Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

HCM

Fórum: Nemoci

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:01:28
Odpovědět s citátem

rolobi napsal:
Pročítám diskusi a dnes je na pořadu chs. Bonaccia a paní chovatelka. Musím se jí zastat, ať se to někomu líbí nebo ne.


Ano, dnes je na pořadu jedna chovatelská stanice, jindy bude jiná, dokud prostě bude o čem psát, bude se o tom psát. A ačkoliv nejsem fanda uvádění chovatelských stanic, protože to právě vede k tomu, že se někdo cítí osočen, je přesto třeba v některých případech být konkrétní (vzhledem k dědičnosti HCM je dobré vědět, kde mohou být případná rizika a kde zaměřit zvýšenou pozornost na testování), a na rovinu, zrovna v případě HCM většinou stačí pro svou "obhajobu" zveřejnit lékařskou zprávu o testování HCM na webu, je to to nejmenší, ale je na každém jednotlivém chovateli, jak se k tomu postaví.

HCM u britek bude ještě zřejmě po nějakou dobu hodně diskutovaným a žhavým tématem, ale věřím, že čím víc se o tom bude psát, tím víc to bude tlačit na chovatele, aby testovali a minimalizovali rizika.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: Re: pro paní chovatlku Smitkovou (Bonaccia)
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:02:43
Odpovědět s citátem

Ivča 17 napsal:
Dobrý večer paní Smitková,
je mi Vás upřímně líto, jak se zde do Vás strefují.... Ale! Nebylo by zadostiučiněním všem co jsou na pochybách okopírovat přímo na web výsledky sona HCM???


Myslím, že by bylo vhodné kontatkovat spíše rovnou pí Smitkovou a nepsat veřejně výzvy sem.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: Henrico HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:07:27
Odpovědět s citátem

Tak abychom to rozlouskli - pokud někdo má tende pochybovat o Henricově HCM, nechť se podívá na lékařskou zprávu, která je zveřejněna na našem webu http://taravyzel.freepage.cz/nasefotky
Pro paní rolobi - zřejmě si myslíte, že nemám vlastní rozum a proto poslouchám ostatní, možná si i myslíte, že by bylo v pořádku mlčet a nikam to nepsat. Jasně to je přístup hoden chovatele. Víc k tomu opravdu nemám co dodat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:28:50
Odpovědět s citátem

O p. Smitkové je veřejně psáno, já k ní tedy veřejně promlouvám, títmo komentuji tuto diskusi. Pokud bych si s p. Smitkovou dopisovala, ráda si s ní vyměním mail v duchu mého příspěvku.
Můj příspěvek byl určen pochopitlně všem!!!!!!!!!!! Pokud jsou účastníci této diskuse na pochybách, ať paní Smitková hodí na web všechna sono vyš. a šťouralové zase přesídlí na jinou diskusi. Nevidím nic jednoduššího!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:31:28
Odpovědět s citátem

Britacek napsal:
Nejdříve bych ráda všechny na tomto foru pozdravila.

Bohužel bych ale chtěla oponovat vůči negativitě vůči genetickým testům HCM jelikož vím že je to jen zlomek informací které se tímto testem dají získat ale i to je pokrokem ke včasnému odhalení této nemoci. A pokud by byli k ničemu nebrali by vet. lékaři tyto testy v potaz.


Prosím, můžete mi zde ocitovat, KDE je zmíněna totální negace genetických testů?? Já tady stále čtu dokola, že genetické testy ano, ale ne bez současného vyšetření echokardiografem, tak, jak jste ho absolvovala i Vy se svým kocourkem zřejmě u Dr. Teplé. Samozřejmě, že neexistuje jen HCM, je spousta jiných srdečních onnemocnění, ale ani tato zvířata do chovu nepatří (minimálně z etického hlediska, že krytí, či březost je velká zátěž na srdce).
Takže pro nováčky na fóru bych ráda shrnula závěry, které z tohoto vyplývají:
1) genetický test + sono = velmi dobře
2) sono bez gentestu = dobře
3) jen gentest = nedostačujíc
í

_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Britacek



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 20:48:12
Odpovědět s citátem

ano já svámi plně souhlasím také tento kocourek v chovu nepůsobí jelikož by to pro něj byla smrt. Jen se čeká na celkovou stabilizaci,aby mohla být provedena kastrace

Jinak jen pro vaši informaci u Dr. Teplé nebyli je spousta jiných dobrých kardiaků

a nejsem nováčkem tohoto fora , modrého kocoura sleduji řadu let jako ,že nejsem začínající chovatel jen jen mě nenechalo chladnou to odsuzování něčeho co si myslím že je sice v počátku ale pro nás opravdové milovníky chlupatých klubíček je přínosem a budoucností .


