Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Průběh po kastraci - Paskal


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Průběh po kastraci - Paskal
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2007 11:49:59
Odpovědět s citátem

Ahoj, předně chci poděkovat všem, kdo byli přes víkend na povidani a snažili se mi pomoci, když jsem byla nervozní z průběhu Paskalova ponarkózniho stavu, který vůbec neodpovídal tomu, co jsme četla na netu Smile
Teď už je Paskal v pořádku, včetně jazyka. Už je úplně probraný, už nás poznává, zas se začíná chovat jako Paskal, zas začal vydávat zvuky, začal jíst. Na velké zatím nebyl , ale jíst začal později než pít.
K jazyku: obvazála jsem mu ty tlapky a přes noc to stačilo na to, aby to pak druhý den již nedělal, asi to přestalo i tolik bolet, jak si to nemohl pořád drásat a jak se to trochu zhojilo přes noc, tak už moc neměl důvod si to drásat, nebo byl opravdu nějaký zblbý po narkóze.
Ráda bych pro ostaní zaznamenala průběh, co se stalo, aby nebyli tak nervozní jako já, protože průběh jeho probírání se lišil od toho, co jsem četla na netu já, plus ta komplikace s jazýčkem.
Paskal byl v pátek ve 14 hodin na kastraci, dostali jsme ho zpět v půl 16. Byl ještě hodně omámený, oči skelné a obrovské, v autobuse měl jakoby křeče, škuby hlavou. A to si možná prokousl ten jazyk, což jsme ale zjistili až mnohem později. Doma dlouho jen ležel, pak se začal probírat, podle vetky měl jevit zajem o pití a později, kolem 20 hodiny jsme mu měli zkusit dát jídlo, s tím, že kdyby ho odmítal, nic se neděje, stačí druhý den, ale pít že má. Bohužel Paskal nepil, už se to lišilo i od údajů na netu, kdy lidi psali, že to znamená komplikace, tak jsme začala být nervózní, a navíc se choval divně, vůbec nás nepoznával a byl divný. Když začínal ovládat nožičky, začal se divně chovat, pořád otvíral tlamku, až na doraz, až to vypadalo, že si jí vykloubí nebo zlomí čelist, dělalo to to i zvuky. Mysleli jsme, že je mu zle a chtěl by zvracet, ale nemá co, jenže pak začal tlapkami si jakoby pomáhat k tomu zvracení za ušima, pak jak se víc probíral, tak se blížil k tlamce, ale pak najednou to bylo divný, úplně si vydrásavával srst. Pak najednou si začal drásat tlamku zevnitř a jazyk, přitom jí otvíral stále tak silně, že to vypadalo na zlomení, k tomu to drásání, až si z toho rozdrásal i drápky! Samozřejmě krvácel a hlavě dělal to pořád dokola, jak blázen, tak jsme jeli zas na veterinu, to bylo tak 19. Tou silou to dělal proto, že byl ještě oblbý a měl silný svalový tonus, a drásal si to zřejmě proto, že si prokousl ten jazyk a bolelo ho to a chtěl se toho zbavit. Dostal injekci proti krvácení a límec na doma, s tím, že když by nebylo zbytí, ale raději ať je bez něj, že by mu ta nervozita vyvolala krvácivost. Jenže doma to zas začal dělat, dostal límec, ale byl mu velký, sundal si ho. Tak jsem mu obvázala tlapky, aby si to nemohl drásat. K tomu byl pořád divný, nepil, nevydával zvuky, vůbec nás nepoznával a bál se nás. Ale už se pokoušel chodit. V noci nespal, byl pěkně nabuzený, asi po nějaké probouzecí látce, chtěl skákat do výšky, ale nemohl, nožičky nefungovaly, a hlavně se chtěl schovat. Nicméně noc stačila na to, aby přestal s tím drásáním jazyka. Ale pořád byl divný, pít začal kolem 15 hodiny, takže až po 24 hodinách. Až večer kolem 21 se z toho dostal úplně, začal jíst a hlavně nás poznal a začal se zas chovat víceméně jako Paskal a i mňoukat. Dneska už je OK, akorát ještě nebyl na velký, ale moc nejedl. Ale hlavně zas začal být takový, jaký byl předtím. Smile
Takže moc děkuji všem, kdo mně uklidňovali a doufám, že tímhle přísvěvkěm pomohu třeba jiným, kteří budou špatně snášet, že je jejich kočka po narkóze divná a pije později, než je 12 hodin, které jsme našla na netu já, jako mez pro normální stav. U nás to bylo něco málo přes 24 hodin. Holt to některým trvá déle, než se z narkózy dostanou.

