Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

NCHK a odchovy koťat

Fórum: Výstavy

Jdi na stránku 1, 2  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Katka D
Anonymní





Předmět: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 10:50:31
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
mám dotaz ohledně chovu. Mám roční kočičku ragdoll a nyní uvažuji o tom, že si k ní pořídíme kocourka pro občasné nakrytí, spíš ale jako mazlíka. Proto odmítám kupovat kocoura za 20 tisíc, už mám jednu 15tisícovou krásku doma Rolling Eyes . Nekamenujte mě, prostě mám zvířata pro radost a nemám s nimi žádné velké plány. Dokonce jsem uvažovala o koupi sibiřského kocourka...s tím, že ty 2, 3 vrhy koťátek, než ho nakonec třeba stejně budem muset nechat vykastrovat se udají lépe než běžné pouliční směsky.

Ale k věci: nejlevnější ragdollové s PP, které jsem viděla, byli za 5 tisíc od chovatelky z MB. Jenže! s kočičkou nemůžu na výstavy FIFe(jestli jsem to dobře pochopila-kvůli červeným odznakům)...Nevím, co si o tom mám myslet, moc se mi to nelíbí. Co si o tom myslíte? Kupovat/nekupovat taková koťata? Dají se pak bez problému odchovávat koťátka s pp? Někde jsem tu četla, že non-FIFe organizace vydávají PP i pro křížence různých plemen
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 14:27:45
Odpovědět s citátem

Ale k věci: nejlevnější ragdollové s PP, které jsem viděla, byli za 5 tisíc od chovatelky z MB. Jenže! s kočičkou nemůžu na výstavy FIFe(jestli jsem to dobře pochopila-kvůli červeným odznakům)...Nevím, co si o tom mám myslet, moc se mi to nelíbí. Co si o tom myslíte? Kupovat/nekupovat taková koťata? Dají se pak bez problému odchovávat koťátka s pp? Někde jsem tu četla, že non-FIFe organizace vydávají PP i pro křížence různých plemen[/quote]

Děláte z non FIFe organizací bohužel něco, co nejsou. FIFe je v ČR nejrozšířenější, ale v ostatních státech se takové přízni netěší. Nejrozšířenější organizací je WCF - ta má ve světovém měřítku údjajně nejvíc členů. Každá organizace má ale svá pravidla, takže říkat, že vydají rodokmen na kdejakého křížence, není pravda. Musíte se podívat do pravidel, jaké druhy koček má ta která organizace uznaná. Vydávání rodokmenů u jednotlivých organizací je také rozdílné, třeba CFA vydává buď rodokmen či registrační kartu a poté je možné zažádat o rodokmen. Takže pokud máte kočku ve FIFe neuznanou či v neuznané barevné varietě, může se stát členem jíné iofrganizace než FIFe, také se můžete účastnít jejich výstav. My vloni / ač členi FIFe / absolvovali výstavu TICA v Rakousku s Americkými posuzovateli - velmi zajímavá zkušenost a celkem pravidělně jezdíme do Neměcka na speciálku siamek a orientálek, kterou pořádá nezávislý klub. I v ČR bývá non FIFe výstava / Jirkov, Chomutov / Prostě není jen FIFe a můžete se rozhodnout. Jako člen non FIFe na FIFe výstavy můžete také, takže záleží na Vás jak se rozhodnete. Ale rozhodně bych nekřížila ragdola se sibiřkou - nevidím v tom smysl Rolling Eyes
Odpovědět 
KatkaD
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 16:46:01
Odpovědět s citátem

Díky za objasnění, radši se zeptat, než si pak nadávat. Nechtěla jsem z těchto organizací nic dělat, jen jsem se s ničím takovým osobně ještě nesetkala. Nízká cena koťat je sice příjemná, nicméně působí jako zdvižený prst. Nechci nikoho podezřívat, ale různé čachry s drahými zvířaty nejsou bohužel ničím neobvyklým.

Ke křížení sibiřky a ragdolla-jaký má smysl rozmnožovat kočky? Prostě bych si chtěla odchovat pár koťátek pro radost. Jaký rozdíl je v tom, když si zkřížím dvě ušlechtilé kočky a dvě obyčejné kočky? Sibiřky se mi taky moc líbí (kocouři zvlášť, i naše 1. číča měla být původně sibiřka)a myslím, že takový kříženci by si(narozdíl od těch "obyčejných" koťátek) lehko našli své nové majitele. Je to možná trochu neobvyklé, nicméně si nemyslím, že by to bylo zakázané nebo nevhodné. Samozřejmě i na toto téma si ráda přečtu cizí názor.
Odpovědět 
KatkaD
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 16:51:12
Odpovědět s citátem

Takže myslíte, že s takovým koťátkem nehrozí žádné potíže...jako nedostupnost výstav, zrušení organizace, nedostatečný dohled nad chovem nebo něco takového...
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 17:10:36
Odpovědět s citátem

Ke křížení sibiřky a ragdolla-jaký má smysl rozmnožovat kočky? Prostě bych si chtěla odchovat pár koťátek pro radost. Jaký rozdíl je v tom, když si zkřížím dvě ušlechtilé kočky a dvě obyčejné kočky? Sibiřky se mi taky moc líbí (kocouři zvlášť, i naše 1. číča měla být původně sibiřka)a myslím, že takový kříženci by si(narozdíl od těch "obyčejných" koťátek) lehko našli své nové majitele. Je to možná trochu neobvyklé, nicméně si nemyslím, že by to bylo zakázané nebo nevhodné. Samozřejmě i na toto téma si ráda přečtu cizí názor.[/quote]

