Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Zkušenosti s krytím kočky, která není zvyklá na kocoury?!?

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
L-ussy

Předmět: Zkušenosti s krytím kočky, která není zvyklá na kocoury?!?
PříspěvekPřitlapkováno: 25. 2. 2008 15:01:47
Odpovědět s citátem

Dobrý den,
poprosila bych Vás o radu... mám skoro 3-letou britskou kočičku, chovanou v bytě... bohužel, jak to tak bývá, tak je zvyklá pouze na své lidi a na žádné jiné kočky... pes k nám sice chodí, ale číča si zaleze nahoru a kouká. Nyní bychom jí chtěli dát nakrýt, už bychom měli i budoucího "vyvoleného" jen se bojím reakce mojí číči, až jí přivedu k nějakému kocourovi... Prosím o nějaké zkušenosti. Děkuji, můžete psát i na mail: L-ussy@seznam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Eva Iltisová

Předmět: Zkušenosti s krytím kočky, co není zvyklá na kocoura?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 0:13:46
Odpovědět s citátem

a ani jiné kočky, jak zde čtu. Pokud není kočka "obouchaná" procházkami, výstavami.....zvolila bych zkušeného kocoura , kočce v plné říji bych ho přivezla domů, a než bych je nechala společně volně, zavřela bych kočičku na pár hodin do velké klece (někteří chovatelé tyto velké klece používají jako porodní, pooperační......), aby na sebe s kocourem viděli, ale aby měla mici čas se s "vetřelcem" nějak psychicky srovnat.Pokud není klec, nechte kocoura v jiné místnosti a pak je vyměňte....a teprve pak je pod dohledem pusťte do jedné společné místnosti. Cool
RadkaK

Předmět: Re: Zkušenosti s krytím kočky, která není zvyklá na kocoury?
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 12:21:25
Odpovědět s citátem

V podstatě souhlasím s paní Evou, lepší bude zkušený kocour, který už ví co se od něj očekává a opravdu důležité je aby byla kočička v plné říji (já říkám ve stavu, že by na sebe pustila i krokodýla) pak totiž nebude mít myšlenky na strach, ale bude se zajímat o kocoura.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 14:46:55
Odpovědět s citátem

Také souhlasím , jen bych odvezla kočičku ke kocourkovi . Doma by si to mohla kočička hodně hlídat a naopak kocour by mohl být v cizím prostředí hodně nejistý . U nezkušených kočiček , kdy se pár nezná je to určitě lepší . Mluvím z vlastní zkušenosti .
RadkaK

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 27. 3. 2008 15:12:03
Odpovědět s citátem

Ano, ano určitě kočičku ke kocourovi, omlouvám se tuto skutečnost jsem si špatně přečetla. Z vlastní zkušenosti se i zkušený kocour v cizím prostředí bojí a kočička naopak v domácím bude syčet a protestovat proti cizímu vetřelci. Rozhodně kočku ke kocourovi!!!

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2008 18:55:45
Odpovědět s citátem

Zdá se, že názory a zkušenosti se trošku liší. Jsem vystudovaný chovatel, potrefený biolog, beru to tak, že ve "volném" páření kocour aktivně vyhledává kočky (cizí teritoria) a výběr, kdo....bude tatínkem...provede kočka (jak jinak) Laughing Nevím jak u kterého plemene, ale říjící kočka, připravená k páření má jiné starosti, než obranu teritoria .A kocour, který není schopen se v cizím prostředí "pochlapit"?Můj něvák kryl kočky bez rozdílu prostředí , pokud byla kočka "ochotná" bylo mu úplně fuk, jestli je to doma v mé posteli na mých zádech, v domově kočky na lince nebo na zahradě, kde na něj "všichni zíraj". Pokud si vzpomínám, nechtěl jen na digestoři a také ho rušilo, když mu u "toho" slintal na záda 80ti kilový cizí Tibeťák. Embarassed Jo a jednu kočku odmítl úplně, říje neříje. Zřejmně i u koček platí, že s každým to nejde.
Alena V.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2008 19:27:00
Odpovědět s citátem

Eva Iltisová napsal:
A kocour, který není schopen se v cizím prostředí "pochlapit"?Můj něvák kryl kočky bez rozdílu prostředí , pokud byla kočka "ochotná" bylo mu úplně fuk, jestli je to doma v mé posteli na mých zádech, v domově kočky na lince nebo na zahradě, kde na něj "všichni zíraj". Pokud si vzpomínám, nechtěl jen na digestoři a také ho rušilo, když mu u "toho" slintal na záda 80ti kilový cizí Tibeťák. Embarassed Jo a jednu kočku odmítl úplně, říje neříje. Zřejmně i u koček platí, že s každým to nejde.

