Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průběh krytí

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
jud



Založen: 28.01.2007
Příspěvky: 2

Předmět: Průběh krytí
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 1. 2007 19:38:53
Odpovědět s citátem

Prosím o radu, chceme poprvé nakrýt kočku. Nejdříve jsme ji měli u kocoura, byla velmi bázlivá takže ke krytí nedošlo. Teď máme kocoura doma, hned si zvykl a Corinku neustále hlídá. To se mi zdá normální, ale on sem tam i na ni i zaútočí. Může páření takto probíhat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena
Anonymní





Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 1. 2007 7:31:00
Odpovědět s citátem

Tohle chování je při krytí naprosto normální. Nechte kočku s kocourem v klidu, nejlépe v místnosti ve které budou spolu sami a nebude je nikdo vyrušovat. A počítejte s tím že uslyšíte i silný křik. Kočičí láska je dost drsná, jsou to přece šelmy.
Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 20:11:28
Odpovědět s citátem

ahoj, měla bych dotázek Smile mám doma krásnýho kocourka briťáčka a kámoš má kočku. chce jí jednou nechat koťata a padla nabídka, že by tím ženichem mohl být náš řízeček Laughing od kdy je vhodný kocourka ke kočičce pustit? teprve až označkuje? Nebo se může i dřív, třeba když začne vyřvávat a lákat nevěsty, ale ještě neznačkuje?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 12. 2007 21:19:43
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
ahoj, měla bych dotázek Smile mám doma krásnýho kocourka briťáčka a kámoš má kočku. chce jí jednou nechat koťata a padla nabídka, že by tím ženichem mohl být náš řízeček Laughing od kdy je vhodný kocourka ke kočičce pustit? teprve až označkuje? Nebo se může i dřív, třeba když začne vyřvávat a lákat nevěsty, ale ještě neznačkuje?

Řvaní ani značkování kocoura nijak nesouvisí s jeho schopností oplodnit kočku. Některý kocour je schopný krytí a oplodnění už v šesti měsících - ale raději bych doporučila vydržet až do roka tak jak to určuje chovatelský řád, u kočičky je roční věková hranice nutné minimum. No a jiný to pochopí třeba až ve dvou letech i později i když už doma dávno značkuje. Prostě jsou kocouři nadsamci a kocouři jelimánci a plně se to projeví teprve při kontaktu s kočkou v říji. Doufám že si dostatečně uvědomujete zdravotní rizika jaká sebou nese krytí, např. nutnost testování obou partnerů na FeLV, FIV a FIP a také něco víte o problémech které mohou nastat v případě že kočka má krevní skupinu B a kocour skupinu A.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2007 9:27:34
Odpovědět s citátem

no, právě, že o tom nevím celkem nic, tak jsem začala hledat na těchto stránkách...podívám se po nějakých odkazech.

Moc děkuji Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
hanuled



Založen: 20.08.2007
Příspěvky: 132

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 12. 2007 15:17:39
Odpovědět s citátem

Kočka i kocour jsou chovní? Nebo proč chce kamarád nechat kočce jednou koťata?
Upřímně, já tohle nechápu. Máte rádi kočky? Tak se podívejte, jak se jim žije v útulcích nebo na ulici. Vždyť jich je všude tolik, nač ještě přidělávat další koťátka...? Navíc se v v této problematice (tzn. krytí, šlechtění apod.) očividně vůbec neorientujete a mohou nastat i problémy. Koťátka a vlastně krytí a chov všeobecně, to není jen krásná věc, někdy se mohou vyskytnout nečekané komplikace.
Takže pokud Váš kocourek není chovný, zkuste si to ještě rozmyslet, prosím Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zuzkanka