Ne, takový odchov není to zakázaný pro NEČLENY / neorganizované / organizací. Členi to zakázané mají / tj. nepovolené křížení, odchov bez PP pro organizované a pod. / Smysl chovu - to je dislutabilní, ale již předlouhá léta se chovatelé snaží o udržení a zlepšení typu jednotlivých uslěchtilých koček. Vy je chcete křízit mezi sebou proto, že se Vám líbí. Mě se taky líbí kůň a taky pes - když je zkřížím bude to hezké zvíře ? Laughing Laughing ne bude z toho neuvěřitelný kříženec. To je úmyslně přehnaný příklad, nicméně si to zkuste představit.
Ceny koček - to je druhé téma na dlohosáhlou diskusi - cenu tvoří cena ch. zvířat, poptávka, dosažené úspěchy, typ atd atd.
A obyčejné kočky a jejich rozmnožováí - to by bylo téma pro lidi z útulků - myslím, že nabídka takových koťat poptávku převyšuje a z toho také vyplývá kvalita života takových koťat. Poptávka po křížencíh - tak to nemám zdání, ale možná se opravdu budou lépe prodávat - fakt netuším ?
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 21:43:00
Odpovědět s citátem

Ne, takový odchov není to zakázaný pro NEČLENY / neorganizované / organizací. Členi to zakázané mají / tj. nepovolené křížení, odchov bez PP pro organizované a pod. / Smysl chovu - to je dislutabilní, ale již předlouhá léta se chovatelé snaží o udržení a zlepšení typu jednotlivých uslěchtilých koček. Vy je chcete křízit mezi sebou proto, že se Vám líbí. Mě se taky líbí kůň a taky pes - když je zkřížím bude to hezké zvíře ? Laughing Laughing ne bude z toho neuvěřitelný kříženec. To je úmyslně přehnaný příklad, nicméně si to zkuste představit.
Ceny koček - to je druhé téma na dlohosáhlou diskusi - cenu tvoří cena ch. zvířat, poptávka, dosažené úspěchy, typ atd atd.
A obyčejné kočky a jejich rozmnožováí - to by bylo téma pro lidi z útulků - myslím, že nabídka takových koťat poptávku převyšuje a z toho také vyplývá kvalita života takových koťat. Poptávka po křížencíh - tak to nemám zdání, ale možná se opravdu budou lépe prodávat - fakt netuším ?


O prodeji mluvíte vy, já bych byla spokojená, pokud by se mi třeba jen vrátili náklady, o čemž pochybuji. Ale pořád je to jen jedna z možností.
Kůň a pes, to by bylo jistě zajímavé zvířátko, kdyby to šlo. příroda si to naštěstí zařídila tak, že taková kombinace vzniknout nemůže. jen jestli si příroda vůbec dokázala představit, jak s kočkama zatočí vůle člověka.
Že by se chovatelé snažili o zjednodušeně zlkvalitňování koček, o tom trochu pochybuji. Věřím tomu, že mnoho chovatelů má zájem na tom, aby jejich plemeno nedegenerovalo a mnoha chovatelům je to určitě šuma fuk. Nezdá se mi, že by se paušálně dalo o jakémkoli plemeni říct, že je lepší než obyčejná kočka. Klidně mě opravte: smysl chovu ušlechtilích koček je jejich exteriér a určité povahové vlastnosti, které se snad dají tušit, nikoli zaručit a snad vyřadit z chovu nevhodné jedince.
Nemám sice moc zkušeností s kočkami, ale jinak jsem chovala kde co a pořád mám dojem, že ta nejlepší zvířata jsou často právě směsky.
Tolik k mému postoji ke křížencům...koně a psi jsem ještě nezkoušela Smile

Když to shrnu: chci kocoura a výhledově koťata pro radost. Víc se mi libí sibiřská kočka. V žádné organizaci nejsem, mohla bych mít koťátka a časem nechat kocoura vykastrovat a číča by stále mohla být teoreticky chovná. Nebo seženu ragdolla, který se mi líbí o něco míň, třeba ho taky nechám vykastrovat, ale možná mě chytnou nějaké chovatelské a výstavní ambice. Samozřejmě více lákají koťátka, která by měla rodokmen a taky nějakou cenu a třeba i nějaké úspěchy..když si představím ty křížence...sama bych si jednoho nechala.
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 1. 2007 22:05:42
Odpovědět s citátem

O prodeji mluvíte vy, já bych byla spokojená, pokud by se mi třeba jen vrátili náklady, o čemž pochybuji
Laughing to tedy pochybujete správně Laughing
Kůň a pes, to by bylo jistě zajímavé zvířátko, kdyby to šlo. příroda si to naštěstí zařídila tak, že taková kombinace vzniknout nemůže. jen jestli si příroda vůbec dokázala představit, jak s kočkama zatočí vůle člověka.
Že by se chovatelé snažili o zjednodušeně zlkvalitňování koček Laughing nepsala jsem o zkvalitnění koček, psala jsem o snaze udržet a zkvalitnit TYP šlechtěných koček - každá má svůj standard a tomu se chovatelé snaží přiblížit. Že to mnohdy není zrovna rozumné připouštím, Ale jsou také dobré věci - vyřazují se defektní zvířata / příroda selektuje trochu bezcitněji / vybírají se povahově mazlivá a milá zvířata - i povaha se dědí a pod. Nezdá se mi, že by se paušálně dalo o jakémkoli plemeni říct, že je lepší než obyčejná kočka - to tady nikdo netvrdí !! .
Myslím, že si to musíte ujasnit sama v sobě. Ale původně jste se ptala na organizace, na PP a to, pokud budete chovat ragsibiřáky můžete tedy vypustit z hlavy a těšit se prostě jen z koťat. Připravte se ale na to, že se najde mnoho kupců, kteří se budou ptát a divit,proč máte právě tuto směsku. Nebylo by lepší hledat ragdola ragdolce a koupit třeba sibiřku a zase využít případně nějakého krycího sibiřáka / netuším ale, zda je někdo kdo tyto služby poskytuje, zdravotní problematiku raději vynechám, neb je to rozsáhlé téma / . Proč vytvářet ragsibiřáky, když už je kočička pěkná a čistokrevná. No, ale to je jen můj názor, protože proč tedy kupovat zase sibiřáka, můžete využít zdravého, domácího mourka od vedle Laughing A jedna otázka nakonec, kdyby uvažoval každý jako vy / nic ve zlém / kam si půjdete příště koupit sibiřku nebo ragdolku - všechno budou kříženci různého vzhledu, myslím, že to po nějaké době budou mourovaté kočky s různou délkou srsti Laughing Laughing Laughing