Naposledy upravil Britacek dne 16. 2. 2011 21:12:38, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:04:34
Odpovědět s citátem

Paní Zdeňko,
dle mého názoru je gen test HCM dost nekonkrétní, speciálně pokud mluvíme o britských kočkách. Zde se testují 2 mutace a 2 alely. Což je velice nedostačující, zbývající počet se nedá otestovat.
Pokud chce mít někdo téměř třetinovou jistotu, že je gen ok, ať vyhazuje peníze. Sono HCM je prokazatelné, co je patrné je vidět! Ovšem chce to opakovat vyšetření. Vždy se velmi pousměji, když vidím na stránkách CHS, vyš. HCM vr. 2007 negativní a od té doby ani Ň.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
April



Založen: 08.11.2004
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:14:24
Odpovědět s citátem

Myslím, že gen test je dobrý v tom, že když vyjde jednoznačně pozitivně, není co řešit a je to jasná stopka, byť je sono čisté. Jeho přínos není v určení negativity, ale spíše v určení pozitivity, a byť jeden gen, i tak je určitě stojí za to ho udělat, ale je třeba správně interpretovat výsledek.
_________________
Týden samomluvy v rámci vlákna zkrotí ledasjaké bouřliváky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Britacek



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:16:28
Odpovědět s citátem

souhlas
ale sono vám neřekne zda je nositel byt jen zlomku testovaného
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Britacek



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 4

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:19:32
Odpovědět s citátem

April napsal:
Myslím, že gen test je dobrý v tom, že když vyjde jednoznačně pozitivně, není co řešit a je to jasná stopka, byť je sono čisté. Jeho přínos není v určení negativity, ale spíše v určení pozitivity, a byť jeden gen, i tak je určitě stojí za to ho udělat, ale je třeba správně interpretovat výsledek.





mám stejný názor
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: pro Ivču
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:20:28
Odpovědět s citátem

ZdenkaP napsal:

1) genetický test + sono = velmi dobře
2) sono bez gentestu = dobře
3) jen gentest = nedostačující


myslím, že k tomu, co jsem napsala, není co dodat, já ho považuju za užitečný jen v kombinaci se sonem, velká část britek má vadnou alespoň jednu alelu a tam se pak můžu vyhnout tomu, abych pářila N/HCM nebo dokonce HCM/HCM! To v období, kdy na sonu může být vše OK. Pokud vrážím každoročně peníze do sona, 1 gentest mě opravdu nezabije. Na příkladu Summera vidno, že i jedinec N/HCM může onemocnět, z toho i u HCM/HCM se nikdy nemusí nemoc sonograficky diagnostikovat, prostě se za života zvířete neprojeví a kočka zemře na něco jiného... Takže jak říkám JEN gentest NE. A k sonu před lety - jakoby nebylo...


Britacek napsal:

Jinak jen pro vaši informaci u Dr. Teplé nebyli je spousta jiných dobrých kardiaků


..asi jste měla na mysli kardiologů?? Tak těch zase tolik dobrých není....

APRIL: naprostý souhlas, POKUD by to chovatelé správně interpretovali, čili jasno, pakliže je některá alela vadná. Jenže právě je tomu tak, že chovatelé se chlubí pouze negativními testy, tedy výsledkem N/N - a ten sám o sobě vypovídající bohužel není Mad
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)


Naposledy upravil ZdenkaP dne 17. 2. 2011 1:11:20, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 21:56:38
Odpovědět s citátem

Milé dámy,
co tu tu blábolíte??? Jak Vám může gen test HCM určit 100%-tně + něbo -. Testují se dva geny!!!!!!!!!!!!!!! A dalších zbývajích je X! Na ty test není, nedají se tedy tesovat. Abych zde nepovídala nesmyli, je jich tuším 12! Ale spolehlivě se dají hodnotit jen 2.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 22:13:55
Odpovědět s citátem

Ivča 17 napsal:
Milé dámy,
co tu tu blábolíte??? Jak Vám může gen test HCM určit 100%-tně + něbo -. Testují se dva geny!!!!!!!!!!!!!!! A dalších zbývajích je X! Na ty test není, nedají se tedy tesovat. Abych zde nepovídala nesmyli, je jich tuším 12! Ale spolehlivě se dají hodnotit jen 2.

