Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Britská modrá

Fórum: Plemena

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
lubicka



Založen: 01.04.2008
Příspěvky: 1

Předmět: Britská modrá
PříspěvekPřitlapkováno: 1. 4. 2008 19:33:48
Odpovědět s citátem

Mám 6-měsíčního modrého kocourka a miluje slupky od brambor a vařenou červenou řepu. Nevíte někdo čím to je? Jestli mu něco nechybí nebo to žere kvůli chloupkům. Má doma zelenou trávu a dostává ji i v tabletkách.moc děkuji za odpověď.
A ještě mám jednu otázku:na co všechno by měl být očkovaný pokud bych ho pouštěla ven?
Přeji pěkný den
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Britská modrá
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2008 6:02:01
Odpovědět s citátem

Co se týká očkování, tak základem pro venkovní kočku by dle mě mělo být - rhinotracheitis (herpes virus, kočičí rýma), panleukopenie, caliciviroza + chlamýdie + FeLV (kočičí leukémie) + vzteklina + možná Biofel (plíseň) a FIP (zánět pobřišnice). A pravidelně odčervovat a ošetřit přípravkem proti blechám a klíšťatům (např. spot-on Frontline)
Každopádně zvážila bych, nakolik pouštět kocourka ven volně, pokud je to ryze bytový kocourek.
Dále taky bych doporučila kocourka včas vykastrovat, aby při touhách neutekl někam za kočičími slečnami a nestala se nějaká nehoda.

A co se týká slupek od brambor a řepy - řekla bych, že to žere proto, že to má k dispozici a protože mu to chutná. Neřekla bych, že má potřebu to baštit kvůli bezoárům. Wink

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
sava



Založen: 13.09.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: praha

Předmět: slupky z brambor
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2008 6:24:10
Odpovědět s citátem

náš neo je schopen kvůli slupkám z brambor vrkat jak holoubek a hypnotizovat moje ruce - ostatně to asi kvůli čemukoliv k jídlu - je to taková popelnice.
zrovna před chvílí ukradl klukům svačinu, kterou nestihli včas uklidit do batohů.
_________________
sava
www.napomockockam.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
adelnik



Založen: 12.06.2007
Příspěvky: 289
Bydliště: Myšlín

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2008 8:17:27
Odpovědět s citátem

Napadlo mne, aby Vám kocourka venku někdo třeba i neukradl, přeci jenom, britská modrá je žádaná.... ale to nechci strašit, jen sděluji svůj pocit. Svého kocoura bych samotného ven z tohoto důvodu asi nepustila.
_________________
adelnik + Amís + Dori + Mia + MrnyVrny
"Každý život by měl mít devět koček." Jack Canfield
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: Re: Britská modrá
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 4. 2008 13:58:58
Odpovědět s citátem

lubicka napsal:
Mám 6-měsíčního modrého kocourka a miluje slupky od brambor a vařenou červenou řepu. Nevíte někdo čím to je? Jestli mu něco nechybí nebo to žere kvůli chloupkům. Má doma zelenou trávu a dostává ji i v tabletkách.moc děkuji za odpověď.
A ještě mám jednu otázku:na co všechno by měl být očkovaný pokud bych ho pouštěla ven?
Přeji pěkný den

Slupka obsahuje hlavne hodne vitaminu C, ruzne mineraly i vlakniny. Myslim, ze uskodit mu to nemuze (ze ani v krmivu nejsou takove hodnoty napr. mineralu, aby kdyz si zobne slupky prekrocil nejake limity ), vlaknina na bezoary je potrebna (i kdyz mysli, ze kocky krmene granulkami zas tak vlakninu z jinych zdroju kvuli bezoarum nepotrebuji), tak bych ho asi nechala, kdyz ma na to chut Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top