Ale myslím, když Vás tak čtu, že Vás lákají koťátka určitého plemene a PP byste taky nepohrdla - držím palce, ať se rozhodnete správně a později nelitujete - mít totiž doma kočky různých plemen je těžké a poté je dost problém nemít nechtěná koťata. Nic z toho co jsem napsala nemyslím ve zlém - abysme si špatně neporozuměly Laughing
Odpovědět 
Anonymní






Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 1. 2007 9:55:40
Odpovědět s citátem

KatkaD napsal:
Takže myslíte, že s takovým koťátkem nehrozí žádné potíže...jako nedostupnost výstav, zrušení organizace, nedostatečný dohled nad chovem nebo něco takového...
mm
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 1. 2007 22:02:30
Odpovědět s citátem

pokud chcete koťátka,můžete se taky podívat po kocourkovi v inzerátech,kde nabízejí kocoury na krytí.Myslím,že byste našla vysněného ženicha ať už s PP nebo bez.Ale pokud máte kočičku s PP,brala bych raději ´papírového´ ženicha.
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: Re: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 14:57:12
Odpovědět s citátem

Thelma napsal:
pokud chcete koťátka,můžete se taky podívat po kocourkovi v inzerátech,kde nabízejí kocoury na krytí.Myslím,že byste našla vysněného ženicha ať už s PP nebo bez.Ale pokud máte kočičku s PP,brala bych raději ´papírového´ ženicha.


Už jsem pokukovala a nenašla jsem žádného chovatele ani majitele kocoura v okolí zhruba 100km.
Navíc všechno musím řešit v finančního hlediska a obávám se, že nakrytí kocourem může být ve výsledku podobně nákladné, jako koupě kocoura. Jednou jsme byli u "obyčejného" kocourka a nedopadlo to
Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 16:36:50
Odpovědět s citátem

Už jsem pokukovala a nenašla jsem žádného chovatele ani majitele kocoura v okolí zhruba 100km.
Navíc všechno musím řešit v finančního hlediska a obávám se, že nakrytí kocourem může být ve výsledku podobně nákladné, jako koupě kocoura. Jednou jsme byli u "obyčejného" kocourka a nedopadlo to
Crying or Very sad[/quote]

100Km okruh - pokud budete hledat nějakého určitého ženicha nesmíte na Km hledět. K nám nevěsty občas i létají letadlem Laughing
Náklady na koupi kocoura a na krytí se opravdu mohou rovnat, ale mít kocoura je celkem obětavost a v ceně krytí je i složitost soužití s kocourem. Značkuje, smrdí, může být občas i agresivní, zničí v domácnosti plno věcí / u nás je to několik televizí do nichž tak rád značkuje /. Mít kocoura a poskytovat ho na krytí není tak snadné, jak by se na první pohled zdálo a to opomíjím zdravotní rizika atd.
Odpovědět 
Jasněnka



Založen: 31.01.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Liberec

Předmět: Re: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 18:18:56
Odpovědět s citátem

100Km okruh - pokud budete hledat nějakého určitého ženicha nesmíte na Km hledět. K nám nevěsty občas i létají letadlem Laughing
Náklady na koupi kocoura a na krytí se opravdu mohou rovnat, ale mít kocoura je celkem obětavost a v ceně krytí je i složitost soužití s kocourem. Značkuje, smrdí, může být občas i agresivní, zničí v domácnosti plno věcí / u nás je to několik televizí do nichž tak rád značkuje /. Mít kocoura a poskytovat ho na krytí není tak snadné, jak by se na první pohled zdálo a to opomíjím zdravotní rizika atd.

Kdybych jen tušila dřív, že chovat ušlechtilou kočku je takový problém...asi bych se nechala odradit Rolling Eyes
Vy Vašeho kocoura asi moc nemusíte, co? Chápu, že mít kocoura s sebou nese určité problémy, ale ještě mě nenapadlo, že bych měla platit někomu za to, že se svým kocourem trpí. Budu o tom přemýšlet.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Anonymní






Předmět: Re: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 22:20:15
Odpovědět s citátem

Kdybych jen tušila dřív, že chovat ušlechtilou kočku je takový problém...asi bych se nechala odradit Rolling Eyes
Vy Vašeho kocoura asi moc nemusíte, co? Chápu, že mít kocoura s sebou nese určité problémy, ale ještě mě nenapadlo, že bych měla platit někomu za to, že se svým kocourem trpí. Budu o tom přemýšlet.[/quote]

chi - tak to jste vedle jak ta jedle - náš kocur je největší mazánek rodiny - značkuje kde mu libo / pročůrané televize statečně ovážíme na skládku a pod. / a panička běhá a uklízí a hledá nové a nové desinfekce a pohlcovače pachů. A aby toho nebylo málo, tak jsem si necchala ještě synka - tudíž mám kocoury dva Laughing Kryjeme ale jen ve velmi vyjímečných případech - ono to není jen to, že majitel trpí Laughing ale taky že má odpovědnost za cizí kočku několik dnů / už 2x u nás dostala nevěsta zánět dělohy a převoz domů 550km nebyl možný to bylo prima / . taky že musí byt přizpůsobit ke krytí - krycí box a pod. taky se musí naučit modlit, aby kocourovi nevěsta nevydrápla oko / což se nám taky stalo a my 2 měsíce oko léčili / - prostě problémů je dost a dost, ale kocoura doporučuju - jen by měl chovatel domyslet všechny důsledky a ujasnit si, jestli to zvládne - ale rozhodně to jde a kocouři jsou fakt miláčkové Laughing
Odpovědět 
J.B.
Anonymní





Předmět: Re: odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 22:28:51
Odpovědět s citátem

Vy Vašeho kocoura asi moc nemusíte, co?