Myslím, že trochu slušného vyjdřování by neuškodilo. A nevím tedy, o co Vám jde?? My víme, že genů je tuším 11 nebo 12, ale pokud je něco špatně už na tom, co je testovatelný, tak to asi v pořádku není?? A OPAKUJI SPECIELNĚ PRO VÁS znovu, že N/N výsledek nevypovídá vůbec o ničem! Pokud jste měla na myslí jiné "blábolící dámy", tak pak můj příspěvek kromě první věty klidně přeskočte.
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 22:14:33
Odpovědět s citátem

Ivča 17 napsal:
Milé dámy,
co tu tu blábolíte??? Jak Vám může gen test HCM určit 100%-tně + něbo -. Testují se dva geny!!!!!!!!!!!!!!! A dalších zbývajích je X! Na ty test není, nedají se tedy tesovat. Abych zde nepovídala nesmyli, je jich tuším 12! Ale spolehlivě se dají hodnotit jen 2.


Ale proboha vždyť tady nikdo netvrdí, že je gentest spolehlivý!!! Snad s výjimkou paní Smitkové ... Přečtěte si tu diskuzi pořádně
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 22:45:26
Odpovědět s citátem

citace:
Ale proboha vždyť tady nikdo netvrdí, že je gentest spolehlivý!!! Snad s výjimkou paní Smitkové ... Přečtěte si tu diskuzi pořádně


moje rekce směřovala na názor paní April a Briťácek... tak nevím!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 22:48:22
Odpovědět s citátem

citace:
Britacek



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 4

Předmět:
Přitlapkováno: 16.02.2011 22:19

--------------------------------------------------------------------------------

April napsal:
Myslím, že gen test je dobrý v tom, že když vyjde jednoznačně pozitivně, není co řešit a je to jasná stopka, byť je sono čisté. Jeho přínos není v určení negativity, ale spíše v určení pozitivity, a byť jeden gen, i tak je určitě stojí za to ho udělat, ale je třeba správně interpretovat výsledek.


Briťáček:

mám stejný názor



Alenko moc zdravím Very Happy PS... Ineska! Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Alena C.



Založen: 21.08.2007
Příspěvky: 209

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 23:18:01
Odpovědět s citátem

citace:

Myslím, že gen test je dobrý v tom, že když vyjde jednoznačně pozitivně, není co řešit a je to jasná stopka, byť je sono čisté. Jeho přínos není v určení negativity, ale spíše v určení pozitivity, a byť jeden gen, i tak je určitě stojí za to ho udělat, ale je třeba správně interpretovat výsledek.


Zdravím Ivčo a pozdravuju Ines. Ale názor April je správný. Pokud na genetickém testu vyjde HCM/HCM, tj. pozitivita, tak tam je jediná 100% jistota, že je ten test pravdivý, i když je zjištěn jen na jednom jediném genu. I kdyby další geny byly negativní (co ještě nejsou prozkoumané). V tom případě může třeba dočasně sono ukázat negativitu, ale je to jen aktuální stav a protože na genu už pozitivita je, tak jediné správné řešení je na takovém jedinci nechovat. Pokud vyjde N/HCM na tom jediném genu, tak je na místě opravdu opatrnost, pozitivita může být na dalších genech a nebo nemusí, jedinec může být pouze přenašeč, to se bohužel zatím ještě geneticky nedá stoprocentně říct. Takže gentest může sloužit jen jako orientační.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 16. 2. 2011 23:50:53
Odpovědět s citátem

Alenko, i tak mě gen HCM přijde k ničemu...ta jistá nejistota byť jen v jednom genu mně neuspokojuje! Těším se až na tom gentika bude dál, opravdu a pohyb kupředu sleduji neustále.
HCm sono je patrné hned, ale opět nezaručí budoucnoust bez problému!
Já jsem se u svých koček snažila vybírat takové linie, kde testovali sono velmi dlouho. Vím, že i toto je jen malá berlička.
Jako chovatelku s potencionálem vychovat a vypiplat to nej! mně vůbec neuspokojují stávající možnosti testů na HCm. Je to víceméně boj s dvanáctihlavou saní.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Ivča 17