Doplňuji odkaz na fotoalbum, neumím to provázat (teda jestli to jde)
http://www.modrykocour.cz/kockoalbum-stranka.php?cid=1203


Naposledy upravil kockodan dne 18. 6. 2007 11:27:31, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 6. 2007 21:07:25
Odpovědět s citátem

Ufff... jsem ráda, že to dobře dopadlo... Smile
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 6. 2007 11:25:18
Odpovědět s citátem

adelnik napsal:
Ufff... jsem ráda, že to dobře dopadlo... Smile


Já taky Very Happy , dík.
Kamarádka chce vzít po prázdninách svojí kočičku na kastraci, je teď z toho trochu v obavách, jak reagoval Paskal, ale já to beru tak, že nechci nikoho strašit, ale že jé dobré vědět, že některým kočkám to může trvat déle a že se může něco přihodit, co to zkomlikuje, že může být kočka mimo a může si ubližovat, prostě aby byl člověk připravenější. (Já pořád četla, když nepije do 12 hodin, je to krize...). Já znát podobné příběhy dříve, asi bych se tolik nebála, ale já četla buď jen o rychlejším a bezproblémovém dostávání se z narkózy nebo o tom, že lidem už kočka umírala, když nepila přes 12 hodin, tak mi v pátek opravdu nebylo dobře...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 6:06:21
Odpovědět s citátem

Kastrace sama o sobě není příliš riziková. Největším rizikem je právě narkoza a tu myslím Paskálek snášel hodně špatně, co jsem si tak dočítala. Bohužel, i takové případy se vyskytují Sad co tak ale čtu, převládají spíše ty dobré průběhy kastrací a pokastračních stavů nad těmito krizovými, ale nejde je brát na lehkou váhu, protože lidé pak očekávají hladký průběh a problémy je vyděsí.
Určitě je na místě opatrnost, zvolit dobrého veterináře, kterému důvěřujete a nebere Vaší kočku jen jako "kus", ale nekastrování kočičky Vaší kamarádky zase může vést k dalším komplikacím.

Umírání po 12ti hodinách bez vody mi přijde docela divná informace, zkusím najít, po jakou dobu kočka vydrží. Ale takové ty všelijaké populární články zmiňují i kočky, které přežily bez vody měsíc, to už mi přijde sice jako hodně extrémní, ale pokud se Vám omylem podaří zavřít kočku ráno do skříně a vrátíte se až navečer, pochybuju, že bude natolik dehydrovaná, že by měla výrazné zdravotní problémy.


April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 19. 6. 2007 12:40:30
Odpovědět s citátem

April napsal:
Kastrace sama o sobě není příliš riziková. Největším rizikem je právě narkoza a tu myslím Paskálek snášel hodně špatně, co jsem si tak dočítala. Bohužel, i takové případy se vyskytují Sad co tak ale čtu, převládají spíše ty dobré průběhy kastrací a pokastračních stavů nad těmito krizovými, ale nejde je brát na lehkou váhu, protože lidé pak očekávají hladký průběh a problémy je vyděsí.
Určitě je na místě opatrnost, zvolit dobrého veterináře, kterému důvěřujete a nebere Vaší kočku jen jako "kus", ale nekastrování kočičky Vaší kamarádky zase může vést k dalším komplikacím.

Umírání po 12ti hodinách bez vody mi přijde docela divná informace, zkusím najít, po jakou dobu kočka vydrží. Ale takové ty všelijaké populární články zmiňují i kočky, které přežily bez vody měsíc, to už mi přijde sice jako hodně extrémní, ale pokud se Vám omylem podaří zavřít kočku ráno do skříně a vrátíte se až navečer, pochybuju, že bude natolik dehydrovaná, že by měla výrazné zdravotní problémy.


April


Kamarádka s kočičkou určitě půjde, jenom také očekává hladký průběh, tak jí Paskal vyděsil. Já jsme ještě zjistila, že hladkému průběhu lze velmi napomoci narkózou do žíly - je to mnohem šetrnější než do svalu, což měl prý Paskal. Pak je potřeba dát pozor, aby veterinář dal skutečně odpovídající dávku - tety veterinář se jí přiznal, když musel kočče kvůli opravdu už nebezpečné dehydrataci podávat vodu kapačkami, jak se nemohla dlouho probrat, že dostala narkózu jako pro 10kg psa! Kromě té dehydratace měla také psychické problémy jako Paskal. Ale i při správně provedené narkóze prý malé procento zvířat může trpět tzv. paradoxní reakcí po podání anestetik, což se projevuje dezorientací v prostoru, zvíře nepoznává majitele a může reagovat agresivně i bez příčiny. Takže je důležité si kočku vyzvednout opravdu probuzenou. Navíc ten problém s jazykem a tlamkou je prý i tehdy, když kočka nemá dostatek tekutin, začne mít blbý pocit v krku a tlamce z vysušenosti, takže pak někdy reagují takto, takže s tím prokousnutím to nemuselo souviset.
Dehydratce kočky je v serióznějších článcích počítána podle % ztráty tělesné hmotnosti, u těch hodin bych asi zkusila věřit doporučení veterináře:
"Klinické příznaky dehydratace se projevují při snížení tělesné hmotnosti o 5 – 8 %, pacienti se snížením hmotnosti o 15 % vykazují příznaky hypovolémického šoku. Při rychlé ztrátě tekutin (př. krvácení) se tyto příznaky objevují již při snížení o 5 %. klinické znaky dehydratace, event. hypovolémického šoku jsou – suchost sliznic, snížená elasticita kůže, prodloužené CRT, zapadlý oční bulbus, tachykardie, slabý puls a případná mentální deprese."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
Odpočinek po rušném dni (84x)
2
Jak jsme kupovali koupelnový závěs (82x)
3
Jak kotě našlo nový domov a dostalo královské jméno (81x)
4
Kitty jen tak něco neodradí (80x)
5
Historie steliva pro kočky (78x)
6
Veterinární poradna: Nakrytí více kocoury (78x)
7
Veterinární poradna: Jak u kočky poznat březost? (77x)
8
Skládali jsme origami (75x)
9
Kočičí origami (74x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top