chi - chudák kocour: http://web.quick.cz/bluetouch/Images/PICT6096.jpg
Odpovědět 
Thelma



Založen: 01.07.2005
Příspěvky: 48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Předmět: chudák kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 1. 2007 22:52:49
Odpovědět s citátem

který,vypadají ´vyloženě žalostně´oba Laughing
_________________
Thelma,Honzík,Čoketka a Airínka(Ája)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 8. 3. 2007 22:43:13
Odpovědět s citátem

Dovolte abych se také připojila do diskuze. S kočičkou či kocourkem z odchovů Ragdollů z NCHK samozřejmě na výstavy můžete, jejich dost kteří výstavy absolvovali a to s úspěchy a mají i od FIFe uznané tytuly šampionů. FIFe pouze takové zvíře u nich nezaregistruje na což i paní upozorňuje. Ke křížení ragdoll sibiřka ( něvská maškaráda-s červenými odznaky) jedná se o cílenou plemenitbu nejen pro ozdravění chovu, ale i za účelem barvy. Bohužel u nás je ragdoll stále málopočetné plemeno a tudíž je zde dost velká příbuzenská plemenitba, což má za následek velmi krátký život ragdolů (zhruba 8 let), ale i zdravotní problémy a také málopočetné vrhy. Málo kdo má také povědomí( zvláště začínající chovatelé o krevních skupinách ragdolů (A,B) Sibiřky i ragdolové mají stejnou krevní skupinu.
Jo a jen tak mimochodem, proč si nikdo v naší zemi neváží toho co dokážeme u nás v Čechách? Proč si každý myslí, že to co je ze západu to je zaručeně to nejlepší? Paní chovatelka z NCHK jako první u nás měla červené ragdolly z vlastního odchovu. A že je to křížením? Myslíte, že v zahraničí tyto barvy spadly z nebe? Ne, omyl!!! Ty se tam dostaly zrovna tak. Křížením s jiným plemenem. A že se z venku dovážejí za těžké peníze! Vždyť samotné plemeno vzniklo křížením.
Jo ještě na okraj nemá snad FIFe experimentální plemenou knihu?
Jinak souhlasím s tím, že každý může být registrován v které organizaci sám chce. Většina se jich navzájem uznává, pouze mi přijde, že FIFe uznává jen samo sebe. Pokud máte zájem se dozvědět něco z historie a současnosti ragdolů i o outkrosové plemenitbě jukněte na www.nchk.wgz.cz tam se snad dozvíte víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: Re: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 3. 2007 16:25:37
Odpovědět s citátem

Jo a jen tak mimochodem, proč si nikdo v naší zemi neváží toho co dokážeme u nás v Čechách? Proč si každý myslí, že to co je ze západu to je zaručeně to nejlepší? Paní chovatelka z NCHK jako první u nás měla červené ragdolly z vlastního odchovu. A že je to křížením? Myslíte, že v zahraničí tyto barvy spadly z nebe? Ne, omyl!!! Ty se tam dostaly zrovna tak. Křížením s jiným plemenem. A že se z venku dovážejí za těžké peníze! Vždyť samotné plemeno vzniklo křížením.

Jsme sice poněkud od tématu zadavateky, ale k vašemu přispěvku mám dotaz. Chovám něvy, hodil by se mi nepříbuzný modrý kocour.Pokud správně chápu vaše stanovisko , tak když zkřížím svou modrou něvu s modrým ragdolem, mám šanci, že se mi narodí modré něvy? Nebo modří ragdolové? Jak to poznám, zda mám ragy nebo něvy? Nějak to celé nemohu pochopit. Jsem vystudovaný chovatel.Nás v genetice učili, že když zkřížíme dvě plemena, potomci jsou kříženci. No ale u ragdolů je to možná jinak. Třeba jsem zrovna na tuto lekci chyběla. Kdybych nesehnala ragdola, mohla bych použít peršana starého typu, nebo birmáka. V tom případě by se mi taky narodily něvy nebo jak bych takové křížence měla identifikovat?
K zadavatelce: myslím, že křížením ragdola a sibiřky může vzniknout velmi líbivý "střešák". Z mého pohledu registrovaného chovatele je to sice "nepatřičné" plýtvání genofondem, ale pokud taková koťátka opravdu chcete, je to jen na vás. Apropos v cizině se utváří plemeno Ragamuffin, které je šlechtěno z domácích, peršanů, ragdolů a sibiřek. Podle mně jsou moc pěkní, třeba by vás oslovila zrovna taková varianta. Jukněte

http://www.cfainc.org/breeds/profiles/ragamuffin.html
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
EvaH



Založen: 09.03.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Re: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2007 0:10:32
Odpovědět s citátem

Ke křížení ragdoll sibiřka ( něvská maškaráda-s červenými odznaky) jedná se o cílenou plemenitbu nejen pro ozdravění chovu, ale i za účelem barvy.
Dovolte mi skromný dotaz. Co se Vám to v daném případě ve vrhu narodilo? Ragdollové nebo sibiřky? Ráda bych v tom měla jasno. Pojem cílená plemenitba měl v podání mých profesorů dost jiný význam. Pravda, už tomu bude bez mála tři desítky let co jsem navštěvovala přednášky o chovu a genetice a je dost možné, že se základní chovatelské principy změnily. Nicméně to co Vy popisujete jako cílenou plemenitbu znám ze školních lavic jako prosté křížení.
Bohužel u nás je ragdoll stále málopočetné plemeno a tudíž je zde dost velká příbuzenská plemenitba, což má za následek velmi krátký život ragdolů (zhruba 8 let), ale i zdravotní problémy a také málopočetné vrhy.
No, to už tak bývá, když je málo jedinců daného plemene. To se pak chovatel příbuzenské a pohříchu i často úzké příbuzenské plemenitbě nevyhne. Chovatelé např. kladrubského koně nebo hucula a nebo koně przewalského by mohli vyprávět, co to je příbuzenská plemenitba. Bohužel tito chovatelé neměli možnost nakoupit v cizině nebo polapit ve volné přírodě. Nezbylo jim nic jiného než tvrdě selektovat aby tato plemena přežila do současnosti a byla navíc životaschopná. Málopočetní populace ragdollů v ČR ale ještě není důvodem pro rozšíření genofondu přikřížením jedinců jiného plemene. Úzká krevní základna se snad dá řešit importem, ne?

