Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Kocour po anestezii nechce žrát


<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: Kocour po anestezii nechce žrát
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 10. 2007 17:19:05
Odpovědět s citátem

Prosím o radu. Před 6ti dny byl můj 2letý kocour na výplachu moč.měchýře (kvůli moč.písku), která byla provedena v celkové anestezii. Pije jakž takž, po probrání 2 den večer už se začal čistit. Po dalších 3 dnech, když pořád nežral, tak mi veterinář poradil dávat mu po 20 minutách 3 lžíce medového roztoku. Podařilo se mi dát mu to asi jen 5x.Je fakt, že se po něm vykakal (po 5ti dnech), ale zanedbává čištění. Celou dobu mi čurá jak na písek, tak po rozích na lino. Místo pelíšku je mu milejší písek, kde lehává. Je kapku tlustější než by měl být - před zákrokem vážil 6kg, teď váží 5,25 kg a podle veterináře by měl mít 4 kg.
Dnes jsem byla znovu u vet.a dal mi nějaký originální roztok - umělá výživa, kterou bych mu měla dávat 20 hodin po 20 minutách.
A teď co potřebuji poradit - vzít si na zítřek dovolenou a dávat mu to (příšerně se brání - ale dostala jsem rady včera tady a dnes ještě od vet.) a nebo počkat do soboty a začít s tím až v sobotu. Třeba ještě začne žrát sám. Takže nechali byste kocoura hladovět o 2 dny déle, nebo byste neváhali a začali s tím krmením hned? Při tom prvním krmení stříkačkou už při třetí dávce se celý chvěl strachem, když jsem ho vzala do náruče, co to bude dělat, když ho budu mučit celý den ??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
MartyCZ



Založen: 29.10.2007
Příspěvky: 8

Předmět: Hladovění kocoura
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 20:40:07
Odpovědět s citátem

Teď již je pro Vás rada zbytečná ale možná pomůže ostatním v podobných případech.
Po jakémkoliv drobném zákroku by měla následovat rekonvalescence, kde má VET širokou nabídku speciálních diet. POZOR - kočka může již po 3 dnech hladovění uhynout! V tomtom případě jste měla opravdu štěstí, že kocourek 4 denní hladovění přežil, veterináře bych na toto téma příště oslovil. Nabízet medový roztok při dnešních znalostech o výživě v rekonvalescenci mi připadá vskutku kuriózní.
Hned při vyzvednutí kocoura po zákroku Vám měl dát VET s sebou rekonvalescenční konzervu na co nejrychlejší rozkrmení kocourka. V takových případech, pokud pacient krmivo (naředěné a ohřáté na tělesnou teplotu,; nanesené na čumáček nebo tlapku, aby byl nucen krmivo slízat) odmítá přijímat, doporučuje se asistované krmení (stříkačkou, sondou), jako prevence akutního ohrožení života hladovějícího pacienta.
Ve fázi pooperačí/pozákrokové rekonvalescenci nemá VET co řešit případnou obezitu, ale doporučuje se rozkrmení pacienta. Obezitu můžete řešit, až bude kocourek v pořádku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Květa



Založen: 02.10.2007
Příspěvky: 65
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 10. 2007 22:00:54
Odpovědět s citátem

Marty, děkuji za reakci. Tvoje odpověď mě utvrdila v tom, že jsem udělala dobře, že jsem veterináře vyměnila. Byla jsem v hrozném psychickém stavu. Kocourovi se navíc občas začala tak divně třást hlavička - jako když se zasekává digitální vysílání, občas jako by se mu vykloubila přední nožička - chvilku kulhal a pak jakoby se nožka vrátila do kloubu. Ještě teď mi vhrkávají slzy do očí, když si na to vzpomenu. Naštěstí mě přijali vlídně na veterinární klinice v Brně na Veletržní ulici, kocoura kompletně vyšetřili, změnili antibiotika a dovolili, že může žrát to na co byl zvyklý. Asi mu píchli nějakou injekci, protože když jsme přišli domů, šel hned k misce a žral, sice to potom vyzvracel, ale pomalu, den ode dne se jeho stav zlepšoval. Antibiotika dobral toto pondělí. Dnes už je normální. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (41x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (35x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (20x)
4
Kočka na Titaniku (20x)
5
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (19x)
6
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)
7
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (17x)
8
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (17x)
9
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top