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 98
Bydliště: Luká, Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 3. 2008 0:01:49
Odpovědět s citátem

dovolila bych si tvrdit, ze testovani na FIP je naprosto zbytecna zalezitost. Vyhozene penize.
Druha vec je, ze kocek v utulcich je mraky a neni nutne mnozit dalsi bezpapiraky jen proto, ze "chceme jednou kotatka"!!!!! Takovych kocek je vsude mraky, navic jsou v hodne pripadech nemocne, neockovane, netestovane apod.. navic v drtivych pripadech absolutne neodpovidaji danemu plemeni.. melo by se s tim mnozenim bezpapiraku zacit neco delat a ne porad necine prihlizet..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: množení bezpapíráků?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 10:25:53
Odpovědět s citátem

No, a není tohle tak trochu alibismus? Hezká číča s PP stojí 10 tis a víc, chápu, že by se mnohým hodilo, kdyby na trhu byly jen kočičky s PP..

A schovávat se za přeplněné útulky...nevšimla jsem si, že by útulky byly přeplněné britkama, mainkama, kartouzskama a jinejma rasama...

Ono když člověk chce nějakou rasu a nechce ji zrovna vystavovat a hned ji vykastruje, je opravdu třeba za ní dávat 10 táců??

Zajímalo by mě, kolik chovatelských stanic prodává koťata na mazlíky za slušnou cenu...ve všech inzerátech vidim jen nabídku luxusních mazlíčků... co je na tom luxusního vybrat si rasu kočky?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: Re: množení bezpapíráků?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 12:17:34
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
No, a není tohle tak trochu alibismus? Hezká číča s PP stojí 10 tis a víc, chápu, že by se mnohým hodilo, kdyby na trhu byly jen kočičky s PP..

A schovávat se za přeplněné útulky...nevšimla jsem si, že by útulky byly přeplněné britkama, mainkama, kartouzskama a jinejma rasama...

Ono když člověk chce nějakou rasu a nechce ji zrovna vystavovat a hned ji vykastruje, je opravdu třeba za ní dávat 10 táců??

Zajímalo by mě, kolik chovatelských stanic prodává koťata na mazlíky za slušnou cenu...ve všech inzerátech vidim jen nabídku luxusních mazlíčků... co je na tom luxusního vybrat si rasu kočky?


jedním slovem: HODNĚ
kdo chce Porsche, ale nemá na něj dost peněz, koupí si radši levnější napodobeninu, i když má s Porsche stejný jen vzhled a nálepku?

...PP je právě zárukou toho, že kočka je zástupcem svého plemene...a každý chovatel má nemalé náklady na to, aby vůbec taková koťata odchoval-pořízením kočky, jejím odchovem, uchovněním, náklady na krytí, odchov koťat do 13 týdnů věku(kvalitní krmení, očkování, odčervení, vymazlování-i čas jsou peníze)) a přitom se musí řídit chovatelským řádem a neochovat od takové kočky víc, než tři vrhy za dva roky...proto i papírové kotě v pet kvalitě stojí kolik stojí-a nemyslím, že by to byla zas až taková suma...musí alespoň částečně pokrýt náklady na chov...kdo si myslí, že všechny náklady, nebo dokonce se ziskem, žije v iluzích...chov koček je spíš velmi nákladný koníček, do kterého se víc vrazí, než z něj dostane...to všechno pro lásku ke kočkám, danému plemeni, touze ho zušlechťovat, jak z hlediska vzhledu, tak i povahy a zdraví, udržet ho geneticky variabilní

a určitě jsem ještě spoustu důvodů nevyjmenovala
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
tatiana



Založen: 30.09.2007
Příspěvky: 2163
Bydliště: Plzeňský kraj

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 14:20:04
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím s vetkou.

Když jsem koupila tatínkovi bezpapírového pražského krysaříka, vyrostlo z něj něco, co s tímto plemenem nemělo nic společného ani vzhledem, ani povahou. Teď jsem se setkala zase s bezpapírovou čivavou, kde jsem tedy fakt nepoznala, že to má být čivava-bylo to veliké a dlouhé jako jezevčík a i hlavu to mělo spíš jako on než čivava. Jen barva nebyla jezevčí. Proto už kupuji výhradně zvířata s PP-mám psa a 3 kočky a všichni jsou s PP. Tady mám záruku žádoucích vlastností, proč jsem si dané plemeno vybrala.

