Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

starý kocour


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: starý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 19:50:14
Odpovědět s citátem

ahoj, máme 16 letého kocourka http://www.modrykocour.cz/golden-kocour.php?id=1071 nikdy nebyl nijak nemocny, ale uz starim neji granule i kdyz jsem je zkousela namacet, ji jen kapsicky a pochtiva sunku a tak, syrove maso uz nemuze, ma z neho prujem, i kdyz sni za den dost kapsicek tak za posledni mesic zhubl zase pul kila, uz ma jen 5,4 kg, driv vazil 9 Sad jinak vodu pije normalne, je aktivni, v noci az moc, jen to papani mi vadi ze nepapa to co by mel, tak jsem se chtela zeptat co mu tak davat a jestli je nejaka vitaminova pasta pro seniory nebo neco takoveho
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: starý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 23. 3. 2007 19:59:08
Odpovědět s citátem

Co návštěva u veterináře? Určitě by bylo dobré nechat udělat rozbor krve a teprve podle toho nasadit nějaké vitamíny. Přecejen v tomhle věku už můžou nastat různé zdravotní neduhy.
Jinak pastu pro seniory dělá Vétoquinol - Geripet
http://www.happyanimals.cz/vitaminy-pamlsky-pro-kocky/vetoquinol-geri-pet-pasta-pro-kocky

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Irena Festova



Založen: 14.05.2007
Příspěvky: 2

Předmět: Re: starý kocour
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 14:04:43
Odpovědět s citátem

Ahoj,
16 let je krásný věk pro kocourka. Nicméně se dá říci, že je už hodně starý. Osobně bych navrhovala návštěvu veterináře ať si ho prodlédne a rozhodně také prozkoumá tlamičku. Můj perský kocourek se dožil 14 let (a dožil by se určitě více, kdyby nebylo problémů se zoubky)a vím, že rok od roku měnil stravovací návyky a rozhodně přestával jíst řadu věcí. Jedl také jenom určité druhy granulí, šunku, syrové ryby nebo maso. Pokud dostal granule, které jíst nechtěl, nebo se zrovna rozhodl, že už je prostě jíst nebude, tak snad byl ochoten i zemřít hlady než by je pozřel Smile. Myslím, že je to jako u velmi starých lidí. Už nejí tolik a hlavně nejsou v žádném případě obézní a tak prostě s léty hubnou. U veterináře bych se poradila jaké doplňky ke stravě mu podávat, protože jich existuje velká řada a zejména u těch, které jsou ve formě pasty, je jejich aplikace u kočičky relativně snadná. I když, asi další pár rukou se bude možná hodit Smile . Pastu Vétoquinol - Geripet mohu jen doporučit. Přeji Vám, aby se koucourek ve zdraví dožil i dalších let a těch 16 let je věk rozhodně úctyhodný. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Míša



Založen: 15.01.2007
Příspěvky: 47
Bydliště: Bruntál

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 14:18:58
Odpovědět s citátem

Chudacek uz vazi jen 5 kg Sad v jidle je hrozne vybiravej. ale kdy jede na chalupu tak porad prohani mistni kocoury, takze je porad cilej. Smile já vím ze věk je to urcite uctyhodny ale doufam ze tu bude jeste par let. Nedávno jsem mu poprve koupila ponozku s catnipem Smile to bylo neco Smile tak uz dlouho neblbl Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Irena Festova



Založen: 14.05.2007
Příspěvky: 2

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 5. 2007 14:48:40
Odpovědět s citátem

Filípek (již zesnulý 14 letý kocourek) také na stará kolena občas vyváděl. On byl peršan, což je velmi klidné plemeno a tak na stará kolena působil občas jako momentálně zaostalý Smile, ale jak viděl myš tak najednou ožil a jestli něco nesnášel tak cizího kocoura u nás na zahradě. Hned šel na něj. Smile Ale vzhledem k velikosti, tedy hlavně díky chlupům, se nikdy do sporu nedostal, protože cizák to hned zabalil a odešel.
Váš kocourek má už doopravdy hodně let. Jestli Vám mohu něco doporučit tak zkusit toho veterináře, ale pokud to není nijak akutní tak bych ho nechala v klidu dožít. Nicméně tu pastu pro seniory vyzkoušejte Smile Ze své zkušenosti vím, že i kdyby měl nějakou vážnější chorobu a nemá žádné projevy bolestí, je spokojený a bez problémů jí, tak to nechat jak to je. To není žádný projev krutosti, ale bohužel jsme všichni smrtelní a to včetně našich miláčků. Uf, když si vzpomenu jak můj Filípek před koncem života trpěl a těch zbytečných injekcí:(. Ale u něj to bylo něco jiného. Šel na odstranění zubního kamene, příšel o dva zuby, otevřela se mu pak dáseň a už se to nezavřelo. I když tam jistá šance po nesčetných operacích na vyléčení byla, tak vzhledem k tomu utrpení co prožíval, jsme se rozhodli ho nechat uspat. No, měl krásný život, ale přece jen, byl to člen rodiny. Pravda máme ještě druhou kočičku, pejska a po dvacátém květnu se u nás usídlí další perská kočička, ale stále to bolí.
Uf, abych odbočila od smutného konce, jakmile je kocourek čilý a řádně pije tak je ještě fit. Pouze už na něj působí stáří. A to už na mne také Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Adéla



Založen: 07.09.2006
Příspěvky: 277
Bydliště: moravské luhy a háje :)

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 8:24:49
Odpovědět s citátem

Zdravím,

taky bych řekla, že 16 let je velice slušný věk, kdy se prostě už projevuje stárnutí. V současnosti je bráno stárnutí jako nemoc, přitom je to přirozený běh věcí.
Přesto bych kocourkovi nechala u veterináře zkontrolovat zuby a krev, třeba se jedná o problém, který jde nějak řešit.
Jinak kocour vůbec nejí granule? Většina dobrých značek vyrábí speciální granule pro staré kočky, které jsou křehčí a samozřejmě mají jiné složení a měly by podporovat chuť k jídlu.
Já mám desetiletého kocoura a i na něm začíná být stárnutí vidět, skoro pořád spí, málo papá a je krásně štíhlý, i když ne hubený. Je černý a srst se mu úžasně leskne, přesto mu prokvítá bílými chloupky.
_________________
Adéla - KATANGO*CZ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nadja



Založen: 07.05.2007
Příspěvky: 47

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 15. 5. 2007 8:42:01
Odpovědět s citátem

Rozhodně bych doporučovala vyšetření ledvin. Selhávání ledvin je nejčastější příčinou úmrtí bytových kočék (u těch venkovních jsou to samozřejmě úrazy - auta, psi, otravy, různá "zmizení"). Je to jednoduché vyšetření a nijak zvlášť drahé, pouze se odebere krev. Máme desetiletého kocoura, je tři roky na ledvinové dietě a zatím je celkem v pohodě. Bez dietní stravy by údajně už nežil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (23x)
2
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
3
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (15x)
4
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
5
Proč kočkám v noci svítí oči? (14x)
6
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top