Tak to vám vašeho kocoura docela závidím. Můj první briťátk byl stejný. Když byla poblíž kočka v říji neviděl neslyšel a dělal co se po něm chtělo. Dnes už je kastrovaný a mám nového kocoura, který má s krytím velké problémy. Musí být s kočkou v oddělené místnosti v naprostém klidu a když tam náhodou potřebuju vejít a vyruším je tak svou činnost okamžitě utne a nechá se od kočky dlouho přemlouvat. Některé kočky prostě nenakryje i kdybych se zbláznila, dokonce odmítá krýt i jednu z mých koček. Když nemá říji stáší ji v pohodě, ale jakmile je v říji tak je konec a jen se perou.
Bedrunka

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 28. 3. 2008 22:20:42
Odpovědět s citátem

Eva Iltisová napsal:
Zdá se, že názory a zkušenosti se trošku liší. Jsem vystudovaný chovatel, potrefený biolog, beru to tak, že ve "volném" páření kocour aktivně vyhledává kočky (cizí teritoria) a výběr, kdo....bude tatínkem...provede kočka (jak jinak) Laughing Nevím jak u kterého plemene, ale říjící kočka, připravená k páření má jiné starosti, než obranu teritoria .A kocour, který není schopen se v cizím prostředí "pochlapit"?Můj něvák kryl kočky bez rozdílu prostředí , pokud byla kočka "ochotná" bylo mu úplně fuk, jestli je to doma v mé posteli na mých zádech, v domově kočky na lince nebo na zahradě, kde na něj "všichni zíraj". Pokud si vzpomínám, nechtěl jen na digestoři a také ho rušilo, když mu u "toho" slintal na záda 80ti kilový cizí Tibeťák. Embarassed Jo a jednu kočku odmítl úplně, říje neříje. Zřejmně i u koček platí, že s každým to nejde.

Asi jste nedávala při studování chovatelství ve škole pozor a studiu jste se dostatečně nevěnovala Wink . Nechci se dohadovat , jenže když už jsme u volně se pohybujících koček , což se nedá s čistě bytovými zas tak srovnávat , tak se v přírodě vydávají na toulky i kočky v říji , ne jen kocouři . Rozdíl je v tom , že kocour hledá říjící kočky téměř neustále , s vijímkou zimních měsíců , kdy je kocour víc v klidu , protože kočky nemrouskají a kočka vyhledává kocoury jen v době říje , ale v době říje je vyhledává stejně intenzivně , poháněná stejnou touhou k rozmnožování , jako kocour a tudíž navštěvuje též i cizí teritoria . Kdyby měla kočka vždy jen čekat zda náhodou nepřijde nějaký nápadník , tak by se taky nemusela nikdy dočkat . U bytových koček je to složitější a to v tom , že kočky nemají možnost přirozeného výběru a najití správného partnera ve správný čas . Jsou odkázané na to , co jim předložíme a ani zkušený chovatel nemusí 100% poznat zda je kočička dostatečně rozmrouskaná a pokud správný čas neodhadnete a přinesete jí do jejího teritoria kocoura , může to u kočky říji přerušit a kocourovi to kočička pěkně nandá . A ani řádně rozmrouskaná kočka neni záruka toho , že se nebude k dovezenému kocourovi chovat agresivně , když je ještě ke všemu nezkušená . Pokud ale odvezete kočku ke kocourovi , tak i když netrefíte správný den nestane se nic horšího , než že se krytí nezdaří a to z jednoho prostého důvodu . Kocour je gentleman , kočičce se bude dvořit a v domácím prostředí se bude cítit klidně a sebejistě , rozhodně nebude agresivní a kočička v cizím prostředí nebude tak ofouklá , sebejistá a agresivní jako doma a kocour si z tohoto setkání neodnese nepříjemné úrazy . Ono totiž pokud je kočička nezkušená a chová se agresivně odradí i velmi zkušeného kocoura . Je to jednoduchý kočičí zákon a není na tom nic složitého , pokud chápete přirozené chování koček . A je i přirozené , že kocour určitou kočku v říji nechce , obě zvířata si laicky řečeno prostě musí vonět . A i mezi kočkami je to jak mezi lidmi a defakto všemi tvory na zemi , jsou bujní kocouři , kteří nemají s krytím problém ( takový proutníci ) a naopak kocouři stydlivky opatrný a dokonce jsou i známi případy koček i kocourů kteří byli věrní jednomu partnerovi . Přečetla jsem o kočkách mnoho odborné literatury , článků atd. protože mě to velmi zajímá a chci se jejich chovu věnovat s veškerým porozuměním a správně . A konec konců není nad praxi Wink .

