Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak při koupi kotětě bez PP


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Jak při koupi kotětě bez PP
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 17:36:04
Odpovědět s citátem

Přišel mi následující e-mail, bohužel bez adresy odesílatele, proto uveřejňuji zde:

Dobrý den, nedá mi to Vám napsat svoje zkušenosti, přijde mi (podle toho, co tady čtu), že Vy to vidíte z jednoho úhlu pohledu, já ze druhého. Jsem matka tří dětí a vždycky jsme měli plný dům zvířecích kamarádů počínaje morčaty až po kočičky, měla jsem dvě peršanky, z toho jedna byla dost vážně nemocná, ale díky supr veterináři, který je víc milovník zvířat než zlatokop podnikatel, jsme platili pouze léky a operaci a její pooperační péči jsme měli zdarma, ale to zas odbočuju od tématu. Můj poslední syn (5 let) je těžce astmatický s alergií na zvířecí chlupy, museli jsme dát kočičky pryč, naštěstí jsem je měla komu dát, ale i tak to bylo pro mě dost bolestný, obrečela jsem to a ještě dnes je mi velmi smutno, když si vzpomenu na to, jak jsme je odváželi, i když jsem věděla, že jdou do dobrých rukou, bolelo to. Syn težko chápe, že kočky mít nemůžem, vždycky jsme měli kočičího milačka doma, ale pak nám svitla naděje, když starši syn loni přišel domů s tím, že už ví, co nám přinese "Ježíšek" Asi Vám už došlo, že koťátko SPHYNXE. Jaké bylo naše rozčarování, když jsme se dopátrali ceny, doma se o ničem jiném nemluvilo, ale opravdu bohužel 20.000 Kč na kotě nemám. Dali jsme si inzerát, že levně koupíme koťe sphynxe, obvolali jsme chovné stanice, ale sehnat koťe za 10.000 Kč je nadlidský výkon, takže nic. Až teď se na nás usmálo štestí a přišla nabídka na koťe od majitele ze Slavkova. Koťátko nám má zítra přivést, máme pro něj všechno přichystané, jo jen tak mimochodem, všechny chovné stanice, které jsme obvolávali jsem zvala k nám domů, aby se přijeli podívat, do čeho by případná kočička, kocourek přišel, aby třeba i poradili, ale všichni se nám pomalu vysmáli (když jsem řekla cenu, jakou můžu já za kotě dát, nikomu už ze zmíněných chovatelů nešlo o to, aby se jejich kočičí miminka dostali do dobrých a milujících rukou). Teď jen doufám, po tom všem, co jsem si ve Vašem fóru přečetla, že to nebude nějaký podvodník a neprodá nám nemocné kotě, poraďte mi prosím, jak postupovat a vyvarovat se chyb při zítřejší koupi kotěte. Mám se domluvit s veterinářem, aby přijel k nám domu a kotě před majitelem prohlédl nebo jak dál?
Děkuji předem moc za odpověd a všem přeji krásný den.
Vendula
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Filip
Webmaster


Založen: 28.01.2006
Příspěvky: 555
Bydliště: Praha

Předmět: Jak?
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 6. 2007 17:45:17
Odpovědět s citátem

Možná bych hned reagoval.

Nejdřív trochu asi tvrdě, omlouvám se za to, ale nevím, jak jinak to napsat: chovatelé všech plemen koček mají jistou cenu, za kterou koťata prodávají. Je to tvrdé, ale nikdo se nade mnou neslituje a nesleví mi třeba při koupi televize, i když na ni mám na zdi opravdu perfektní místo. A nemůžu za to obchod přece kritizovat...

Jinak bych preferoval výběr kotěte u chovatele. Jedině tak se můžete podívat, jak kočky vyrůstají, jaké mají podmínky a péči. Brát kotě někde mezi dveřmi nebo si ho nechat přivézt mi připadá opravdu sázka do loterie s velkým rizikem (viz např. jak vybrat kotě zde: http://www.modrykocour.cz/jakvybrat.htm ).

Nevím, co může poznat veterinář na místě, možná by v něčem pomoci mohl...

Jinak by snad nebyl problém věc ošetřit smlouvou. Předpokládám, že kotě není ani v tomto případě zadarmo, a tak by Vám písemná smlouva dala možnost v případě problémů věc snadněji řešit (o smlouvě např. zde: http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=815 ).

To je jen pár věcí, co mě napadlo.
_________________
Filip (Lilly a Charlie)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
payushka



Založen: 11.02.2006
Příspěvky: 273
Bydliště: Cheb

Předmět: Re: Jak?
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2007 7:45:25
Odpovědět s citátem

Filip napsal:
Možná bych hned reagoval.

Nejdřív trochu asi tvrdě, omlouvám se za to, ale nevím, jak jinak to napsat: chovatelé všech plemen koček mají jistou cenu, za kterou koťata prodávají. Je to tvrdé, ale nikdo se nade mnou neslituje a nesleví mi třeba při koupi televize, i když na ni mám na zdi opravdu perfektní místo. A nemůžu za to obchod přece kritizovat...