A jestli si někdo myslí, jak si chovatelé na tom mastí kapsy, ať si to sám zkusí. Musí koupit kvalitního jedince do chovu, což samo o sobě je nákladné. Musí mu poskytnout kvalitní veterinární péči a kvalitní krmení, to taky něco stojí. Chovatelské vybavení též není zadarmo. Spoustu času. Nutné výstavy taky stojí dost peněz, zvláště, když se jede někam dál, a nemusí to být jen cizina (o té už vůbec nemluvím). Musí se platit členství v chovatelském klubu, žádost o CHS taky stojí peníze, krytí stojí peníze, PP stojí peníze-a nakonec vrh může být málopočetný, takže ani nepokryje náklady.

Chovatelství, to je nadšení pro věc, láska k plemeni a svým zvířatům, spousta odříkání. Peníze za koťata to vynahradit nemohou.

Jó, leda když "chovatel" zavře chovná zvířata do klece, tam jim hodí nažrat, dbá o hygienu jen tak, aby neměl problém s "hygienou" a množí mláďata jen a jen za účelem zisku bez ohledu na svá zvířata-pak se na tom asi vydělat dá, nevím. Ale já osobně bych si od takového "chovatele" zvíře nekoupila ani z lítosti ke zvířeti, protože to jen nahrává těmto hyenám v lidské kůži.
_________________
Tatiana, Claudius, Čuk, Gek, Baldík, Šantí, Bivoj, Fay, Max, Bejby a Adam-in memoriam

http://www.prestickekocenky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kočičák



Založen: 05.10.2007
Příspěvky: 40

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 15:34:57
Odpovědět s citátem

No, já nemám nic proti chovným stanicím, vadí mi jen ten absolutně zamítavej postoj k nepapírovým kočičkám.

Myslím, že je třeba rozlišovat, za jakým účelem potvůrku člověk chce. Píšete tu, jak je drahé takovou číču vypiplat (sama vím, krmím jak nejlíp to je možné, máme nejlepší veterinární péči...na peníze se nikdy neohlížím), neni pak škoda ji nechat hned vykastrovat?

Sama mám 2 překrásný kocourky bez PP, obě chovatelky byly velice slušné, ukázaly mi rodiče, pozvaly domů...zkrátka hodný pani. Oba kluci jsou fakt nádherný, bez PP... prostě pro účel mazlení a hned vykastrovat si myslim, že kočky bez PP maj svý místo na zemi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 30. 7. 2008 8:55:04
Odpovědět s citátem

Kočičák napsal:
No, já nemám nic proti chovným stanicím, vadí mi jen ten absolutně zamítavej postoj k nepapírovým kočičkám.

Myslím, že je třeba rozlišovat, za jakým účelem potvůrku člověk chce. Píšete tu, jak je drahé takovou číču vypiplat (sama vím, krmím jak nejlíp to je možné, máme nejlepší veterinární péči...na peníze se nikdy neohlížím), neni pak škoda ji nechat hned vykastrovat?

Sama mám 2 překrásný kocourky bez PP, obě chovatelky byly velice slušné, ukázaly mi rodiče, pozvaly domů...zkrátka hodný pani. Oba kluci jsou fakt nádherný, bez PP... prostě pro účel mazlení a hned vykastrovat si myslim, že kočky bez PP maj svý místo na zemi.