Jo a jen tak mimochodem, proč si nikdo v naší zemi neváží toho co dokážeme u nás v Čechách?

Prosím upřesněte čeho že jste dokázali a v Čechách si toho nevážíme?Pokud máte na mysli renomované chovatele, kteří sbírají vavříny na mezinárodních výstavách, tak to potom ano. Ze svého okolí znám např. MUDr. Choulíkovou, která patří mezi chovateli Mainských mývalích mezi špičku. Ale že by proto v chovu používala jedince jiných plemen (cílenou plemenitbu)? Tak o tom mi není nic známo.

Proč si každý myslí, že to co je ze západu to je zaručeně to nejlepší? Paní chovatelka z NCHK jako první u nás měla červené ragdolly z vlastního odchovu. A že je to křížením? Myslíte, že v zahraničí tyto barvy spadly z nebe? Ne, omyl!!! Ty se tam dostaly zrovna tak. Křížením s jiným plemenem. A že se z venku dovážejí za těžké peníze! Vždyť samotné plemeno vzniklo křížením.
Nevím, zda všechno, co je ze západu je zaručeně to nejlepší. Necítím se být dostatečně kompetentní k vyslovení takového názoru. Osobně jsem ale přesvědčena o tom, že západní Evropa má před námi čtyřicetiletý náskok a to nejen v chovatelské práci. Máte pravdu v tom, že ragdoll je produktem cíleného křížení několika plemen. Vlastnosti požadované od produktu tohoto cíleného křížení jsou geneticky ustálené a tedy je již nežádoucí přikřížení jiného plemene. Naopak, přikřížením jiného plemene dojde obrazně k rozkolísání ustálených znaků daného plemene. Neprojeví se to v F1 generaci, ale co bude následovat v dalších generacích? Je třeba si uvědomit, že kromě té barvy ládujete do genofondu ragdolla i genofond sibiřky. A ten se jednou někde projeví a v pozici toho chovatele, který bude v dobré víře chovat ragdolly a narodí se mu bastard, bych rozhodně být nechtěla. Nepřijde Vám to trošku jako podvod na budoucím chovateli?

Jinak souhlasím s tím, že každý může být registrován v které organizaci sám chce. Většina se jich navzájem uznává, pouze mi přijde, že FIFe uznává jen samo sebe.
To je si jediné, v čem s Vámi mohu částečně souhlasit. Jsem chovatelem registrovaným pod FIFé, neboť tu na seziozních základech žádná jiná organizace nepůsobí. Měla jsem možnost navštívit FIFé výstavu v SRN a rovněž tak i výstavu WCF tamtéž. Rozdíl nebyl ani tak v organizace jako v pořadateli výstavy. Zatímco výstavy v Bavorsku byly precizně připravené se skvělým zázemím pro vystavovatele a pohodlím pro vystavovaná zvířata, výstava ve Westfálsku byla dost tragická. Tím hůř, že se současně jednalo o vyhlášení výsledků za uplynulý rok. I výstavy v ČR pořádané pod hlavičkou FIFé mají rozdílnou úroveň a je to opět jen a jen v organizátorovi výstavy. Pravidla pro pořádání výstavy platí pro všechny stejně. FIFé je silnou organizací zejména pro země severní Evropy a je celkem i pochopitelné, že hájí zájmy svých členů. Nebrání členům jiných organizací v účasti na výstavách. Pravda, neuznává tituly udělené jinou organizací. Zato má ale jakýsi řád a pravidla. Chovatel organizovaný ve fungující organizaci má alespoň záruku toho, že mu bude kočka posouzena na výstavě před zařazením do chovu a až se narodí koťata, budou jim vystaveny rodokmeny a budou v nich mít zapsánu skutečnou barvu kožíšku. Neříkám, že nemůže dojít k omylu, člověk je nádoba chybující, ale bez jakékoliv nadsázky - FIFé je fungující organizací, která mi poskytuje potřebný servis. Ne že bych ji chtěla obhajovat do mrtva, to určitě ne, má taky své chyby a nedostatky jako každé společenství. Je sice možnost se zaregistrovat v zahraničí k jiné organizaci (WCF, TICA) ale s ohledem na kurs koruny k EURu to bude dost drahý špás. Členský poplatek by se jistě dal unést, ale v případě, že budu žádat o rodokmeny, to mě asi humor přejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2007 9:16:55
Odpovědět s citátem

[quote][quote]"Máte pravdu v tom, že ragdoll je produktem cíleného křížení několika plemen. Vlastnosti požadované od produktu tohoto cíleného křížení jsou geneticky ustálené a tedy je již nežádoucí přikřížení jiného plemene. Naopak, přikřížením jiného plemene dojde obrazně k rozkolísání ustálených znaků daného plemene. Neprojeví se to v F1 generaci, ale co bude následovat v dalších generacích? Je třeba si uvědomit, že kromě té barvy ládujete do genofondu ragdolla i genofond sibiřky. A ten se jednou někde projeví a v pozici toho chovatele, který bude v dobré víře chovat ragdolly a narodí se mu bastard, bych rozhodně být nechtěla. Nepřijde Vám to trošku jako podvod na budoucím chovateli?"[quote]
___________________________________________________

Zdravím.... tak jsem si početla. Už jsem se setkala na jiných forech s tím, jak se říká, že křížení sibiřských koček s odznaky a ragdollů je v pořádku, že je to cílená plemenitba. Jako laik a začátečník , jsem to snad i byla schopná přijmout, ale teď, když už o "tom" něco vím, s tím nesouhlasím. Běhá mi tak trochu mráz po zádech z toho, že jsem o koupi kočky, která by nejspíš byla křížencem, uvažovala. Chtěla jsem vždy čisté plemeno, po kterém jsem toužila, proto jsem i byla ochotná si připlatit, a když by mi pak došlo, že moje kočka je jen kříženec či jinak "namixovaná" .... Confused Shocked Dospěla jsem totiž časem k rozhodnutí, že se chci věnovat cílenému chovu koček
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alice



