Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Mohou to být blechy?


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Anonymní






Předmět: Mohou to být blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 7:01:32
Odpovědět s citátem

dobrý den.
Naše kočička má za sebou všechna očkování.Je jí pět měsíců.Někdy jí v kožíšku přeběhne malá "breberka",a za oškama a na hlavičce má černé tečky.Veterinář tvrdí,že je proti všemu očkovaná a že to není možné.Je možné,že jsou to blechy?Kočka nechodí ven!
Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Mohou to být blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 7:10:01
Odpovědět s citátem

Proti blechám se neočkuje, takže je i možné, že to jsou blešky. Není problém si nějakou tu blešku přinést z nějaké návštěvy, kde jsou pejsci. Zkuste si nějakou tu tečku prohlédnout důkladně, blechu byste měli poznat.

Ideální na odblečení je přípravek spot-on Frontline, kápne se za krk, žádné koupání.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MVDr.Černý



Založen: 09.01.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Karlovy Vary

Předmět: Re: Mohou to být blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 16:44:01
Odpovědět s citátem

Podle těch černých zrníček(bleší trus) to jsou blechy s vysokou pravděpodobností.Frontline je správně ,možná bych zkusil i Stronhold.Poslední dobou mi připadá ,že frontline ztrácí na účinnosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lucienka



Založen: 20.10.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Karviná, Ostrava

Předmět: Re: Mohou to být blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 1. 2007 18:43:33
Odpovědět s citátem

MVDr.Černý napsal:
Podle těch černých zrníček(bleší trus) to jsou blechy s vysokou pravděpodobností.Frontline je správně ,možná bych zkusil i Stronhold.Poslední dobou mi připadá ,že frontline ztrácí na účinnosti.


Jestli jsou to blešky, tak v žádném případě nepoužívejte Diffusil, který je pro kočičky toxický - viz jedna diskuse na Modrém kocouřovi a jeden velmi smutný příběh Crying or Very sad
_________________
Lucie a princezna Mia

Z nebe na nás dohlíží kocouř Damián (3)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Mohou to být blechy?
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 7:14:33
Odpovědět s citátem

Nedavno jsem si vsimla jak leze v plysi,kterou je potazene odpocivadlo na topeni takova leskla podlouhla breberka,ale neslo to chytit a ztratila se mi v te plysi.Vcera jsem ale to same chytila,kdyz to lezlo primo po Ginger - a to nema zadne chlupy(sphynx)!? Chytila jsem to a rozmackla,pak zkoumala a mam pocit,ze to je asi blecha! zadni dlouhe nozicky...Nechapu,kde by se u nas vzali.
Podle ceho se jeste poznaji? Zkousela jsem prohlidnout chlupace,ale ten ma zas tak hustou srst,ze i kdyby tam blecha byla,tak jsem nic nenasla.
Nebo co by to jineho mohlo byt? Nevsimla jsem si ani nejak vyrazneho drbani nebo nejakych kousancu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 8:09:26
Odpovědět s citátem

Taky se připojím s dotazem... Už dvakrát jsem Bentleymu našla na bradičce malý černý zrníčka (jako popisujete), nikde jinde je neměl a žádnou blešku ani jinou breberku jsem nenašla. Bentley je kocour bytový, přes léto šel občas na chvilku ven s dozorem. Když jsem to objevila, umyla jsem mu to šampónem a už se to neobjevilo... Pak jsem na to narazila asi o měsíc a půl pozdějc a opakovalo se to samé, umyla jsem to a už se to neobjevilo. Myslíte, že to byly nějaké potvůrky? Mám to nějak řešit, když se to už neobjevilo..? Díky za odpověď!
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 8:17:36
Odpovědět s citátem

Černá zrníčka na bradě zřejmě nesouvisí s parazity, jedná se pravděpodobně o akne.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MichaelaK



Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 54

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 8:27:34
Odpovědět s citátem

Alena V. napsal:
Černá zrníčka na bradě zřejmě nesouvisí s parazity, jedná se pravděpodobně o akne.


Kočičák může mít akné? Smile Tak to jsem netušila... Má to nějak vypadat, nebo je to jen ten bordýlek na bradičce? Very Happy
_________________
Michaela & Bentley
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 8:30:45
Odpovědět s citátem

Přesněji to popsat nejde ... bývají to právě ty černé ďobky na bradičce. Není to jako lidské akné, je to jen ten černej bordýlek.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:14:04
Odpovědět s citátem

Tak akne ma Ginger na bradicce taky,nicmene tady jde hlavne o ty dva "broucky" ktere jsem objevila... Kde vsude se takove blechy drzi? jen v kozichu nebo i napr. v te plysi na odpocivadle apd. Jestli to jsou opravdu blechy,nevim, jak se toho zbavit. Kocourovi dam tu pipetku za krk,nevim presne co to je,ale jednu mam doma,je to proti parazitum. Ale pokud se blechy drzi i jinde ... Sad mam z toho hruzu.
Jedina moznost,jak by se k nam dostali je kamaradovo pes,ktery se obcas objevi u nas mezi dverma(dovnitr nesmi) a nekdy jen projde a ceka na balkone,pokud se kamarad zdrzi dyl... To by ta blecha stihla? Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
RadkaK



Založen: 17.07.2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Červený Kostelec - Náchodsko

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 10:39:38
Odpovědět s citátem

