Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

Jak reklamovat FIV pozitivní kotě

Fórum: Rady

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Binisi



Založen: 09.05.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Č.B.

Předmět: Jak reklamovat FIV pozitivní kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 16:55:30
Odpovědět s citátem

Vážení chovatelé a přátele koček,
obracím se na Vás o radu v mé nepěkné situaci, protože nevím popravdě jak postupovat a zda má vůbec smysl toto řešit.
Přivezla jsem si z jedné chovatelské stanice koťátko, které bohužel neprospívá a ukázalo se být FIV pozitivní. Chovatelka koťátka se od něho distancuje s tím, že její chov je čistý a odmítá za celou věc převzít zodpovědnost. Nyní, když vím že kotě je pozitivní, vidím že celá koupě na mě byla "ušita" a spoustu detailů, které jsem při koupi přehlédla teď hodnotím jako divadlo pro mne. To sem ale nepatří, byla jsem hloupá, že jsem si koťátko vůbec odvezla. Každopádně se chci zeptat, zda někdo nemáte s tímto zkušenost (vůbec bych Vám to nepřála) a jak bych podle Vás měla postupovat. Uvažuji obrátit se na chovatelský klub pod který ta dáma spadá, ale nevím, zda mi to bude co platné.

Děkuji Katka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: Jak reklamovat FIV pozitivní kotě
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 18:19:31
Odpovědět s citátem

Předpokládám, že jde o chovatelskou stanici, která odchovává koťata s průkazy původu.

Asi bych Vám doporučila k přečtení toto forum, kde šlo v podstatě o to, jak reklamovat chovného kocouka s vadou. Přiznávám, že rozměry neshod a problémů, do kterých toto narostlo, byly víc než dobrou ukázkou toho, že je velký problém, cokoliv vyřešit ke spokojenosti všech stran.

http://www.modrykocour.cz/forum/viewtopic.php?t=325

V souvislosti s uvedeným odkazem Vás prosím, abyste nezmiňovala konkrétní chovatelskou stanici.

Určitě bych zvolila cestu stížnosti na Svazu chovatelů koček, resp. ZO kam zmíněná stanice spadá. Otázkou jsou vždy patřičné důkazy a svědectví.

Držím palce, ať se doberete k nějakému výsledku.

April
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Binisi



Založen: 09.05.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Č.B.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 9. 5. 2008 19:00:00
Odpovědět s citátem

Ano, jedná se o kočičku s průkazem původu. To téma s nechovným kocourkem jsem četla, spíš bych potřebovala poradit jak je možné jasně prokázat, že koťátko infekci získalo již u chovatele. Podotýkám, že u mě kotě ve styku s žádnou jinou kočičkou nebylo, takže pokud by se nakazilo až po koupi, jednalo by se o opravdový a nefalšovaný zázrak. Celá věc je stížena tím, že se jedná o německou chovatelskou stanici, nikoli českou. Pokud Vás dobře chápu, mám se tedy se stížností obrátit na jejich klub? No nevím, zda mi to bude co platné, každopádně to alespoň zkusím.

KAtka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
kockodan



Založen: 26.02.2007
Příspěvky: 204
Bydliště: Praha - Petrovice

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 9:10:31
Odpovědět s citátem

Binisi napsal:
Ano, jedná se o kočičku s průkazem původu. To téma s nechovným kocourkem jsem četla, spíš bych potřebovala poradit jak je možné jasně prokázat, že koťátko infekci získalo již u chovatele. Podotýkám, že u mě kotě ve styku s žádnou jinou kočičkou nebylo, takže pokud by se nakazilo až po koupi, jednalo by se o opravdový a nefalšovaný zázrak. Celá věc je stížena tím, že se jedná o německou chovatelskou stanici, nikoli českou. Pokud Vás dobře chápu, mám se tedy se stížností obrátit na jejich klub? No nevím, zda mi to bude co platné, každopádně to alespoň zkusím.

KAtka


Nevím, kdy jste kotě koupila, ale ze zákona je zvíře věc a jako takové běží po koupi reklamační lhůta. je as i14 dní, pokud se nepletu. Ale nevím, jak to je, když jste kotě koupila v zahraničí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Kačátko



Založen: 03.01.2007
Příspěvky: 177

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 10:37:07
Odpovědět s citátem

Myslím, že při koupi v zahraničí se na věci vztahují tamní zákony, státní příslušnost kupujícího nebo místo kde se zakoupená věc nachází nebudou hrát roli (pokud se tedy na koupenou věc nevztahuje mezinárodní záruka). Takže by Binisi musela prostudovat německou legislativu. V případě, že by chtěla věc řešit soudní cestou, musela by se obrátit na německé soudy.
_________________
Kačátko+Elsa, Čičik a Ošklivka
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Binisi



Založen: 09.05.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Č.B.

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 11:59:31
Odpovědět s citátem

Děkuji za rady, soudit se nechci, popravdě jsem z toho už tak zklamaná a psychicky vyčerpaná, že se zkusím obrátit ještě na chovatelský klub a vzdám to. Myslela jsem, že existuje něco jako chovatelská etika, ale asi to není pravidlem u každého, bohužel.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Lenka V.



Založen: 15.03.2007
Příspěvky: 155
Bydliště: Úžice u Kralup n.Vlt

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 12. 5. 2008 13:27:56
Odpovědět s citátem

Binisi napsal:
Děkuji za rady, soudit se nechci, popravdě jsem z toho už tak zklamaná a psychicky vyčerpaná, že se zkusím obrátit ještě na chovatelský klub a vzdám to. Myslela jsem, že existuje něco jako chovatelská etika, ale asi to není pravidlem u každého, bohužel.


Tady bude opravdu velmi těžká situace, musíte v první řadě prokázat, že kočka přicestovala do ČR už nakažená - jak dlouho po příjezdu jste nechali dělat testy? Jednoduchá cesta by byla nechat přetestovat její rodiče - nabídnětě, ža zaplatíte jejich testy (nevím, z které části Německa CHS je, pokud blízko, dovezla bych si tam ty kočky klidně osobně na testy) - pak bude jednoduché určit původ nákazy. Je CHS FIFe? Pokud ano, dá se ještě něco dělat, mechanismy stížností fungují sice pomalu, ale fungují, pokud je to non-FIFe chov, šance je velmi malá a jediná páka může být prestiž a pověst - stojí dotyčné za to, aby jste ji roznesla po celé Evropě kvůli nakaženému chovu nebo Vám radši dá nové, testované kotě? O vrácení peněz si asi můžete nechat zdát....
držím palce
_________________
Lenka Venclíková
Dee burmilky
silver & golden
www.burmilla.snadno.eu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (21x)
2
Veterinární poradna: Jak naučit kocoura chodit do ... (18x)
3
Veterinární poradna: Čím tlumit agresivitu u kočky (12x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top