Založen: 10.03.2007
Příspěvky: 3

Předmět: Re: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 3. 2007 19:42:19
Odpovědět s citátem

Eva Iltisová napsal:
. . . Apropos v cizině se utváří plemeno Ragamuffin, které je šlechtěno z domácích, peršanů, ragdolů a sibiřek. Podle mně jsou moc pěkní, třeba by vás oslovila zrovna taková varianta. Jukněte

http://www.cfainc.org/breeds/profiles/ragamuffin.html


No já nevím, ale mě ten Ragamuffin hodně připomíná dlouhosrstou britku ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
radkas



Založen: 11.03.2007
Příspěvky: 1

Předmět: S PP nebo bez
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2007 1:15:46
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,
je zajímavé že tyto diskuze se probírají na všech kočičích fórech. Je smutné, že každý kdo chce kotě určitého plemene si nechce připustit že chce luxusní věc, ale není ochoten za luxus platit. Výsledek je kotě bez PP ale jasně jmenované plemeno. Je to srovnatelné s nákupem věcí na tržištích u vietnamců - tam je napodobenin mnoho a ani jeden originál. Ten kdo se opravdu poctivě věnuje chovu ví sám nejlépe kolik stojí uchovnění či testování koček. Samozřejmě lze se věnovat chovu bez PP a mít pěkná koťata, ale kdo vám opravdu zaručí že jsou zdravá. Pochybuji, že je chovatel bez PP a testuje kočky a kryje s testovaným kocourem, má všechna očkování. Ty peníze ach jo...
Průkaz původu a výstavy zaručují opravdu splnění podmínek příslušnosti k plemeni navíc chov vyžaduje alespoň minimální znalosti o gentice a zdravotní stránce věci. Blaze těm co netuší a množí.
Pokud by ty papíry nebyly, časem by zanikly i ty krásné MCO, Birmy, Britky.....vznikla by kočka domácí, krásná někdy se znaky nějakého plemene. Pak by teprve začala poptávka po málopočetných plemenech a ty ceny...
V útulcích jsou kočky levnější cca 500 Kč a to není ani aktuální cena. Jsou skutečně dražší a kdo si řekne 2.000 Kč za útulkáře - nikdo. A věřte že odchov kotěte zbídačelého a nemocného je i dražší. Děkuji všem kdo se o ně dokáže postarat. A je mi líto, že ti co šetří nejdou k Vám, ale chtějí něco co vypadá jako....
Děkuji všem chovatelům s PP, oni ta plemena tvoří, udržují a jsou ochotni dodržovat pravidla, bez těch se totiž nedá dělat nic. Všem kdo se snaží chovat bez PP - někdy možná s dobrým úmyslem umožnit i těm "nemajetným" či šetřivým mít luxus, ale parazitujete na těch co ten luxus stvořili.
Nejsem chovatelka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: NCHK a odchovy koťat
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2007 5:06:28
Odpovědět s citátem

Alice napsal:

No já nevím, ale mě ten Ragamuffin hodně připomíná dlouhosrstou britku ....

Tak to zřejmě britky nechováte. Já na něm nic z britky nevidím.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: S PP nebo bez
PříspěvekPřitlapkováno: 11. 3. 2007 9:33:23
Odpovědět s citátem

radkas napsal:
Dobrý večer,
je zajímavé že tyto diskuze se probírají na všech kočičích fórech. Je smutné, že každý kdo chce kotě určitého plemene si nechce připustit že chce luxusní věc, ale není ochoten za luxus platit. Výsledek je kotě bez PP ale jasně jmenované plemeno. ....


Nerada bych, aby se zde spustil flame na téma PP a bez PP, je to neustále omílané téma, které nemívá jasný závěr. Dobří chovatelé, špatní množitelé .... nic ale není černobílé. Takže, prosím, "no flame"!

Děkuji

April, moderátorka
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Daniela Hypšová



Založen: 13.03.2007
Příspěvky: 3
Bydliště: Havlíčkova 590/5

Předmět: chov koček v NCHK
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 10:13:44
Odpovědět s citátem