Založen: 16.02.2011
Příspěvky: 8
Bydliště: Chrudim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 0:17:34
Odpovědět s citátem

Pokud je to HCM/HCM tak je to absolutní bez komentáře! Ale já takový případ z gen. HCM neznám.. naštěstí. Obvykle to bylo jen z jedné alely rodiče.
Proto mně gen. testy přijdou zbytečné. Konzultuji to dokola s přáteli ostaních CHS, veterináři, odborníky na srdíčko.
Každoroční sono je pro mně min. půlroční záruka klidného spánku... je to tak:-(.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
ZdenkaP



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 466
Bydliště: Brno

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 1:01:55
Odpovědět s citátem

Ivča 17 napsal:
Pokud je to HCM/HCM tak je to absolutní bez komentáře! Ale já takový případ z gen. HCM neznám.. naštěstí.

Ivčo, Vy myslíte, že se s tím někdo pochlubí?? N/HCM jich znám "tichou poštou" dost a nepochybuju, že jsou i HCM/HCM, jen se zametají pod koberec nebo ze stránek. Ale jsou i tací (a taky o nich vím), kteří mají zvíře N/HCM a uvádějí, že má test negativní, zřejmě jedno "N" pro ně tu negativitu znamená.
April to napsala správně, protože jde o tu INTERPRETACI a na to jsem jí také odpovídala - proto je lépe tam dát citaci nebo odkaz na koho reaguji.
Uvedu to asi takhle: pokud budu mít vlastního krycího kocoura - udělám genetiku a sono u obou. Nemám-li kocoura, pak je mi genetika vlastních koček celkem k ničemu, pokud nebude testovaný i kocour. Takže musím doufat, že moje genetika + sono a jeho sono minimalizují možnost výskytu.
HCM je a zůstane svými projevy zrádné do doby, než bude objeveno a testováno všech 12 genů - toho se já už jako chovatel zcela jistě nedožiju.
Takže opět odkazuju na moje pořadí 1-3 uvedené v příspěvku červeně..
Dodám jen jedno - kéž by se britkaři místo požírání navzájem snažili domluvit a vystupovat tak, jak vystupují, plánují a sdělují chovatelé něvských maškarád, hluboce před nimi smekám Exclamation
_________________
Sweet Calimero*CZ
www.sweetcalimero.cz

Mimochodem, rozhovoříme-li se o kočkách, je téměř nemožné, abychom byli považováni za osoby zcela normální. (Dan Greenberg)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 18:33:10
Odpovědět s citátem

Dobrý večer,čtu Vaše příspěvku k danýmu tématu a jako laik který se nezajímá o HCM do hloubky a znám pouze běžné info ,tak mi naháníte hruzu a děs
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 20:35:46
Odpovědět s citátem

LINCI napsal:
Dobrý večer,čtu Vaše příspěvku k danýmu tématu a jako laik který se nezajímá o HCM do hloubky a znám pouze běžné info ,tak mi naháníte hruzu a děs



Také jsem řádně vyděšená,navíc mám od Hammynky kocoura.Vůbec nevím co mám dělat!Testovat?Když podle toho co jsem tady četla,jsou testy ne zrovna přesné!Nevím ani kdo by je tady udělal,bydlíme až na západě a Praha a Brno je to dost dálka:-(

BBMM
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: HCM Henrico
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 21:18:14
Odpovědět s citátem

Pro Betu : Doporučuji Vám doktora Najmana v Praze, je to výborný odborník. Sice je dražší, vyšetření stojí 4000 Kč, ale skutečně tomu rozumí. Kdyžtak na mém webu na něho máte odkaz. Je to klinika AA vet s.r.o.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
beta.1



Založen: 20.06.2007
Příspěvky: 640

Předmět: Re: HCM Henrico
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 21:33:43
Odpovědět s citátem

Neytiri napsal:
Pro Betu : Doporučuji Vám doktora Najmana v Praze, je to výborný odborník. Sice je dražší, vyšetření stojí 4000 Kč, ale skutečně tomu rozumí. Kdyžtak na mém webu na něho máte odkaz. Je to klinika AA vet s.r.o.


Neytiri,díky za doporučení,ale cena vyšetření+minimálně tisícovka cestovné a nejistý výsledek,to opravdu je pro mne suma.Kocourovi jsou 4 roky,je zdravý, kastrovaný(nebezpečí přenosu nehrozí).ještě se poradím se svou vetkou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Karin Š.



