Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

I to se může stát

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
rostac



Založen: 23.02.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín

Předmět: I to se může stát
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 10:21:45
Odpovědět s citátem

Když jsem před časem objevil na webu tento článek, http://209.85.135.104/search?q=cache:YoUUdVXKWdgJ:www.bleskovky.sk/cl/13/179405/Macka-za-pol-miliona+savannah.asp2.cz&hl=cs&ct=clnk&cd=24&gl=cz
, kde byl odkaz na mé web. stránky, řekl jsem si, že šotek zase řádí a jen jsem se tomu usmál. Ale když jsem se 6.11. díval na zprávy Nova, tak to už jsem se nesmál a vytočilo mne to. Bylo tam to samé. Do výšky 1,20m Savanová kočka nedorůstá a ta cena je desetinásobná cený v USA. Druhý den jsem jim psal, ale ani se neozvali. Takže mám teď vlastně kočku za půl milióna.
Rosťa
www.savannah.asp2.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 14:26:46
Odpovědět s citátem

Já jsem ten příspěvek na Nově viděla a nezaregistrovala jsem, že by se mělo jednat o Savanovou kočku ... říkali cosi o genetickém experimentu a cca 10 letech šlechtění. Taky zvíře, které tam chodilo, bylo o hodně větší a jiné, než Savana, kterou jsem viděla na výstavě... nevím, možná jsem jen málo dávala pozor Smile
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rostac



Založen: 23.02.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín

Předmět: Savanová kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 13. 11. 2007 15:53:42
Odpovědět s citátem

Nevím na které výstavě jste vieděla tuto kočku, já jsem s ní byl jen na Miss kočka. A je pravdou, že moje kočka neoplývá velikostí, protože byla z vrhu nejmenší ty odtastní byly mnohem větší. To se přeci stává. Navíc je to F3 a zde se můžete podívat na předka mojí savanové kočky F1 http://www.starkatz.net/VZOR37.html
V televizi mluvili o kříženci servala a bengálské kočky a to je jednoznačně savanová kočka. Vznikla před 10 lety v USA jak uváděli, je schválená org. TICA a její vývoj není zdaleka u konce. Nakonec v informacích na mých stránkách je to přesně popsané. Ta kočka, co televize ukazovala, nebyla jestě vyšlechtěná Savanová kočka, byla to F1 max. F2 a ty jsou opravdu velké, protože mají ještě k servalovi velmi blízko. Jsou taky nejdražší, ale v žádném případě ne desetinásobně. Přibližné světové ceny jsou taky uvedeny na mých stránkách.Vyšlechtěná savanová kočka bude až kocour F5 s kočkou F5 a pozdější. Savanoví kocouči až po F3-F4 jsou ještě neplodní. Ale zajimavé je i to, že na těch slovenských stránkách byl odkaz přímo na savanovou kočku na měm webu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 8:28:02
Odpovědět s citátem

Tohle se stává docela často. V novinách nebo v televizi se objeví článek, mluví se o velké vzácnosti plemene a hlavně o astronomických cenách za kterou se takové kočky prodávají. Přitom kdo se v chovu koček trochu pohybuje ví že je všechno jinak. Z poslední doby si vzpomínám na dva podobné případy. První byl článek o kočce, která má každé oko v jiné barvě a jak ji v zemi jejího původu mají téměř za posvátnou a že jde o velkou vzácnost. Přitom různooké kočky se najdou u většiny plemen a jedna nebo dvě jsou k vidění prakticky na každé kočičí výstavě. Dokonce jsem viděla různookou kočku i ve třídě koček domácích. Druhý byl článeček v Expresu kde se psalo o plemeni sphynx, které je velmi vzácné a koťata se odchovávají velmi obtížně a zmiňovali se tam že o víkendu bylo toto vzácné plemeni k vidění na výstavě v izraelském Tel Avivu, kde vzbudilo velkou pozornost. Já jsem byla o stejném víkendu na výstavě v českém Liberci a kupodivu i tam bylo toto převzácné plemeno k vidění hned v několika exemplářích.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena V.



Založen: 23.02.2007
Příspěvky: 683
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Savanová kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 14. 11. 2007 8:29:38
Odpovědět s citátem

rostac napsal:
Nevím na které výstavě jste vieděla tuto kočku, já jsem s ní byl jen na Miss kočka.

Lenka V. se pohybuje na výstavách po celé Evropě takže jistě měla příležitost na některé z nich tuto kočku vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Veronika J.



Založen: 13.05.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Brno - Bystrc I

Předmět: Re: I to se může stát
PříspěvekPřitlapkováno: 20. 5. 2008 16:00:31
Odpovědět s citátem

rostac napsal:
Když jsem před časem objevil na webu tento článek, http://209.85.135.104/search?q=cache:YoUUdVXKWdgJ:www.bleskovky.sk/cl/13/179405/Macka-za-pol-miliona+savannah.asp2.cz&hl=cs&ct=clnk&cd=24&gl=cz
, kde byl odkaz na mé web. stránky, řekl jsem si, že šotek zase řádí a jen jsem se tomu usmál. Ale když jsem se 6.11. díval na zprávy Nova, tak to už jsem se nesmál a vytočilo mne to. Bylo tam to samé. Do výšky 1,20m Savanová kočka nedorůstá a ta cena je desetinásobná cený v USA. Druhý den jsem jim psal, ale ani se neozvali. Takže mám teď vlastně kočku za půl milióna.
Rosťa
www.savannah.asp2.cz



A navíc pomalu půldruhýho metru vysokou, co? Laughing Mighty, dobrý! Twisted Evil
_________________
Veronika(Mikuláš a Floppy)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
rostac



Založen: 23.02.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Zlín

Předmět: Nová savanová kočka
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 7. 2008 20:38:32
Odpovědět s citátem

Ale jak jsem pátral, tak ona opravdu existuje. Ale neumím si představit tu výšku a ty dlouhé roky života. To ani serval není tak vysoký. Někdo si tam zřejmě pohrál geny. S takovou se jednou můžeme i my dočkat třímetrové výšky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (32x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (23x)
3
Na co si dát pozor u krmení koček (16x)
4
Veterinární poradna: Britský modrý kocour ... (16x)
5
Koťata bez PP po rodičích s PP (16x)
6
Cornish rex (15x)
7
Vídeňská ZOO - naše poslední zastávka (15x)
8
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (15x)
9
Kočka na Titaniku (15x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top