Zdraví Bedrunka a kočičky .
Eva Iltisová

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 17:28:48
Odpovědět s citátem

[
Přečetla jsem o kočkách mnoho odborné literatury , článků atd. protože mě to velmi zajímá a chci se jejich chovu věnovat s veškerým porozuměním a správně . A konec konců není nad praxi Wink .

Zdraví Bedrunka a kočičky .[/quote]
Právě, není nad praxi! Měla jsem to štěstí, že se mě před více jak osmi lety, kdy jsem s chovem koček začínala ujali chovatelé s dlouholetou praxí. Každé kočce i kocourovi vyhovuje něco jiného, ale právě ta praxe ukazuje, že pokud je kočička plachá, nezkušená je lépe jí dopravit šikovného kocoura dom a dopřát jim dostatek času a klidu, oni si většinou poradí.
ZdenkaP

Předmět: Krytí plaché kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 18:20:44
Odpovědět s citátem

Souhlasím s Evou, já taky normálně vozím kočky za kocoury, pointka s tím vůbec nemá problém, to je "dáma z E 55", lilavka potřebuje pár hodin na seznámení s prostředím, u třetí - prvničky, která je - jak já říkám - rapl, tak vzhledem k tomu, že jsem měla možnost si půjčit domů kocoura, využila jsem toho. Kocour s cizím prostředím nadšen nebyl, ale jakmile zaslechl říjící kočku, bylo po strachu a pářili se během 20 minut. Stejně tak moje 10 měsíční kotě - kocour - který nás přišel navštívit - ač žádná holka nemrouskala, zkoušel během chvilky některou "ukecat". Takže opravdu každému sedí něco jiného - otázka druhá je, že pokud jde o organizovaný chov a s majitelem kocoura se vyloženě nepřátelíte, málokdo bude ochoten půjčit Vám kocoura domů.

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Bedrunka

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 19:56:54
Odpovědět s citátem

Jo jo , každý má jinou zkušenost a každý kočičák i kočičinda jsou jiní a vyhovuje jim něco jiného a každý chovatel musí odhadnout tu svou kočičku . Já už bych kocoura ale nepůjčila ani nej kamarádce . I doma dávám kočku ke kocourovi . Jednou měla mého kocoura kamarádka , dala ho do bytu ke kočce a ta zuřila , kocoura zahnala a ten se třásl strachy . Kocoura odvezli do bytu přítele , kocour se rozkoukal a pak k němu přivezli kočku a vše proběhlo brz problémů . U kočky doma to byla katastrofa .
ZdenkaP

Předmět: Krytí plaché kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 31. 3. 2008 21:11:30
Odpovědět s citátem

Určitě, musí to vycházet ze znalosti kočky i kocoura - siamky jsou temperamentní, britky klidnější a i kocour mě zná, takže opravdu nebyl problém a i já jsem byla klidnější, že jsem ji měla pod kontrolou, když já tak nerada dávám micky z domu Rolling Eyes I když jdou vždy tam, kde majitele znám a vím, že je o ně dobře postaráno. Ale kocoura bych nepůjčila taky Razz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Ragdoll

Předmět: Re: Krytí plaché kočky
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 8. 2008 17:30:50
Odpovědět s citátem

No ja mam tu zkušenost že kočka nežijící s jinými kočkami a navíc extrémě panicky plachá, když jsem ji přivezla ke kocourovi, nemohla jsem ji ani vyndat z přepravky - pokousala mě, chovatelka když to viděla vyhodila mě aby neublížila jejímu kocourovi. Když byl kocour tady tak ho spacifikovala že se 48h nehnul z místa pod postelí, tak jsem zavolala majiteli ať si pro něj dojede pro chudáčka. Ona nešla ani posoudit na výstavách. Teď je asi měsíc po kastraci a myslím že se trošku zlepšuje. Na chov to stejně nebylo, byla málo kontrastní a bylo riziko že v linii ponese HCM, hlavně tu povahu měla neragdollí.

Takže moje rada zní, kdo uvažuje o chovu, víceméně hned pořídit dvě kočky. O spoustu problémů méně. A dvě čičiny jsou v podstatě starostí jako jedna, a není jim doma smutno ani nuda Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích: