to neni dost dobre...jsem rada za kazdy navrh. mozna ot tak vyznelo, protoze mne zarazilo, ze se mluvi jen o chlupech a spatne jsem to precetla. jinak moc dekuju, ze mam moznost to nekomu sdelit a ziskat ruzne rady a tak. braska je na alergologii objednany a podle vysledku se zaridime. objedname co pujde, vnutime se ke vsem alergologum v okoli a dokonce mi maminka jedne kamaradky dala cislo na lecitele, ktery se zabyva homeopatii, takze kdyby neslo jinak, vypravime se i tam...dekuju za podporu! Razz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (53x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (29x)
3
Veterinární poradna: Syrové maso pro kočku? (20x)
4
Jak jsem na svoji paničku zase vyzrála! (19x)
5
Veterinární poradna: Rolnička u kočky (18x)
6
Vyhlášení NEJ fotky listopadu 2023 (17x)
7
Vyhlášení NEJ fotky června 2023 (17x)
8
Kočičí jména (17x)
9
Plemena koček podle FIFe (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top