Ráda bych reagovala na příspěvky na toto téma. Paní chovatelka, která psala, že by si ráda koupila levnějšího kocourka ragdolla a kontaktovala mě kvůli kocourkovi s červenými znaky z NCHK mohla z našeho inzerátu vyčíst, že koťátka nejsou vhodná k chovu ve FIFe. Je to z toho důvodu, že již od roku 1998 běží v NCHK projekt na ozdravení chovu ragdollů za použití běžné šlechtitelské metody (outcrossu). Byly vytvořeny linie perské (2) a linie sibiřské (2). Názor, že křížíme nesourodá plemena, lze zpochabnit, uvážíme-li, že sibiřská kočka s odznaky (nebo vlohou pro ně) je polodlouhosrstým plemenem, které má podobně utvářenou stavbu těla, Navíc se potvrdilo, že gen pro akromelanické zbarvení u sibiřských koček je kompatibilní s genem ragdollů. Pokud si myslíte, že je to samozřejmě, podívejte se na rexe, kde gen pro rexovitost není kompatibilní u všech rexů....Ale jistě, je to otázka názoru. Nám šlo především o zdraví a vitalitu. Jak správěně psal jeden z účastníků diskuze- každý klub, každá organizace je právním subjektem a tudíž má právo vytyčit takové podmínky v chovu, resp. na výstavách, které jsou v souladu s jejich směrem chovu a platnými veterinárními předpisy v České republice. Ať se nám to líbí nebo ne, musíme je jako chovatelé respektovat. Tudíž, je-li naším zvířatům z outcrossu zabráněna účast na výstavách FIFe (jedna z kočiček z outcrossu, Shaggy Síh, je šampionkou FIFe, protože se účastnila výstav ještě před oznámením ing. Mahelky, že kříženci na výstavy nesmějí), musíme to respektovat. Z první perské linie jsou v SCHK již zapsána zvířata s plnými rodokmeny, která na výstavy mohou a mohou být v SCHK i použita v chovu. Ti ostatní si zatím musí dvě či tři generace počkat.
Konkrétně kocourek s červenými znaky, kterého se příspěvek týkal, měl tatínka z druhé generace outcrossu se sibiřským kocourem.
K připařovací plemenitbě bych ráda napsala, že např. i ve Velké Británii existují organizace, které využívají v plemenitbě outcrossu ke zlepšení vitality či ke vkřížení nových barev. My jsme ji použili v době, kdy zde v republice byla chovná základna plemene ragdoll velmi úzká a ragdollové byli zatížení inbrední depresí se všemi důsledky, které z ní vyplývají. Umírali mladí. Celá situace byla ještě umocněna tím, že i když byli a stále jsou málopočetným plemenem, SCHK nevystavilo PP pro koťata narozená z rodičů s PP, pokud nestihli výstavu. Taková koťata byla prodávána bez PP a dál množena mezi sebou"hlava nehlava", bratr sesestrou a podobně. Přesně této situaci jsme chtěli zabránit či ji eliminovat. Nyní plánujeme využití třetí perské linie pro šlechtění plnobarvených ragdollů, kteří jsou již chováni v USA a jsou tam zapisováni do experimentálních plemenných knih.
Každá chovatelská organizace má svou tvář- SCHK zejména výstavní a šlechtitelskou pouze pro některá plemena, např. burmilu. NCHK vidí jako prioritu šlechtitelství se zaměřením především na zdraví jedinců, na budoucnost plemene, než momentální úspěch. A potom samozřejmě, na Návštěvní službu, tzv. zooterapii, které jsme v České republice zakladateli. Naše výstavy jsou pro nás zhodnocením práce za určité období a milým setkáním s přáteli, ať jsou z kterékoliv organizace. V žádném případě nejsou kolbištěm, kde se rveme o tituly nebo se vzájemně pomlouváme. Proč? Začali jsme chovat kočky - a věřím, že většina chovatelů v SCHK a dalších organizacích také- protože je máme rádi. Jak jim příroda nadělí, takové jsou. Vyhrát může jen jeden- ale v našich srdcích vyhrává každý. Nemáme kočky proto, abychom si jimi dokazovali svou důležitost.
Záleží na každém chovateli, z jaké organizace si koupí své zvířátko, s nímž chce chovat, jaký způsob chovu v rámci platných zákonů zvolí. Pochopitelně přijde doba, kdy i naši ragdollové, prošlechtění do 4 a více generací tzv. čistých, budou stát více, než oněch 5000,- Kč. Kdo chová, ví, že ač to není málo, je to cena symbolická, uvážíte-li očkování, nejkvalitnější krmivo a další péči. Peníze v NCHK ale doufám, nikdy nebudou rozhodujícím měřítkem chovu.
_________________
Hypšová
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 20:14:02
Odpovědět s citátem

Nezlobte se na mě , jen by mě zajímalo jak znáte svoje řády tedy ve FIFe? Dovolte, abych všem kteří je možná nečtou nebo jen pozapoměli co v nich např. je trochu osvěžila paměť.
Samozřejmě jde jen o část zbytek si budete muset přečíst sami.

4.2 Plemenné knihy
4.2.1 Popis plemenné knihy LO (Livre d'Origine - hlavní plemenná kniha)
V hlavní plemenné knize (LO) jsou registrovány kočky, jejichž nejméně 3 generace před touto (aktuální) kočkou, patří ke stejnému plemeni. Plemenem se rozumí některé z těch, které bylo uvedeno v předcházejícím seznamu uznaných plemen. Barevná varieta musí náležet mezi variety uvedené v seznamu EMS kódů a musí ji pro zmíněné plemeno FIFé uznávat.
Požadují se úplné informace o kočce, tj. jméno kočky, název chovatelské stanice, úplné registrační číslo včetně identifikace registrující organizace, pohlaví, úplný EMS kód a datum narození.
4.2.2 Popis experimentální plemenné knihy RIEX (Registre Initial et Experimental - experimentální plemenná kniha)
Do experimentální plemenné knihy se zapisují kočky, které:
- pocházejí z křížení mezi plemeny;
- neodpovídají podmínkám pro zápis do hlavní plemenné knihy
4.2.3 Přepis z RIEX do LO
Převést kočku automaticky z experimentální do hlavní plemenné knihy je možné, jsou-li splněny podmínky, které tento zápis podmiňují.

4.4.5 Registrace v RIEX (experimentální plemenné knize)
4.4.5.1 Kočky pocházející z křížení
Kočky, které pocházejí z křížení mezi plemeny (jak je uvedeno v bodě 4.2.2), budou registrovány v experimentální plemenné knize za předpokladu, že k tomuto křížení dala svoje povolení chovatelská komise člena FIFé (národního svazu). [Při registraci se uvádí výsledné plemeno] Tyto kočky budou registrovány následovně:
XLH*(výsledné plemeno) - dlouhosrstí potomci z těchto spojení
XSH*(výsledné plemeno) - krátkosrstí potomci z těchto spojení
Následně mohou být tyto kočky přeregistrovány v určitém uznaném plemeni, pokud mu odpovídají, za těchto podmínek:
- byly ve věku nejméně 10 měsíců vystaveny na mezinárodní výstavě koček ve třídě noviců;
- byly posouzeny pod dohledem národní chovatelské komise minimálně 2 mezinárodními posuzovateli, kteří byli seznámeni s okolnostmi;
- od všech těchto posuzovatelů získaly známku "výborná" .
Pravidla uvedená v tomto odstavci se nevztahují na spojení (krytí) jedinců dvou příbuzných plemen. Jejich potomci se zapisují přímo do LO nebo RIEX podle článku 4.2.