Z pohledu nechovatele, jen "kupce": nejde o ucel (mam taky PP jen mazla), ale PP je hlavne od toho, ze vim, co si kupuji. Ze dostanu to, co chci a co si platim. (Moc nechapu tyhle debaty protoze pokud by lide, co kupuji rasu bez PP, kupovali spotrebni vec, nikdy by tak nejednali. Chteli za sve nemale penize jistotu kvality a opravdovosti.) Ze si nekupuji kralika v pytli - zvire, ktere je danym plemenem jen podle jmena, kdyz budu mit stesti, vyroste mi z toho vzhledove stejne ci podobne zvire, ale nese jinou genetickou vybavu - ktera muze ovlivnit jak vzhed, tak povahu. Takze kdyz chci urcitou rasu, chci ji skutecne. Rozmnozovani bez PP redi krev, za kterou je spousta prace chovatelu, kteri se snazili o vznik plemene a dodrzovani standard. PP dava zaruku, ze je to ona danna rasa i geneticky, ne jen vzhledove. Takze koupit si treba britku bez PP (ci neco jineho, ale britek se prodava asi nejvic) je podle mne pekna hloupost, ciste z osobniho sobeckeho hlediska - protoze nikde nemam zaruku, ze je to opravdu britka. Platim za neco, co nevim, co je. Navic za sproste penize - podle mne je drahy prave ten bezpapirak - cena se prizivuje na vysoke cene papirovych, ackoliv dostavam pochybnou kvalitu a nikdy jistotu, co mam za rasu a co mi z toho kotatka vyroste i vzhledove i povahove. Podporuji lidi, kteri nici praci chovatelu, kteri skutecne slechti. Velke ceny PP nejsou omluva - pokud neco chci, nasetrim, nekupuju neco, co neni to (pro adidas taky nepujdu k vietnamcum Smile ). Mne stal kocour taky pulku platu. A uz uplne nechapu lidi, co prodavaji a kupuji napr. krizence ras - ted akualne inzerat na kote z habesky a rusky - jiste je roztomile, jako kazde kotatko, ale nechapu, jak nekdo muze takove kote prodavat za 4000 a kdo muze byt takovy hlupak, ze ma pocit luxusu, kdyz ho za ty penize koupi - nema ani jednu rasu, ma proste bastardika. Doslo k zbytecnemu rozredeni kvalit obou plemen. Pokud je to neuhlidany omyl, mel by je onen majitel rozdat za symbolickou cenu jako obycku. Takhle to evokuje dojem, ze to snad dela naschval...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Pomněnka



Založen: 12.01.2006
Příspěvky: 137
Bydliště: Ústí nad Labem

Předmět: chov
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 8. 2008 14:06:39
Odpovědět s citátem

Zdravím v tématu. Trošičku jsem si zde zavzpomínala, a to na dobu před cca třemi lety, kdy jsem s chovem začínala a pronikala do tajů, problématiky chovu a problémů, které s sebou kočkaření nese. Po přečtení příspěvků jsem se v nich tak trochu poznávala, nebyla jsem jiná a nejsem jiná; jen jsem "vychladla". Pochopila jsem za tu dobu, že bezpapíráci tu byli, jsou a budou. Nedovedu si představit žádnou "moc", která by nešvar jednou pro vždy vyřešila a dostala informace do podvědomí a všichni potenciální chovatelé a na druhé straně zájemci o kotě, se začali chovat uvědoměle v přístupu k plemenům a chovatelské práci. Jedinou možností je neustálé opakování informací, jejich poskytnutí a je to i pomoc těm, kteří o ni požádají, aby kočičku svého vybraného plemene skutečně dostali a nenaletěli jakýmkoliv způsobem a že těch zavádějících informací koluje hodně a problémů při pořizování kočičího člena může nastat dost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Vyhlášení NEJ fotky října 2023 (58x)
2
RSS kanály (48x)
3
Kočičí ochutnávání (19x)
4
Takový "malý" kočičí stresík (dnes ... (18x)
5
Creepy kočky: Jak pochopit matematiku (18x)
6
Kočičí jména (18x)
7
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (17x)
8
Vyhlášení NEJ fotky března 2024 (17x)
9
Kočka (po)mstitel (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top