Blecha je takový malý podlouhlý brouček, co vypadá jako když ho splácnete mezi knížky - placatý na výšku Smile
úplně klidně mohla přicestovat na tom psovi a přeskočit si, jsou to sice blechy psí, ale není pravda že na člověka nejdou Smile, akorát nás a sphynxe jenom kousnou vycucnou si svačinu a jdou se skrýt někam do teplíčka.
Rada: Sphynx - nic na tom jsou vidět
Chlupáč - za krk pipetku Frontline nebo Stronghold (ten je dražší a je ještě na nějaké další roztoče)
Doma - koupit sprej proti blechám, v kterékoliv drogerii je to napsané na obalu a vystříkat s ním sedačku, to místo kde byly paraziti viděni a spáry u země případně koberec, prostě to vyfučet po bytě a asi po týdnu preventivně ještě jednou, je to většinou napsané v návodu na spreji.
Mělo by to stačit, my jsme takovým způsobem vymítili docela rozmnoženou tajně vzniklou kolonii blech u nás doma. Akorát to chtělo vystříkat asi 4x, protože jich fakt bylo dost a objevili jsme je tak, že se vozili na sphynxech Laughing
_________________
Radka a kočičáci
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 12:02:57
Odpovědět s citátem

RadkaK napsal:
Blecha je takový malý podlouhlý brouček, co vypadá jako když ho splácnete mezi knížky - placatý na výšku Smile

Doma - koupit sprej proti blechám, v kterékoliv drogerii je to napsané na obalu a vystříkat s ním sedačku, to místo kde byly paraziti viděni a spáry u země případně koberec, prostě to vyfučet po bytě a asi po týdnu preventivně ještě jednou, je to většinou napsané v návodu na spreji.
l:


jeeezis...to nam jeste chybelo Smile Diky za rady, tim sprejem do domacnosti moc nadsena nejsem,ale co zbyva. Pokusim se od toho kocicaky izolovat,akorat se bojim,ze jestli budou blechy zalezle v te plysi skrabadla,tad to oni porad okupujou. odpocivadlo z topeni sundam,vystrikam,vyperu,ale tamty... Chjo.. Ten pes uz mi nesmi ani k tem dverim!!! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 12:47:11
Odpovědět s citátem

Kamarádka řešila zablešeného kocourka. Kromě klasického odblešení zvířete ještě několikrát denně vyluxovala (včetně sedačky, potahů atd.) a vytřela. Sáček je samozřejmě nutné zlikvidovat.
Věci, na kterých byla viděny blechy a jsou pratelné, je dobré vyprat a pokud je možnost a snesou to, dát do sušičky. To teplo by mělo jakékoliv "brebery" poslat na věčnost.
Přeji hodně štěstí ve válce s bleškama Wink
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 12:50:00
Odpovědět s citátem

Zkuste chlupáčovi rozevřít srst, pokud u kůže najdete černé ďubky, jsou to bleší hovínka. Ty ďubky můžete dát na mokrou vatu a pokud se rozpustí do krvava, je to bleší trus.
Každopádně bych číče pro jistotu kápla Stronghold.
No a pak vás čeká důkladné odblešení bytu, bleší vajíčka můžou být zapadaná mezi parketami, v peřinách... Vše pratelné je třeba vyprat, nepratelné vystříkat antiparazitním sprejem, podlahy vytírat hodně horkou vodou a to vše opakovaně, protože se blechy líhnou postupně..
Je to boj!
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 13:19:45
Odpovědět s citátem

DIKY ZA RADY! Sad(( fuj, to teda bude boj

Jeste jedna vec - ten sprej na blechy je nejak citit?? aby to pak v byte nebylo jeste tyden citit Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 24. 10. 2007 13:31:18
Odpovědět s citátem

payushka napsal:
DIKY ZA RADY! Sad(( fuj, to teda bude boj

Jeste jedna vec - ten sprej na blechy je nejak citit?? aby to pak v byte nebylo jeste tyden citit Confused


Ne, spreje nijak nesmrdí, nebojte. Jen kupte takový, který má účinnost na všechna vývojová stadia blech - tedy na vajíčka, larvy i dospělé blechy.
Hlavně myslete na to, že na zvířeti žijí jen 2% blech, zbytek žije v bytě. Podle toho je třeba k tomu přistupovat.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 10. 2007 5:53:53
Odpovědět s citátem

[/quote]Hlavně myslete na to, že na zvířeti žijí jen 2% blech, zbytek žije v bytě. Podle toho je třeba k tomu přistupovat.[/quote]

Koupila jsem biotoll, mate s tim nekdo zkusenost? ucinna latka je permethrin,ale to je asi ve vetsine tehle hubicich pripravku. Pisou,ze pusobi nekolik tydnu. Budu muset postrikat i ty skarbadla a mam strach,aby pak z toho nemeli kocky problemy,obcas ten plys lizou apd. Sad
a pokud se ma strikat i nabytek,kresla,gauc apd.,jak to pusobi na cloveka,protoze napr. na gauci clovek lezi,oblicej muze prijit do kontaktu s postrikanou latkou apd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 7:27:12
Odpovědět s citátem

Payi, tohle je z diskuze o silně toxickém diffusilu, kkterý taky obsahuje permethrin:

Veterináři z Toxikologického oddělení Veterinární a lékařské fakulty Univerzity v Curychu zjistili, že prostředky proti blechám, které obsahují PERMETHRIN, nervový jed ze skupiny PHYRETROIDE, vedou k těžkému poškození zdraví až k úhynu koček.

Raději bych vybrala jiný prostředek.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 26. 10. 2007 7:35:27
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Payi, tohle je z diskuze o silně toxickém diffusilu, kkterý taky obsahuje permethrin


Jen pro upřesnění - Diffusil s novým složením již Permethrin jako účinnou látku neobsahuje, nahradil ho Carbaryl, vždy viz informace na obale.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (21x)
2
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (18x)
3
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top