Neuražte se, ale jak je vidět u vás je možné křížení pokud je zdůvodněno. Myslíte, že jsou to pak bastardi jak uvedla EVA.H? Asi ne protože to bylo šlechtění a ne jen nějaké křížení už jen proto že je to ve FIFe. Není to divné? Myslíte, že jinde lidi nejsou schopní tak jako u vás?
Na závěr
Je mi velice líto, že všichni do sebe jen šijou místo aby se opravdu zabývali tím co je dobré pro kočky, pro jejich zdraví a dlouhý šťastný život. Nelíbí se mi že spolu kočkaři z různých organizací nedokáž vycházet natož spolu spolupracovat. Chovám sibiřky a vůbec si nemyslím, že by byli o něco horší jen proto, že jsem pod hlavičkou NCHK a né FIFe.
Svoje kočky miluju a nemám zapotřebí je tahat na každou výstavu která se namane. Jedu jen tam kde se mi líbí a kde je mi dobře. Nemám zapotřebí honit tytuly, i když kde jsme byli tam jsme ocenění dostali.
Mám kočky především pro radost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 20:20:30
Odpovědět s citátem

Eva Iltisová napsal:
. . . Apropos v cizině se utváří plemeno Ragamuffin, které je šlechtěno z domácích, peršanů, ragdolů a sibiřek. Podle mně jsou moc pěkní, třeba by vás oslovila zrovna taková varianta. Jukněte

http://www.cfainc.org/breeds/profiles/ragamuffin.html

Ještě jsem zapoměla ty taky asi spadli z nebe, nebo ne?
To jsou taky bastardi a střecháči?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Jana Babická



Založen: 17.04.2006
Příspěvky: 238
Bydliště: Plzeň

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 3. 2007 20:30:29
Odpovědět s citátem

Je mi velice líto, že všichni do sebe jen šijou místo aby se opravdu zabývali tím co je dobré pro kočky, pro jejich zdraví a dlouhý šťastný život. Nelíbí se mi že spolu kočkaři z různých organizací nedokáž vycházet natož spolu spolupracovat. Chovám sibiřky a vůbec si nemyslím, že by byli o něco horší jen proto, že jsem pod hlavičkou NCHK a né FIFe.

Myslím, že to tak není všude. Jezdíme na speciální výstavu do Německa - je to výstava nezávislého Klubu přátel koček - sjíždí se tam členové různých organizací včetně FIFáků, ale nikde to není vidět - všichni se respektují - nikdo se nekastutuje.
Zrovna včera jsem si četla shrnutí a popis odlišností v knize Zvěrolékař pro kočku od pí Mahelkové - mimochodem krásná a přehledná knížka a docela mne zaujalo to, co se píše o NHK - myslím, že je dobré si o tom něco přečíst a minimálně respektovat předpisy a možnosti druhých organizací. Nemusí být vždy jen jedna pravda a ta vlastní zase nemusí být úplně ta správná!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 0:04:35
Odpovědět s citátem

Winterova.K napsal:
Eva Iltisová napsal:
. . . Apropos v cizině se utváří plemeno Ragamuffin, které je šlechtěno z domácích, peršanů, ragdolů a sibiřek. Podle mně jsou moc pěkní, třeba by vás oslovila zrovna taková varianta. Jukněte

http://www.cfainc.org/breeds/profiles/ragamuffin.html

Ještě jsem zapoměla ty taky asi spadli z nebe, nebo ne?
To jsou taky bastardi a střecháči?


Ragamuffini jsou nově utvářené plemeno a jejich chovatelé se netají tím, že jde o křížence několika plemen a domácích koček. Toto křížení provádějí za účelem šlechtění nového plemene. Nikde na jejich stránkách nenajdete nic o tom, že by křížence dvou již existujících plemen vydávali za plemeno jednoho z rodičovského páru. Stále mi zní nezodpovězená otázka, proč jsou kříženci sibiřek a ragdolů nazýváni ragdolly, proč ne sibiřkami? A proč z křížení peršanů a ragdollů vznikly , podle vás ,ragdolové. Proč ne peršani?
Osobně nejsem velký fanda do výstav, jezdím jen zřídka a nedělám rozdíl mezi tím, kdo výstavu pořádá. Jedu tam, kde mně to zajímá bez ohledu na pořádající organizaci. Komunikuji s mnoha zahraničními chovateli sibiřských koček a věřte, že nedělám rozdíl mezi tím, kdo je kde registrován. Jen jsem zvyklá nazývat věci pravými jmény.Kdyby se mi zahleděla moje dobrmanka řekněme do rotvajleřího hocha, holt budu mít doma bastardy. Milované, vypiplané stejně jako čistokrevné dobrmánky, ale rozhodně křížence.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 7:56:07
Odpovědět s citátem

Já jen vážně nechápu, proč ve FIFe je to dovoleno a jiným organizacím zapovězeno. Proč by u vás připařovací plemenitba byla lepší než v jiné organizaci. Nechci se s nikým zbytečně hádat, ale chtěla bych slyšet odpověď.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Eva Iltisová



Založen: 26.03.2006
Příspěvky: 35

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 10:39:50
Odpovědět s citátem

Winterova.K napsal:
Já jen vážně nechápu, proč ve FIFe je to dovoleno a jiným organizacím zapovězeno. Proč by u vás připařovací plemenitba byla lepší než v jiné organizaci. Nechci se s nikým zbytečně hádat, ale chtěla bych slyšet odpověď.


Ani já se nechci hádat. Z vašich příspěvků mám dojem, že vám FIFE leží pěkně v žaludku. Nic ve zlém, celkem to dovedu pochopit, ale stajně jako nelza házet do jednoho pytle chovatelské kluby, tak ani všichni chovatelé ve FIFE nejsme stejní. Prozradím vám, na co se ptáte hned jak vy mi povíte, proč z křížení RAG x SIB a RAG x PER vznikli právě RAGdolové a ne třeba PERšani či SIBiřky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku 1, 2  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (17x)
2
RSS kanály (14x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top