Zaregistrovat se   Přitlapkovat se
Přitlapkujte se tady:

Jméno:   Heslo:    

Pokud ještě nemáte svůj modrokocouří účet, zaregistrujte se!
Zapomněli jste heslo?
Vyhledávání

JAGGY v Brně - máte zkušenosti?

Fórum: Veterináři

<< Zobrazit předchozí téma | Zobrazit následující téma >>  
Autor Zpráva
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: JAGGY v Brně - máte zkušenosti?
PříspěvekPřitlapkováno: 29. 5. 2008 8:44:15
Odpovědět s citátem

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda máte někdo osobní zkušenost s klinikou Jaggy v Brně? Máme u našeho kocourka Alfíka téměř jistou epilepsii (psala jsem dotaz v rubrice zdravotní problémy, prosím ozvětě se, jestli máte podobný problém) a chtěli bychom tam zajet na magnetickou rezonanci.Vím, že je to nákladné, ale je to náš miláček, tak pro něj chci zdělat maximum. Zajímá mě, jak to tam probíhá a jaký je přístup personálu - zatím jsme se u nás setkali spíše s laxností a měli jsme pocit, že kdybychom přišli se psem, tak jsme mnohem více vítaní. Moc díky za vaše odpovědi, píšu na všechny strany, snažím se zjistit, co nejvíc o nemoci a léčení, ale zatím mi nikdo neodpověděl, jsme zoufalí.
Díky, Nina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 8:39:23
Odpovědět s citátem

...

Naposledy upravil Petra H. dne 3. 6. 2008 9:06:18, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 11:19:47
Odpovědět s citátem

teď jsem celkem v šoku, objednali jsme se na čtvrtek na Jaggy právě k doktoru Šrenkovi s tím, že se mi jevil jako největší odborník na zvířecí epilepsii u nás a že tedy pro kocourka nebude lepší péče. Po přečtení Vaší zkušenosti mě jímá hrůza, protože na to vyšetření se upínám jako na smilování, myslela jsem, že když je to tam tak cenově nákladné, tak se nám tam budou věnovat maximálně a konečně to k něčemu povede. Už nevím, co mám dělat, nejsme z Brna a tak máme spíš jen jeden pokus, abychom kocourka zbytečně nestresovali ježděním po více veterinách, i když by to samozřejmě bylo nejlepší. Jaggy byla pro nás rozhodující i díky MR, ale jestli nás tam ani nepošlou, tak se snad už sesypu.
Jsem ale ráda, že i přes tuto zkušenost u Vás všechno dopadlo dobře a kocourek je v pořádku. Kéž by to u nás dopadlo podobně, jsme zatím po dvou záchvatech bez diagnostikované příčiny a mám strach, co bude.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
vetka.M



Založen: 08.06.2007
Příspěvky: 125
Bydliště: Kuřim

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 2. 6. 2008 13:13:27
Odpovědět s citátem

nenechte se odradit, práce neurologa zpočátku opravdu nejprve spočívá v dokonalém vyslechnutí majitele a hlavně pozorování pacienta (jeho vědomí, chování, jak stojí, jak se pohybuje, jakou má polohu hlavy, očí, uší, pysků, jak vypadají zorničky i výraz v obličeji-tj. funkce hlavových nervů) a doporučení záchvat natočit je také velmi rozumné-i když je člověk sebelépe výřečný, nikdy nepopíše ani nepředvede, co zvíře při záchvatu všechno dělá...aby mohl diagnostik co nejpřesněji lokalizovat lézi. MVDr. Šrenk je u nás myslím nejlepší veterinární neurolog. Neurologii nám přednášel právě on, ke konci už jsem skoro ani nerozuměla tomu, co říká, natolik to bylo specializované...je to těžká disciplína a on jí opravdu rozumí a klidně bych mu své zvíře do péče svěřila.
Jak se jeho postupy jeví klientovi je věc druhá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 6:50:41
Odpovědět s citátem

vetka.M napsal:
nenechte se odradit, práce neurologa zpočátku opravdu nejprve spočívá v dokonalém vyslechnutí majitele a hlavně pozorování pacienta (jeho vědomí, chování, jak stojí, jak se pohybuje, jakou má polohu hlavy, očí, uší, pysků, jak vypadají zorničky i výraz v obličeji-tj. funkce hlavových nervů) a doporučení záchvat natočit je také velmi rozumné-i když je člověk sebelépe výřečný, nikdy nepopíše ani nepředvede, co zvíře při záchvatu všechno dělá...aby mohl diagnostik co nejpřesněji lokalizovat lézi. MVDr. Šrenk je u nás myslím nejlepší veterinární neurolog. Neurologii nám přednášel právě on, ke konci už jsem skoro ani nerozuměla tomu, co říká, natolik to bylo specializované...je to těžká disciplína a on jí opravdu rozumí a klidně bych mu své zvíře do péče svěřila.
Jak se jeho postupy jeví klientovi je věc druhá.


