Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Burmilla, Habeška

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Burmilla, Habeška
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 3. 2007 11:37:32
Odpovědět s citátem

Prosím co nejvíc info o těchto plemenech. Na netu nic moc o burmillkách není, zhruba se tam kopírují 2 články dokolečka... nejcennější budou zkušenosti Vás, chovatelů. Já se rozhododvala mezi těmito 2 plemeny a nakonec mám burmilláčka. Chtěla jsem modrého, ale byl jen zlatý, modrá mě pořád uchvacuje, takže červík hlodá - pro kamaráda Smile
Jak moc se liší tato 2 plemena? Povahou i vzhledem, přijdou mi dost podobná vzhledově z těch mála fotek. Asi by byl lepší kámoš taky burmillák? Tedy byla by to spíše samička, jinak tehle kocourek bude kastrovaný. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Burmilla, Habeška
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 3. 2007 16:49:06
Odpovědět s citátem

Jak moc se liší tato 2 plemena?


Obě mají společné to, že to jsou aktivní, společenské kočky, chovám burmilky, takže o těch bych Vám mohla vyprávět hodiny a jen to nejlepší ... spousta lidí, kteří už i třeba měli kočky, říká, že burmila, to je úplně jiný zážitek. Jsou většinou hodně mazlivé, hodně zvědavé a společenské, vyrovnané. Ostatně, všetečnost burmilek jste už možná okusili sami. Co se barev týče, přijďte se někdy podívat, u nás uvidíte téměř všechny Smile modré jsou taky krásné. Budete-li někdy potřebovat radu či pomoc, klidně zavolejte - 724 301 778.
Obecně pokud jde o soužití dvou (či více) koček, je lepší volit stejnou rasu nebo alespoň podobný temperament. Tzn, že v tomto konkrétním případě bych Vám doporučila pořiďte si burmilu, burmilky milují společnost jiných burmil, ale pokud toužíte po habešce, taky by se bez problémů snesli.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Burmilla, Habeška
PříspěvekPřitlapkováno: 21. 3. 2007 12:29:04
Odpovědět s citátem

Děkuji Lenko Smile

Přemýšlíme o druhé kočičce stále více, teď jsme byli na víkend pryč a jen návštěva na hlídání mu byla málo, chtěl se pak extrémně mazlit. Navíc kamarádka - hlídačka sebou jeden den vzala svoji kočičku a video, jak si hrají, je úžasné. I když se trochu bojíme, aby pak spolu moc nezlobili, protože teď má Paskal lítací období Smile Ale je na něm někdy vidět, jak rád by něco dělal a my mu nestačíme a hračky taky ne, určitě by chtěl kamaráda.

A ještě k tomu mému mňoukacímu dotazu "kotě pořád mňouká" - jde o našeho burmilláčka Paskala, jsou burmillky tedy tak povídavé? Pořád ještě někdy dost mňouká, někdy jakoby si mňoukal pro sebe, než si začně hrát, než si vybere jak, někdy řve na nás, jako všímej si mně, kam to jdeš, já chci taky, někdy prostě jen tak posedává a mňouká, jakoby hledal někoho - svůj živočišný druh - kočku? nás tedy evidentně ne. Možná by kamarád pomohl, z nudy a z mňoukání. Což brzy vyzkoušíme, protože zas budeme hlídat té kamarádce my, tak si asi kočičku půjčíme domů.

Jinak má zatím pár fotek na www.burmilla.estranky.cz.
Děkuji za Vaši nabídku pomoci, možná se někdy uvidíme, březnovou výstavu koček mne chovatelka od našeho Paskálka zvala na burmillí pokec s ještě další chovatelkou, možná s Vámi? Smile , ale já bohužel nestíhala.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: Re: Burmilla, Habeška
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 16:03:27
Odpovědět s citátem

Ano, těšila jsem se, že se uvidíme, ale nakonec byl v Pyramidě takový mumraj, že možná bude lepší nechat to na jindy. Burmily nejsou zvlášť ukecané, ale možná je to spíš stylem toho hocha, který šest let nepromluvil ani slovo, pak zřetelně řekl, že ta polévka je přesolená a když se všichni divili, prohlásil, že dosud nebyl důvod ke stížnostem ... Těžko posuzovat na dálku, ale každopádně Pascal přišel z relativně velké smečky, kde pořád byl někdo na hraní a na přitulení a teď mu to chybí ... možná se nudí - hračky, škrabadýlka, posed u okna, rybičky nebo křeček místo televize - zkuste něco vyzkoušet. Možná Vás jen zkouší, jestli by místo těch nudných sušenek z Vás nevyrazil nějaké masíčko nebo jinou lahůdku, taky možnost. Třeba Vás zkouší vycvičit - když zamňoukám, půjdou si hrát... kočky jsou mistry v manipulaci. Každopádně jistě brzy najdete nějqaký "modus vivendi" který bude schůdný pro všechny zúčastněné Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Burmilla, Habeška
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 5. 2007 12:45:27
Odpovědět s citátem

Lenka V. napsal:
Ano, těšila jsem se, že se uvidíme, ale nakonec byl v Pyramidě takový mumraj, že možná bude lepší nechat to na jindy.


Dobrý den, tak Paskálek podle všeho pravděpodobně půjde o prázdninách na výstavu, tak se tam možná uvidíme Smile , i když jsem z toho docela nervózní, aby ho to nestresovalo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: Výstava - paskal
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 8. 2007 12:06:35
Odpovědět s citátem

Ahoj kočkodane,

zajímalo by mě zda jste už byli na té avizované výstavě a jak byl paskálek ohodnocený... Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Výstava - paskal
PříspěvekPřitlapkováno: 4. 9. 2007 10:03:59
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Ahoj kočkodane,

zajímalo by mě zda jste už byli na té avizované výstavě a jak byl paskálek ohodnocený... Smile


Ahoj, Paskal byl s původní paní chovatelkou 4.8. v Olomouci, přivezl V1 (EX1). Teď pojede na světovou do Bratislavy. Já s ním výstavní ambice nemám, ale jede do Bratislavy kvůli zažádání chovatelů o uznání barvy. Olomouc byla cvičná, jak to bude zvládat. Nějaké fotečky z výstavy má na stránkách - www.burmilla.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Výstava - paskal
PříspěvekPřitlapkováno: 10. 10. 2007 8:43:21
Odpovědět s citátem

kockodan napsal:
adelnik napsal:
Ahoj kočkodane,

zajímalo by mě zda jste už byli na té avizované výstavě a jak byl paskálek ohodnocený... Smile


Ahoj, Paskal byl s původní paní chovatelkou 4.8. v Olomouci, přivezl V1 (EX1). Teď pojede na světovou do Bratislavy. Já s ním výstavní ambice nemám, ale jede do Bratislavy kvůli zažádání chovatelů o uznání barvy. Olomouc byla cvičná, jak to bude zvládat. Nějaké fotečky z výstavy má na stránkách - www.burmilla.estranky.cz


Tak jenom upřesňuji, kdybyste nás někdo hledal Smile , že do Bratislavy nepojedeme - zrušeno pro nepřítomnost posuzovatele.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (34x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (28x)
3
Kočka na Titaniku (19x)
4
Rostliny jedovaté pro kočky (17x)
5
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
7
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
9
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top