Jinak bych preferoval výběr kotěte u chovatele. Jedině tak se můžete podívat, jak kočky vyrůstají, jaké mají podmínky a péči. Brát kotě někde mezi dveřmi nebo si ho nechat přivézt mi připadá opravdu sázka do loterie s velkým rizikem (viz např. jak vybrat kotě zde: http://www.modrykocour.cz/jakvybrat.htm ).

Nevím, co může poznat veterinář na místě, možná by v něčem pomoci mohl...

Jinak by snad nebyl problém věc ošetřit smlouvou. Předpokládám, že kotě není ani v tomto případě zadarmo, a tak by Vám písemná smlouva dala možnost v případě problémů věc snadněji řešit (o smlouvě např. zde: http://www.modrykocour.cz/stranka.php?id=815 ).

To je jen pár věcí, co mě napadlo.


Konkretne o sphynxech bez PP a kupnich smluv se vedlo jiz spousta bourlivych debat.
Nicmene pokud pani zminuje,ze chteji nahatku kvuli synove alergii a astmatu,urcite by nejprve meli zjistit,zda syn sphynxe snese - jak jinak nez navstevou u nektereho chovatele(ktery pokud je solidni,takovou navstevu bez problemu umoznuje).To,ze kocicka nema srst jeste neznamena,ze nenese zadne alergeny. Vice je nize ve foru o sphynxech
http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=564
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin



Založen: 17.07.2005
Příspěvky: 338
Bydliště: Brno

Předmět: kotě sphynx
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2007 7:47:41
Odpovědět s citátem

Co budete dělat, když se synova alergie projeví i u sphynxe? Nebylo by lepší to napřed "vyzkoušet", než si kotě závazně pořídíte?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Winterova.K



Založen: 12.11.2005
Příspěvky: 23

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2007 9:13:39
Odpovědět s citátem

Naprosto souhlasím s názorem, že by paní měla nejdříve vyzkoušet synovu alergii a to nejlépe u chovatele. U koček ani tak nejde o alergii na srst, ale na látky obsažené ve slinách kočky, která si je přimití na srst samozřejmě nanáší. Pokud by bylo vše v pořádku ( o čemž pochybuji) řešila bych teprve další věci co se týče kotěte. Rozhodně by do výbavi mělo dostat očkovací průkaz s vyznačeným očkováním a odčervením, nemělo by být mladší 13 týdnů, oči, uši, nos a zadaček by měly být čisté a samozřejmě, protože nejde o malou částku by měla být smlouva. Toto všechno bych já považovala za důležité.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rozaarka



Založen: 26.09.2006
Příspěvky: 39

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2007 9:53:24
Odpovědět s citátem

Jen doplnění z vlastní zkušenosti. Sphynxe máme dva. Můj manžel má alergii na srst, nicméně sphynxe snáší velice dobře. Naopak moje maminka se začíná dusit cca do třiceti minut ve společnosti našich kočiček...Takže na to opravdu pozor! To, že nemá srst, neznamená, že je hypoalergenní!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: sfinx
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 6. 2007 14:28:23
Odpovědět s citátem

Velmi rozumně Vám poradili už kočičí přátelé v předchozích příspěvcích, alergie opravdu bývá hlavně na sliny a šupinky uvolněné z kůže, jen bych doplnila - níže ve forech je jedno specielní věnované sfinxům. Začtěte se pozorně do příspěvků, možná z nich vyčtete, že některé linie sfinxů občas trpí nemocí HCM (kardiomyopatie - onemocnění srdce) toho bych se trochu u koťátka bez PP obávala (nebo je s PP a jen ho nedostanete?) Ať budete mít ve smlouvě cokoliv, jen velmi těžko se budete potom zpětně domáhat čehokoliv. Zvíře je věc podle našeho právního řádu, může mít své skryté vady o kterých může nebo nemusí chovatel vědět .... je to složité. Vřele bych doporučila kontaktovat někoho ze zkušených chovatelů sfinxů - osobně znám třeba paní Leitnerovou, o ní vím, že by za své sfinxíky dýchala, jistě by Vám řekla víc a poradila. To, že si člověk koupí kotě bez PP nemusí znamenat, že má koťátko nějakou vadu, ale zrovna u sfinxů. kteří jsou tzv. "lukrativní" plemeno a podstatná většina jich je s PP, bych se obávala, že třeba rodiče byli vyřazeni z chovu třeba právě pro zdravotní problémy. V každém případě držíme palce aby vše dobře dopadlo.
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Historie steliva pro kočky (70x)
2
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (70x)
3
Veterinární poradna: Selhání ledvin u siamského ... (67x)
4
Veterinární poradna: Úbytek červených krvinek při ... (67x)
5
Vyhlášení NEJ fotky prosince 2016 (67x)
6
Veterinární poradna: Biokill a pipeta Fipron ... (67x)
7
K rozšíření populace koček došlo vždy ... (64x)
8
Jací jsou kočkaři a pejskaři podle Facebooku (64x)
9
Veterinární poradna: Akutní selhání autoimunitního ... (63x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top