Díky za podporu, tohle přesně jsem potřebovala slyšet, nevím, kam už jinam bych kocourka mohla dostat, aby o něj bylo co nejlépe postaráno. Manžel byl s MVDr. Šrenkem i v tel. kontaktu a působil na něj velice příjemně, v takové situaci, když jsou nervy na pochodu, je to jako živá voda. Potřebujeme, aby konečně kocourka důkladně vyšetřil někdo, kdo se touhle problematikou zabývá a rozumí souvislostem, ať už to konečně k něčemu směřuje. Druhá věc je, že důležitý je pro nás neméně i lidský přístup, abychom si nepřipadali jako "vtěrky" a nebyli rychle vyexpedováni ven, potřebuju, aby s námi někdo podrobně probral, co máme dělat, co to všechno znamená a neodbýval nás jako dosud.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Petra H.



Založen: 24.03.2005
Příspěvky: 18
Bydliště: Brno-Lesná

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 9:01:31
Odpovědět s citátem

Nino, nechtěla jsem Vás nikterak zmást, napsala jsem jenom naši zkušenost, je 1,5 roku stará. Doufám, že u Vás vyšetření splní očekávání. Nám byl MVDr. Šrenk doporučen jako velký odborník na neurologii, nejlepší. Chápu, že musí vet napřed vyslechnout majitele a také pozorovat pacienta. Chyběl mi u něj kontakt se zvířetem, vůbec na něj nesáhl. Možná jsem neměla ani na tento dotaz reagovat....
Každopádně mě bude zajímat, jak to s kocourkem vypadá! Držím pěsti!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Nina



Založen: 28.05.2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Znojmo

Předmět: 
PříspěvekPřitlapkováno: 3. 6. 2008 20:36:14
Odpovědět s citátem

Petra H. napsal:
Nino, nechtěla jsem Vás nikterak zmást, napsala jsem jenom naši zkušenost, je 1,5 roku stará. Doufám, že u Vás vyšetření splní očekávání. Nám byl MVDr. Šrenk doporučen jako velký odborník na neurologii, nejlepší. Chápu, že musí vet napřed vyslechnout majitele a také pozorovat pacienta. Chyběl mi u něj kontakt se zvířetem, vůbec na něj nesáhl. Možná jsem neměla ani na tento dotaz reagovat....
Každopádně mě bude zajímat, jak to s kocourkem vypadá! Držím pěsti!


Ne, naopak, díky, že jste napsala Vaši zkušenost, aspoň vím, co nás může potkat. Dám vědět, jak jsme dopadli, jsem odhodlaná nenechat se odbýt, protože už pak fakt nevím, co by se dalo dělat. Díky za podporu!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odpovědět 
Zobrazit příspěvky z předchozích:   





Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Přejdi na:  

Reklama

Nejčtenější

1
RSS kanály (52x)
2
Kdy je možné odebrat kotě od kočky? A proč ... (48x)
3
Rostliny jedovaté pro kočky (29x)
4
Vyhlášení NEJ fotky ledna 2024 (23x)
5
Vyhlášení NEJ fotky srpna 2023 (23x)
6
Kočka na Titaniku (23x)
7
Dvacátá čtvrtá poznávačka vyhlášena (23x)
8
Kočičí jména (20x)
9
Koťata bez PP po rodičích s PP (19x)

Víte, že...

Víte, že základní informace najdete v části stránek Kocouřovy rady?


Další pomoc Vám může poskytnout naše veterinární poradna.
Kocouřova veterinární poradna Reklama
E-mňauněte nám

Reklama

Modrý kocouř.cz (c)

Všechna práva vyhrazena.
O stránkách
Ochrana osobních údajů
Politika využití cookies
Modrokocouří blog
Novinky
Nápověda
Reklama
Kontakt

Archivováno Národní knihovnou ČR
Facebook Twitter Google Plus Instagram YouTube
Top