Založen: 29.05.2008
Příspěvky: 191
Bydliště: NJ

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 21:39:18
Odpovědět s citátem

Beto a ostatní,

myslím, že účelem této debaty rozhodně není to, aby se někoho děsilo!!
Účelem je to, aby si každý již pokud možno před pořízením čičiny ověřil, že pochází od testovaných rodičů a dál pokračoval v tomto testování sám, aby se podařilo pozitivní jedince vyřadit z chovu a na kastrovaných kočičkách vysledovat, ze kterých linií se toto onemocnění táhne.
Děs není na místě a ničemu nepomůže...
To, že máte doma po kočičce XX potomka, ještě neznamená, že musí být pozitivní a seznam kardiologů najdete u paní Paulíkové nebo Cihlářové na webu.
Bohužel toto onemocnění tady je a já ho odstranit neumím... i když bych moc ráda.
_________________

www.britaci.estranky.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 21:51:14
Odpovědět s citátem

samozřejmě že se člověk vyděsí po tomto příspěvku , já když scháněla kočku a vyptávala se na ruzné testy tak se mi spoustu chovatelu vysmálo takže by mi zajímalo jestli to testování je poviné mi na vystavy nejezdíme ani nekrejeme ale mame otestovanej základ včetně FIp a ktomu mi bylo řečeno že je to zbytečné
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: HCM Henrico
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 22:04:10
Odpovědět s citátem

V prní řadě bych ráda řekla následujicí, nejsem bohatá a asi nikdy nebudu,ale pro zvíře bych dala i tu poslední korunu kterou mám. Ano výsledek je nejistý, to máte pravdu,ale nemůže tvrdit, že je zdravý, když nemáte testy od kardiologa a klasický vet Vám je prostě neudělá a ani Vám neřekne, zda je to HCM nebo není. Tady je potřeba zkušený kardiolog,co tomu opravdu rozumí. I když by byl kocourek pozitivní, jako že může ale taky nemusí, je velky rozdíl, kdy se HCM podchytí, jestli před záchvatem nebo po něm...pokud před, zvíře může pomocí léků žít třeba ještě pár let, po záchvatu několik měsíců, v případě Henrica dní...tak to zvažte, jestli vyšetřit nebo ne. Co se týká toho, že někdo tvrdí - nejezdím na výstavy, nechovám...je to zbytečné. Nesouhlasím. Přece o výstavy nejde, tady jde o to, že my lidé máme za své zvířecí svěřence zoodpovědnost a je na nás,abychom jim zajistili vše,co potřebují, včetně pravidelních prohlídek. Pes nebo kočka neřekne, bolí mě tady.. a tady...vezmi mě k doktorovi. V mých očích není rozdíl mezi mazlíčkem nebo luxusním kouskem na výstavy...přece zvířata milujeme, proto to děláme. Proto se snažíme a proto mluvíme o HCM, ne kvůli pomstě, ne ze zlosti ale z lásky k našim kočkám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 17. 2. 2011 22:25:21
Odpovědět s citátem

znova si tu pročítám dané téma a co jsem teda pochopila testy do 18 měsíce nemají cenu ale testovat by se mělo asi každý rok , jelikož je možné že kočka bude negativní do 7 let a pak najednou bude pozitivní , dávam poze příklad jestli to teda dobře chápu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Neytiri



Založen: 31.05.2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 16:30:30
Odpovědět s citátem

Ano chápete to dobře...jedině každoroční vyšetření nám dá jaktaž záruku..a jak jsem psala v případě nálezu existují léky - warfarin a i jiné na srdce...které jsou pro lidi,ale kardiolog upraví dávku. Potom když je zvíře pozitvní, musí se z počátku každý týden vyšetřovat u normálního veterináře...kde se kontroluje množství draslíku v krvi a moči apod. Též se poslouchá srdce a měří se teplota...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
LINCI



Založen: 07.03.2010
Příspěvky: 85

Předmět: HCM
PříspěvekPřitlapkováno: 18. 2. 2011 16:37:29
Odpovědět s citátem

Děkuji za doplnující info jen doufam že nás to nikdy nepotká zatím jsme měli jen a pouze v uvozovkach drobnosti až na jedno umrtí po očkování a bohužel ještě dnes se stoho nemohu spamatovat
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další



Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top